Sanduiçi kuban

Sanduiçi Kuban është një variant i një proshutë dhe djathi i krijuar fillimisht nga punëtorët Kuban, në Kubë ose ...

Gastronomia kanadeze

Nuk ka asnjë pjatë tipike në Kanada. Çdo rajon ka zakone dhe mënyra të ndryshme të gatimit. Atje jane…

Birrë austriake

Ashtu si gjermanët, austriakët janë shumë të dhënë pas alkoolit dhe kanë një tolerancë të mahnitshme. Ata pinë dhe pinë ...

Sallatat tipike greke

Kur bëhet fjalë për të provuar gastronominë greke, ka një pjatë për të gjitha shijet, nga mishi, supat dhe ëmbëlsirat ...

Dieta Australiane

Në parim ekzistojnë dy lloje të proteinave nga pikëpamja ushqyese: kemi ato me thithje të shpejtë dhe ...

Gastronomi në Newcastle

Shijoni një fetë të bollshme të kuzhinës bashkëkohore, përzieni në një varg restorantesh ekzotike, spërkatni pak liberal ...

Gastronomia mongole

Mongoli është një vend i madh që ndodhet midis rajoneve të Azisë Lindore dhe Azisë Qendrore dhe është mbetja e ...

Kataifi, një ëmbëlsirë greke

Nëse shkoni me pushime në Greqi, atëherë ju rekomandoj që të shfrytëzoni rastin të provoni dhe të shijoni gastronominë e saj. Pa

Receta e orizit të shafranit

Një oriz i shijshëm shafrani është një recetë gatimi që gjithmonë ndihet mirë dhe mund të bëhet me përbërës ...

Bukë në Gjermani

Diçka që shumë pak njerëz e dinë në të gjithë botën është se Gjermania është djepi i Marzipan, që nga ...

Kuzhina Australiane

Nëse ajo që po kërkoni në kuzhinën Australiane është të gjeni "anën e egër" është e nevojshme të kërkoni një restorant ku ...

Tiger Roll, sanduiçi Sushi

Siç duhet ta keni lexuar në postimet e mëparshme në blog, sushi është një pjatë japoneze me bazë orizi ...

Menuja italiane

Nëse jetoni në Amerikë dhe jeni me origjinë italiane, tashmë jeni mësuar me ushqimet e këtij vendi por po ...

Nimbu Pani: pije tipike e Indisë

Lëngu i katër limonëve ose limonit, një litër ujë, sheqer ose mjaltë, ujë trëndafili dhe nëse doni një kripë kripë përbëjnë një pije të shijshme dhe freskuese limoni të njohur në Indi si Nimbu Pani.

Smoothie mango, pije tipike

Mango është një frut tropikal që mund të gjendet në të gjithë Kolumbinë. Përdoret si për gatim, si ëmbëlsirë ...

Petiscos i famshëm

Të ashtuquajturit Petiscos janë një lloj aperitivi, le të themi tapat portugeze, të konsumuara gjerësisht jo vetëm në Lisbonë, por edhe në ...

Mëngjeset në Egjipt

Egjipti është një qytet banorët e të cilit kanë disa zakone shumë të veçanta, si ky për të cilin do të flasim, ...

"Halo Halo": një ëmbëlsirë e rëndësishme në gastronominë filipine

Në të njëjtën mënyrë si në çdo vend ka pjata të caktuara që janë të preferuara, për sa i përket ëmbëlsirave, ka edhe të preferuara të shkëlqyera. Essertmbëlsira tradicionale e Filipineve quhet "halo halo". Shtë mjaft e veçantë për shkak të përbërësve që përdoren në kohën e përgatitjes së tij, por përsëri preferohet.

Supë Solyanka

Supa Solyanka është një supë e pasur tradicionale nga Rusia dhe Ukraina, është një supë e trashë, pak e kripur dhe ...

Gastronomia e Uruguait

Gastronomia e Uruguait paraqet shumë ngjashmëri me gastronominë argjentinase në një mënyrë të përgjithësuar dhe karakterizohet nga madhësia e saj ...

Verërat Santorini

Santorini ka një tokë shumë pjellore për shkak të hirit vullkanik dhe tokës së saj. Verërat greke bëhen ...

Rregullat e ushqimit italian

Kur bëhet fjalë për ushqimin, do të zbuloni se italianët kanë shumë rregulla dhe se nëse dikush i shkel ata mund të ...

New York, një qytet multikulturor

Udhëtarët që fluturojnë për në New York janë të kënaqur me identitetin multikulturor të këtij qyteti amerikan, ku ata bashkëjetojnë ...

Duck në Kantoneze

Gastronomia kineze është një nga më të njohurat në botë. Në vizitën e tij në këtë vend të madh, ...

Gastronomia suedeze

Kuzhina tradicionale suedeze ka shumë të përbashkëta me atë të vendeve si Danimarka dhe Norvegjia. Isshtë një kuzhinë pa ...

