Lumi Pechora, në Rusi

Lumi Pechora ndodhet në verilindje të Rusisë, ai ka lindur në malet e Uraleve veriore dhe rrjedh ...

Porti i Bristolit

Bristol, një qytet historik dhe tradicional, është një Qark i Anglisë që që nga fillimi, prosperiteti i tij ka qenë i lidhur me ...

Ritmet e Karaibeve Kolumbiane

E gjithë zona bregdetare e Kolumbisë, e larë nga Deti Karaibe, quhet Rajoni i Karaibeve të Kolumbisë. Relievi i ...

Veshja ruse -I

Veshjet tradicionale ruse u bënë me dorë në shekullin e XNUMX-të. Veshja tradicionale e Rusisë u krijua ...

Veshja ruse -II

Fustani përbëhet nga tre pjesë të tilla si bluza e bardhë saten me një pulovër të kuqe dhe ...

Eurotunnel, lidhja Paris - London

Askush nuk do ta kishte imagjinuar 20 vjet më parë të mbërrinte në Londër nga kontinenti evropian nën det. Jo vizionari i madh ...

Supë Solyanka

Supa Solyanka është një supë e pasur tradicionale nga Rusia dhe Ukraina, është një supë e trashë, pak e kripur dhe ...

Hipur në kalë në Greqi

Nga kohërat e lashta Grekët e shijonin kalin, por në mënyrë të organizuar si sport, ai filloi pak para të dytit ...

Teatri i Dionisit

Kulti i Dionisit u vendos në Athinë në shekullin e XNUMX-të nga perandori Pisistratus. Dionisio ndërtuar në ...

Rezerva ekologjike e Chaparrí

Një nga vendet më të bukura të ruajtjes së jetës së egër në Perunë veriore është Chaparrí, e cila është një ...

Baltika, birra ruse

Birra Baltika është një birrë tradicionale ruse, është birra që konsumi i saj është më i lartë se të tjerët ...

Malin Wellington

Maja më e famshme në ishullin Tasmania është mali Wellington, një mal që ngrihet me ...

Ishulli i Evias

Ishulli i Evias ndodhet përpara Athinës dhe në të ka disa qytete, por një nga qytetet ...

Natyra në Gjermani I

  Gjermania ka një pasuri të peisazheve natyrore të paprishura. Flora dhe fauna e saj janë shumë të ndryshme dhe shpesh unike ...

Zejet tradicionale në Athinë

Punimet artizanale janë pjesë e kulturës greke, ato janë një burim i rëndësishëm mençurie gjatë gjithë kohës dhe ...

Zakonet e shoqërisë angleze

Një nga aspektet më të habitshme që turistët që vizituan Anglinë kanë vërejtur janë zakonet e tyre. Respekti anglez ...

Sportet në Danimarkë

- Peshkimi Danimarka është parajsa e një peshkatari. Nuk kërkohet licencë për peshkim individual. Ju duhet vetëm ...

Gropa e Dragoit

Pusi i Dragoit ndodhet Fenghuangling, (afër Liqenit Perëndimor), përtej fshatit Longjing. Në kohërat e kaluara, ...

Plazhet lakuriq në Australi

Australia është një vend që rekomandohet të jetojë sepse është një vend shumë i përparuar, jo vetëm për shkak të orarit të saj, ...

Muri i të dua, në Paris

Le Mur des je t'aime (Muri i Unë të dua) është një nga kuriozitetet më të mëdha që ka Parisi, ...

Peisazhet e bukura nga Parisi

http://es.youtube.com/watch?v=yGaTQqVmwfQ Dicen que París es una de las ciudades más románticas que existen y que es una delicia poder ir…

Brigjet e Perpignan

Siç e dimë mirë Perpignan është një vend i bukur, plot vende me interes dhe monumente për t'u vizituar, është një destinacion ...

Jeta ne greqi

Qytetarët e Greqisë kanë karakterin popullor të Mesdheut, edhe pse me karakteristikat e tyre, ata janë shumë të lumtur, të dashuruar me ...

Festivale të njohura në Gijon

Gijón, i njohur gjithashtu si «kryeqyteti i Costa Verde«, është një qytet shumë i famshëm për festat e tij të mrekullueshme popullore.

Shpella Toquepala

Këtu mund të gjeni një larmi pikturash shpellash që përfaqësojnë gjuetinë antike në Ande. Në këtë formë të ...

Greqia dhe Turizmi Rural

Turizmi Rural është një trend që po rritet këto ditë, jo vetëm që mori një rëndësi të madhe në ...

Frekuenca e moduluar në Benidorm

  Gjatë qëndrimit tuaj në Benidorm, ju mund të dëshironi të dëgjoni radio. Nëse është për të dëgjuar lajme, sporte, tubime shoqërore, ...

Pijetore angleze

Ekziston një ndryshim i madh midis idesë që një spanjoll ka për një "pub" dhe idesë që një anglez ka.