Shahid Kapoor dhe Vivek Oberoi: Aktorë të rinj hindu

Sot ne do të zhytemi në botën e kinema hindu, që do të thotë Bollywood, për të takuar aktorët e rinj më të spikatur që kanë miliona fansa.

aktorët

Le të fillojmë duke përmendur Shahid kapoor, një djalë i ri që vetëm 28 vjeç (i lindur në Delhi, më 25 shkurt 1981) është bërë një nga yjet kryesorë të kinemasë Mumbai. Shahid është një nga valltarët e mëdhenj të paraqitur në filma muzikorë indianë, dhe ai është gjithashtu një model që merr pjesë në fushata të mëdha reklamuese. Ai e filloi karrierën e tij falë filmit Ishq Vihk, dhe që nga ajo kohë ai ka fituar disa çmime për interpretimet e tij si dhe afeksionin e publikut. Filma të tjerë të shquar nga filmografia e këtij aktori janë Fida, Dil Maange More, Deewane Huye Paagal, Vaah! Jeta Ho Toh Aisi!, Shikhar, 36 China Town, Chup Chup Ke, Vivah, Fool n Final, Jab We Me, Kismat Konnectiont, Kaminey, Dil Bole Hadippa!. Në vitin 2010 mund ta shohim Shahid-in që merr pjesë në filma si Paathshala, Chance Pe Dance dhe Milenge Milenge.

aktorët2

Një tjetër aktor i madh Bollywood është Vivek Oberoy, një djalë i ri që lindi më 3 shtator në 1976 dhe që që nga fëmijëria ndoqi punëtoritë e aktrimit për t’u bërë ylli i madh që është sot. Vlen të përmendet se Vivek u zbulua për dhuratat e tij artistike jo në Indi, por në Londër. Gjatë gjithë karrierës së tij ai ka marrë role të mëdha përkrah aktorëve të tillë si Rani Mukerji, Aftab Shivdasani dhe Ritesh Deshmukh. Disa nga filmat e tij më të famshëm me Company, Road, Saathiya, Darna Mana Hai, Yuva, Kyun! Ho Gaya Na, Masti, Kaal, Kisna, Deewane Huye Pagal, ndër të tjerët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

10 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Eugjenia dijo

  nga Zoti ka aktorë më të bukur ta heqin atë, përshëndetje
  mbaroj me shikimin tim, ju lutem respektoni pamjen publike për të parë ……… .boff
  vendosni fotografi më të mira të rashanit

 2.   kotele dijo

  E DUA VIVEK.HE´S AKTORI M M I DORZUAR. KISSSSS

 3.   Mari dijo

  ju jeni shahid kapoor një dashuri

 4.   Tamara dijo

  Do të doja të takoja disa aktorë indianë sepse jam famë e filmave indiane

 5.   sandra triana estrada dijo

  ZOTI im, unë kurrë nuk kam parë filma kaq të bukur në jetën time.
  Shahid Kapoor është i mrekullueshëm dhe përshëndetje nga Bogota, Kolumbi. puc puc

 6.   drita eniht dijo

  ka arsye, une ju pergezoj per vendin tuaj, zakonet dhe sidomos filmat tuaj jane uuuuuuuuffffffffffffffff

 7.   vanessa Aleksandra dijo

  Shid është shumë i pashëm

 8.   karito dijo

  Ju jeni super e lezetshme sepse nuk keni një faqe personale në fytyrë Unë do të doja t'ju shtoja

 9.   adriana Gutierrez dijo

  sa i bukur është shahid është një djalë shumë i lezetshëm tkm

 10.   adriana dijo

  Vivek e bukur ... Unë dua gjithçka që bën ...