Shijoni Ushqim Vegjetarian në Gjermani

Shtë një numër i madh i udhëtarëve që shkojnë në Gjermani me qëllim të kalimit të një pushimi të qetë dhe të shijshëm; Në kuptimin e fundit, ka nga ata që mendojnë se në Gjermani mund të gjejnë vetëm mish chorizo ​​ose mish derri të pjekur, e cila është e vërtetë, por ka edhe disa mundësi vegjetariane për t'u shijuar

Ushqimi tradicional në Alemania Ai bazohet kryesisht në mish, por duhet të kujtojmë gjithashtu se vitet e fundit janë shfaqur një numër i madh restorantesh vegjetariane dhe në të cilat përfshihen pjata të shijshme tradicionale gjermane. Mund të jetë që ju jeni një vegjetarian i plotë dhe doni të bëni një pushim të vogël nga sallamet e shijshme gjermane, për të cilat mund të vizitoni disa nga shumë restorante që ekzistojnë në të gjithë vendin.

Restorante vegjetariane në Gjermani

Prinz Myshkin është një nga restorantet më prestigjioze vegjetariane në Mynih të Alemania, një vend ku do të ndiheni shumë rehat falë vendosjes që kanë vendosur administratorët e saj; një tavan mjaft i lartë, muret dhe dritaret e bardha që duken praktikisht nga dyshemeja në tavan kanë gjithë këtë atmosferë të lehtë. Ushqimi frymëzohet nga disa të dhëna nga Italia, India dhe Lindja e Largët, duke qenë në gjendje të zgjedhin midis sushi dhe disa pjatave të tjera që janë ekskluzivisht përbërje perimesh.

Nëse kërkoni Mishkin klasik, do të gjeni medalione të skuqura të sojës me karota dhe lulelakër, përzieni atë që është mbuluar me salcë kërpudhash dhe që i pëlqen qiellza. Pjata e quajtur Involtini teriyaki në vend të saj integron kërpudhat, arrat e pjekura që janë mbështjellë në gjethe nga afër dhe janë mbuluar me salcë teriyaki. Sa për ëmbëlsirat, në këto restorante vegjetariane në Alemania Mund të mbërrijë e ashtuquajtura Fantasy, e cila përbëhet nga dy pjesë të mous çokollatës me banane të copëtuar, të shijuara në ëmbëlsira. Mos harroni të bëni rezervimet përkatëse për të qenë në gjendje të shkoni në këtë vend.

Për të shijuar ushqimin vegjetarian në Gjermani duhet vetëm të dini më mirë turizmi në Gjermani. Nëse nuk gjeni diçka këtu, na tregoni se çfarë dëshironi të dini në seksionin Komente.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*