Dasma në Indi

Ka fëmijë që martohen edhe pse nuk e dinë saktësisht se me çfarë do të duhet të përballen në të ardhmen, përgjegjësitë, detyrimet dhe gjithçka që përfshin kjo bashkim. Po, Në Indi, ka fëmijë që martohen pa e ditur, pa e shpjeguar atë, vetëm me urdhër të prindërve të tyre. Megjithëse ligji i Indisë ndalon bashkimin e fëmijëve, në zonat më të largëta është e zakonshme të marrësh pjesë në to festimet e rëna dakord midis familjeve më parë. Arsyet janë të ndryshme, duke filluar nga mbrojtja e fëmijëve në mënyrë që ata të mos bien në prostitucion, si dhe nevojat ekonomike.

martesa-ne-indi

Të martohesh nuk është një privilegj që kërkohet ekskluzivisht për dashurinë në IndiMadje as për të rriturit, në një shoqëri ndaluese, ku puthjet në rrugë nuk pranohen, si dhe shfaqin dashuri midis çifteve. Gratë janë më të goditurat, në asnjë rast ata nuk kanë fuqi të zgjedhin partnerët e tyre gjatë gjithë jetës, përveç përjashtimeve, pasi prindërit e tyre janë ata që zgjedhin kandidatin më të mirë, të cilët paraqiten përmes reklamave të gazetave dhe tani, falë teknologjisë, përmes internetit.

martesa-në-indi2

Një tjetër arsye për Kompleksiteti i zgjedhjes së çifteve për t'u bashkuar qëndron gjithashtu në pozicionin shoqëror, domethënë në kastëSi dhe feja, në një vend ku 80 deklarojnë fenë hindu, është shumë e vështirë për të që të bashkohet me dikë të një feje tjetër. E gjithë kjo ka motivuar rebelimin e shumë të rinjve që nuk kanë dashur të pranojnë zakonin e pranimit të martesës nën imponimin e familjeve, diçka që në Perëndim duket shumë logjike, por që në Indi nënkupton mungesën e respektit për traditën dhe nganjëherë vdekja e te dashuruarve.

martesa-ne-indi-3

L dasma ne indi Ata janë një traditë dhe ai që nuk martohet shihet shumë keq, që nga mosha e hershme familjet shqetësohen për të gjetur një partner për fëmijët e tyre. Këto martesa shpesh gjenerojnë fatkeqësinë e njërës nga palët ose ndoshta të dyja, zgjedhja e lirë e çiftit po fiton forcë në kastat më të fuqishme, ku të rinjtë fillojnë të rebelohen, ndërsa në kastat më të varfra është shumë më e vështirë, sepse përfitimi i martesës sjell përmirësime në shumë familje, sepse siç është thënë tashmë, lidhja bazohet më shumë se gjithçka në ekonomi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

102 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   alejo alejandro morales sanxhez dijo

  punë e mrekullueshme dhe dokumentar i admirueshëm pa përjashtim, nuk ka dyshim se dasmat indiane janë një nga më tradicionalet dhe antikët, admirohen të gjitha aranzhimet rrobat rituale dhe dasma e madhe, një shpjegim i plotë dhe shkrepje shumë të qarta dhe me detaje të shkëlqyera më pëlqen gjithçka rreth India dhe dëshira ime është të udhëtoj vitin tjetër dhe të dëshmoj një martesë të drejtpërdrejtë Unë do të doja të flisja për bharati dhe më shumë për hapat se si të më udhëzoni të studioj fenë e tyre dhe unë jam meksikan Nuk e di edhe nëse një vajzë indiane është i interesuar për të takuar një hispanik dhe ndërsa familja indiane pranon marrëdhënien unë do të doja të dija më shumë se si të bëj një vajzë indiane pa prekur traditat, gjithçka që është indiane më magjeps dhe unë po mësoj ngadalë gjuhën tuaj punë të madhe urime për përpjekjen tuaj për të bërë të njohur më shumë

 2.   bukur dijo

  dokumentar shumë i mirë ky hyjnor ……… po dua t'ju them se jam me një hindu, ai i përket një kastë, idetë e tij janë moderne, ai e respekton fenë time shumë sepse unë jam katolik dhe jam peruan …… .. ai është një burrë që i jep gjithë dashurinë e mendjes unë jam gruaja më e lumtur në botë edhe pse distanca për tani na ndalon të jemi së bashku

 3.   Izabelë dijo

  Epo, këto zakone ... Unë nuk mund t'i kuptoj ato ose asgjë ... dhe ata e dinë pse, shiko, unë jam Peruan, isha me një djalë Hindu. Ne e donim njëri-tjetrin, por për shkak të atyre zakoneve që ekzistojnë, unë i detyrohem pakënaqësisë time totale ... Nuk mund ta konceptoj që të jesh i dashuruar me të ... familja e tij mund ta martonte atë me një vajzë që ai as nuk e dinte .. Shpresoj që askujt të mos i ndodhë e njëjta gjë që më ndodhi .. sepse është e tmerrshme të jetosh kështu.

 4.   Jessica dijo

  Përshëndetje ... shpjegim shumë i mirë i kulturës hindu. Unë jam nga Meksika. Dhe unë kam një përvojë të ngjashme si në komentet e mëparshme. Unë u dashurova me një Hindu dhe kur familja e tij mësoi për të dashurën tonë, ata vrapuan për ta gjetur atë një grua. Hindu me të cilin u dashurova është një njeri i sinqertë, i drejtë, i sinqertë, kalorës, i mirë, i zgjuar ... njeriu perfekt. Unë nuk kam takuar dikë të tillë dhe mendoj se arsimimi që ata i dhanë atij është i patëmetë, megjithëse zakoni për ta martuar me një të huaj është i tmerrshëm si për të ashtu edhe për mua, mendoj se do të ndryshojë pas disa vitesh.

 5.   laura dijo

  Përshëndetje, unë jam meksikan dhe ende nuk njoh ndonjë hindu personalisht, por gjithçka hindu më magjeps dhe më tërheq pasi pashë një ëndërr në të cilën e shihja veten si një priftëreshë apo diçka të tillë nga ajo kulturë, që nga ai moment kam zbuluar se Edhe muzika hindu është e preferuara ime dhe sa herë që di ose dëgjoj diçka për kulturën hindu, çdo pore në lëkurën time dhe do të doja të takoja dikë aq të zgjuar, enigmatik, të dashur dhe mbresëlënës si hindusët dhe nëse dashurohesha kurrë lëreni atë pavarësisht nga asgjë, sepse ajo që më duket e rëndësishme është që në këtë jetë kemi ardhur të jemi të lumtur dhe ju gjithmonë luftoni për atë që duam vërtet edhe nëse duket e pamundur.

 6.   Elina dijo

  Unë dua të di më shumë rreth dasmave indiane, rreth besimit të shkollës Budiste të Nichiren Shu, sepse unë praktikoj Budizëm nga ajo shkollë dhe dua të martohem me atë ritual. dhe Merrni një sary autentike. Faleminderit.

 7.   Elina dijo

  FAQJA DUKE SHUM E MIR TO P MER MUA, E Përsëris mesazhin tim. FALEMINDERIT
  Unë dua të di më shumë rreth dasmave indiane, rreth besimit të shkollës Budiste të Nichiren Shu, sepse unë praktikoj Budizëm nga ajo shkollë dhe dua të martohem me atë ritual. dhe Merrni një sary autentike. Faleminderit.

 8.   Jess dijo

  Përshëndetje SABY, si jeni? Rekomandimi im është: MOS BENI atë ju lutem, unë nuk e rekomandoj atë, dilni nga ajo marrëdhënie sa më shpejt të jetë e mundur para se të përfshiheni gjithnjë e më shumë. Në marrëdhënien tuaj mund të ketë dy mundësi: E para është që familja e mbështet atë dhe u jep pëlqimin e tyre, por kjo ka një probabilitet prej 1%. E dyta është se familja juaj ka rrënjosur zakone të thella dhe ata rregullojnë martesën tuaj me një të huaj, gjë që ka më shumë të ngjarë të ndodhë! Unë jua them të gjitha këto sepse rashë në opsionin e dytë dhe u dashurova marrëzisht me një djalë që kurrë nuk besoja se do të ekzistonte, kalorësiak, i mirë, i sinqertë, karizmatik, shoku im i shpirtit. Ai më paralajmëroi që nga fillimi kur sapo rrinim në shoqëri për atë që do të ndodhte (në lidhje me martesën e tij të rregulluar), por mua nuk më intereson pasi ai është një engjëll i rënë nga parajsa dhe unë nuk doja ta humbja rastin për të takuar një burrë simpatik. në çdo mënyrë. Marrëdhënia jonë zgjati për 2 vjet, ne përfunduam për të mirën e të dyve, ne ende jemi miqtë më të mirë që ekzistojnë. Ai do të martohet në fund të vitit 2010.
  Vetëm për të përfunduar, ju uroj fatin më të mirë në botë dhe do të isha shumë i lumtur të dija që marrëdhënia juaj ishte e suksesshme dhe se do të jeni në gjendje të jetoni një histori përrallore me të.
  PS: Thjesht po ju them se jo gjithçka ka humbur, unë njoh një çift (Indu dhe ajo Meksikan) që mund të kenë historinë e tyre, por nëse ata duan, unë do t'ua tregoj më vonë. Shihemi dhe fat te mbare !!!!!! Nga zemra

 9.   laura dijo

  Përshëndetje të gjithëve, mirëmëngjesi, unë vetëm po ju shkruaj për t'ju thënë që ju gjithmonë duhet të mbroni dashurinë, por atë autentike dhe mos e lini veten të shkelet nga asgjë ose dikush, dhe në këtë lidhje dashurie India-Meksikë, etj. Do të ishte gjithmonë mirë që gjërat t'i bëjmë ngadalë dhe të veprojmë me kujdes që të mos humbasim veten në përpjekjen për t'i ardhur tjetrit dhe shumë më tepër nëse ai tjetri nuk është i gatshëm të bëjë pjesën e tyre.
  Përshëndetje dhe të jenë të lumtur.

 10.   Sabi dijo

  Jess Faleminderit për përgjigjen tënde të shkëlqyeshme, e vërteta është diçka si thua e mrekullueshme por ndonjëherë duhet të kesh këmbët në tokë, e njeh Jess, në fillim isha po aq dyshues për këtë, nganjëherë i ndiej fluturat në stomakun tim më argëtues, por mendoj se Ata janë thjesht iluzion dhe gjëja më e rëndësishme është që në moshën 26 vjeç ai ka qenë personi i parë që më ka trajtuar mua si një Zonjë është trajtuar vërtet

 11.   Sabi dijo

  Xhes, por më trego nëse e ke harruar? Mendoj se është pak e vështirë apo jo? Çfarë ju thotë ai nëse do të martohet? do vazhdonin te flisnin ne celular apo nuk e di? kush e di me mjete elektronike? Më thuaj pls, kjo dashuri e ndaluar është e vështirë, unë besoj dhe mendoj se ata e marrin atë si normale ose unë e di ... Unë jam i hutuar. Nëse martohet, a do të të harrojë ashtu siç nuk të ka njohur kurrë?

 12.   Jess dijo

  Përshëndetje Saby. Mos hezitoni, ju vetëm duhet të flisni me të për të zbuluar se çfarë do të ndodhte me marrëdhënien e tyre. Nga ana tjetër, trajtimi që ai më bëri është krejtësisht ndryshe nga trajtimi që do të më bënin bashkatdhetarët e mi, ai është mjaft i dashur, unë u ndjeva si një mbretëreshë kur isha me të.
  Ne flasim dhe marrëdhënia e miqësisë do të vazhdojë deri në fund, për momentin ne vazhdojmë të flasim çdo ditë përmes bisedës, për të na dhënë këshilla, inkurajim. Ajo padyshim që do të martohet pasi familja e saj tashmë ka biseduar me familjen e vajzës, dhe tashmë kishte një parti fejese. Në këtë festë, bëhet një ceremoni me dy familjet, përdoren rrobat e tyre më të mira dhe shkëmbehen unaza midis çiftit, ky ritual është si hapi i parë drejt bashkimit mes tyre. Ai është shumë nervoz për martesën dhe e vërteta është se më e pakta për të cilën mendon është ajo vajzë, kështu që ai më thotë se nëse kthehet në Meksikë, mund të shihemi përsëri ... mirë që ai më thotë tani, por ti kurrë nuk e di kur një person do të ndryshojë mendje, megjithëse nuk mendoj kështu, pasi ai më premtoi se nuk do të ndryshonte kurrë me mua. E vërteta është se nuk kam humbur një të dashur, kam fituar një person kaq të veçantë, nuk pendohem që e kam takuar dhe e kam provuar atë.

