Ishulli Magjik

tërheqjet magjike të ishullit

Ishulli Magjik Shtë një vend që, siç tregon emri i tij, magjia dhe argëtimi do të rrethojnë secilin cep të tij. Isshtë një park temë që mund ta gjejmë në Sevilje. Isshtë vendosur gjithashtu në zbulimin e Amerikës dhe u hap për herë të parë për publikun, në fund të viteve '90.

Që atëherë dhe deri më sot, ne nuk kemi ndalur së dëgjuari referenca të mira për këtë park. Kështu që nuk dëmton të hapësh dyert dhe ta njohësh pak më shumë, edhe nëse është në internet në këtë rast. Ju do të zbuloni të gjitha informacioni më i rëndësishëm kështu që të mos humbisni asgjë në vizitën tuaj.

Si të arrini

E vërteta është se nuk është diçka shumë e ndërlikuar. Duhet ta dini që Isla Mágica ndodhet në Isla de la Cartuja. Pra, nëse ecni për rreth 5-8 minuta do të jeni në qendër të Seviljes. Nëse vini me makinë, atëherë nuk do të ketë asnjë humbje, pasi do të duhet të merrni unazën SE-30. Nga Huelva do të arrini në Sevilje në autostradën A-49 dhe sapo të hyni në qytet, do të tregohet. Nga Kordoba do të arrini me autostradën A-4, nga Cádiz do të merrni unazën e përmendur, SE-30, pak para se të arrini në qytet. Çfarë do të bëjë që të kalosh nëpër të Ura V Njëqindvjetore. Mund të arrini atje me tren dhe më pas të merrni linjën e autobusit C-2.

Ishulli magjik Sevilje

Çfarë do të gjejmë në Isla Mágica

E vërteta është se në këtë vend do të gjejmë fusha të ndryshme tematike. Do të jenë gjithsej gjashtë, të cilat shpërndahen në të gjitha ambientet. Secili prej tyre, me një ofertë të mirë midis të cilave gjejmë atraksione dhe shfaqje muzikore dhe multimediale, shfaqje ose qytete piratësh Ata ofrojnë pak veprim. Por jo gjithçka do të jetë tërheqja vetë, por gjithashtu do të gjeni dyqane dhe restorante brenda secilës zonë tematike. Pa harruar një zonë ujore që është bërë një nga pikat kryesore të më të voglës së shtëpisë.

Fushat e ndryshme tematike në Isla Mágica

Sevilja, Porti i Indive

Brenda kësaj zone, ne do të gjejmë riprodhimet e Karaberet, shekulli XVI. Ekziston edhe një Karusel Magjik që është një argëtim dy katësh, pa harruar El Desafío, i cili është një kullë dhe një gondolë ose, Kalimi që do t'ju çojë për një udhëtim me varkë rreth liqenit në këtë zonë. Më në fund, si një atraksion ekziston edhe Los Bucaneros, ku mund të gjesh ujë dhe të fillosh në një betejë shumë argëtuese. Ju keni disa restorante për të pasur disa tapa ose sanduiçe, pasi nuk do të jeni në gjendje të hyni në këtë vend me ushqim ose pije.

si te merrni ishullin magjik

Porta e Amerikës

Këtu do të takojmë Anaconda, e cila është një lloj slitë me ujë dhe është një nga ato kryesore. Do të takoni një Galleon, gjithashtu nga shekulli i XNUMX-të dhe përsëri, një tjetër slitë rulë familjare të quajtur El Tren de Potosí. Nëse doni të jetoni një aventurë të madhe, atëherë hipni në anijen pirate, në Anijen Barbarossa. Ndërsa tërheqja më fëminore bie mbi Sapo Sapo.

Amazonia

Mbërrijmë në vendin ku shfaqet bimësia. Midis tij, ne do të gjejmë atraksione të tilla si Iguazú, të një lloji uji, me anije të mëdha. Megjithëse nuk mund të harrojmë slitë rikthimi të përmbysur siç është Jaguar. Las Llamas është një nga atraksionet e fëmijëve në këtë fushë tematike dhe kompletohet me Topetazú, të cilat janë makina parakolp.

