taj mahal

Зајдисонце

Дали сакате да ги знаете најдобрите места во светот и во нашата земја каде што можете да уживате во навистина неверојатно зајдисонце?

Патека Роке Нубло

Роке Нубло

Рок нубло е онаа прошетка што треба да ја означите како неопходна во Гран Канарија. Youе ве остави со неверојатни погледи и места.

Барденас Реалс Навара

Барденас Реалс

Лас Барденас Реалс е природен парк пронајден во Навара. Совршено е да го истражувате и со автомобил, со велосипед или дури пеш. Вие се осмелувате ?.

Вале де Нуриа Како да стигнете таму

Долина Нуриа

Ако сакате да одите на одмор со целото семејство, долината Нуриа е одлична идеја, за возрасни и деца. Агол среде природата.

Река Ермитаж Сан Фрутос Дуратон

Српести реки Дуратон

Денес одиме на прошетка низ природен парк кој се наоѓа во Сеговија. Лас Хокс дел Рио Дуратон ни остава мешавина од споменици, убавина и вегетација

Туризам на езерото Титикака

Езерото Титикака

Езерото Титикака е повеќе отколку што можеме да замислиме. Лулка на голема цивилизација, соединување на неколку острови со огромна убавина и сето тоа, напои со бројни легенди. Со сето ова и многу повеќе, патувањето до местото е повеќе од суштинско значење. Не сакате да ги откриете неговите тајни?

Лос Гигантес во гледна точка на Тенерифе

Лос Гигантес во Тенерифе

Лос Гигантес во Тенерифе се многу повеќе од карпести височини или карпи. Тие исто така имаат марина и клучна средина за уживање во природата, морето и најимпресивните погледи на областа. Дали одиме на пат до ова место?

Патувајте околу Вади Рум

Вади Рум

Прошетаме низ една од најпознатите пустини на големото платно. Вади Рум беше сцена за филмови како „Лоренс од Арабија“ и крие многу мистерии и куриозитети кои вреди да се живеат, еднаш во животот.

Најдобрите карпи во Шпанија

Најдобрите карпи во Шпанија

Ние ги разгледуваме најдобрите карпи во Шпанија. Неверојатни области од каде можеме да ги цениме погледите кои тешко ќе се заборават. Многу посебни катчиња што, барем, треба да ги посетите еднаш во животот.

Како да стигнете до Лагуна Негра

Црна лагуна

Шармантно место е ова. Таканаречената Црна лагуна во Винуеса го привлече вниманието на многу туристи во текот на целата година. Откријте зошто!

Пештери во Толантонго

Пештери во Толантонго

Tolantongo Grottoes се природно опкружување кое се формира од реката и топлите извори кои ги исполнуваат базените со подобар поглед.

Карпи на Мохер

Карпи на Мохер

Карпите на Мохер се природен пејзаж на Атлантскиот Океан, долг околу 8 километри и висок 214 метри. Мора да се види!

Парк Кап де Креус

Што да видите во Кап де Крус

Ако знаете што да видите во Кап де Крус, ќе влезете во најубавата природа со историски допири и неверојатни легенди и традиции кои одат рака под рака.

Главни вулкани на Колумбија

Бидејќи е територија каде преовладуваат големите планински масиви, Колумбија има неколку од најважните вулкани во Јужна Америка, ...

Што да знаете во Бонаер

Бонаер е пред сè познат по тоа што е идеално место за вежбање нуркање опкружено со гребени, уживајте во одлична разновидност ...

Остров Еспањола

Островот Еспањола или островот Санто Доминго се наоѓа во Големите Антили. Има вкупна површина од 76…

Културата Олмек

Олмеците биле првата цивилизација што се развила во Мексико во домородното време. Нивната култура цветаше во државите ...

Музиката на Барбадос

Музиката на Барбадос вклучува карактеристични национални стилови на народна и популарна музика, вклучувајќи елементи на класична западна музика ...

Каука и Магдалена

Две од главните реки во Колумбија се Каука и Магдалена, а нивната важност се должи на голем дел ...