 13.   Sabi dijo

  Epo, më shiko mua unë do të jem i sinqertë dhe i sinqertë, ai gjithashtu më tha se ai do të martohet vitin e ardhshëm 2011, dhe e vërteta është, unë nuk dua të vuaj dhe ju e dini që po e marr si një përvojë më shumë në jetën time, por ai vazhdon Të më shikojë në internet, nëse shfaqem apo jo, nëse flas me njerëz të tjerë, ai më thotë të mos flas me askënd në internet, kjo është arsyeja pse ai kujdeset për mua, se ai është atje për të më bërë të lumtur, mirë gjëra të tilla, në fillim i thashë se nuk dua të flas për të ardhmen, sepse e ardhmja është disi e pasigurt ... dhe kështu ne mbetemi, por nganjëherë në zemrën time, ata më japin gjëra për ta pyetur në lidhje me martesën e tij dhe ato gjëra, dhe ai shumë ëmbëlsisht Ai më thotë se ne jetojmë të tashmen tonë, është më mirë, sesa të jetojmë një të ardhme të pasigurt, dhe mirë, e dini, ndonjëherë pyes veten pse ky djalë erdhi në jetën time ? duke e ditur që një ditë dua të jem me një person që kujdeset për mua, por edhe për të, është super e veçantë siç e përshkruani djalin tuaj, por mirë që është e çuditshme, unë e di që është për shkak të traditave të tyre dhe të gjithë rrolo, por ti princ, si e shikon ate vajze? nese te terheq ?? ... Kam lexuar se ata janë shumë të ndryshëm nga ne për shkak të kulturës së tyre për sa i përket martesës, ne në Amerikë njohim një person, dashurohemi dhe pasionet dhe dashuritë dalin në dritë dhe me kalimin e kohës ky bashkim dobësohet, për ta është e kundërta, Prindërit zgjedhin atë të duhur për ta, martohen, dhe prej andej ata fillojnë të njohin njëri-tjetrin dhe përvojat e gjalla dhe kjo është kur dashuria fillon të lulëzojë me kalimin e kohës dhe dashuria rritet… ..
  Epo por më trego çfarë bën ose çfarë mendon kur sheh gruan e tij të ardhshme?
  Shikoni një ditë i thashë se bukuria e kësaj është se të dy kemi një kujtim të bukur ... Dhe ai seriozisht më tha të mos flas për këtë ... Sidoqoftë, i dashur, më trego një përqafim ...

 14.   laura dijo

  Përshëndetje Saby, mos vuaj më, ndonjëherë është e nevojshme të jetosh ditë për ditë sikur nesër të mos ekzistonte, jeto atë që duhet të jetosh me të dhe me këdo që shfaqet në jetën tënde pa humbur veten, përqendrohu pak më shumë tek ti kështu që që të mos humbisni, nëse personi me të cilin jeni dashuruar është i duhuri për ju, edhe nëse zgjat shumë kohë, më në fund do të jetë për ju, në çdo rast mos e hiqni karamelet nga jeta juaj kurrë duke menduar për gjëra që mund të mos ndodhin, Apo ndoshta po, përpiquni të jeni të lumtur dhe nëse e doni vërtet, provoni gjithçka para se të bjerë, më besoni se kur shihni personin që doni të martuar ndonjëherë dashuria bëhet më e fortë dhe nëse nuk e kontrolloni ose sublimoni atë ose kanalizoni në mënyra të tjera dhe me njerëzit e tjerë jeta mund të bëhet e thartë. Mos e humb besimin dhe për sa kohë që ai nuk do të martohet kujto se në luftë dhe në dashuri çdo gjë shkon, mos e lër atë ose le të të lërë ty, provoni gjithçka dhe tregoni dashurinë tuaj me gjithçka, 100% në mënyrë që më vonë të mos ketë keqardhje Nga ana tjetër, sepse nuk ke bërë diçka që doje të bësh, nëse pas kësaj beteje nuk mundesh, atëherë mbyll radhët dhe merre ashtu siç thotë: si përvojë e bukur, ndonjëherë ke shumë gjëra për të mësuar dhe nuk i bën kuptoni ato derisa të kaloni ditët, muajt ose ndonjëherë edhe vitet, gjithçka varet nga secili dhe plani që qenia supreme ka për secilin prej nesh.
  Kujdesuni për vajzat, inkurajoni Saby, inkurajoni Jess, luftoni dhe bekohuni në dashuri.

 15.   Jess dijo

  Përshëndetje Saby. Ju e dini !!!… Laura ka absolutisht të drejtë, dëgjojeni atë shumë mirë, unë gjithashtu ju rekomandoj që të jetoni këtë marrëdhënie të bukur 100%, dhe siç thotë indiani im: «Gëzoni jetën». Nëse ky djalë është akoma me ju, unë mendoj se ju duhet të mësoni në maksimum prej tij, kjo do t'ju ndihmojë të zgjidhni njeriun që do të jetë me ju për pjesën tjetër të jetës tuaj dhe jo vetëm ndonjë shkelës atje.
  Në rastin tim, mënyra për të kapërcyer humbjen time të madhe është të përqendrohem në karrierën time, natyrisht ai vazhdon të më mbështesë shumë. Tani shihemi vetëm në fundjavë, më vonë, do të shihemi më pak, pasi kështu ai dëshironte që marrëdhënia jonë të mbaronte (pak nga pak), kjo nuk më pëlqen aspak, pasi do të më pëlqente të jetë me të gjithmonë derisa aeroplani i tij të niset për në Indi dhe ai nuk e sheh më atë. Tani ndihem shumë e vetmuar, pasi ai tani është shumë i thatë me mua, marrëdhënia ngriu.
  Nëse ai është tërhequr nga ajo? Epo, ai më thotë jo, vetëm se ajo është një vajzë e mirë dhe se ai nuk e di nëse do të dashurohet me të më vonë. E vërteta është se ai nuk e di se çfarë do të ndodhë me të në të ardhmen, ai është shumë i hutuar.
  Unë ju dërgoj përshëndetjet e mia të sinqerta dhe një përqafim
  !Shijoje Jetën! 🙂

 16.   laura dijo

  Përshëndetje Saby, Jess dhe miq të tjerë, mos u shqetëso, mos u ndje vetëm, mos vuaj, pata një përvojë në të cilën nga dhimbja ndjeva se humba peshë dhe ndjeva një vetmi kaq të thellë sa mendova se kisha humbur qëllimet e mia, arsyeja ime për të jetuar dhe ndjenja e vetvetes, aq sa një natë isha gati të vdisja, 2 mjekë më ekzaminuan dhe më thanë që nëse nuk do të bëja pjesën time do të vdisja vërtet nga një sulm në zemër i shkaktuar nga trishtimi , U divorcova dhe për veten time Kjo ishte gjëja më e keqe që mund të më kishte ndodhur asokohe, por tani pas gati tre vjetësh kam kuptuar se një grua me të vërtetë vlen shumë dhe vlera nuk jepet nga një burrë pa marrë parasysh se si shumë e doni atë ose e keni dashur atë, Më e rëndësishmja nga të gjitha dhe të shpëtoni veten në të gjitha rrafshet e ekzistencës, vendosni qëllime vetëm, arrijini ato dhe luftoni për ato që ende na mungojnë, që do të na mbajnë gjallë, përqendrohuni në të qenit i plotë portokalli vetëm për të gjetur portokallin tjetër të plotë që na lejon të jemi të lumtur, më besoni, një nuk e bën ai vdes dhe unë tashmë e kam parë, kjo varet vetëm nga të paturit guxim dhe të jesh i fortë. Siç gjithmonë ju them me gjithë miqësinë time dhe shpirtin tim të hapur ndaj jush, luftoni për atë që dëshironi dhe mos e humbni, nëse kjo nuk është e mundur, kërkoni ose shpresoni për gjëra të tjera ose njerëz të tjerë që ndoshta do t'ju bëjnë jashtëzakonisht shumë i lumtur dhe me imagjinate me fat, me besoni.

 17.   Sabi dijo

  Xhes lexoi komentin tuaj dhe e vërteta është se ju vërejta shumë i trishtuar në letër, unë kam qenë duke dokumentuar shumë për këto marrëdhënie, kam filluar të shoh edhe video dashurie të hindusëve dhe gjithçkaje dhe madje dashuria mes tyre përfundon e qetë dhe tragjike. Të shohësh një video në YouTube (Bikhri Bikhri) është një këngë super e trishtuar, dhe ky është një realitet tjetër për këtë palë të dashuruarish, madje duke qenë hindusë, çfarë tmerri, unë jam i inatosur dhe mirë, madje fillova të qaj (çfarë tmerri ) sepse eshte e verteta! Nuk mund ta mohoj, hatsa edhe ju kujtova duke shikuar këtë video me ju dhe jeni të trishtuar sepse është e vështirë të jetosh gjëra të tilla,
  Xhes, por më thuaj, edhe pse djali Indu është kaq i çuditshëm me ty, çfarë synon të bëjë me jetën e tij dhe me ty, apo më mirë ka mbaruar gjithçka? : (... - Ai ju tha që është i hutuar? Në çfarë kuptimi është i hutuar ahh ... ah dhe kjo më bën të ndjehem i mërzitur ... !!! më fal nëse nuk di si të shprehem përmes kësaj letër nëse jo unë jam pak sentimentale ... një përqafim ... ah Dhe më thuaj, sa keq që të pyeta aq shumë por dua të di nëse ai e kishte tashmë atë dasmë, që ata ta festojnë atë nuk e bëj e di për sa ditë, sepse në një letër të mëparshme më ke thënë që ata kishin mbajtur një takim të parë atëherë kur do oficeri! dhe nëse tashmë jeton me një vajzë të tillë ... .. ti kujdesesh për mua një përqafim dhe e verteta eshte qe me pelqen super mire !!

 18.   Sabi dijo

  Përshëndetje Laura, unë gjithashtu lexova komentin tuaj së bashku me Jess dhe ju e dini, unë do të them se kam pasur një dashuri me të cilën u dashurova plotësisht. Unë i dhashë zemrën time shpirtin tim jetën time gjithsesi, gjithçka në tërësinë e saj. E gjithë 100% dashuri, madje kam menduar për zyrtarizimin e një shtëpie. Gjithçka zgjati shumë, kur ky person më dështoi emocionalisht, ma theu zemrën, shpirtin, dashurinë time, vetëvlerësimi im ishte në tokë, unë do të rrëfej qe madje gati u cmenda, nena ime ishte prane meje duke me mbeshtetur shume dhe nje miqesi me huazoi nje liber qe me ndihmoi shume te sherohesha dhe ta shihja jeten ndryshe por kjo nuk ishte e thjeshte ahh1 !! Libri ishte zgjimi i Anthony de Mello, nuk kisha jetë në ato momente për mua ishte një jetë e pakuptimtë, për mua nuk kishte asgjë, gati po përpiqesha të bëja vetëvrasje por diçka mundi në jetën time dhe nuk e di por diçka më ndaloi, nuk e di çfarë ndodhi, por diçka ndodhi, unë qava shumë dhe e kalova përsëri, kalova pak kohë, dhe shkova në një komunitet të murgeshave që isha atje për 6 muaj të jetës sime, unë mendova se do të qëndroja, por zbulova se ishte e imja të kisha një familje dhe që më nxori që andej, fillova t'i besoja Zotit më shumë dhe fillova të kisha pak më shumë dashuri për veten dhe jetën brenda 100% të atyre që isha duke u rikuperuar në atë manastir 25% të gëzimit që lashë atje dhe u ktheva përsëri në shtëpinë time, po punoja dhe bëja gjëra të ndryshme, fillova të krijoj miq të rinj, nuk jam një grua që më pëlqen të rri në ahengje dhe gjëra të tilla si këto , përkundrazi unë jam më shumë nga shtëpia .. me pak fjalë, duke parë dhe takuar djem, deri më tani kam takuar 4 burra, por asnjë nuk ka përmbushur pritjet e mia, ata janë vetëm burra. eshte se ata duan vetem dicka momentale dhe asgje serioze, nuk jane speciale apo te detajuara, asgje, vetem bosh brenda, cfare tmerri lashë një kohë për të kaluar dhe tani ky person ka ardhur në jetën time, se e vërteta është, unë do të mos e jap veten plotësisht sepse flasim në internet pothuajse çdo ditë dhe kjo më mbush me shumë gjëra të veçanta që asnjë njeri nuk e ka bërë atë me mua, por unë nuk dua që ndjenjat e mia të më dominojnë, është e vështirë për mua, sepse unë nuk kam provuar kurrë diçka të tillë, madje as me atë ish-të dashurin që kisha, mendoj se është e vështirë të kontrollosh ndjenjat ndërsa ke diçka që të motivon, a do të thuash të jesh i pandjeshëm? apo të jetojë dhe të mos ndiejë asgjë? apo të mos bie në dashuri? Nuk kuptoj ? Po flasim, kujdesu për veten… një përqafim. më fal nëse jam aq i ngatërruar për të shkruar ... mirupafshim

 19.   laura dijo

  Përshëndetje Saby, përshëndetje Jess, shiko, unë konsideroj se nuk ka të bëjë me të qenit i pandjeshëm, ka të bëjë me mosdhënien e më shumë se sa merrni, nëse bëni një telefonatë, është e drejtë që edhe ai ta bëjë këtë, nëse puthni mjaftueshëm është se edhe ai, ju jepni dhe merrni, jepni dhe merrni, do të ishte mirë nëse një përqafohej dhe merrte dy, keq nëse njëri përqafohej dhe nuk merrte asgjë, nuk mendoni? Nëse e investoni energjinë tuaj në të menduarit për të, në bisedën me të, në bisedën me njerëzit e tjerë për të, do të ishte mrekullueshme nëse ai do të bënte të njëjtën gjë, nëse jo, unë mendoj se nëse duhet ta kanalizoni gjithë atë aftësi për të dashur dhe dhënë ndaj një personi tjetër dhe nëse nuk ka person tjetër për momentin, më lejoni t'ju them se ne gjithashtu mund të mendojmë për gjëra të tjera. Ajo që dua të të them është se është shumë e rëndësishme të kuptosh se nuk është domosdoshmërisht e nevojshme të kesh një partner për të funksionuar individualisht, edhe pse të kesh partner është një stereotip, nevojë, lumturi, etj., Nuk do të thotë se të jesh vetëm për një kohë Pavarësisht nëse është e shkurtër apo e gjatë, kjo do të thotë një dështim, përfito nga rasti të dish më shumë për gjithçka dhe të gjithë, veçanërisht për veten tënde dhe jepi vetes mundësinë për të shijuar veten kështu, bëhu i pavarur emocionalisht dhe mendërisht dhe nuk do të brengoseni më gjatë nëse dikush ju do apo jo sepse dashuria për veten tuaj dhe besimi te qenia supreme do të mjaftojnë. Ekziston një thënie që thotë: Nuk është mirë të lutesh për një dashuri të paplotë, të kërkosh më mirë dashurinë që është e përsosur dhe që nuk do të të zhgënjejë kurrë dhe madje ajo dashuri e përsosur që është Zoti do të të shpërblejë për atë që tani të dhemb, të shqetëson dhe ju huton.
  Kujdesuni mirë për veten tuaj dhe mos harroni të buzëqeshni gjithmonë.

