Aishwarya Rai: Model Hindu dhe Aktorja

Aishwarya rai është një nga modelet dhe aktoret më të famshme të Indi. Ajo lindi më 1 nëntor në Maglore, Indi. Aishwarya Rai konsiderohet si një nga gratë më të bukura në botë që nga viti 1994 kur u zgjodh miss bota.

Rai

Në vitin 1997 ai do të kishte mundësinë e tij për të bërë debutimin e tij në filmin Irubar nga regjisori Mani Ratman. Por rritja e tij në famë do të ishte në 1999 me filmin Hum Dil Nga Chuke Sanam ku ai punoi me super yllin e themeluar Salman Khan. Nga ai moment karriera e tij ishte në rritje, duke bërë filma të ndryshëm jo vetëm në gjuhën indiane, por në gjuhë të tjera të tilla si Tamil dhe Bengalisht. Në vitin 2002, Aishwarya Rai ndau role me yjet e suksesshëm të Bollywood-it Shah Rukh Khan dhe Madhuri Dixit në filmin Devdas.

rai2

Ndërkombëtarizimi i tij erdhi në 2004 me Nusen dhe Paragjykimin, filmi i tij i parë në anglisht, i cili i qëndron stilit të kinemasë së Bollywood, me këngë të bukura, koreografi të shkëlqyeshme dhe me praninë imponuese të Rai, ai pushtoi mijëra ndjekës.

Ai u rishfaq në 1997 me "The Last Legion" ku bashkë-interpretoi me Colin Firth, duke filmuar në vitin 2009 vazhdimin e The Pink Panther. Filma të tjerë me interes janë Jodha-Akbar, Dhoom 2, Zemra e Indisë, Provoke dhe, Zonja e Erëza, ndër të tjera.

Jeta e tij e dashurisë erdhi në kokë kur marrëdhënia me yllin Salman Khan, përfundoi në agresion nga aktori, në setet ku ata punonin. Në 1997 ai u martua me zhgënjimin e mijëra ndjekësve të tij me Abhishek Bachchan gjithashtu një aktor hindu që u takua kur filmoi filmin Umrao Jaan.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   wendy paola sing alban dijo

  ti je femra me e bukur qe kam pare ne te gjithe boten

 2.   AYMEE dijo

  eshte e bukur

 3.   Carlos dijo

  Do të doja të dija sa kushton një turne në Indi

 4.   Liliana dijo

  Unë e dua këtë aktore plus që është e talentuar

 5.   LUTJA dijo

  Ajo është padyshim më e bukura nga të gjitha aktoret në ekranin e madh.

 6.   xhanella dijo

  Trueshtë e vërtetë, është e bukur.

 7.   wjairo dijo

  Kjo grua është gruaja më e bukur në botë, pa dyshim…. !!!!

 8.   flaviane dijo

  jo aq ploppppppp

 9.   flaviane dijo

  im i dobët është më i mirë ..

 10.   Luis Capunay dijo

  Kjo grua është e bukur, pa dyshim që ka një bukuri të shkëlqyer. Dhe sigurisht që është e lezetshme që ka një pamje që më bën përshtypje, ka njerëz që nuk dinë për bukurinë, prandaj bëjnë komente mashtruese.

 11.   alex dijo

  Unë pashë një nga filmat e saj dhe më bëri përshtypje bukuria e saj… nëse do të kisha mundësi ta takoja, do ta çoja në parajsë.

 12.   Louis Berne dijo

  ajo është një bukuri indu

 13.   Eric Germayn Saavedra Patiño dijo

  ju jeni padyshim një perëndeshë e bukurisë ...

 14.   indira mejia sevilje dijo

  Ajo është një modele ... shumë e bukur, unë e admiroj atë

 15.   Ernesto dijo

  E BUKURISHT E BUKUR, ISSHT DRITA E QYTETIT M SP SHUM SP SHPENZUES - SI INTENZI SI DIELLI - I thjeshtë DHE ELEGANT SI MBRETRI - TALENT I SHTET DHE I NATYRALLS - SHPIRTSISHT, GRA, SENSUALE DHE N S T SJN TN TN Kohë

  JU KENI SHPIRTIN DHE EPIRITUALITETIN E VENDIT TUAJ T BE BUKUR - INDI - TMI ADMIRRESUAR JU DHE TU UROJ Rai