Aktorë dhe Aktorë të Famshëm Indianë në Hollywood

Aishwarya rai

Nuk ka dyshim se Bollywood e ka bërë prezencën e saj të ndjehet në të gjithë botën. Soshtë kaq shumë Aktoret dhe aktorët indianë kanë arritur të hyjnë në tregun e Hollywood-it. Le ta dimë kush janë ata. Le të fillojmë duke përmendur Aishwarya rai, i cili ka marrë pjesë në filma të tillë si "Legjioni i fundit" në 2007 dhe "The Pink Panther 2" në 2009.

Do por parte Amitabh Bachchan është një aktor i njohur nga India i cili është shfaqur në filmin The Great Gatsby 2013, me regji të Baz Luhrmann dhe gjithashtu me protagonistë Leonardo DiCaprio, Tobey Maguire, Carey Mulligan dhe Isla Fisher.

Anil Kapoor, Yjet e Milionerit Slumdog, ai është një aktor i cili është shfaqur në serinë televizive 24 në rolin e Presidentit Omar Hussan, si dhe në filmin 2011 Mission Impossible - Ghost Protocol.

irrfan khan është një aktor që është shfaqur në filma të Hollivudit si 2007 A Aighty Heart, New York, 2009 I Love You, 2011's Thank You, 2012's The Amazing Spider-Man si Dr. Rajit Ratha, dhe në filmin 2012 Life of Pi as Pi Patel si i rritur.

Anupam Kher është një aktor i cili është shfaqur në filma të tillë si Silver Linings Playbook 2012, Takimi me Njeriun e ëndrrave tuaja të vitit 2010 dhe Fëmijët e Mesnatës së vitit 2013.

Kabir bedi Ai është një aktor me një prani dhe personalitet të shkëlqyeshëm, i cili është shfaqur në disa seri televizive të Amerikës së Veriut si Dinastia, Vrasja, Ajo Shkroi, Magnum PI ose Knight Rider and Highlander: The Series.

Më shumë informacion: Aktorët më të mirë Bollywood

Fuente: The Times of India

Foto: Longines


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1.   mua encantan dijo

    Unë i dua filmat indianë, ata janë shumë romantikë dhe të bukur. Mënyra se si këta njerëz veprojnë është befasuese, sepse ju mund të shihni se ata bëjnë përpjekje dhe përkushtim për atë që bëjnë.