 20.   Sabi dijo

  Epo, Laura ka qenë përgjigjja që unë kurrë nuk kam marrë, dhe e shoh që e gjeta, hahaha, por ju e dini që keni gjithçka, por të gjitha arsyet, unë shoh që ju jeni pjekur shumë si një qenie njerëzore dhe më pëlqen kjo, ideja në këtë planet ku jetojmë së bashku Me kaq shumë individë, ne duhet të mësojmë në maksimum dhe të përpiqemi të kuptojmë jetën dhe për çfarë jemi këtu, të shohim se si mund t'i kapërcejmë provat e jetës dhe të vazhdojmë me jetën, dhe të përpiqemi të mos biem në të njëjtin gabim, ju e dini sapo kam lexuar diçka që tha, jeta është mirë, bota është mirë, ne thjesht kemi një problem të madh është mendja jonë se si i sheh gjërat ose si ne vërtet duam t'i shohim ato ...

 21.   Sabi dijo

  Epo, Laura ka qenë përgjigjja që unë kurrë nuk kam marrë, dhe e shoh që e gjeta, hahaha, por ju e dini që keni gjithçka, por të gjitha arsyet, unë shoh që ju jeni pjekur shumë si një qenie njerëzore dhe më pëlqen kjo, ideja në këtë planet ku jetojmë së bashku Me kaq shumë individë, ne duhet të mësojmë në maksimum dhe të përpiqemi të kuptojmë jetën dhe për çfarë jemi këtu, të shohim se si mund t'i kapërcejmë provat e jetës dhe të vazhdojmë me jetën, dhe të përpiqemi të mos biem në të njëjtin gabim, ju e dini sapo kam lexuar diçka që tha, jeta është mirë, bota është mirë, ne thjesht kemi një problem të madh është mendja jonë se si i sheh gjërat ose si ne vërtet duam t'i shohim ato ...

  ÇFAR KUPTON DASHURIA? Do të thotë të shohësh një person, një situatë, një gjë siç është në të vërtetë, jo siç e imagjinon të jetë dhe t’i përgjigjesh asaj siç e meriton. JAM

  Doja t’i dërgoja një mesazh Jess dhe Laura ..

  Le ta vëmë veten në duart e Qenies së Madhe Supreme
  dhe jo në duart e njerëzve
  sepse dashuria e Zotit është e barabartë me Madhështinë e tij

  mirupafshim

 22.   Izabelë dijo

  Përshëndetje vajza, ju e dini që përvojat e tyre janë shumë të ngjashme… Unë gjithashtu vuaj shumë sepse personi që unë dua shumë në këtë jetë… ai u martua… kemi biseduar për problemet, ai thotë se ai ende më do mua, por se ai nuk mund të bëj ndonjë gjë kundër kulturës së tij ... Unë e di që vuan idual se unë sepse ishte dashuri e vërtetë ... ata që nuk gjenden lehtë por e vetmja gjë që mund të bëj është të harroj ... megjithëse nuk mund ta bëj kurrë sepse ai është personi që ma ndriçoi jetën ... ai që i dha ngjyrat zemrës sime bardh e zi ... Nuk e di nëse mund të harroj, ai thotë se nuk do të më harrojë kurrë. Kisha aq shumë trishtim në zemrën time sa pata reagime ndaj shëndetit tim, kjo më dha stres me ankth depresiv ... është e tmerrshme ta kaloj atë ... por pak nga pak unë mund ta kapërceja atë.

 23.   Sabi dijo

  Pershendetje Isabel, une e kuptoj ne menyre perfekte situaten tuaj, sepse une kam qene aty dhe here pas here kaloj ne ankth dhe depresion, eshte e tmerrshme, ndonjehere nuk di se cfare te them se eshte e kuqe kur ke dashur dike ne jeten tende pasi kam kaluar aty, tani Epo, nëse e keni lexuar tashmë, unë jam duke biseduar me një hindu super të veçantë përmes internetit, dhe pas dy vitesh dikush shumë i veçantë u shfaq në jetën time dhe unë u ndjeva vetëm, tani flas me të, por pasi unë tashmë e di që ai do të martohet (e njëjta histori e Jess) kështu që unë jam aq i kujdesshëm dhe kam lexuar mjaftueshëm për atë kulturë, kjo është si çdo gjë, disa çifte martohen dhe të tjerët jo sepse ne jemi të huaj gjithsesi. .. por sa për mua isabel djali indu tashmë i martuar? Dhe ai ende ju telefonon apo doni të vazhdoni t'ju iludoj? Sa e gjatë ishte marrëdhënia juaj me të? ....... kujdesu për veten tënde një përqafim

 24.   laura dijo

  Përshëndetje vajza, kjo faqe hindu na ka sjellë së bashku për ndonjë arsye, ndoshta kjo është kështu që ne të kuptojmë se edhe pse nuk e njohim njëri-tjetrin jemi të ngjashëm do të thoja se në shumë gjëra. Kujdesuni mirë për veten tuaj, unë tashmë ju vlerësoj edhe pa ju njohur fizikisht. Fundjavë të mbarë dhe a mund të jemi shumë të lumtur me ose pa hindusë, ha ha.

 25.   Sabi dijo

  Ahh Laura për mua është gjithashtu një kënaqësi të takohem me ju dhe e njëjta gjë për Jess dhe Isabel, nëse mendoj se keni absolutisht të drejtë ndonjëherë, gjërat nuk ndodhin me rastësi të pastër, dhe gjëja më kurioze është se ato janë përvoja shumë të ngjashme, Shpresoj dhe uroj që secili prej jush të mund të gjesh një qenie të veçantë në të cilën mund të ndash jetën tënde me shumë dashuri dhe shumë prosperitet në këtë fushë tokësore në të cilën ndodhemi, papritmas e di që secili tani do të jetë i zënë me detyrimet e tij në këtë kohë apo të tillë Një herë në kohën tuaj të lirë tani, por me gjithë zemrën time, i dërgova secilit prej jush një përqafim të madh nga zemra ime dhe uroj që ju të vazhdoni të keni forcë në shpirtin tuaj për të vazhduar në jetë dhe akoma më shumë në fusha e Dashurisë… ..Gëzuar fundjava për ju 😀 dhe pastaj nëse thoni ju… Le të jemi të lumtur me ose pa Hindus (hyjnor) !! hehehe bye

 26.   Izabelë dijo

  pershendetje ps shikojeni kete histori gjithashtu ndikon shume tek une ... dhe me e keqja nga e gjitha ai thote qe ai akoma me do dhe pa marre parasysh sa i martuar eshte, ai do te me dashuroje gjithmone pasi ajo eshte thjesht nje angazhim ndaj tij. Nuk di çfarë të bëj që miqtë e mi të më thonë ta harroj, por është shumë e vështirë, jam përpjekur ta bëj derisa të largohem nga puna që të mos e shoh më dhe që të mos ndikojë tek unë. .. por ishte e pamundur, perfundova te kthehem ta shoh perseri, ta ndiej dhe ta kem ... por realiteti eshte ndryshe .. sa here me ke thene qe nuk i kuptoj zakonet e tua .. kam u përpoq ta bënte atë, por një grua e dashuruar nuk mund ta kuptojë që i dashuri juaj duke thënë se ai po shkon në një udhëtim vetëm sepse vëllai i tij po largohej duke u martuar ... përfundon e njëjta gjë dhe e motra e tij. Dua të them, unë iu luta Diositos ta harronte atë ... por duket se ai nuk dëshiron ... dhe unë jam ende duke u kapur pas tij si një budalla ... Betohem se nuk di çfarë të bëj harroje atë ... faleminderit Saby për përgjigjen time.

 27.   Izabelë dijo

  Vajza, është mirë që edhe ju… Saby Laura dhe Jess po ndajnë… por nuk mund të mohohet se ata kanë diçka të veçantë që Latinas e duan… Nga jeni vajzat? Epo, Xhes, ti thua që indu yt nuk është ende i martuar .. por unë e di që do të jepje gjithçka për të .. Ai do të rrezikonte gjithçka, dhe nëse ai thotë se të do, nuk do të interesohet se çfarë do t'i thotë familja e tij .. mbase ai mund të vazhdojë këshillën e Rashit .. asgjë nuk thuhet në këtë jetë, bëj gjithçka që është e mundur që ai të qëndrojë pranë teje. Ndoshta kur ai nuk është më pranë jush .. ju mund të pendoheni dhe të thoni .. pse të mos provoni? thjesht jep gjithçka .. hap sytë ende ke kohë ...

 28.   Izabelë dijo

  E di përgjigjen tuaj ... kjo ndodhi 3 vjet më parë ... në 2007, ne ishim të dashuruar ... disa muaj, dhe në janar 2008 ai më tha se vëllai i tij po martohej, askush tjetër. Por ai më tha ta prisja, ishte e qartë, duhej ta bëja, më pyeti. por arrita pas 2 muajsh tashmë e martuar Betohem se zemra ime u copëtua në një mijë copë. Ai erdhi por krejt ndryshe, ai nuk ishte personi nga më parë, karizmatik i lumtur. Unë ndryshoj totalisht derisa të humbas peshë jashtëzakonisht të madhe. Kaluan muaj dhe ai kërkoi falje, ai më ndoqi mua për të biseduar me të dhe ai gjithmonë më thoshte se nuk i kuptoja zakonet e tij, dhe se ai nuk e dinte që babai i tij do të martohej me të. Gjeta një mikun e tij ... duket se ajo ishte një shoqe e mirë pasi i thashë gjithçka, ajo më tha se ishte e vërtetë që ai nuk dinte asgjë ... dhe si festa do të ishte e mrekullueshme dhe të bëjë një shpenzim të vetëm ajo vendosi të martohej me motrën e tij dhe me të. Ju nuk e dini si u ndjeva krejt e tmerruar ... por hej muajt vazhdonin .. E kuptova që ai nuk ishte plotësisht fajtor, dhe ne vazhduam të shiheshim fshehurazi .. dhe jo sepse ishte keq .. por unë kisha nevojë ta kisha .. eshte dicka e pashpjegueshme .. mire shpresoj te jap disa keshilla nga vajzat.

 29.   laura dijo

  Pershendetje miq, pershendetje i dashur Isa, ju e dini historia juaj eshte shume e bukur por e erret, madje me kujton telenovelen Clone, ku Jade dhe Lucas kane te njejtin problem si ju, vetem ketu Jade eshte musliman, te dy jane martuar dhe Ata kanë një vajzë secila në martesën e tyre, nuk janë parë, por dëshirojnë shumë njëri-tjetrin, dëshirojnë shumë njëri-tjetrin, e duan njëri-tjetrin dhe në fund do të përfundojnë së bashku ...
  Ju e dini Isa, unë nuk ju konsideroj të këqij, në fakt ato rrethana nuk vareshin nga ju, por nëse mirëqenia juaj varet nga ju, fakti që ai është martuar ose ata janë martuar me të varej pjesërisht edhe nga një i caktuar gradë mbi pëlqimin e tij.
  Gjëja e rëndësishme këtu është të kuptoni se çfarë ka bërë në të vërtetë për ju, jeni përballur me probleme shëndetësore dhe madje keni ndaluar së shkuari në punë, në të dy rastet duket se keni hequr dorë nga disa gjëra, por çfarë ka hequr dorë ai për ju? Duket se ai nuk ka sakrifikuar asgjë, apo jo? Ai është me gruan e tij dhe është me ty dhe është një rreth që nuk mbyllet as me të dhe as me ty, do të ishte e drejtë nëse ai do të ishte i lumtur me të ose me ty ose nuk e di nëse je i gatshëm të jesh e dyta dhe për sa kohë. Ai duhet të të japë vendin tënd, duhet të provosh nëse ai është i aftë ta japë edhe për ca kohë dhe nëse jo, mendoj se i keqi nuk është të jesh ti, megjithëse mashtrimi i gruas së tij nuk është më i bukuri, ai është ai që nuk është duke qenë shumë i mirë që ne themi as me të dhe as me ju.
  Kujdesuni: Ndonjëherë drejtësia nuk varet nga ne që ta vendosim atë në faktin se ju mendoni se gjithçka ishte e padrejtë për ju, sepse ishte, por atëherë çfarë do të ndjeje nëse do ishe gruaja hindu që ai tradhton sepse ai bëri jo dashurite? Si gra duhet të shikojmë shpinën ... complicatedshtë e komplikuar, por zemra juaj do t'ju udhëzojë.

