Pushime në Lundrim: Bëni Të gjitha rendrrat tuaja të Vërtetë!

Pushime Lundrimi

Nëse doni të lini mënjanë aeroplanin dhe gjithashtu makinën ose trenin, asgjë si bastet në një nga mënyrat më të veçanta të udhëtimit. Pushimet e lundrimit janë gjithmonë një nga ato ide që duhet të përmbushni të paktën një herë në jetën tuaj. Mund të jetë një udhëtim romantik nëse preferoni ose familje, në varësi të nevojave të secilit, por në të dy rastet pritjet e ëndrrave tona do të përmbushen. A nuk do të donit t'i realizonit ato?

Kjo është arsyeja pse pas gjithë kësaj kohe pandemie, ne duhet të festojmë kthimin për të udhëtuar me stil. Me maturi po, por përmbushja e atyre ëndrrave që përmendëm dhe që janë fshehur për kaq gjatë. Ne ju themi të gjithëve përparësitë e një udhëtimi të tillë dhe vendet e preferuara për tu vizituar.

Greqi: Një nga destinacionet kryesore të lundrimit

Edhe pse është e vërtetë që mund të flasim për disa destinacione në formën e pushimeve të lundrimit, Ishujt Grekë janë një nga të preferuarit më të mëdhenj. Nuk ka rëndësi nëse keni qenë tashmë në atë zonë, sepse falë këtij mjeti udhëtimi, do ta zbuloni në një mënyrë shumë më të veçantë. Mesdheu është gjithmonë një xhevahir për t’u zbuluar dhe si i tillë, Greqia është guri i saj më i ndritshëm..  lundrim greqi Shtë një nga më të zgjedhurit sepse kjo zonë ka një pasuri arkeologjike unike, duke na lënë kështu peizazhe që do të portretizohen në retinën tonë.

Lundrimi në Santorini

Por jo vetëm ajo por ndalesa në Athinë dhe Akropoli i saj do të jetë një tjetër nga pikat kryesore, pa harruar Kretën, meqenëse ka dy porte për anijet turistike. Aty mund të vizitoni Pallatin e Knossos, i cili gjithashtu do t'ju befasojë me mbetjet e tij dhe një pikë kyçe të qytetërimit helen. Me siguri keni dëgjuar për Mykonos për plazhet e tij. Prandaj, është një nga mjediset e zgjedhura kur bëni një ndalesë në udhëtimin tuaj. Për të arritur kulmin në Santorini me perëndimet e tij të famshme të diellit. Tani do të kuptoni pak më shumë pse Greqia dhe Mesdheu është një nga destinacionet kryesore!

Pse të shkoni në një lundrim?

Edhe pse duket si një pyetje të cilës ne dimë t'i përgjigjemi, ne do t'ju japim disa arsye për të bërë rezervimin tuaj. Ne e kemi të qartë se anije lundrimi Do të na çojë në vende që nuk janë gjithmonë të lehta për t'u arritur me mjete të tjera transporti. Kjo është arsyeja pse duke qenë diçka që nuk e bëni rregullisht, ju mund ta jetoni atë shumë më intensivisht. Duke u nisur nga ajo është një përvojë krejtësisht novatore dhe krijuese, do të keni mundësinë të kryeni aktivitete të ndryshme, por pa lënë të njëjtin vend. Sepse në varkë do të gjeni aktivitete të ditës, me lojëra, argëtim, kohë relaksuese në pishinë dhe shumë më tepër. Gjithçka është krijuar për ju që të shijoni qëndrimin tuaj!

Pse të lundroni në Mesdhe

 

Pushimet e lundrimit, kur të rezervoni?

Gjëja më e mirë është se, si çdo udhëtim që ia vlen kripa e tij, është mirë të bëni rezervimin sa më shpejt të jetë e mundur. Avancimi është gjithçka për të qenë në gjendje të planifikoni shumë më mirë. Nëse doni të kurseni pak, asgjë më mirë sesa të mos e bëni atë në sezonin e lartë dhe të prisni deri në shtator për ta gjetur. Meqenëse përveç kësaj, temperaturat për disa pika që do të vizitoni do të jenë brenda një diapazoni më të përballueshëm në mënyrë që të mund të shijoni çdo udhëtim në maksimum. Edhe pse është e vërtetë që gjatë gjithë vitit ju mund të bëni rezervimet tuaja bazuar në nevojat tuaja. Meqenëse nëse udhëtoni si familje, do t'ju duhet më shumë hapësirë ​​dhe është mirë të ecni përpara para se të mbaroni vendet. Mos harroni se gjithmonë do të ketë oferta nga të cilat mund të përfitoni për të kursyer një majë të mirë.

Çfarë më duhet për të bërë një lundrim mesdhetar

Pasi të keni zgjedhur dhe rezervuar udhëtimin tuaj dhe bashkë me të ditët që do të kaloni në pushimet tuaja të lundrimit, lindin dyshime, sepse nuk keni udhëtuar kurrë me këtë mjet transporti. Por mos u shqetësoni sepse nuk është asgjë ndryshe nga të tjerët që njihni. Gjëja e rëndësishme është që të relaksoheni dhe të kënaqeni në maksimum sepse varka ka gjithçka që ju nevojitet për të. Edhe pse është e vërtetë që më e vjetër ajo që mund të bësh është të marrësh rroba për të qenë të rehatshme gjatë ditës dhe pak më zyrtare për natën. Kjo synohet të jetë në bord.

Partenoni i Athinës

Por kur bëjmë ndalesat që duam të shijojmë, këshillohet që të nxirrni stilin tuaj më të rehatshëm dhe të rastësishëm. Prandaj, ne gjithmonë duhet të veshim këpucë të përshtatshme dhe se veshja është gjithashtu e përshtatshme. Për këtë lloj ekskursioni, mos harroni të mbani gjithmonë një çantë të vogël me gjërat themelore, plus një shishe ujë dhe mbrojtje nga dielli. Mbani në mend se në disa vende që do të vizitoni, ata nuk lejojnë hyrjen me rroba shumë të shkurtra dhe është diçka që duhet marrë parasysh. Me siguri tani do të jeni të qartë për destinacionin tuaj, mjetet tuaja të transportit dhe pushimet tuaja të mrekullueshme që ju presin!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*