Gastronomi Hindu: Përbërësit dhe pjatat

Një nga klasat më të mira të turizmit për t'u praktikuar në Indi është padyshim turizëm gastronomik. Siç e dini mirë, ushqimi indian është një përzierje e shkëlqyeshme e aromave, aromave dhe ngjyrave, veçanërisht pjatave të përgatitura bazuar në perime dhe erëza.

Disa nga përbërësit themelorë të gastronomia hindu ato janë piper, kripë, vajra dhe barëra. Shumë të përdorura janë kardamomi dhe shafran i Indisë. Erëza të tjera që mund të gjejmë në kuzhinën indiane janë djegës, piper, mustardë e zezë, qimnon, hudhër dhe koriandër.

Një nga pjatat më të njohura është thika tika tandoori. Isshtë një pjatë e bërë nga pula pa kocka me një salcë kos, hudhër dhe djegës të kuq. Një kënaqësi për qiellzën. Ne gjithashtu rekomandojmë të provoni enët e ndryshme me oriz të bëra me bizele, qiqra, thjerrëza të zeza dhe perime.

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se shumë prej pjatave hindu hahen me bukë indiane të njohur si rotis, si dhe omëletë indiane të quajtur chapatis.

Në pjesën veriore të vendit, disa nga ushqimet më të konsumuara janë qumështi, gjalpi i sqaruar i njohur gjithashtu si ghee dhe kos. Nëse do të udhëtoni në Bengal dhe OrissaJu nuk duhet të provoni lëngun e mishit, pulën tandoori, si dhe pjatat vegjetariane, peshkun dhe recetat e detit.

Në Indinë jugore, pjatat me bazë orizi janë shumë të zakonshme. Nëse do të udhëtoni në Andhra, Chettinad, Hyderabad, Mangalore dhe Kerala, mund të provoni aromat e ndryshme të përgatitjes së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1.   nk dijo

    Gjithçka që lidhet me gastronominë hindu është shumë interesante, unë kam provuar disa nga pjatat tipike dhe ato janë vërtet shumë të mira.