 30.   Sabi dijo

  Epo Isa faleminderit për përgjigjen tuaj
  Në një situatë shumë të vështirë për ty si dhe për të, pse ai shkoi në Indinë e tij dhe ata u martuan me të me forcë dhe ai as nuk dinte asgjë dhe ti, mirë, nuk e priti atë dhe kush jo ... Unë do gjithashtu !!! E vërteta është që unë nuk ju fajësoj aspak, sepse e shoh që ju jeni një grua shumë e ndjeshme dhe besoni në dashuri, por siç thotë Laura, çfarë ka bërë ai Burri për ju! ju keni sakrifikuar gjithçka, dhe ai?

 31.   laura dijo

  Përshëndetje vajza, Isa, Saby, Jess dhe miq të tjerë, mirëmëngjesi të gjithëve, si po ia dalim me vathët tanë? Më mirë tani? Pak nga pak apo jo? Epo duke iu referuar pyetjes suaj Isabel: Unë jam meksikane, jetoj në shtetin e Meksikës, për disa ditë do të bëj 28 vjeç dhe kam një djalë gati 4 vjeç, jam administrator, i divorcuar dhe pushim ju thashë tashmë, ha, ha Shpresoj se jeni shumë mirë dhe do të shihni që së shpejti do të qeshim së bashku për gjithë këtë që po ndodh tani, ne do ta kujtojmë këtë faqe në internet si një mbështetje për të lëshuar ato gjëra që na shqetësojnë.
  Kujdesuni për shumë, një përqafim për të gjithë dhe shumë sukses në jetën tuaj ... Laura.

 32.   Jess dijo

  Përshëndetje, mirë emri im është Jessica Torres, unë jam gjithashtu meksikan, unë jetoj në shtetin e Meksikës. Dhe djali me të cilin u dashurova martohet në nëntor, por ai është këtu në Meksikë dhe shkon në vendin e tij në tetor. Unë thashë që ai është i hutuar sepse familja e tij e bën aq shumë presion që të martohet, mirë do të thosha shumë. E vërteta është se kjo më shqetëson sepse ajo stresohet shumë sa herë që flet me familjen e saj (dhe flet me ta pothuajse çdo ditë). Në situatën në të cilën ndodhem, isha shumë, shumë i trishtuar për atë që do të ndodhë, por e kuptova, tretja, kapja, etj ... dhe po marr pozicionin që vetëm ta bëj të lumtur, sepse nuk është faji i tij dhe me këtë që kuptova nuk ndjehem më i trishtuar, sepse edhe pse qava një mijë lotë, nuk do ta ndryshoj fatin e tij, e vetmja gjë që mund të bëj tani në këtë ditë dhe derisa të jetë tetori, është të shijoj çdo moment në maksimum me të, bëje të lumtur dhe atë që duket mirë. E vërteta është që nuk e di se çfarë do të ndiej ose mendoj kur ai martohet dhe kthehet në Meksikë, mendoj se nuk është ide e mirë ta shoh përsëri, por nëse e bëj, ajo që mund të bëja do të ishte. .. si kur sheh një mik të mirë, shikoje. Me sy miqësie dhe jo dashurie, nuk e di vërtet tani.
  Isabel, sa e trishtuar eshte historia jote, nuk mund te te jepja keshilla sepse nuk e kam jetuar akoma, vetem mund te te them: behu pak me shume si burrat ... mos ndiko tek ty, me mire mendo se eshte me mire per ty , nuk ndjehen.
  Unë ju dërgoj një përqafim të madh të gjithëve dhe shijoni jetën !!!! 🙂

 33.   Sabi dijo

  Përshëndetje vajza, mirë e shoh që situatat janë të komplikuara dhe shumë të vështira për ju pasi i keni pasur personalisht dhe mirë që është vërtet shumë e bukur dhe e vështirë në të njëjtën kohë sepse ato kanë ndarë shumë përvoja personale, në rastin tim unë përpiqem ta ndaj atë me Ju sepse situata ime sapo ka filluar dhe është përmes Solo Internet por ata thonë atje që edhe përmes kësaj do të thotë që ai gjithashtu dashurohet, por unë gjithashtu e di që ai do të martohet sepse më tha në bisedën e parë ... Unë përpiquni të futeni në secilën prej historive të tij dhe ai ndihet i vështirë sepse nuk e di se çfarë do të ndodhë kur ai të martohet, ai më thotë se gjëja më e rëndësishme në mendjen e tij është Puna e tij, Unë dhe Familja e tij asgjë tjetër. dhe kur ai vjen nga puna në shtëpi ai flet me nënën e tij dhe pastaj ai flet me mua çdo ditë
  Unë ju them vajzave që përpiqem të mos e vendos aq shumë në zemrën time që të mos vuaj më vonë por ndonjëherë zemra është më e fortë se arsyeja.

  Duket qesharake …… Unë ju them se madje e kam mësuar të thotë se të dua në Spanjisht
  dhe ai tashmë më mësoi të them që të dua në hindi hehe

  një përqafim për të gjithë Bye

 34.   ELISA dijo

  Përshëndetje, unë e kam lexuar këtë faqe për kuriozitet, sepse unë jam kolumbian dhe dashuria ime e madhe është indu, dhe unë doja të dija shumë më tepër për zakonet, kulturën, ritet e tyre, megjithëse ai më ka mësuar shumë, më pëlqen të hetoj. Ne do të martohemi në dhjetor dhe e vërteta është se gjëja më e vështirë ka qenë të bindësh prindërit e tij, veçanërisht Papën, por ai ka përfunduar duke pranuar bashkimin tonë pavarësisht se unë jam një fe tjetër, dhe duke qenë një nënë e vetme.
  Isshtë e vërtetë që është një kulturë shumë tradicionaliste, por ju duhet të pohoni ndjenjat tuaja, dhe kur jeni prindër, e vetmja gjë që dëshironi është lumturia e fëmijëve tuaj, dhe këtë e kanë kuptuar vjehrrit e mi.

  Unë dua të dërgoj një përshëndetje për vajzat Isabel, Laura, Jess, Saby, ato kanë një histori dashurie të bukur dhe intensive, dhe unë mendoj dhe besoj se e rëndësishme është t'i jetoni ato, t'i shijoni dhe të mësoni nga këto përvoja, është më mirë që nesër të thonë PSE E B DNI, të pyesin ÇFAR W DO T H NDODH N ISE E BONEJ.

  Kujdesu mirë për veten. Mirupafshim

 35.   Izabelë dijo

  pershendetje vajza si jeni .. mire me pyetjen tuaj e di .. nuk e di nese eshte pergjigja me e mire, por nuk e di nese do te jete apo jo kjo situate, por kur kemi mundesi te jemi vetem, ps ne sillem sikur të ishim .. por më vonë kur jam duke punuar e di që ai është i vetëdijshëm për mua .. megjithëse nuk dua ta pranoj e kam kuptuar që kur dikush më afrohet mua (një burrë) ai është me fytyrë .. dhe padyshim që ai nuk mund të më thotë asgjë sepse përveç kësaj është krenaria e tij. por .. është mirë të njohësh dhe të ndjesh se ai më do sepse ai ma ka treguar në mënyra të ndryshme ... mbase i vogël, pa humbur. por tani ai nuk ka rrezikuar asgjë për mua deri më tani dhe unë e njoh atë. sa dua që ai ta bëjë, por nuk e di nëse është frikë apo respekt. Nuk di çfarë të bëj vajza ndonjëherë natën kthehem gjithçka që ndodhi para se të martohej, ishte kaq e lezetshme, por mbase kjo nuk do të ndodhë më kurrë. Kujdesu vajza, o elisa, me të vërtetë jam i kënaqur që familja e indu-së të ka pranuar, vërtet. Siç do të doja që familja e indu-së tim të bënte të njëjtën gjë ... bye vajzat.

 36.   Izabelë dijo

  Ha ha e di se nëse ata e dinë që nëse e dinë që do të martohen, sepse i bëjnë të tjerët të dashurohen ... mirë ndonjëherë nuk kanë faj ... sepse zemra është e shurdhër dhe shumë kokëfortë. Ata gjithashtu duhet të vuajnë për shkak të lidhjes me një person që mezi e njohin njëri-tjetrin ditën e dasmës ... Unë u them atyre diçka natën e kaluar se isha në Indi, aha sa i çmendur. kujdes vajzat.

 37.   Sabi dijo

  Pershendetje Isabel, mirepo sapo kam lexuar cfare keni shkruar dhe pastaj nese keni te drejte, se ai tregon interesin e tij per ju dhe se eshte xheloz, hehe, por cfare tjeter mund te behet atje? Ju e njihni Isabel, unë mendoj se duhet të mendoni për veten tuaj tani, jepni vetes mundësinë me një tjetër të ri, unë e di që tani nuk është gjëja e duhur për të bërë, sepse në mendjen tuaj jeton vetëm Dashuria e Hindut, dhe unë e di se 10 mijë burra hyjnorë do t'ju kalojnë pranë. Bota pranë jush, ju nuk do të interesoheni për asnjë prej tyre, por ju duhet të kaloni ca kohë vetëm dhe pa e parë atë, unë e di që ju duhet të kaloni nëpër atë duel, por ju duhet ta beni sepse edhe ju meritoni nje mundesi per te qene i lumtur me nje mashkull ... edhe nese nuk eshte ai, une e kuptoj qe ai u martua nga nje angazhim dhe zakon i thjeshte, edhe pse nuk e donte ate grua, dhe thellë thellë ai ende të do, dhe pastaj çfarë dëshiron ai? vazhdoni të luani dashuri të fshehur me ju? ..Aj !! Unë nuk e di, unë mendoj se ata hindusë duhet të dërgojnë ndjenjat e tyre vetë, jo prindërit e tyre, por për ta prindërit janë Autoriteti dhe mbi të gjitha Zoti
  Një përqafim Isa

 38.   Izabelë dijo

  hi chiks umm kam shkruar gabim haha ​​ishte natën e kaluar unë ëndërrova isha në indiajaj sa i çmendur. Epo vërtet, ndonjëherë kur mendon shumë për një person që qëndron dhe ëndërron dhe nuk është një shaka .. Unë jam aq i keq por aq i keq sa pa gënjyer ëndërroja çdo ditë me këtë indu për një kohë të mirë ... plop. dhe ju gjithashtu bëni ??

 39.   Izabelë dijo

  vajza .. po vjen ditëlindja e hindus ... çfarë të bëj? më ndihmo të lutem…………

 40.   Sabi dijo

  atje jane!!! Sa e vështirë është ajo përgjigje Isa ... ti më la pa fjalë të vërtetën ... dhe kur është data e lumtur ???
  Epo, e vërteta është se unë ende nuk ëndërroj aq shumë me të, e imja sa është përmes avaces interent ëndërroj që ai të më dërgojë mesazhe në skype dhe menaxher asgjë tjetër, ndonjëherë që nëse do të ta them, ndonjëherë mendoj se ai me shkruan mua vone pasdite naten, une ndez edhe laptopin, Ahhh cfare jete eshte kjo ... me duket e cmendur ... dhe sa per pergjigje me ler ta mendoj dhe do te ndihmoj ti ....

 41.   Monica dijo

  Përshëndetje vajza këto histori janë unike, i dashuri im është gjithashtu nga India dhe pasi kam lexuar gjithçka kam diçka të frikësuar ai është si një Princ nuk dua ta humbas

 42.   laura dijo

  Përshëndetje Monica, përshëndetje të gjithëve, shpresoj se të gjithë jeni shumë mirë Saby, Jess, Isa, një përqafim i madh kudo që të jeni. Pershendetje

 43.   Shaheen dijo

  Vajza, unë jam një tjetër me këtë histori, unë jam latine dhe jam me një hindu, por ai është mysliman, por gjithsesi, siç dikton zakoni në Indi, myslimanët konsiderohen një kast tjetër dhe ata vetëm martohen me njëri-tjetrin, ai më tha se nëse ai shkon në Indi, prindërit e tij do të martohen me të dhe ajo që ai bëri nuk është të shkojë në 2009 dhe ai nuk planifikon të shkojë as këtë 2010, ai jeton në një vend tjetër, është dashuri kibernetike si Saby por ne do të bëjmë 2 vjeç dhe është një princ si gjithë të tjerët, nuk di çfarë të bëj, përgatitu për më të keqen ????