Varri i Piratëve

Siç sugjeron emri, piratët fshihen këtu. Shtë përfaqësimi i qytetit dhe portit të tij, ku do të shihni një fregatë. Si atraksionet më të rëndësishme, është Kapiteni Balas, i cili është interaktiv me disa dhoma. Derisa Dimensioni 4 është një kinema katër-dimensionales, i cili përzihet efekte të ndryshme si 3D. Los Náufragos është një tërheqje për fëmijë dhe ujor. Më në fund, Daullet do t'ju bëjnë të rrotulloheni me shpejtësi të lartë.

Çmimet e parkut Isla Magica

Shatërvani i Rinisë

Ju do të shijoni një ambient me ujëvara, teatër kukullash dhe madje liqene apo dragonj të ndryshëm. Qëlluar për audiencën më të re. Cayman Bailón Shtë një nga atraksionet më të njohura të ujit. Por ne gjithashtu gjejmë Crisálida, e cila është një gazmend apo La Rana Jumping, e cila është një kullë e rënies së lirë. La Rueda Primavera është rrota për fëmijë dhe Zum-Zum las Abejitas është një udhëtim në monorail dhe brenda një bletë.

 

Eldorado

Në këtë rast kemi dy atraksione që janë Fluturimi i Skifterit, të cilat janë luhatje të varura që fluturojnë me lëvizje rrethore. Ne anen tjeter, Pragje Orinoko është rafting në anije rrethore.

Uji Magjik

Siç tregon emri i saj, është një vend ku pishinat, uji dhe linjat zip janë protagonistë. Një tjetër nga zonat më të kërkuara të Isla Mágica.

Oraret dhe çmimet e Isla Mágica

Nga njëra anë, ne flasim për oraret. Duhet thënë që deri në mes të prillit, nuk hapet. Ndërsa orari i pranverës përqendrohet nga ora 11:00 deri në 22:00. Gjatë orëve të verës, do të jetë e hapur deri në orën 23:00 dhe deri në mesnatë nëse flasim për të Shtunat. Ndërsa orët e pranverës së Agua Mágica janë nga 24:11 deri në 30:18 pasdite. Edhe pse orari i zakonshëm ose në muajt e tjerë do të zgjasë deri në 30 orë.

Lojërat e Seviljes

Sa për çmimet mund të gjejmë gjithashtu pako ose promovime të ndryshme. Kështu që është gjithmonë e këshillueshme që të vizitoni faqen e saj zyrtare dhe të mësoni të rejat më të fundit. Çdo të premte pasdite, do të kushtojë 13 euro për të gjithë, përveç muajit tetor. Të Dielën ose të Hënën, i rrituri do të paguajë 24 euro për një ditë të plotë. Por nëse përveç Isla Mágica, ju gjithashtu vizitoni Agua Mágica atëherë do të jetë 32 euro, gjithashtu për një ditë të tërë. Tri bileta njëditore, për çdo moshë, janë 24 euro secila. Ai gjithashtu përfshin oferta për grupe.

Të dhëna me interes

  • Siç kemi thënë më parë, nuk lejohet të hyni në Isla Mágica me ushqim ose pije. Edhe pse nuk do të jetë problem sepse do të gjejmë të ndryshme restorante dhe dyqane ku mund të blejmë atë që na duhet.
  • Pak para hyrjes në park, ka dollapë në dispozicion, ku ju do të paguani dy euro dhe ato janë për përdorim të vetëm.

Ishulli Magjik

  • Ata kanë një shërbim me karrocë. Për ta bërë këtë, do të duhet të shkosh te Shërbimi i Vizitorëve. Aty, ju do të tregoni ID tuaj dhe do të plotësoni një formular.
  • Ju gjithashtu mund të bëni të njëjtën gjë, por të merrni me qira një karrige për të vegjlit. Në këtë rast duhet të paguani pesë euro.
  • Ju gjithashtu keni tualete dhe burime të pijshëm.
  • Ne nuk mund ta harrojmë atë ka parkim, e cila ndodhet në rrugën Juan Bautista Muñoz. Ai ka një normë prej 7 eurosh, megjithëse mund të rritet me një ose dy euro gjatë verës. Hapet gjysmë ore para hapjes së parkut dhe do të mbyllet gjysmë ore pas.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*