Топ 10 трговски центри во САД

Трговски центар на Америка

Трговски центар на Америка

Десетте најдобри трговски центри во САД се резултат на култура на одмор и забава доминантно во северноамериканскиот колос и тоа се повеќе се шири низ целиот свет. Добар доказ за ова е количината на овие продавници што веќе ги имаме во Шпанија.

Соединетите држави се големи колку еден континент и таму постои голема разновидност на култури. Но, добар дел од нејзините жители го имаат заедничкиот начин на забава. Тие се приврзаници на големи простори за одмор каде што можат да најдат сè, од супермаркети до шопинг до кино каде може да уживате во филм преку продавници за мода и додатоци или кафулиња и ресторани за јадење. Добро осмислено, не е лоша идејата дека можеме да имаме сè при рака. Но, без понатамошно разочарување, ќе ви ги покажеме овие гигантски комерцијални простори.

Разглед на Топ десет трговски центри во САД

од NY до Лос Анџелес и од Енкориџ до Хјустон, северноамериканската земја има а огромна количина на комерцијални простори. Но, некои се истакнуваат и по нивната големина и по комплетноста на нивната понуда. Ајде да ги запознаеме.

Блумингтон трговски центар на Америка

Блумингтон е мал град во округот Хеннепин (Минесота). Сепак, тој има еден од првите десет трговски центри во САД. Ви нуди 520 продавници од сите видови, педесетина ресторани и, за деца, најголем забавен парк на целата земја.

Овој голем простор е распределен на 17 улици и организира околу четиристотини бесплатни настани годишно. Како сето ова да не е доволно, има 14 кина, аквариум, па дури и минијатурен терен за голф.

Мелници од пила

Овој голем центар се наоѓа во градот Изгрејсонце, Округот Броуард, на околу четириесет минути возење од центарот на градот Мајами. Комбинира комерцијални простории внатре, т.н. Трговски центар Sawgrass, со други на отворено во областа позната како Оазата. Покрај тоа, таа има трета инсталација, наречена Колонадите кај мелниците Сограс, каде најскапите брендови во светот ги нудат своите производи по силно намалени цени.

Кралот на трговскиот центар Прусија

Крал на трговскиот центар Прусија

Крал на трговскиот центар Прусија

Можете да го најдете на периферијата на градот Филаделфија, во Пенсилванија. На скоро XNUMX квадратни метри, тој е, според неговите сопственици, најголемиот трговски центар на целиот источен брег на САД.
Има 450 продавници, барови и ресторани, некои од првите познати брендови како Apple, Burberry, Louis Vuitton или Sephora и прима околу дваесет милиони посетители година

Продавницата во кругот на Колумбос

Сместено е на истоимената улица, сместена во срцето на Менхетен, NY, и во рамките на Време Ворнер центар, група облакодери во кои се сместени неколку хотели, барови и ресторани. Во овој трговски центар ќе најдете продавници од најпрестижните и најскапи брендови како Сваровски, Армани или Томас Пинк.

Меѓу неговите сопствени ресторани имате неколку готвачи Само по себе, која има три Michelinвезди на Мишелин и masa, Јапонска кујна и се смета за најскапа во целиот Newујорк. Исто така, ако сакате да прошетате за да ја симнете вашата храна, на само дваесетина метри од вас го имате познатото Централ Парк.

Преку Белаџо, софистицираност меѓу десетте најдобри трговски центри во САД

Тој е дел од комплексот хотел Белаџо, во Лас Вегас. Неговата елегантна архитектура и наметлива декорација ќе ви дадат идеја за тоа што можете да најдете во неговите објекти: најскапите продавници во светот и крајниот израз на луксуз. Брендови како Ив Сен Лоран, Шанел, Хермес, Гучи или Прада имаат продавници во Виа Белаџо.

Во однос на неговите барови и ресторани, од друга страна, ги има за сите вкусови и џебови. Всушност, можете да јадете за околу дваесет и пет долари. Меѓу угостителските установи во овој трговски центар, ќе ги споменеме кафулињата Гелато и Белаџо, Мајкл Мина или Шинтаро.

Купувајте во Колумбос Круг

Продавницата во кругот на Колумбос

Галеријата

Веројатно е најпознатиот трговски центар во Хјустон па дури и целата држава Тексас. Сместено помеѓу две од најексклузивните населби во градот, Меморијал и Ривер Оукс, не е најдобро место да најдете ефтини производи.

Во секој случај, тој е спектакуларен, има стотици продавници, бројни ресторани, два хотели, базени, па дури и банки. Исто така, има парк во близина, поточно Waterералд Д. Хајнс Водениот свет, каде што можете да ја видите најпопуларната вода во Хјустон.

Катче на Тајсонс

Тоа е во малото гратче Меклин кои припаѓаат на државата на Вирџинија и има четири ката продавници, барови и ресторани. Меѓу брендовите кои имаат локација во овој центар се Adidas, Apple, Disney, Gucci, Diesel, Lego или L'Occitane en Provence.

Што се однесува до рестораните, продавниците за брза храна како што се Мекдоналдс или Шејк Шек изобилуваат, заедно со друга мексиканска или азиска кујна како што е Панда Експрес.

Центар за катчиња Тајсонс

Катче на Тајсонс

„Гроув“, оригинален меѓу десетте најдобри трговски центри во САД

Овој одличен центар лоциран во Лос Анџелес, Калифорнија, има оригиналност во однос на другите. И се најде отворено, како да е само друга населба во градот. Поточно, ќе го најдете на Road Drive, каде што има и не помалку популарен Пазар на земјоделец, повеќе фокусирани на храна.

Додека шетате по улиците што ја сочинуваат Гроув, ќе помислите дека сте се вратиле на почетокот на XNUMX век заради формата на куќите и украсот на продавниците. Меѓу нив, Антропологија, Австралија УГГ, Медвел и Johnони Вас, покрај кои има бројни ресторани и осумнаесет киносали.

Трговскиот центар на кратки ридови

Сместено е во истоимениот мал град кој се наоѓа во округот Есекс и припаѓа на државата Њу Џерси. Има продавници од толку познати и престижни брендови како Картие, Луј Витон Диор или Долче и Габана. И со четиринаесет ресторани кои ви нудат брза храна, но и јадења подготвени детално, па дури и веганска храна. Меѓу имињата на овие, Примо Меркато, Кафуле на пазарот Нордстром или Четириесет моркови.

Влез на јужниот брег Плаза

Јужен брег Плаза

South Coast Plaza, уметност во еден од првите десет трговски центри во САД

За да ја завршиме нашата турнеја низ десетте најдобри трговски центри во Соединетите држави, ќе ви кажеме за овој лоциран во Коста Меса, Округот Оринџ, Калифорнија. South Coast Plaza, покрај уметничкиот центар, ви стои на располагање не помалку од 230 продавници и 30 ресторани Сегерстром, импозантен колосеум кој нуди концерти и други претстави.

Меѓу првите, брендовите како Александар Меквин, Хуго Бос, Баленсијага, Каролина Херера, Ерменегилдо Зегна и Кристијан Лубутин имаат локација во овој трговски центар.

Како заклучок, ви ги покажавме десетте најдобри трговски центри во САД, земја во која се толку многу што секој мал град има свои. И е тоа потрошувачката е во истиот американски начин на живот или американски начин на живот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*