 44.   laura dijo

  Përshëndetje Shaheen, mendoj se duhet të flisni me të për çështjen, por jo sipërfaqësisht por për mundësinë reale që të mund të jeni së bashku jo vetëm mendërisht dhe në internet por edhe për mundësinë reale që të mund të jeni bashkë fizikisht, do të thotë flisni dhe pranoni nëse juaji mund të zhvillohet ose jo në një marrëdhënie më solide dhe të ngushtë. Kujdesuni, mos u shqetësoni, ajo që unë do të bëja është të komunikoj ndjenjat e mia, dyshimet e mia për ne, etj., Të di me siguri nëse tonat mund të bëhen 100%.

 45.   Saby dijo

  ahhhhhhhh dhe per ta thene te gjitha ai eshte ne Indi tani ... atehere me cfare duhet te perballem ... dhe se ai me tha qe familja gjithsesi eshte me mendje te hapur ... nuk e di cfare sjell batica ... qe Do pranoj ....... ndoshta batica do të sjellë gjëra më të mira më vonë. një puthje

 46.   Saby dijo

  Përshëndetje të mëdha për @Jess @Isa @elisa @laura
  perqafime ... dua te shoh te gjithe te lumtur ...: D

 47.   Saby dijo

  @Sha është mirë që e takon Hindusin tënd në një vend tjetër ... dhe është më mirë që ata të jenë larg prindërve të tij ... ne duhet të presim për të parë se çfarë zgjidhje ju jep Hindu juaj dhe çfarë të ardhme dëshiron t'ju japë ... super hyjnor i detajeve të vogla hehej .. shoku im dua që të jesh i lumtur ... dua që të gjithë të jemi të lumtur me burra të vërtetë që ia vlejnë ..
  @Jess @Isa @elisa @laura

 48.   Sha dijo

  Saby faleminderit shumë mik, fjalët e tua më bëjnë shumë mirë të vërtetën, shpresoj se të gjithë jemi të lumtur tb, shpresoj të bëjmë mirë, nuk dua të marr vendime vetëm, prandaj kërkoj këshilla dhe mbështetjen tuaj në vendime të caktuara më bëni shumë mirë sepse familja ime nuk di asgjë në lidhje me sugjerimin e vendit neutral, ajo që ne planifikojmë të bëjmë është të shkoj për studime dhe ai për punë, thjesht thuaj që, le të shohim se çfarë thotë Zoti, faleminderit ju sabi

 49.   Saby dijo

  @Sha është mirë që e vendosni veten në duart e Zotit, sepse në duart e njerëzve është shumë e vështirë ... shikoni, kërkoni Zotin dhe thoni që të dërgojë engjëllin e tij së pari për t'ju ndihmuar të pastroni dyshimet tuaja dhe rrugët tuaja, E di që Zoti do të të japë më të mirën ..

  shiko @Sha shkruaj këtu sepse ndonjëherë ndihem i vetmuar dhe i trishtuar për këtë situatë që jetoj në pjesën time sentimentale, por zemrën e ndjej të qetë ... është diçka kaq e çuditshme, ky është muri ku mund të shprehem dhe të shkruaj gjithçka që ndiej nga thellësia e zemrës dhe ndjenjat e mia ...

  nje perqafim

 50.   Sha dijo

  Saby edhe une shprehem ketu dhe me ndihmon shume, faleminderit qe i ndave keto gjera me mua, ne do te veme veten ne duart e Zotit dhe engjejve te tij te vegjel qe te mos vuajme shume dhe nese e vuajme ate shërben si përvojë në mënyrë që të mos kryejmë të njëjtat gjëra përsëri. gabime, puthje.

 51.   Saby dijo

  @Sha nganjëherë pjesa sentimentale dhemb shumë, por ki parasysh diçka, çdo përvojë jete do të të ndihmojë të rritesh si person, nëse na ndodh diçka e keqe, (kështu e shohim si të keqe), por ti e njeh Zotin apo jetën në vetvete na jep shumë përvoja, në mënyrë që të mësojmë prej tyre, Mos harroni ... përdorni dështimin tuaj ose humbjen tuaj ose gabimet tuaja si një platformë ose një trampolinë për suksesin tuaj të ardhshëm ... ndonjëherë ne qajmë sepse diçka nuk mund të jepet si ne duam, por i themi Zotit ... që ju nuk do të qani për diçka që ai e refuzon, ose për shkak të derës që u mbyll për ju .. mbani në mend se Zoti ka gjëra të reja dhe të bukura për ju .. ndonjëherë dyert janë të mbyllura, por nëse dikush i mbyll të tjerët të hapur ... dhe duhet të vazhdosh përpara ... Përqafime

 52.   Sha dijo

  Keni absolutisht të drejtë, e dini, unë i dua fjalët tuaja, unë do të ndjek këshillat tuaja, kjo tregon se ju jeni një vajzë shumë e butë dhe shpirtërore, por ne tashmë kemi folur shumë për Hindusin tim, po për atë tuajin aktual?

 53.   Saby dijo

  me fal qe e kuptova para 3 ditesh jo 33

 54.   Saby dijo

  @Monica ... cfare te them une ne disa raste feja eshte e rendesishme per ta ne raste te tjera ka familje me mendje te hapur ... por e rendesishme eshte te dish me cfare lloj burri je, nese premton ju nje furuto ose nese ai po kalon kohe me ju, mendoj se nese une dua nje djale, ai nuk interesohet per fene apo per asgje ... Mendoj se kjo eshte dashuri ... nese per shembull une dua nje mashkull dhe ai eshte nga një kulturë tjetër, nuk bëj dreq ... Unë e pranoj atë me kulturën dhe gjithçka dhe nëse duhet të bëhem edhe vegjetarian. dhe nëse ai më dëshiron mua, atëherë ai do mua edhe me kulturën time ... një përqafim

 55.   Saby dijo

  Epo, nëse ai ju do dhe ju do vërtet dhe ju tashmë keni analizuar gjithçka then vazhdo përpara

 56.   Saby dijo

  @Monica foshnja nëse ndiheni nën presion dhe pasi gjërat nuk ju shtohen, është më mirë që të meditoni që më vonë të mos jeni të pakënaqur gjithë jetën tuaj, mos harroni se një bashkim martesor është shumë i rëndësishëm, është partneri i jetës,. .. mendoni për këtë dhe meditoni atë. Jepini atij një përgjigje të qartë dhe të drejtpërdrejtë ...

 57.   Saby dijo

  @ Monica .. sa kohë keni që jeni me të?

 58.   laura dijo

  Pershendetje Sha, pershendetje Saby, kenaqesi t'ju pershendes perseri, une gjithashtu ju uroj te jeni vajza shume te lumtura, e verteta eshte se une kam lexuar komentet tuaja dhe shoh vetem nje gje qe keni nje kapacitet te madh per ta dashur, por gjithashtu eshte e nevojshme që burrat të mos e interpretojnë gabimisht atë aftësi tonë si një nevojë ekstreme për dashuri.

  Saby mik me dhemb te di qe je shume e bukur dhe te lendojne ju lutem kujdesuni per veten tuaj hinduset jane simpatike por jane burra dhe 99% e burrave sa here qe kane mundesi do na befasoj me dicka qe ne nuk e bejme si shumë, tani kemi mundësinë e shkëlqyeshme të dukemi shumë mirë me kë ndajmë kohën, përvojat tona, besoj se je e bukur dhe imagjinoj që duhet të jesh fizikisht shumë e bukur, të vlerësosh rininë tënde, këto cilësi duhet të jenë zgjodhi mirë kujt t'i dorëzonte, nëse besoni te engjëjt, kryeengjëlli Jofiel, i cili është njeriu i mençurisë, kërkon mbështetjen e tyre për të marrë aftësi dalluese të mira dhe që Archangel Chamuel ju ndihmon të ndiheni të shoqëruar në një periudhë "abstenimi" që Konsideroj se duhet t’i dhurosh vetes, ata janë ata që më kanë forcuar në momentet e mia të vetmuara, aq të domosdoshme që të jem në gjendje të vlerësoj veten dhe jo vetëm të ndiej, por edhe të mendoj.

  Tingëllon bukur që djali juaj Hindu dëshiron që ju ta shihni veten në një pikë neutrale, por gjithashtu, dhe e vërteta është se ai që nuk rrezikon nuk fiton, edhe kështu unë do të mbaja kontaktet e mia që do të thotë se gjithmonë do t'i mbaja në komunikim me dikë në familjen time Nëse gjithçka rezulton mirë, sa e mrekullueshme dhe sa e bukur, por nëse jo, është e rëndësishme që të ekzistojë dikush që i besoni që mund t'ju mbështesë, domethënë, pa marrë parasysh sa dëshironi të jeni me atë person, mos e braktis të gjithë veten, pasi kjo do të të mbajë të sigurt nëse diçka shkon keq. Vetëm mos harroni se ka burra simpatikë që mund të jenë shumë të rrezikshëm, shpresoj se nuk është kështu, por ju lutemi merrni masat paraprake.

  Monic, kur do të martohesha, dyshoja para se të hyja në kishë, u martova dhe rezultati është që gati tre vjet më vonë përfundova të divorcuar, jo të gjitha historitë janë të njëjta, por analizoni shumë mirë se çfarë ndjeni në lidhje me djalin që ju propozon martesë. Nëse nuk e dëshironi, jini të sinqertë me të, por nëse e doni thoni kështu, nëse ai ju do ashtu siç thotë ai, pasi kjo është arsyeja pse ai po propozon diçka të ngjashme me ju, atëherë nuk është kurrë vonë, vetëm mbani mend një gjë, dhe dashuria pret gjithçka, Ai mbështet gjithçka dhe ai është dashuria juaj e vërtetë, megjithëse është shumë e parakohshme, me sa duket do të jeni të lumtur, por dukeni shumë mirë pasi nuk do të ishte e drejtë për ju ose për të nëse ata e bënin atë vetëm për të mbuluar një profil shoqëror dhe ju që nuk e keni bërë atë të ndihet keq.

  Me pak fjalë, siç thonë të gjithë, Zoti na ruajt dhe na na jep qartësi të mjaftueshme mendore që të jemi në gjendje të zgjedhim mirë njeriun që do të ndajë jetën tonë dhe nëse jo jetën tonë për të paktën një kohë të konsiderueshme, një përqafim për të gjithë, më besoni që do të lutem për ne sepse megjithëse jemi nga vende të ndryshme e kuptoj se emëruesi ynë i përbashkët është nevoja për një dashuri të vërtetë, të qëndrueshme dhe autentike, të cilën natyrisht do ta gjejmë dhe unë mund t'i shoh të gjithë duke biseduar brenda një viti dhe duke qeshur me atë që tani Na dhemb akoma, por nuk do të jetë gjithmonë kështu, të premtoj.

 59.   Sha dijo

  Saby tashmë kishte një përvojë me një djalë hindu, kështu që unë mendoj se këtë herë do të jetë më e durueshme, shpresoj që gjithçka të dalë bukur sepse në internet njeriu dashurohet në tb edhe pse shumë nuk e besojnë atë.

  Monic, djemtë nga India janë të gjithë njësoj, pas një kohe ata kërkojnë martesë, kjo është për shkak se ata nuk i lënë ata të bien në dashuri, me sa duket është një mënyrë për të thënë unë dua që ju të jeni e dashura ime, por në një më shumë mënyrë serioze, më ka ndodhur E njëjta gjë në fillim kur ai u dashurua dhe unë nuk i dhashë kohën hehehe, çfarë ironi të jetës, tani jam kaq i fiksuar, ufff. Unë i kam thënë djalit tim shumë herë se dashuria e vërtetë pret dhe unë vazhdoj ta përsëris atë në mënyrë që ai ta dijë atë dhe nëse ata kujdesen shumë në Indi të martohen sa më shpejt të jetë e mundur, sepse përndryshe njerëzit do të flasin keq për familjen, po ju jeni akoma me djalin tuaj përpiquni të flisni me të dhe t'i thoni se dashuria e vërtetë pret dhe është e vërtetë që ata e prezantojnë vajzën në familjen e tyre vetëm kur janë të sigurt se ky person është ai me të cilin do të martohen, unë mendoj se është sepse Ky është presioni nga ana e tij, është se ata janë kaq të çuditshëm, oh dhe një pyetje: a jeni me të në internet? Unë besoj se ne të gjithë jemi Latinas këtu dhe shumica e tyre janë katolikë dhe për ne është e pakuptueshme që dikush kërkon martesë tani e tutje, por për ta është normale, mënyra e tyre e shprehjes së dashurisë që ata mund të ndiejnë ndaj nesh.

  Laura, faleminderit shume per keshillen tuaj, nuk dua te shkeputem plotesisht nga familja ime, fare, madje ai me ofroi qe mund t'i marr, por e di qe familja ime nuk do te pranoje qe te largohem, edhe nese është një vend neutral, nuk di çfarë të bëj, jam i hutuar, para se familja ime të më mbështeste, por me kusht që ai të vinte këtu në vendin tim, por unë nuk guxoj ta komentoj këtë, unë jam në një udhëkryq, por nëse e marr atë vendim, nëse e marr, do t'ia tregoj dikujt në familjen time, gjithmonë duhet të jesh vigjilent, faleminderit Laura për fjalët e tua të bukura dhe do të lutemi së bashku që engjëjt tanë të vegjël na ndriço,

  Ju dua të gjithëve, puth vajzat.

