Australian Memorial War: Muzeu Ushtarak në Canberra

Memoriali Australian i Luftës

El Memoriali Australian i Luftës o Australian War Memorial është një qendër kombëtare australiane memoriale e luftës, një muze që na lejon të jetojmë një përvojë emocionuese plot histori dhe relike ushtarake. Memoriali Australian i Luftës përbëhet nga 3 pjesë, zona përkujtimore, muzeu dhe qendra kërkimore.

Për ta vizituar atë duhet të shkojmë në kryeqytetin e Kanberra. Hyrja në këtë muze ushtarak është plotësisht falas.

Do t'ju interesojë të dini se Memoriali Australian i Luftës synon të kujtojë të gjithë anëtarët e forcave të armatosura që kanë vdekur ose kanë marrë pjesë në luftërat në të cilat ka marrë pjesë kombi oqeanik. Vlen të përmendet se muzeu u përurua në 1941.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*