Aktoret më të famshme të kinemasë indiane

Bollywood siç e dini mirë është Meka e kinemasë indiane, dhe sot nuk dihet vetëm në Azi por në të gjithë botën, pasi prodhimi filmik i këtij vendi është shumë i larmishëm dhe ka nisur një seri artistësh ndërkombëtarë për sukses.

ngacmoj

Filmat Bollywood janë bërë të famshëm për skenat e tyre muzikore si dhe për komplotet e tyre romantike që ngjajnë shumë me telenovelat e Amerikës Latine, ndoshta kjo është arsyeja pse Amerika Latine është sot një nga konsumatorët kryesorë të kinemasë indiane, dhe ky fakt dëshmohet në numrin e madh të tifozëve që mund t'i gjejmë në këtë pjesë të kontinentit Amerikan. Prova e kësaj është numri i blogeve dhe faqeve të internetit të fansave kushtuar kësaj industrie të veçantë të filmit.

bolly2

Ne tashmë njohim disa aktore të famshme si një Kajol Mukherjee dhe Aishwarya Rai, Sidoqoftë, ato nuk janë të vetmet. Ka shumë super yje të tjerë të filmave Bollywood si Rani Mujerki, kush është kushëriri i Kajolit. Kjo aktore e cila ka lindur në 21 Mars 1978 në Bengal ka luajtur në më shumë se 40 filma, por padyshim një nga rolet e saj më të kujtuara është ai i filmit Black, 2005, ku ajo luante një vajzë të verbër, dhe kjo i dha asaj kritika të mira nga publiku.

bolly3

Mund të përmendim gjithashtu Preity Zinta, një aktore e cila ka lindur më 31 janar 1975, dhe e cila përveçse aktore spikat si modele.

Aktore të tjera të rëndësishme Bollywood Ata janë Madhuri Dixit, Kareena Kapoor, Katrina Kaif, Konkona Sen Sharma, Amisha Patel, Esha Deol, Juhi Chawla, Shilpa Shetty, Bipasha Basu dhe Jaya Bachchan.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Gladys herrera dijo

  Ato janë aktoret më ekzotike dhe më të bukura në botë.

 2.   katy dijo

  E vërteta është shumë e lezetshme. Gjithashtu në filma ata veprojnë.

 3.   karolayn dijo

  ëndrra ime është të takoj hottie-n e Shahid Kapoor

 4.   Maritza dijo

  Unë dua filma

 5.   Maritza dijo

  Unë do të doja të më dërgoni komentet e fundit në msm tim
  ato filma dhe vallëzimet e tyre janë të bukura

 6.   john dijo

  Janë tre aktore që për mua shquhen për bukurinë dhe cilësinë e tyre kur bëhet fjalë për aktrim, Kajol. Rani Pretty fatkeqësisht këtu në Peru nuk dimë se ku t'i blejmë filmat origjinal, dhe na mbetet vetëm të blejmë filmat e quajtur piratë, të cilët janë shumë të rrallë; por kinemaja indu me të vërtetë është e bujshme

 7.   denise dijo

  Ayyyyy Unë jam një super adhuruese e kinemasë indu Unë do të thoja k është jeta ime Unë e dua Indinë

 8.   maira patricia dijo

  wau më të mirët janë obio-aishawariya rai, rani mukerji dhe kajol i bukur. në vendin tim bolivia ay articims cidis për të blerë filmat dhe këngët e tyre ata janë frymëzimi im, unë dua se si ata kërcejnë, të bukur!

 9.   SALAS E. dijo

  Unë e dua muzikën indiane, veshjen e saj, ngjyrat e saj dhe vallet e saj të bukura. Lëvizjet e trupit dhe sidomos duart e tyre janë vërtet të bukura, unë jetoja me Familjen Patel në Çikago, pronarë të fabrikës plasti fa dhe prej andej isha i interesuar të dija për kulturën e tyre. Ata dolën.

 10.   lule dijo

  Më pëlqen shumë muzika hindu, mënyra e veshjes dhe kultura e tyre, ëndrra ime është që një ditë të bëhem hindu dhe të vesh një nga rrobat e saj, gratë e Indisë janë shumë të bukura.

 11.   edward medina espinoza dijo

  Të gjithë më pëlqejnë

 12.   Ana Maria dijo

  buenisimo

 13.   kevin dijo

  filmat indu janë më të mirët, dhe aktoret janë të bukura, si karol, skareena kapor etj. ato janë të mira

 14.   jessica luna mendoza ayala dijo

  të kesh një dashuri indu është një nga ëndrrat e mia ………… .. Shpresoj ta takoj Indinë së shpejti

 15.   Qiri dijo

  Fonogram që nuk ka mbeturina; Kërkimi i pamëshirshëm