 60.   Saby dijo

  @Laura @Sha vajzat faleminderit për ato fjalë të bukura dhe sa e shijshme që të kam përsëri Laura më pëlqen se si shprehesh dhe e di që do të marr parasysh ato që thua ...

 61.   Saby dijo

  @Sha Unë ju them se pas disa orësh u shfaq ky djalë kam një ndjenjë dhimbjeje ... fola dhe thashë sa vijon ... mirë së pari e përshëndeta dhe ai më tha që ndihet vetëm pa mua hahaha por atëherë nuk e besoj ... më vonë i thashë .. ti ke qenë i sinqertë me mua. ? Padyshim që ai u përgjigj se jo ... Unë i thashë atij që ke një profil në disa faqe në internet për të kërkuar martesë ... ai tha jo. Kush ju tregoj ate ???? I thashe ... ti do qe te te dergoj linkun ... ai me tha natyrisht ... Ia dergova dhe natyrisht ai u tall me mua ... ai me tha qe nje shok e vuri atje per ta ndihmuar te gjeje nje grua ... ate histori te lire nuk e mendova mes meje, une i thashe atje une i dergoj profilin dhe ju mund ti shihni qarte fotot tuaja atje ... dhe ky djali me tha ... besoni në mua apo besoni në faqet e internetit ... ??? dhe a mund të besoni se më la vetëm duke folur në msn dhe ishte… :(

 62.   maria dijo

  Epo unë kam lexuar të gjitha komentet tuaja. Më lejoni të prezantohem së pari, unë jam një vajzë nga Paraguai dhe kam një të dashur indian, ai është Bengali dhe më lejoni t'ju them se historitë nuk përfundojnë gjithmonë keq ose të paktën vazhdojnë ... Unë e takova atë përmes një shoku në internet , cdo dite biseduam, dhe mire, me pelqente shume, per te thene te drejten, sepse ai ishte gjithmone aty per te me degjuar mua ... me kalimin e kohes fillova ta pelqeja, deri sa te kisha pare nje foto apo diçka si ajo e tij, por unë kurrë nuk u kujdesa për të vërtetë, pasi ai ishte një person i shkëlqyeshëm ... fati më bëri të largohem nga vendi im për herë të parë në Indi, unë shkova për të studiuar atje dhe u takova me të personalisht, dhe më lër të tregoj ju që historia jonë duket si një nga ata filma atje do të thoshte., që deri më tani nuk e besoj, sepse jam totalisht antikursi, që nga takimi i parë vendosëm të njiheshim më shumë ... dhe pastaj filluam një marrëdhënie, pas disa muajsh e kuptuam se ai do të ishte dashuria e jetës sime dhe unë e tij ... për të shkurtuar ditën që unëUnë prezantoj nënën e tij, ai nuk ndihej nervoz ose asgjë, sepse ndryshe nga familjet e tjera, në familjen e tij askush nuk i imponon askujt asgjë, edhe nëse janë të fesë hindu ... sepse zonja e pëlqente aq shumë ... saqë ai tashmë më ftoi në shtëpi disa Një herë kur u ktheva në Kalkutën time të dashur, gjithçka ndodhi pas më shumë se 1 muajsh, atëherë erdhi një takim tjetër, këtë herë ai po shkonte nga Delhi në Kalkuta me familjen e tij, unë shkova t'i them lamtumirë trenit stacioni, atje ai më çoi së bashku tek nëna e saj përsëri e cila ishte ulur dhe kur më pa ... zonja buzëqeshi nga veshi në vesh, dhe ajo më kapi për krah dhe më përqafoi ... Ndjeva sikur nëna ime e kishte bërë atë, meqenese kisha qene pa te per kaq kohe ... ndjeva dicka shume te bukur ... ai me foli ne bengalisht ndersa perktheu, pastaj i thash lamtumire, dolem jashte dhe u prezantova me babain e tij ... gjithashtu nje buzeqeshje më tha që ai dëgjoi njerëz të flasin shumë për mua për djalin e tij ... dhe e vërteta është se kjo është histori për tipare të mëdha, tani unë jam në procesin e shkrimit të një libri në lidhje me të, falas ose që një ditë do ta përfundoj dhe do t'ia jap të parës ... sot më shumë se një vit e gjysmë tashmë kemi plane martese, vitin e ardhshëm ka shumë të ngjarë ... e vetmja gjë që dua të them është se garat nuk kanë rëndësi , kulturat kur ka dashuri ... as feja as ngjyra as gjuha ... gjuha e dashurisë është universale dhe nuk ka pengesa nëse dashuron me zemrën tënde ... këtu askujt nuk i intereson nëse ishe nga Azia apo Amerika e Jugut, sepse ne fund te fundit jemi te gjithe njesoj ...
  Dhe në këtë ditë të veçantë i them urime edhe atij për një vit më shumë jetë ... Unë e dua atë dhe do ta dua atë përgjithmonë ...

 63.   laura dijo

  Përshëndetje María nga Paraguai, sa bukur të dish që të paktën drejtësia dhe dashuria ekzistojnë diku në botë, falënderoj Zotin që të paktën tani për tani je përjashtim nga rregulli, me gjithë zemrën time që vazhdon të jetë i tillë dhe që kurrë nuk ata plagosin ashtu siç kanë plagosur shërbëtorët e tu; urime të forta nga unë. Dhe për të gjitha vajzat e tjera Saby, Jess, Moni, Sha, ju e dini që premtimi është në vend që ju do të gjeni personin e duhur Hindu ose jo-Hindu, ndjenjat dhe bekimet e mia më të sinqerta për ju, gjithë admirimi dhe respekti im, Zoti bekoni me bollëk dhe dëgjoni lutjet e tyre dhe plotësojini dëshirat tuaja më intime dhe të favorshme në dashuri, shëndet, punë dhe shpirtëror, një përqafim për të gjithë.

 64.   Sha dijo

  Sa bukur që kam dëgjuar historinë tuaj María dhe për të njëjtën arsye e kuptoj që nëse ka dashuri të vërtetë, asgjë nuk mund ta ndalojë atë, nëse këta djem na duan ata do të duhet të përballen me familjen e tyre dhe unë them që të përballen me ta në një mënyrë të mirë, siç kanë bërë shumë prej nesh. me familjen e tij, të gjitha për dashurinë ndaj tyre, sepse në shumë raste tona është e vështirë që familja jonë të pranojë edhe një djalë nga një kulturë tjetër dhe aq më tepër nëse është në internet, por dashuria është DUA, Kudo! Kushdo, Zoti na bën të jetojmë këto situata për diçka, apo jo? Kjo do të thotë që feja nuk ka asnjë lidhje me të, Zoti dëshiron që ne të bashkohemi edhe nëse është në këtë mënyrë sepse Ai na konsideron të gjithëve të barabartë.

  Dhe Laura, faleminderit për urimet tuaja të mira, po, ne vazhdojmë t'i besohemi Zotit, vetëm Ai do të na japë përgjigjen, gjërat ndodhin për shkak të diçkaje, nëse Zoti i vë këta djem në shteg dhe na vendos në rrugën e tyre, ajo do të jetë për shkak të diçkaje, ai dëshiron që ne të mësojmë diçka, nëse marrëdhëniet tona nuk do të ndodhin ne do të kemi mësuar se dikush mund të dashurojë pavarësisht gjithçkaje dhe ata gjithashtu do të kenë mësuar dhe shpresoj se nuk do të bëjnë të njëjtën gjë me fëmijët e tyre në të ardhmen , se martesat e tyre nuk do të rregullohen, sepse ata tashmë do të dinë se çfarë është të duan vërtet dikë dhe duan të martohen me dikë për dashuri dhe jo vetëm për të përmbushur një angazhim. Tani nëse na jepen marrëdhënie, Zoti i Bekuar, Ai e di se çfarë po bën, bekime për të gjitha vajzat.

 65.   laura dijo

  Kjo është Sha, një përqafim.

 66.   maria dijo

  Faleminderit të gjithëve, dhe e vërteta është që deri më sot po shkojmë shumë mirë, pa probleme ... Mos u dëshpëroni sepse dikush ka një familje shumë tradicionale, ka shumë djem të tjerë të mirë atje, thjesht duhet të dini si t'i njihni ... Një gjë që dua të të tregoj ... ajo që ata kanë disa burra, është India, është një presion për t'u martuar gjithashtu, dua të them në kuptimin që ata shohin një vajzë të bukur, veçanërisht një të huaj dhe ata nuk janë më ndalo të të shqetësojë, nëse përfundon takimin e tretë ata tashmë të kërkojnë të martohesh ... por më lër të them se kjo nuk është dashuri, është vetëm avantazhi i tij që të mos mbetet beqar ... ndodh shumë me ata që po kërkojnë një partner në internet ... Dhe zëri i përvojës u flet atyre sepse unë po jetoja më shumë se një vit në Indi me familje indiane, dhe unë vura për të provuar fuqinë time të vëzhgimit ...
  Në rastin tim djali im nuk më tha kurrë se ai dëshironte të martohej, siç mendova edhe unë, i thashë vetes se nuk do ta bëja kurrë atë dhe se do të jetoja vetëm ... Edhe pasi u takuam, ai kurrë nuk më bëri presion ose më thirri çdo 3 sekonda. Kemi marrë ca kohë për t’u njohur dhe pas shumë që kemi filluar të flasim për diçka më serioze ... koha duhet të kalojë, për tu njohur më mirë ... Ai gjithashtu kishte pak mentalitet perëndimor për mua , kjo gjithashtu ndihmoi ... Por hej çfarë nëse miqtë, kur Zoti i vë gjërat para jush, ata do të thonë se ato do të jenë për ju, ju as nuk keni pse shqetësoheni duke i kërkuar ... Unë kurrë nuk e imagjinova se unë do të largohesha nga vendi im, ose që do të takoja një person kaq të shkëlqyeshëm, aq më pak jashtë Indisë dhe kurrë nuk e imagjinoja të martohesha ... dhe më shiko ... Dikush ka bërë një mrekulli me jetën time ...

 67.   maria dijo

  Na vjen keq për gabimet drejtshkrimore dhe sintaksore ... Do të përmirësohem për tjetrën hehe

 68.   Patricia guerrero dijo

  Pershendetje vajza. Emri im është Patricia dhe unë jam meksikan dhe jam super i dashuruar me një djalë indian, feja e tij është Sikh. Tani problemi ynë është se si të bashkohemi sepse është çështje pritjeje, ndonjëherë të dy dëshpërohemi. Ne duam të martohemi, pa pëlqimin e prindërve të tij, dashuria ime është e divorcuar dhe nuk e do ish-gruan e tij, por prindërit e tij duan që ai të kthehet tek ajo, dashuria jonë shkon kundër kohës. Po shikoj procedurat që duhen për t'u martuar civilisht në Meksikë, dhe që nga rruga është një botë gjërash. Unë i kuptoj të gjithë dhe kjo gjë në lidhje me internetin është e këndshme, por është më mirë që historitë e dy njerëzve të ndryshëm të mund të bashkohen në dy vende të kundërta.

 69.   laura dijo

  Sa e bukur Paty, uroj me gjithë zemër që të jesh shumë i lumtur me të, ha, ha, mirë, që të dy të jeni shumë të lumtur dhe dokumentet e vonuara në Meksikë të jenë të shpejta, edhe këtë herë.
  Përshëndetje.

 70.   Sha dijo

  Sa e lezetshme Paty, me fatin më të mirë për ju, jeni në internet? Apo personalisht? Sidoqoftë, në rastin tim edhe ne shkojmë kundër kohës dhe dëshpërohemi shumë herë dhe të dy qajmë, por vendosim të lëmë gjithçka në duart e Zotit, ne kemi shkuar në internet për vite, por kur është dashuri, kudo që të jetë mund të jetë., është dashuri, fat më të mirë.

 71.   arlen junieth pineda garcia dijo

  Unë jam Nikaragua Do të doja gjithashtu të kisha një të dashur Indu që kam njohur pak për Indinë dhe zakonet e saj përmes internetit e di që është e vështirë por jo e pamundur sepse ndërsa jetojmë në telenovelën indiane një Filangui brazilian ose i huaj siç thonë ata martuar me një indu dhe pse jo me mua

 72.   Saby dijo

  vajzat jane akoma ketu ????

 73.   Izabelë dijo

  pershendetje sabi
  ke humbur, nuk ke komentuar me ... mire, por as une. Nuk e di nëse keni lexuar një koment, por një Porto Rikan shkoi në Indi për të takuar të dashurin e saj dhe ai është ende atje. ndonjëherë e takoj në bisedë erl.

 74.   Saby dijo

  Pershendetje Isa, cfare tjeter? Cfare ndodhi me jeten tuaj? Ju lutem me tregoni si po ia dilni me Hindusin tuaj?

 75.   maria dijo

  Përshëndetje vajza, ata që janë tashmë me Hindusët e tyre në Indi mund të lënë emailin e tyre për të qenë në gjendje të bisedojnë ... Përshëndetje!

