Gastronomia Hollandeze

Kuzhina tradicionale Hollandeze mund të konsiderohet si një kuzhinë dimërore, pasi paraqet të gjitha llojet e zierjeve, si dhe supave të bazuara në suxhuk dhe bukë. Duhet të theksohet se, përveç kuzhinës së saj tradicionale, Hollanda ka një gamë të gjerë të pjatave të hollë indoneziane. Kjo shije e holandezëve për kuzhinën indoneziane është diçka që ka duruar që nga perandoria e vjetër koloniale.

Ndër pjatat e ofruara nga kjo kuzhinë, nuk mund të mos provoni «rijsttafel«, Bërë nga orizi që shërbehet në dhjetëra pjata të ndryshme dhe shoqërohet me ushqime të larmishme si bishtajoret e ziera, perime me qumësht kokosi, copa mishi dhe shpendësh, peshk, banane dhe salca të ndryshme.

Mëngjesi është vakti që paraqet problemet më të pakta për turistët, pasi përfshin pothuajse çdo lloj ushqimi, kështu që nuk është e vështirë për disa të jenë sipas pëlqimit tonë. Oferta përfshin nga kombinimi tipik i lëngut të portokallit, çajit ose kafesë dhe pasta, në mëngjeset e bazuara në ushqime të kripura, si dhe tas me çokollatë të nxehtë me krem ​​të rrahur, një mëngjes të ëmbël që merr emrin eskllavëri".

Vakti i mesditës është mjaft i lehtë, pasi për holandezët vakt kryesor është darka. Kjo është për shkak të shumë rasteve për faktin se pjesa tjetër që bëhet gjatë ditës së punës përdoret për të ngrënë, edhe pse ajo që bëni në të vërtetë është të keni një sanduiç ose sanduiç të vogël për të humbur sa më pak kohë të jetë e mundur.

Sidoqoftë turistët mund të shkojnë në çdo "eetcafe" ku mund të shijojnë ushqime të ndryshme të tilla si patate të skuqura me majonezë, kroketa me mish, sanduiçe,pannekoeken«, Krepat e mbushur me çdo lloj ushqimi, të hollë«saucijzenbroodje«, Cmbëlsira të shijshme të mbushura me mish, si dhe biskota origjinale me xhenxhefil dhe çokollatë.

Darka, duke qenë vakti më i rëndësishëm i ditës, zhvillohet pasdite vonë, konkretisht nga gjashtë deri në tetë, kështu që nëse shkoni në një restorant pas orës dhjetë, ka më shumë gjasa të mbarojë darka. Kjo është koha e ditës kur gastronomia më tipike Hollandeze mund të shijohet plotësisht, kështu që çdo lloj pjate me bazë perimesh nuk mund të mungojë në tryezë, ushqime shumë të vlerësuara nga Hollandezët, të tilla si «kasolle »Një gjellë e shoqëruar me lloje të ndryshme perimesh ose«boerenkool «, Bërë nga lakrat e gatuara.

Nëse preferoni mund të shijoni «erwten soep », një supë e shijshme me bizele të qëruara, patate, duar derrash, sallam dhe piper, të cilat zakonisht shërbehen me feta buke. Enët me peshk janë thelbësore nëse doni të njihni gastronominë Hollandeze. Ndër më tradicionalet janë ngjala e tymosur, harenga dhe salmoni. Përveç kësaj, «mosselen«, Midhjet e skuqura në gjalpë, ose« gamalen », emri me të cilin njihen karkalecat me salcë

Duhet të theksohet se djathrat janë një nga produktet më tradicionale dhe më të vlerësuara brenda kulturës gastronomike Hollandeze. Midis tyre spikasin Gouda, me një aromë të butë dhe strukturë kremoze, dhe Edam, djathi tipik i topit i dallueshëm lehtësisht nga forma origjinale e rrumbullakosur dhe ngjyra e kuqe e mrekullueshme e mbështjelljes së tij.

Birrat dhe xhinët janë disa nga pijet alkoolike më të konsumuara. Sa i përket birrës, është e përshtatshme të dini se nëse doni të pini një birrë, do të duhet të kërkoni një "pils", ndërsa nëse preferoni një enë, ajo që duhet të kërkoni është një "vaas". Ndër xhinët që mund të provohen në këtë vend, është e zakonshme të bëhet një dallim midis të rinjve dhe të moshuarve, edhe pse një nga më të njohurit është "Bols", një lloj xhin i paketuar në shishe qeramike që zakonisht shkojnë me aromë, një luks .


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*