Gastronomi gjermane (pjesa 1)

 

Mund të thuhet se gastronomia gjermane përbëhet nga një bashkim i vërtetë i artet e kuzhinës, ku varietetet e djathë y panes ato kanë një rol kryesor në shumicën e pjatave tradicionale. Disa nga ndikimet më të rëndësishme brenda gastronomisë gjermane vijnë nga Kuzhina Franceze y holandez, edhe pse gjithashtu të shumta receta skandinave Ata kanë kontribuar në krijimin e shijshme më të frymëzuara gjermane.

Shumica e ushqime tradicionale bazohen në mish. Sidoqoftë, në disa restorante mund të gjeni disa pjata vegjetariane, veçanërisht në qytete më të mëdha, të tilla si Berlin.

La furrë y Pastiçeri gjermane njihen ndërkombëtarisht. Në Alemania ju mund të gjeni dhjetra të varietetet e bukëve, disa nga më të njohurit janë: weissbrot (bukë e bardhë), Bukë drithi (bukë gruri i plotë), bukë thekre (bukë thekre), the weizenmischbro (bukë maja), ndër shumë të tjera.

Në lidhje me ëmbëlsira, ëmbëlsira dhe ëmbëlsira me FRUTAS si mollë, qershi, luleshtrydhe, ndër të tjera. Këto ëmbëlsira të shijshme mund të provohen në cilindo nga shumë joshëse Pastiçeri gjermane.

Disa nga ushqimet më të njohura të ëmbla janë Schwarzwalder Kirschtorte (kek i zi xhungle) dhe tipike strudel. Berlineri Pfannkuchen (donuts mbushur) dhe Brazili (donuta të kripura).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1.   eva dijo

    A keni provuar me strudel ashtu është shkruar? Dhe unë nuk mendoj se «ai që bëri google ishte mendërisht i deBil» shpresoj se të kam ndihmuar.

  2.   Lenore dijo

    Maria Fernanda… «shtë «KUZHINA» JO «COSINA» Unë jam kuzhinier, punoj në një restorant në Chiles si ndihmës pastissiere, i përkushtohem bërjes së ëmbëlsirave dhe mendoj se nuk ka asgjë të keqe të përdorësh libra për të mësuar se si gatuaj, përveç kësaj, askush nuk gatuan njësoj, Gjithkush ka erëza, aromën e tij dhe mënyrën e tij për të bërë gjërat kështu që unë mendoj se nuk duhet të gjykojë ose të shohë kush gatuan më mirë se të tjerët ... këtu qëllimi është të përpiqemi të bëjmë gjëra prishjen e tyre e para Ndoshta ndoshta, ose se ju duket mrekullueshëm ose që unë e di, por kështu mësoni në kuzhinë, ndonjëherë dështoni, ndonjëherë keni sukses por kështu arrihet kuzhina

  3.   isa dijo

    Thuhet qëllimi, jo qëllimi ...