 76.   dreq dijo

  Përshëndetje chiqas, jam i lumtur që gjeta këtë faqe, historitë tuaja janë shumë të dobishme për ne që mezi po e kalojmë këtë, vdd është që unë jam në një lloj marrëdhënie me një djalë i cili padyshim është gjithashtu nga India dhe i pëlqen të tjerët ai është një dashuri, është e drejtë që disa nga ju i përshkruan fëmijët tuaj, një princ, dhe në sajë të të gjitha komenteve tuaja më thoni që nuk jeni, mirë mbase nuk jam duke bërë gjënë e duhur, ai më tha që prindërit e tij e dua qasar dhe se Me sa duket ai u tha atyre se nuk ishte koha akoma, sepse unë do të udhëtoj për ditëlindjen e tij të ardhshme për rreth gjashtë muaj dhe ai dëshiron të presë që prindërit e tij të më njohin, unë i thashë se ata nuk do të më pranonin , sewun më thotë se ata do Ata i thanë atij se nuk do ta detyronin të martohej, prindërit e tij akoma nuk dinë për mua, nuk di çfarë të bëj sepse ai më thotë se ai dëshiron të qasar fazmiwo, por nuk e di nëse e dua, sepse nuk jam në këtë moment që të di saktësisht se çfarë ka të bëjë me prindërit e tij, unë e di vetëm që unë e dua atë në vdd, i Ndjej se është njësoj si nuk di çfarë të bëj sepse nuk dua të kem përvojën e keqe të vazhdoj me këtë dhe pasi të bëj udhëtimin tim do ta gjej veten me habinë që kam mbaruar, ose faktin e thjeshtë duke vazhduar të bëj xhuxh veten dhe në fund të largohem duke humbur, shpresoj se e gjithë kjo më ndihmon të mendoj për atë që duhet të bëj, faleminderit për ndarjen e përvojave tuaja me të gjithë ne, përshëndetje nga Meksika. 🙂

 77.   maria dijo

  Megi, ti më shumë sesa kushdo do ta dijë sa i sinqertë është djali yt, nëse ke besim dhe zemra jote të thotë se ai është i sinqertë mendoj se duhet të rrezikosh të shkosh dhe ta takosh. Ajo që mund të rekomandoj është që udhëtimin për në Indi ta bëni edhe në një plan turistik, jo vetëm me idenë fikse me të. Sigurisht që kjo është arsyeja për të shkuar por padyshim që mos e humbni mundësinë të njihni të paktën disa vende dhe aspekte të atij vendi të bukur. Jini të zgjuar shikoni atë dhe mënyrën e tij të të qenit. Dhe në internet ai përpiqet të mësojë për familjen e tij, por qartë, dashuria e vërtetë mendoj se do të lind kur ta takoj personalisht. Ky do të jetë momenti juaj vendimtar për të vendosur nëse do të qëndroni me të apo jo. Paç fat. Shpresoj që fjalët e mia të të shërbejnë

 78.   LETI dijo

  Përshëndetje po lexoj secilin nga ju dhe është sikur të gjitha historitë tuaja ishin të miat, edhe unë u dashurova me një djalë nga atje, ai më kërkoi të isha e dashura e tij, ai gjithashtu më fshehu, gjithashtu i gjeta atij më shumë faqe, më shumë vajza, më shumë gënjeshtra, ai gjithashtu më dha shumë shpjegime Unë gjithashtu u dashurova më shumë me fjalimin e tij, ai thotë se është filozofia e tij, mirë, vajzat që kanë ato që dinë të na trajtojnë mirë sepse kjo është ajo që ata bëjnë, trajtojnë ne sipas dëshirës, ​​ne e mbyllim veten për gjithçka tjetër dhe bota jonë është ata që ne nuk dëgjojmë askënd tjetër dhe derisa të shkelim thellë kur të kuptojmë se ata na kanë gënjyer tani nuk di si të heq aq shumë dhimbje sa ata harro premtimet te dua me mungon me trego si?

 79.   dreq dijo

  Përshëndetje Maria, shumë faleminderit për komentin tënd, e vërteta është se nëse jam duke aplikuar thu qonsejo, unë kam folur poezi pak nga pak për familjen e tij dhe poezinë ai nuk më ka dhënë arsye për të mos i besuar atij dhe asaj që ai ndjen për mua , Unë e di që nëse gjithçka është, se deri më tani është ndoshta e mundur të arrihet shumë e mirë e kësaj marrëdhënieje, ajo që nuk më pëlqen është se ai nuk dëshiron të largohet nga vendi i tij, ai propozon që unë të shkoj të jetoj me ai por poezi, nuk di cfare te bej me te. Ju mund te shkoni ne nje meksikan per ceshtje pune, nuk me pelqejne zakonet e atij vendi, pasi te gjithe e dini se ata kane shume rregulla por nuk i di çfarë të bëj sepse ai po planifikon të bëhet partner me një mik për të hapur një sallë ekspozite për ftesat e dasmës.Planifikimi i ngjarjes gjithashtu dhe e shoh shumë të ngazëllyer që nuk dua ta zhgënjej por nuk dua të largohem as nga familja ime. Unë nuk di çfarë të bëj. E vlerësoj komentin tuaj në përshëndetjet e vdd

 80.   maria dijo

  Përshëndetje Maggye, më vjen mirë që gjithçka është në rregull me të. Dhe si për çështjen e punës është disi e qelqtë pak a shumë, ju thoni se nuk ju pëlqejnë zakonet e tyre, supozoj se keni parasysh çështjen e veshjeve, ushqimit dhe të tjera. Ajo që mund t'ju them është se ata nuk janë shumë konservativë, papritmas kur do të ishit më konservatorë kur vizitonit familjen e tyre, por jo domosdoshmërisht. Ushqimi është disi i adaptueshëm, por për ju që jeni meksikan, në një aspekt tjetër nëse i referoheni sjelljes së njerëzve, më lejoni t'ju them se varet vetëm dhe ekskluzivisht nga rrethi juaj familjar, apo kushdo qoftë ai. Nuk e di nëse i dashuri juaj është Punjabi, Marathi, Bengali, nga India e Jugut dhe nëse ai e deklaron fenë e tij. Ju duhet t'i shikoni këta faktorë, për shembull, i dashuri im është Bengali, dhe familja e tij e fesë Hindu të kastës Brahman, por ai me të vërtetë nuk e jep dreq për këtë. Ai sillet si një person tjetër, nga fanatizmi, dhe gjëja më e rëndësishme është që familja e tij ta mbështesë atë.
  Për çështjen e punës, në varësi të specializimit tuaj, ka vende të panumërta në fushat administrative, financiare, të turizmit, të biznesit për njerëzit që flasin Spanjisht, në fakt, këtu janë njerëzit më të nevojshëm që flasin Spanjisht. Pengesa që është vendosur tani është që vizat e punës jepen vetëm nëse ata paguajnë një të huaj më shumë se 25000 dollarë në vit, domethënë është pothuajse e pamundur. Tani nëse jeni i martuar me një indian, ju ndoshta do ta bëni atë në Indi, pas kësaj, ju duhet të aplikoni për një vizë tjetër që është x, e cila nuk ju jep të drejtën për të punuar, pas 1 viti martese ju jeni të zbatueshëm për një kartë PIO, me të cilën keni të njëjtat të drejta si një indian. Unë mendoj se ato janë të dhëna për të mos marrë parasysh asgjë më shumë, sepse edhe unë do të martohem së shpejti dhe po bëja pyetjet përkatëse.
  Ju thoni se nuk doni të largoheni nga familja juaj, sepse do të duhet të merrni një vendim, sepse për t'u përshtatur me një vend si Meksika mendoj se do të ishte paksa i komplikuar, përveç ndërlikimit ligjor. Unë mendoj se duhet të provoni të jetoni atje dhe të studioni mjedisin, dhe pastaj të vendosni se çfarë të bëni me të. Nëse ai me të vërtetë ju do, ai kurrë nuk do të kundërshtojë dëshirat tuaja dhe më pak për sa i përket familjes. Epo shpresoj që fjalët e mia t'ju shërbejnë përsëri.
  Nëse udhëtoni në Indi më kontaktoni, unë do të doja t'ju takoja, unë udhëtoj në dhjetor. Të gjitha të mirat!

 81.   rozë dijo

  Përshëndetje, unë quhem Rosa, unë jam Spanjisht dhe kam një marrëdhënie me një djalë Hindu për një vit e gjysmë, ne po bëjmë mirë, por ai nuk ka folur ende me familjen e tij, dhe as nuk e di se çfarë do të tregojë ai, nuk di se çfarë të bëj.

 82.   LETI dijo

  Përshëndetje Rosa, së pari ju tashmë e njihni atë, them personalisht apo vetëm në internet? Nëse është personalisht, është një avantazh, tani ai tashmë ju ka propozuar, unë them për shkak të pyetjes që jeni të shqetësuar për prindërit tuaj, nëse po, jepni pak kohë, mos harroni se në Indi nuk është shumë e lehtë të pranosh njerëz nga një vend tjetër dhe më pak nga një fe ose kast tjetër për t'u martuar kështu që nëse ai tashmë të ka propozuar ty, atëherë bisedo për të gjitha dyshimet e tua me të për atë që po komentoj dhe pas kësaj shiko reagimet e tyre të jenë shumë të kujdesshëm sepse ata mund të them shume gjera por realiteti eshte nje tjeter. Unë njoh shumë njerëz që pendohen që janë përfshirë me një djalë nga atje tani dhe më vjen keq gjithashtu që e besoj pas 1 viti e gjysmë marrëdhënie në fund të fundit ishte e gjitha një lojë. Përshëndetje dhe çdo pyetje apo koment Unë jam në shërbimin tuaj

 83.   dreq dijo

  Pershendetje Maria! Epo, unë ende nuk kam bërë kërkime për të jetuar atje në detaje, në të vërtetë po flisnim dhe mendoj se atij gjithashtu i pëlqen ideja e përpjekjes për të jetuar këtu në Meksikë, është një mundësi tjetër që në fillim kemi menduar të jetojmë me disa të afërm të mi që i kam në SHBA por nuk na pëlqen ideja që për hindusët nuk është aq e lehtë për të gjetur mundësi të mira pune dhe e di se sepse përveç kësaj të afërmit e mi njohin njerëz nga India që jetojnë në SHBA dhe ata e dinë që për ta nuk është aq e lehtë një stabilitet i mirë ekonomik ai ka miq të cilët u transferuan në SHBA dhe ata nuk e bënë aq mirë sa le të themi që poezia do të përpiqemi të marrim planin tonë për të qabo brenda 6 muajsh do të thotë se kada të cilët në vendin e tyre përkatës mbledhin paratë e nevojshme për çfarë nevoje. Shpresoj se do të jem në gjendje të përshtatem mirë me Meksikën dhe është një fakt që do ta shoh në dhjetor dhe natyrisht do të doja t'ju pyesja nëse do të udhëtoja për në Nju Delhi, nuk e di se ku po shkoni por do të doja të kontaktojmë me ju, do të ishte mirë të keni postën elektronike. Ju dërgoj shumë përshëndetje, shpresoj ta gjeni veten shumë mirë

 84.   SUSANI dijo

  Vajzat OLA I KAM LEXUAR TREGIMIT TUAJ, MIRELL JAM L LE SHKURT M SHUM SE DHJETEN MUAJ ME NJ IND INDU Q HE ISSHT SUPER CUTE HESHT SUPER CUTE HESHT, RECONTRAROMANTICO, E V WRTETA ISSHT Ai STUDIMI N CH KIS AL Pothuajse dy vjet ose dy herë. Ai duhej të kthehej në Caltcuta - India, tani po frikësohem sepse ish i dashuri i tij është AYA dhe në përputhje me atë që më tha vajza është shumë e bukur dhe që familja e saj e do shumë dhe ata përfunduan sepse ai shkoi NË ANGLI. TANI NUK E DI ÇFAR TO T D B DJ, DHE M W TJER TANI NUK FOLIMI SHUM PECR shkak të diferencës së orëve dhe gjithçkaje. E DI SE M L DUHET POR MENDOJ SE DISTANCA NDON T NDALOJ TH SE B DJ

 85.   Cecilia dijo

  Përshëndetje të gjithëve, për shkak të fatit, unë rashë në këtë faqe. Kam lexuar shumë nga tregimet e botuara. Rasti im nuk është ndryshe, përkundrazi është shumë i ngjashëm me të gjithë ju. Unë jam meksikan por ata më transferuan nga puna në Shtetet e Bashkuara. Atje takova një djalë simpatik hindu ... që nga fillimi ai më tha se nuk ishte përfshirë me askënd, sepse në fund prindërit e tij do të martoheshin me të. Ne nuk na interesonte dhe jetuam një histori dashurie intensive, magjike, gjithmonë duke mbështetur gjithçka në ditë. Konfliktet ishin gjithmonë për shkak të ditur se nuk do të kishim të ardhme së bashku, por prapë vazhduam. Për më tepër, unë kurrë nuk u përgjigja dhe ai gjithmonë më thoshte se do të ishte shumë e vështirë të merresha me dallimet kulturore, gjuhën dhe të tjerët, dhe unë gjithmonë i thosha se as unë nuk e doja atë për mua. Dy muaj më parë ai më tha se disa nga të afërmit e tij në SH.B.A. e kishin gjetur vajzën e një familje të njohurish për t'u martuar, atëherë nuk munda ta duroja më dhe na duhej ta mbaronim. Në fillim planifikuam të mos shiheshim, vera na pushoi dhe mendova se do të ishte më lehtë, por jeta ime ka humbur kuptimin. Çdo javë ai më shënon ose më dërgon një mesazh për të ditur se si jam, ai sillet indiferent, por unë që e njoh atë (kemi zgjatur një vit e gjysmë së bashku) e di se ai po më gënjen. Gjëja e fundit është që unë i thashë atij se pas pushimeve nuk do të kthehesha në Shtetet e Bashkuara dhe ai më tha se do të vinte të më shihte dhe të më ndihmonte, por realiteti është që unë e gënjeva atë, unë kam në plan të kthehem në janar , Unë e bëra vetëm për ta larguar nga unë, ose ndoshta në mënyrë të pavetëdijshme në mënyrë që ai të vendoste të vinte (Ai u zhvendos në San Francisco 5 muaj më parë). E vërteta është që unë e dua atë dhe do të isha i gatshëm të bëja gjithçka që të mund të qëndronim së bashku, por ai gjithmonë ka qenë besnik ndaj besimeve të tij dhe ndaj familjes së tij, megjithëse rrëfej se ata i bëjnë shumë presion sepse i riu vëllai është duke u martuar dhe ai do të duhet ta bëjë atë së pari. Herën e fundit kur fola me të ai më tha se gjërat me vajzën po zhvilloheshin kaq shpejt se do të duhej të bënin kompromise. E di që ai më do, por nuk di çfarë të bëj, ndiej që kësaj here do ta shoh do të jetë shansi im i fundit të jem i sinqertë dhe të bëj diçka për të ndryshuar mendjen e tij ose për të hapur pak shpresë. Shumë herë zhgënjimi më pushton dhe unë them se po kërkoj të pamundurën, por herë të tjera mendoj se shpresa është gjëja e fundit që vdes dhe se duhet të bëj çdo përpjekje të fundit për të marrë atë që dua vërtet dhe kjo më bën të lumtur. Na vjen keq për bërjen e një komenti kaq të gjatë, por shpresoj që midis gjithë historive dhe përvojave tuaja të më jepni disa këshilla të mira ...

