Filma hindu romantikë

El kinema Gjatë gjithë historisë së saj ajo na ka dhënë një numër të pafund klasikësh të mëdhenj që do të mbahen mend për dekadat e ardhshme, përveç kësaj do të ketë edhe skena që do të shënohen në kujtimet e të gjitha llojeve të njerëzve, qoftë nga ajo që ka ndodhur. ose nga një lojë me fjalë të thjeshta është e mundur të gjesh një emocion të madh dhe kujtime të mira në lidhje me to.

El kinema me bollywood gjithmonë i ka kushtuar një rëndësi të veçantë romancës, dhe siç e dini mirë, filmat indianë gjithmonë na tregojnë histori tradicionale dashurie, të cilat disa mund t'i gjejnë paksa të zymta ose të ekzagjeruara, dhe skema themelore është si më poshtë: një djalë takon një grua të re të bukur dhe ata duhet të kalojnë nëpër një seri pengesash dhe aventurash së bashku për të përmbushur dashurinë e tyre dhe kështu të arrijnë në një fund të lumtur, megjithatë pavarësisht nga fakti se jemi në 2010, kinemaja Bollywood vazhdon të paraqesë një farë autocensurë dhe është se në shumicën e filmave ato nuk ekspozohen skena puthjeje shumë më pak seks, kjo sepse publiku hindu zakonisht është mjaft konservator. Sidoqoftë, një nga skenat më sensuale të kinemasë Hindu mund të shihej në film Dajavan, lëshuar në 1988.

Nëse keni nevojë për një rekomandim në lidhje me filma hindu romantikë, një nga opsionet më të mira është Saawariya: Shokët e shpirtit, një film romantik 142 minutësh që është i përshtatshëm për të gjithë audiencat.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Camilo dijo

  ato janë më të mirat që

 2.   Leslie dijo

  Unë mendoj se ata janë më romantikë se shumë që bëjnë gringos

 3.   nana dijo

  Përshëndetje, shumë kohë më parë pashë një film hindu, në të cilin vajza ishte e dashuruar me një të ri shumë të varfër dhe familja e saj e detyron atë të martohet me një burrë shumë të pasur, të cilin në fillim nuk e do, por me të cilin bie në dashuri pak nga pak, atëherë i riu të cilin ajo e dashur së pari kthehet në jetën e saj si një njeri shumë i rëndësishëm dhe me para, por ajo vendos të qëndrojë me burrin e saj ... Unë nuk e mbaj mend emrin e filmit, ju lutem ndihmoni!

 4.   engjëlli engjëll rodriguez ramirez dijo

  Përshëndetje, a mund të më tregoni titullin e një filmi indian, ku komploti ka të bëjë me prindërit që kanë 4 fëmijë dhe sponsorin e një fëmije nga një jetimore, babai jep të gjitha kursimet e tij për pensionin e tij, duke i dhënë kënaqësi fëmijëve të tij, kështu që se janë mirë. Ai largohet i pensionuar, por pa marrë ndonjë peshë, duke menduar se fëmijët e tij do të shihnin për ta (prindërit) më vonë, por këta pa u kujdesur për dashurinë e madhe të prindërve të tyre, dhe duke dashur ta bëjnë babanë e tyre të heqë dorë për të jetuar për një kohë. me secilën prej tyre, ata i ndajnë ato. ajo ndarje ishte shumë mizore. Babai shkruan vuajtjet që kalon ai dhe gruaja e tij. Ai e bën këtë me iniciativën e një fqinji të njohur të djalit të tij që ka një kafene, ku shkojnë edhe studentët. Babai i njërit prej këtyre studentëve ka një shtypshkronjë dhe ata bëjnë një libër që është një sukses i madh, dhe babai fiton shumë para dhe nuk ka nevojë për më shumë mosmirënjohje të fëmijëve të tij. Nga ana tjetër, djali që është rritur, nga organizata, është shumë mirënjohës dhe i do dhe adhuron prindërit e tij (si fëmijë) dhe meqenëse ka një shitje makinash, ai u bën prindërve të tij një makinë si dhuratë. Shtë një film shumë i bukur, tashmë është transmetuar në disa raste nga telepacifico, në Cali. Kolumbia ju lutem nëse dikush e di emrin e këtij produksioni të bukur. shkruaj nje koment ketu. Faleminderit. Mariaconchita.

 5.   Luani;) dijo

  pershendetje shume kohe me pare shikova nje film qe vetem disa fragmente por fundi nuk mund ta shihja ka te beje me nje te ri te varfer kjo bie ne dashuri me nje vajze te pasur por duket se ajo nuk i pergjigjet atij nje nate qe ai shpeton nga shtëpia e tij dhe ai e gjen atë nën një torturues të madh dhe i ofron asaj një sombriella të cilën ajo nuk e pranon por i riu arrin të flasë me të duke kërcyer dhe duke kënduar vetëm atë pjesë që mund ta kujtoj shpresoj se është e mjaftueshme dhe ata më ndihmojnë me emrin do ju falenderoj

 6.   Bersabet dijo

  Përshëndetje Unë dua të di emrin e një filmi hindu ku një memec i shurdhër bie në dashuri me një vajzë që sapo ka mbërritur në qytet, dhemb që ajo ishte e fejuar ose tashmë kishte një të dashur që ishte avokat, pasi dolën së bashku për një kohë ai mësoi për gjithçka kur ai madje do të propozonte për të ... I thyer me zemër ai shkon në shtëpi dhe rastësisht babai i tij ka një sulm në zemër dhe vdes, vetëm në atë moment një mik i fëmijërisë që është i veçantë ikën nga shtëpia dhe vrapon në të dhe ai fillon të vazhdojë dhe kështu ata bien .. Për fis nëse ata mund të kujtojnë emrin e filmit