Honda dhe motoçikletat e saj indiane

Një nga markat kryesore në treg, në kategorinë e motorcycles, gjithmonë ka qenë honda. Për më shumë se 62 vjet, kjo kompani i ka ofruar botës shembujt më të mirë të automjeteve të transportit të rëndë, makina që ndjekin standardet më të rrepta të cilësisë dhe sigurisë dhe mbi të gjitha, motorët më të shpejtë dhe me performancë në treg. E gjithë kjo, sipas preferencave të klientëve më ekskluzivë që japin besimin e tyre në markë.

Kompania Honda Motor u ofron përdoruesve të saj një sërë automjetesh me shpejtësi të lartë që i kalojnë shumë më mirë se kundërshtarët e tyre. Duhet të theksohet se kompania është sponsor i konkurseve të panumërta të shpejtësisë në të gjithë botën dhe ofron mbështetje të sigurt për organizatat eksperimentale në teknologji dhe projekte mjedisore.

Modelet Honda kanë ndryshuar me kalimin e kohës dhe zhvillimin e teknologjisë. Ne kemi motoçikleta të specializuara për turizëm siç është klasikja CG 125cc (emblema e sektorit), sporte të tilla si modeli NSR 51 dhe modele ATV si Foreman ose Fourtrax 400 ish. Secili prej tyre mban një performancë të përshtatshme për kërkesat e përdoruesve të saj dhe një përshtatje totale me terrenin.

Tani, në rastin ekskluziv të Indi, Ju do të jeni të interesuar të dini se një nga motorët e prodhimit ekskluziv për këtë vend është Njëbrirësh llastiqe. Kjo është një motor 150cc, 4-stroke, i ftohur në ajër.

Një tjetër motor i rëndësishëm Honda për tregun indian është Honda CB Twister. Isshtë një motor ekonomik që ka një motor 110 cc dhe 9 kf.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*