Shijoni Festivalin e Fenerit Kinez në Vjenë

Magji Kineze

Javën e kaluar, saktësisht të enjten, 1 shtator, u shfaq një shfaqje fenomenale Magjia e Kinës. Festivali i Dritës. Takimi është në ishullin Danub dhe në ekspozitë do të zgjasë dyzet ditë.

Përbën një Kompleks fantastik i fenerëve gjigantë kinezë që formojnë një ndërtesë shumë të gjatë, 20 metra, me vepër arti bambu dhe mëndafshi që u shtohen fenerëve tradicionalë. Gjithçka është e ndriçuar dhe pastaj mbijnë ngjyra të ndryshme. Fantastike!

Shtë një mundësi e mirë për të njohur pak kulturën kineze sepse ka shfaqje gatimi, vallëzim dhe muzikë kineze. Gjithçka në këtë mbretëri fantastike kineze që zë një sipërfaqe prej 70 mijë metra katrorë dhe përfshin përdorimin e 25 kilometrave mëndafsh, 18 mijë llamba LED dhe 20 tonë çelik dhe bambu.

Shumë përgatitje për një muaj ekspozitë që do t'u japë biseda me 30 veprat e ndryshme të artit. Pra, nëse dëshironi të vizitoni vendin, mos harroni se ai është i hapur nga e hëna në të premte nga ora 5 deri në 11 pasdite dhe në fundjavë nga 3 deri në 11 pasdite.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*