Австралиски пијалоци

Секоја година илјадници туристи ги посетуваат Австралија да го откриете островот-континент и да уживате во австралискиот начин на живот. И ова исто така вклучува и пробање на типична храна и австралиски пијалоци.

И тоа е дека во земјата на кенгури има огромна разновидност на дестилирани духови, како и важни брендови на познати пива околу светот. Покрај сето ова, Југозападна Австралија е и а земја на вина, благодарение на пријателската медитеранска клима што овозможува одгледување на лозја.

Австралиски вина

До неодамна овие вина се сметаа за егзотични или малку познати. Денес loversубителите на вино знаат дека Австралија произведува одлични вина кои се извезуваат низ целиот свет. Мора да се каже дека во Австралија нема автохтоно грозје. Овие биле донесени од Англичаните во текот на XNUMX век, кога започна лозарството во земјата.

Како куриозитет, треба да се забележи дека за разлика од другите англосаксонски земји, Австралија троши повеќе вино отколку пиво.

Големите региони на вино на земјата се наоѓаат во државите на Нов Јужен Велс y Викторија, особено на Долина Јара. Добро вино се произведува и во островот Тасманија како и во Регион на Аделаида во Јужна Австралија, каде што Долините Бароса, Клер и Коонавара.

потекнуваше од австралија

Австралиски вина, се повеќе ценети низ целиот свет

Според експертите, најдобри вина во земјата се белците од типот Ризлинг, особено оние од областа на Мурумбиџ, во близина на Сиднеј. Црвените направени од сортата шираз се исто така високо ценети. Треба да се каже дека главен светски увозник на австралиски вина е Кина.

Вреди да се посветат неколку реда на еден од најпопуларните австралиски пијалоци: на Продолжи, познато и како „ефтино вино“. Ова чудно вино се продава во картони, па дури и во вреќи. Лесно е да се најде во кој било супермаркет во земјата. Се смета за трпезно вино да се пие свежо и може да се меша со овошни сокови и други пијалоци. Очигледно, мора да бидеш Австралиец за да ти се допадне.

Австралиски пијалоци: духови и други

Ако сакате нешто посилно, ќе најдете и австралиски дестилирани пијалоци со признат престиж. Да ги цитираме најдобрите и најпопуларните, ќе го споменеме Арчи Роуз inин, најпознат во земјата, добро познат по својата мекост и својата карактеристична розова боја, иако има и други сорти. Друг широко конзумиран џин е Лили пили, произведени во регионот Квинсленд.

Водка е исто така широко консумирана и произведена во Австралија. Марката Хипокампус е горд што го дестилира овој алкохол од органска пченица, но несомнено е најпознат низ целата земја 666 вотка, направена со кристално чистите води на Кејп Грим. Марката произведува сорти asубопитни како оние со вкус на кафе или путер.

Арчи Роуз inин

Тони тон на Архи Роуз: совршен австралиски џин и тоник

Ако зборуваме за австралиски пијалоци, мора да се повикаме и на Рон Бундаберг, познато колоквијално како „Банди“. Фабриката за рум се наоѓа во истоимениот град, во Квинсленд. Исто така, постојат (мора да се каже) бројни безалкохолни освежителни пијалоци таму.

Понатамошна реткост на понудата на еклектичен австралиски алкохолен пијалок е Планина ракија Тамборин, што остава curубопитен вкус на кајсија на непцето.

Австралиско пиво

Дури и нередовните алкохоличари знаат дека квинтесенцијалната австралиска марка е Лагер на Фостер. Сепак, нејзината слава е поголема надвор од Австралија отколку во самата земја.

Ако ги прашаме австралиските алкохоличари директно, многу е веројатно дека тие ќе ни кажат дека најдоброто пиво во нивната земја е  Tooheys, особено во Нов Јужен Велс. Сепак, вкусовите и мислењата се различни во секој од различните региони и држави на земјата.

cerveza

Во Австралија има бројни сорти и брендови пиво

На пример: Викторија Горчлива (познат како ВБ) е пиво на Викторија и во моментов најмногу се конзумира во целата земја. Пиво со чудно име XXXX, е најпосакувана во Квинсленд. И покрај името, тој е прилично мазен и се прави во Бризбејн повеќе од еден век. Од друга страна, Каскада Тоа е омилената марка на пабови на островот Тасманија.

Оставаме до крај ѓумбир пиво. Невозможно е да се патува во Австралија без да се обиде пинта. Направен е со мелење на исушен ѓумбир, кој се одгледува локално во многу делови на земјата. После тоа, овој ѓумбир се меша со шеќерна трска и вода. Сè е подложено на високи температури се додека не се ослободи зачинот ѓумбир, кој потоа се ферментира со посебен вид квасец. Откако ќе се ферментира, пивото поминува низ занаетчиски филтри, оставајќи само траги од ситни честички од ѓумбир.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*