Cilat janë kompanitë më të mira për të punuar në Indi? (Pjesa 2)

Ne vazhdojmë të takojmë kompanitë më të mira për të punuar në Indi. Le ta fillojmë këtë herë duke përmendur Tata Consultancy Services (TCS), një kompani që ofron shërbime këshilluese softuerësh, konsiderohet më e vjetra në këtë fushë në vend dhe është e vendosur në qytetin e Mumbai. Vlen të përmendet se kompania vlerësohet si ofruesi më i madh i teknologjisë së informacionit dhe shërbimeve të jashtme të procesit të biznesit në të gjithë Azinë. Kompania ka zyra në 42 vende, dhe më shumë se 142 degë në të gjithë botën. Do t'ju interesojë të dini se këtu punojnë jo më pak se 186.914 njerëz.

Nga ana e saj, Bharti Airtel Limited, është një kompani telekomunikacioni, e cila operon në 19 vende në Azi dhe Afrikë. Vlen të përmendet se konsiderohet si një nga operatorët më të mëdhenj të telekomunikacionit në botë, me më shumë se 200 milion abonentë. Alsoshtë gjithashtu ofruesi më i madh i shërbimit të telefonisë mobile në Indi, me më shumë se 143 milion abonentë.

Ne gjithashtu duhet të përmendim Banka Shtetërore e Indisë, një nga kompanitë më të mëdha dhe më të vjetra financiare në vend. Vlen të përmendet se ajo ka 16.000 degë brenda vendit, dhe 130 jashtë vendit, prandaj konsiderohet si rrjeti më i madh bankar në vend. Në rast se nuk e dinit, ne ju themi se sipas Forbes Magazine, ajo konsiderohet brenda Top 30 të bankave më të respektuara në botë.

Më në fund le të përmendim Industries Reliance Ltd, një nga kompanitë më të mëdha private në vend. Kjo kompani e dedikuar për prodhimin e produkteve të naftës, petrokimikateve, veshjeve (nga marka Vimal), ushqimit, është një nga 100 kompanitë më të respektuara në botë sipas Revistës Forbes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*