9 едноставно неодоливи јадења од Јужна Америка

Гастрономијата е секогаш еден од најдобрите начини да се запознаеме со новата дестинација, бидејќи нè повикува да откриеме вкусови и сензации кои доаѓаат директно од нејзината култура. Еден од најдобрите примери на оваа кулинарска понуда што сè уште не е откриена, живее на американскиот континент, поточно благодарение на овие 9 едноставно неодоливи јадења од Јужна Америка кои потврдуваат нов спектар на деликатеси во кои, особено, се издвојуваат предлозите од земји како Перу или Колумбија.

Севиче (Перу)

Во последните петнаесет години, перуанската кујна не само што стана најмногу се појавуваат на американскиот континентно евентуално светот. Доказ за тоа се амбасадори како Gastón Acurio, нејзиниот најинтернационален готвач, назначувањето на Лима како Гастрономски главен град на Америка во 2006 година, но, особено, список на јадења меѓу кои наоѓаме опции исто толку неодоливи како и цвиче, главно јадење на перуанската земја; јадење засновано на сирова риба или морска храна маринирана со вар, чили сос, јоргован кромид и коријандер.

Болон де Верде (Еквадор)

Главната компонента на национално јадење на Еквадор Тоа е зелената банана, која се пржи и се пасира, комбинирајќи ја со друга состојка во помало количество, генерално месо или сирење. Овој деликатес, кој обично се служи со сосови или салата, доаѓа од Куба, каде за возврат таканареченото фуфа од банана, карипската верзија на митското западноафриканско јадење, беше засилено за време на колонијалното време.

Феихоада (Бразил)

Најпознато јадење во Бразил Има португалски, африкански и правилно бразилски влијанија, кои се состојат од еден вид чорба во која се истура грав (во Бразил тие се генерално црни) комбинирајќи ги со свинско месо како парчиња колбаси. Според кои региони, брашното од касава се попрскува во подготовката и се служи со ориз. Вкусно.

Послужавник за Паиса (Колумбија)

Sony DSC

Колумбија е една од јужноамериканските земји со најголема разновидност на јадења, меѓу кои никогаш нема недостаток на компоненти како сирење, банана, касава, пченка или месо. Затоа го избравме плехот за паиза со цел да ги задоволиме сите непца, бидејќи ова типично колумбиско јадење ни овозможува да се насладуваме со различни залаци од нејзината гастрономија комбинирани во исто јадење (или платазо): парчиња авокадо, хоризо со лимон, патакони (пржени хлебните), шикарони (парчиња пржена свинска маст), арепи, грав или говедско месо во сос. Типично за Valle del Cauca, во западна Колумбија, послужавникот со паиза е релативно современо јадење што произлезе од антиокјанското обвивка, попури на колумбиските деликатеси што ги консумираат мулатерите во областа за да ја вратат силата.

Креолски павилјон (Венецуела)

Множеството влијанија на територии како што е Венецуела, од шпанско до африканско преку самиот абориџин, резултираше во збир на уникатни јадења меѓу кои се издвојува најкомплетниот, неговиот креолски павилјон. Замислено во колонијално време како колекција на остатоци собрани од робови, националното јадење на Венецуела Таа е составена од варен ориз, пржен хлебните, рендано месо и црн грав зготвен во масло или путер.

Ареи

Арепот е едно од најстарите јадења во Јужна Америка, бидејќи го консумирале абориџините кои припаѓале на областите на Венецуела, Колумбија и Панама до времето кога освојувачите пристигнале во XNUMX век. Арепата се состои од две парчиња леб направен со пченкарно брашно и исполнет со различни состојки во зависност од регионот, од рендано месо до треска, преку сирење или колбас. Универзална закуска што во Венецуела обично се јаде секој ден со путер за појадок и чија потрошувачка треба да се шири низ целиот свет што е можно поскоро. Те молам.

Сендвич со хола (Боливија)

Меѓу ретките земји каде Мекдоналдс не е присутен, Боливија е една од нив. Причината не беше никој друг, туку спротивставувањето на владата да дозволи да биде освоен од кулинарскиот капитализам кога во Андите сендвич со хола, неговата посебна верзија на брза храна. Сендвич кој се служи на тезгите во Ла Паз и се состои од леб полнет со крцкава шунка, чили, кромид и салата што ќе го воодушеви секој ранец по долгиот ден меѓу планините, лунарните долини и колонијалните населби.

Хорилана (Чиле)

За да ја поставите ридови на Валпараисо, жителите на градот Пабло Неруда сигурно имале одлична идеја да ја претворат хориilаната во главното јадење на овој крајбрежен град. Хорилана во основа е комбинација на лонданизи, стек и кромид на кои им се додаваат неколку пржени јајца и многу помфрит. Лесна, многу лесна.

Асадо (Аргентина)

Тие велат дека во Аргентина прават подобар сладолед од Италијанците и дека никој не готви месо како гаучос. Доказ за тоа е познатата аргентинска скара која се карактеризира како главно јадење на една од повеќето космополитски земји (и европеизиран) од Јужна Америка. Печењето се состои во основа од месо на скара, тоа што е кај кравите е најзастапено заедно со оној на свиња или дете. Печење риба или придружба врз основа на изведени јадења како што е хорипан, чие име веќе кажува сè.

 

 

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*