Пудинг од ориз, автентичен аргентински десерт

Пудинг од ориз

El Сутлијаш потсетува на детството на Аргентинците, а традиционален десерт и хранлива, подготвена од бабите дома, од мајките кои ги примаат овие традиционални аргентински рецепти кои не ја губат валидноста.

Постојат многу верзии на пудинг од ориз, но денес ќе споделиме една многу традиционална.

Состојките се:

100 грама двоен ориз од Каролина
1 литар млеко
150 грама шеќер
2 ленти кора од лимон
1 стапче цимет

изработка

Подгответе пудинг од ориз Тој е многу едноставен затоа што е многу секојдневен аргентински десерт, еден од оние што не бараат многу работа и затоа е дел од менито на кој било дом.

Првото нешто е да го ставите млекото во тенџере заедно со циметот и лентите од лимон. Оставете да зоврие и потоа додадете го оризот. Гответе на тивок оган половина час мешајќи од време на време и потоа додадете шеќер.

На крај, сварете уште 5 минути, оставете да се олади и посипете со цимет.

Доколку го сакате покремаста, можете да додадете 200 кубика крем при додавање на шеќер. Кога служите, можете да декорирате со дулче де лече или да додадете рендано чоколадо, суво грозје или ореви.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*