  Të gjitha përshëndetjet dhe më të mirat e këtij sezoni festash.

 86.   Cecilia dijo

  Leticia, e vlerësoj thellësisht që më ke shkruar. Jam i sigurt që të gjithë keni përvoja që duke i ndarë ndihmojnë që mjerimi i disave të jetë më i durueshëm.

  Epo, unë do të takohem me të, mos harroni se i thashë që po largohesha patjetër nga vendi, gjë që është gënjeshtër. E vërteta është se në fund të zemrës sime e di që është pothuajse e pamundur që gjërat të funksionojnë mes nesh, por ekziston një pjesë e vogël e qenies time që nuk dëshiron të fitojë dhe dëshiron të luftojë, ka pak shpresë. .. kështu që unë preferoj ta bëj atë dhe të mos them më vonë .... nëse do të kishte vetëm.

  Çfarë do të ndodhë atëherë unë do të duhet të përballem me forcën dhe ndihmën e Zotit, dhe natyrisht të vajzave si ti.

  Faleminderit shumë dhe ne jemi në kontakt

  CECILY.

 87.   Saideh dijo

  Përshëndetje të gjithëve!
  Epo, unë jam meksikan dhe i dashuri im është gjithashtu nga India dhe ai dëshiron që ne të martohemi sa më shpejt që të jetë e mundur, ai dëshiron që unë të shkoj atje dhe të martohem në fshehtësi, nuk më pëlqen shumë kjo ide por ai thotë se nëse prindërit e tij janë dan cuenya do të bëjë të pamundurën që kjo të mos ndodhë, një problem tjetër është se unë jam i divorcuar, ai e di atë dhe nuk e shqetëson atë vetëm se përsëri problemi me prindërit. Ai thotë ok nuk ka problem pasi janë martuar ata nuk mund të bëjnë asgjë më shumë sesa të më pranojnë. A është kaq e lehtë? Cfare mendoni ju lutem me ndihmoni jam shume e dashuruar me te !!

 88.   po dijo

  Përshëndetje, unë kam qenë duke parë komentet tuaja dhe diçka më ka ndodhur, takova një Hindu, u morëm vesh shumë mirë, biseduam, ai ishte i ëmbël, ai gjithmonë më kërkonte, por për familjen e tij nuk dija kurrë asgjë. dhemb por nuk e kërkova fare por e dua atë që mund të bëj.

 89.   Lucerito dijo

  UFFFF ... DUA DUKE GJITHASHTU T TO KRIJOJ ... NJ ONE DIT I ​​Q IN B N IN KLASN BIIOKIMIKE DHE M TESUESI LIDHET ME LIDHJET QAT KARBONI MUND T HA KENI ME KOHT Q H MUND T MAR MARTOHEN HINDU ... E VUERTET ... TANI JAM K HTU FAQE .. GJITHASHTU DUA T TO QAR… P EVR ÇDO GJ TH QAT MSHT P MRKUAUR DHE TREGIMET E DASHURIS TH Q C NUK MUND T BE JAN… NJAMEJT AS SI IME …… 🙁 AAAA JAM N ME Meksikë !! !!!!!!!

 90.   zakurha miari dijo

  Unë mendoj se e gjithë kjo bazohet më shumë në traditat e tyre ... ata duhet të martohen me ata që prindërit e tyre u imponojnë atyre ... jo ata që ata me të vërtetë duan. !!!

 91.   wendy dijo

  Faqja ishte shumë e bukur. Më pëlqente të lexoja sepse më pëlqen të di gjithçka që lidhet me Indinë. Më pëlqen veshja e saj, zakonet dhe muzika e saj. Kam një CD ku dëgjoj muzikë relaksimi. Shtë shumë e bukur.
  Unë do të doja të takoja një mik nga India sepse ata janë aq të bukur sa nuk kanë nevojë të ndryshojnë ose heqin asgjë nga bukuria e tyre fizike dhe mendoj edhe shpirtërore sepse kur i shikon ata kanë një pamje kaq të butë dhe baroniale në të njëjtën gjë koha

 92.   Ann dijo

  Takova një hindu në Peru dhe u dashurova shumë shpejt, kjo nuk më kishte ndodhur kurrë. Asnjëherë nuk ishte reciprokisht para se të ishte e bukur. Tani jam shtatzënë, por dy ditë para se ta dija këtë ai më rrëfeu se ishte i martuar dhe kishte dy fëmijë. Ai u sëmur këtu dhe u desh të kthehej në vendin e tij dhe të linte projektin e tij të punës.Ai më tha se kishte rënë në dashuri me mua dhe se ndihej shumë fajtor për atë që kishte ndodhur.
  Ai më ka premtuar se do të marrë përgjegjësinë, deri më tani ka qenë duke komunikuar me mua dhe duke më telefonuar në telefon. Kam frikë se ai nuk do të jetë përgjegjës, edhe pse larg, por unë dua që ai të mbajë komunikimin. Meqenëse ai tashmë më ka gënjyer, kam frikë se do ta bëjë përsëri, megjithëse më tha që do të më kontaktojë dhe po e bën. A mund të më tregojë dikush se sa të sinqertë mund të jenë hindusët, sa i rëndësishëm është një fëmijë për ta ose nëse në një moment dëshirojnë ta heqin nga unë dhe ta marrin.

 93.   maria dijo

  Së pari, më lejoni t'ju them se do të kishte qenë e mençur të kishte marrë vesh më parë, pasi që shumica e indianëve që jetojnë jashtë vendit dhe përfshihen në marrëdhënie janë të martuar në vendin e tyre, të rregulluar ose jo, dhe ata e marrin atë si një ajër nga një. jini i huaj. Së dyti, ajo që është bërë është bërë, tani duke qenë e sinqertë dhe e sinqertë nuk e di në çfarë mase është përgjegjëse, së pari sepse ajo tashmë bëri gjënë e parë budallaqe për të ikur që do të thotë më shumë gjasa që ajo të fshehë gjithçka nga familja e saj, sepse për ta është një turp i pafund që ata të kalojnë nëpër këto gjëra jashtë martese DHE Q THE NJERZIT T K DI, më mirë të jenë nënë nëse ai do të bëjë diçka të shëmtuar, përkundrazi ata kanë shumë frikë nga ato që do të thonë dhe do të cilësohen si një familje e keqe. Siç them, nëse nuk kam topa për t'u përballur me të gjithë, nuk mendoj se do të arrij asgjë. Unë njoh shumë raste dhe unë vetë jam i martuar me një indian që jeton në Indi dhe e di se si janë burrat këtu. Ata madje ndonjëherë kanë kryer bigaminë duke u martuar me gra të ndryshme në dy vende. Pra, për të gjithë ata, jini të kujdesshëm me ta, ata do të jenë të mirë të adhurueshëm, por disa janë të dehur mirë. Për të qenë më zgjuar.

 94.   Bella dijo

  Pershendetje! Unë jam Dominikane dhe gjithashtu kam jetuar një histori me një burrë nga India! (kjo ndjehet si grupe anonime alkoolike hee).

  Vajza, unë kam lexuar historitë tuaja dhe ishte shumë mirë por shumë mirë sepse ato po ndodhin ose ndodhën. Historia ime është shumë e gjatë dhe pak më e komplikuar se e juaja, nuk dua t'ju mërzis dhe nuk dua të trembë ata që janë të lidhur me ndonjë indian. Indiani im është mysliman dhe jeton në Shtetet e Bashkuara ... Mund të them se gjërat po shkonin mirë në favorin tonë, por pastaj ai ndryshoi, ai filloi të sillej ndryshe me mua dhe në atë mënyrë gjërat nuk do të funksiononin ... Sepse tashmë me dallimet kulturore dhe fetare eshte shume !!!! Për ta bërë një marrëdhënie të funksionojë duhet të keni shumë dashuri dhe mirëkuptim të mirë, nëse jo, ato nuk përfundojnë mirë ... Për ata që janë në lidhje me një djalë nga India ju uroj fat të mirë !!! dhe ata prej nesh që kaluan atë dhe atë dashuri të bukur na la, ne vetëm duhet ta marrim atë siç tha Facundo Cabral ... «Zoti nuk ju merr gjërat; të çliron prej tyre »...

  Një përqafim për të gjithë, kemi shumë gjëra të përbashkëta dhe më besoni se kjo përvojë na bën të ndryshëm. Pastaj flasim, unë do të vazhdoj të vizitoj sitin

 95.   Sha dijo

  Bella sepse jemi në të njëjtën situatë, siç e përmenda në komentet e mëparshme, imja është nga India dhe Muslim gjithashtu dhe ata tashmë e kanë kryer atë, siç tha dikush atje lart, ne thjesht duhet ta shijojmë atë derisa të mundemi, megjithëse ai më tha që shkoni në vendin tuaj për të shmangur atë dasmë, nuk e di nëse është kaq e lehtë, për arsye të caktuara ende nuk mund të lëviz nga vendi im, por le të shohim se çfarë vendos Zoti, përshëndetje për të gjithë.

 96.   zambak dijo

  E vërteta është, vajza, unë ngela shtatzënë me Indu, pasi që kemi qenë bashkë për 2 vjet, papritmas ai shkoi në Indi për një muaj dhe u kthye i martuar. Unë fola me të gjithë familjen e tij dhe u thashë atyre se e doja atë dhe se kemi pasur një fëmijë, familja praktikisht më tha që ai e bëri. Harrojeni dhe falni atë, më në fund, unë shkatërrova martesën e saj, megjithëse ata janë ende të martuar, por ajo tashmë e di që ne kemi një fëmijë dhe kjo gjithmonë do të na bashkojë. patate por unë Unë gjithmonë do ta bëj atë dhe timen tani, shiko kush fiton nëse dashuria për vajzën e tij apo zakonet e kulturës së tij

 97.   Budalla dijo

  Përshëndetje vajza .. Kam lexuar GJITHA! Padyshim që unë jam super i identifikuar. Ju lutemi azhurnoni historitë tuaja, si keni qenë?
  Kush është atje i lumtur?
  Puthje

 98.   Hyrëse dijo

  Përshëndetje të gjithëve, një kënaqësi për të lexuar historitë tuaja. Ata më lënë të frikësuar pasi kam edhe një të dashur hindu; Unë nuk dua që ata të më thyejnë zemrën; Jam i trishtuar Por fortësia, të gjitha dashuritë janë për të mirën dhe ato janë një mundësi më shumë për të dashur dhe ëndërruar dhe për të ndjerë pak parajsë në këtë ferr, kështu që dashuroni dhe lërini të shkojnë derisa të arrijë një mundësi tjetër. Oh shpresoj te mendoj njesoj nese me thyejne zemren ahahahahaha. Puthje nga Kolumbia

 99.   esrtgfdsv dijo

  loa

 100.   Clau dijo

  Pershendetje vajzave keshilla dhe hlistori te mira

 101.   kamion? dijo

  Përshëndetje vajza Një histori pothuajse e ngjashme Unë jam nga Peru Kam takuar një Hindu x internet kemi kohë duke biseduar x wspp dhe video thirrje dhe ai është super i lezetshëm miqësor dhe gjithçka do të vijë së shpejti Për të na takuar por me gjithçka që kam lexuar kam frikë se ai do me prish dhe a po luan ai me ndjenjat e Mia?

 102.   mirian dijo

  Pershendetje rosa