Arra: Pjesë e gastronomisë hindu

Siç e dini mirë arra ato janë një ushqim ushqyes me shumë rëndësi për dietën e qenies njerëzore. Sigurisht, vlen të përmendet se konsumimi i arrave, në sasi të mëdha nuk rekomandohet shumë sepse ato janë burime të bollshme të kalorive, mjafton pak prej tyre në ditë. Pika që duhet theksuar me të gjitha ushqimet e sipërpërmendura është se ato zvogëlojnë ciklin e oksidimit të qelizave, si dhe ato gjithashtu mund të jenë të dobishme kundër njollave të lëkurës.

fruta

Nëse udhëtoni në Indi, do të befasoheni kur shihni se shumë pjata të kuzhina tradicionale Ato bëhen në bazë të arrave. Sipas studimeve, civilizimi hindu tashmë i dinte vetitë e arrave për mijëra vjet më parë, dhe ata dinin se si ta zbatonin atë në dietat e tyre. Një nga recetat më të njohura të gastronomia hindu, bërë në bazë të arrave është Pilaf me Arra ose Rajs Basmati, shumë e zakonshme në menutë e restoranteve indiane. Për të përgatitur këtë pjatë, përdoret vaji i kikirikut, orizi, qepa, hudhra, karota, koriandra, farat e qimnonit, mustarda e zezë dhe fleta e dafinës. Mund të gjejmë edhe ëmbëlsira të tilla si akulloret e bëra nga arrat.

frutat3

Vlen të përmendet se në shumë qytete në Indi si Ajmer, ne mund të gjejmë shitës ambulantë që ofrojnë në tregjet lokale arra me çmime shumë të ulta. Pa dyshim, arrat janë një alternativë e mirë për të ngrënë pjata të shijshme dhe për të shpenzuar pak.

Si një fakt përfundimtar, ne ju themi se shqeme Isshtë shumë i mirë për shëndetin tuaj dhe ju ndihmon të humbni peshë.Pse nuk guxoni ta provoni?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1.   Julia dijo

    Zakonisht blej (në dyqanet e arrave) një frut të thatë që e njoh me emrin gështenjë kali por nuk quhet kështu, është i ngjashëm me shqemën, do të doja të dija se si quhet ky frut.
    Falënderim