Сè што треба да знаете за Siteminder

алатка за управување со хотели

Ако имате хотелски бизнис и ви треба софтвер за управување со квалитет, обрнете внимание. Ви пренесуваме сè што треба да знаете за SisteMinder, систем за хотелски бизниси кој ви нуди, меѓу многу други опции, систем за резервации.

Што ви дозволува SiteMinder

Првото нешто што треба да го имате на ум е дека SiteMinder е софтвер за управување наменети за хотелски бизниси што ви овозможува да го поврзете вашето сместување со главните платформи за да можете да ги нудите вашите услуги преку нив и да ги зголемите резервациите, а со тоа и вашиот приход. Овој софтвер се карактеризира со работа со најдобрите и најширокиот спектар на канали за резервации и на национално и на меѓународно ниво. Накратко, вашето сместување ќе се појави на моќни платформи како Booking, Expedia, Airbnb и Agoda, меѓу другите.

прием на хотел

Можете да управувате со сè во една платформа

Со SiteMinder ќе можете да ги имате сите податоци што треба да ги знаете на истата платформа, на таков начин што ќе имате пристап до статистиката во реално време, а исто така ќе можете да вршите важни задачи како што е дистрибуција до плаќања.

пораст на приходите

Нема да претрпите пребукирање Благодарение на фактот дека SiteMinder е платформа која нуди инстант ажурирања, каналите на дистрибуција, како и самиот систем за управување со хотели, ќе гарантираат дека инвентарот што го имате е секогаш ажуриран. Ќе добиете информации со висока вредност

Несомнено, важно е да знаете дали нудите услуга со просечна пазарна цена за да го постигнете бројот на резервации што ви се потребни за да го направите вашиот бизнис остварлив. Со SiteMinder ќе можете да ги добиете релевантните информации за цените и каналите, имајќи ги на дофат сите податоци што ви се потребни за тоа, како и да знаете преку кои канали најмногу конвертирате.

Исто така, ќе имате можност да броите, благодарение на овој софтвер, со водечките функции како што се пристап до правилата за изведба и затворање на продажбата, за да знаете кои се најпрофитабилните стапки.

менаџер на канали

лесни ажурирања Можете лесно да ги ажурирате цените. Така, ќе имате можност да заштедите часови работа на задачи кои претходно би ги правеле рачно, нешто што ќе биде возможно благодарение на тоа што оваа алатка нуди интелигентен и интуитивен дизајн. Дополнително, сето ова на сосема безбеден начин бидејќи SiteMinder е во согласност со стандардот PCI DSS и GDPR. Можете да ја извршите интеграцијата на вашиот ПМС Со SiteMinder ќе можете да ја извршите интеграцијата на вашиот PMS во платформата за хотелска трговија. Нуди можност за извршување на голем број интеграции со двонасочен ПМС кој ќе биде брз и сигурен во секое време, на таков начин што ќе добиете синхронизирано решение способно постојано да се прилагодува на вашите потреби. SiteMinder е најдобрата платформа за е-трговија за хотели

Дополнително, SiteMinder ја освои наградата за најдобра платформа за е-трговија за хотели на Hotel Tech Report. На овој начин го доби признанието на хотелиерите како најдобра сеопфатна алатка која нуди можност за зголемување на видливоста на хотелот и со тоа умножување на опциите за резервација.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*