Karakteristikat e Kretës

Ishulli i Kretës ka qenë i banuar që nga kohërat parahistorike dhe gërmimet e shumta e kanë treguar këtë. Besohet…

Pjatat tipike të Ciudad Real

Produktet e gastronomisë së Ciudad Real janë shumë të larmishme dhe sigurisht të shijshme. Djathi i mirë Manchego zakonisht nuk ...

Mateus Rose, vera Portugeze

Mateus Rose është një verë e jashtëzakonshme nga Veriu i Portugalisë. Shtë një verë plot aromë dhe fruta, e ekuilibruar ...

Baltika, birra ruse

Birra Baltika është një birrë tradicionale ruse, është birra që konsumi i saj është më i lartë se të tjerët ...

Çfarë është Tasajo?

Brenda gastronomisë së ndryshme kubane ka një pjatë tradicionale të quajtur "Tasajo", origjina e së cilës daton në shekullin 1700-1800 kur ...

Çmimet dhe ushqimi në Greqi

E vërteta është se edhe pse Greqia i përket Bashkimit Evropian, nuk është një vend aq i shtrenjtë sa të tjerët ...

Folar de Chaves, buka portugeze

Folar de Chaves është një bukë tipike e gastronomisë portugeze. Folari është shumë tipik për qytetin portugez të ...

Receta e Socca

La Socca është një nga specialitetet më tipike gastronomike të Côte d'Azur. Në pjesën e vjetër të të gjithë ...

Tanjia Marrakechia, kuzhina marokene

Tanjia Marrakechia, gastronomi marokene Kjo pjatë e hollë e kuzhinës tradicionale marokene ofron një mënyrë unike të përgatitjes së qengjit, për

Çfarë pini në Hollandë?

Hollanda është më e popullarizuar për pijet e saj ushqimore. Pije nga Hollanda kanë luajtur një rol vendimtar në ...

Birra në Hollandë

Birra është pija e preferuar e njerëzve në Hollandë. Më e popullarizuara nga të gjitha birrat është vendase ...

Kafeneja e grave

Quhet Spangles dhe është kafeneja e parë vetëm për gratë që hap dyert për klientët në një ...

Gastronomia braziliane: La Moqueca

Ashtu si Feijoada, Moqueca është një pjatë tipike braziliane, dhe me të vërtetë shumë e shijshme, veçanërisht nëse konsumohet ...

Zakonet e shoqërisë japoneze

Shumë nga turistët që kanë bërë udhëtime në Japoni, ishin të mahnitur nga shumë zakone dhe tradita të saj, veçanërisht ...

Feijoada

Kuzhina braziliane është shumë e larmishme, për sa i përket prodhimeve të detit dhe bishtajoreve të ndryshme, por ekziston një ushqim i quajtur ...

I famshmi Cuy Nariñense

Të gjitha rajonet e Kolumbisë identifikohen duke pasur pjatën e tyre tipike, tabaka paisa, Tolima tamale, Bogota ajiaco, etj….

Gropa e Dragoit

Pusi i Dragoit ndodhet Fenghuangling, (afër Liqenit Perëndimor), përtej fshatit Longjing. Në kohërat e kaluara, ...

Kultura egjiptiane e ushqimit

Kultura gastronomike është një nga aspektet më të habitshme që turistët vëzhgojnë gjatë udhëtimeve të tyre në Egjipt (veçanërisht ...

Mazamorra e purpurt

Mazamorra Morada është një ëmbëlsirë tradicionale nga Peruja, e bërë nga misri vjollcë. Kjo ëmbëlsirë përgatitet posaçërisht ...

Ushqim në Krishtlindje

Krishtlindjet në Francë janë koha e bashkimit familjar, është koha e vitit kur e gjithë familja ...

Miniera Clavero (1)

Qyteti i bukur i Mina Clavero është një nga destinacionet më të rëndësishme turistike në provincë për jetën e natës ...

Gastronomia Hollandeze

Kuzhina tradicionale Hollandeze mund të konsiderohet si një kuzhinë dimërore, pasi përmban të gjitha llojet e zierjeve, si dhe ...

Gastronomia kanadeze

Në Kanada gastronomia, megjithëse mund të na duket se është e dobët dhe shumë pak e larmishme, është me të vërtetë e kundërta pasi ka një larmi ushqimesh që me të vërtetë befason. Gastshtë një gastronomi përveç se është e larmishme, shumë e gjallë dhe vërtet e shijshme.

Picadat tradicionale argjentinase

Një vakt tradicional i gastronomisë argjentinase është i njohur si picada, i përbërë nga produkte të ndryshme ushqimore të prera në të vogla ...

Gastronomi gjermane (pjesa 1)

  Mund të thuhet se gastronomia gjermane përbëhet nga një shkrirje e vërtetë e arteve të kuzhinës, ku llojet e ...

cabanossi

Cabanossi është një lloj sallami i bërë me viç dhe mish derri, i tymosur lehtë. Shija e saj është e ngjashme ...

Kahua, Kafeneja Egjiptiane

Çaji dhe kafeja konsumohen në të gjitha pjesët e botës, por në Egjipt, siç pritej, nuk konsumohet ...