Hrithik Roshan dhe Shahrukh Khan: Yjet e Mëdhenj të Bollywoodit

Me këtë rast do të flasim për disa nga më të spikaturat Aktorë indianë. Le të fillojmë duke përmendur Hrithik roshan i cili përveç se është një nga aktorët më seksi në vend është djali i një kineast i njohur. Do të ishte pikërisht babai i tij që do ta ndihmonte të debutonte në një rol kryesor në film "Kaho Naa ... Pyaar Hai”, Në të cilën ju mund të vlerësoni historinë klasike indiane që ndërthur muzikën me romancën. Çuditërisht, ky film do të ishte një sukses i madh në arkë dhe në çmime të tilla si Filmware Awards (ku do të fitonte çmimin për filmin më të mirë, aktori më i mirë, ndër çmimet e tjera), pasi që dy aktorët e tij kryesorë, njëri prej tyre Hrithik, ishin fytyra krejtësisht të reja. (Amisha Patel do të debutojë gjithashtu). Si një informacion i veçantë, mund të përmendim faktin se "Kaho Naa ... Pyaar Hai" ka hyrë në histori si filmi më i vlerësuar në kinemanë indiane.

  ngacmoj

Pas këtij fillimi shumë premtues të karrierës së tij filmike, Hrithik Roshan do të merrte role kryesore të të gjitha llojeve. Ai do të merrte pjesë në të dy filmat romantikë të destinuar për argëtim popullor, si dhe kuptimin shoqëror në filma të pavarur, e gjithë kjo punë do t'i fitonte atij gjithsej pesë Çmime Filmware në karrierën e tij. Si një fakt kurioz, është polidaktili, prania e një gishti shtesë në dorën e tij të djathtë.

bolly2

Një larmi e gjerë aktorësh të rinj tani mund të gjenden si gallante në prodhimet Bollywood. Një tjetër nga më emblematikët është pa dyshim Shahrukh khan. Filografia e tij është me të vërtetë e gjerë, kështu që ne do të përmendim vetëm disa nga ato më të spikaturat si Main Hoon Na, Kabhi Khushi Kabhie Gham, Kuch Kuch Hota Hai dhe Dilwale Dulhania Le Jayenge.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   william dijo

  Unë jam një adhurues i hrithik rochan dhe sharuskhan, ata janë shumë filma të tyre

 2.   MARTA dijo

  Dikur në një shekull një burrë është i lindur aq i plotë, të dy si një aktor, si një person i cilësisë të dy në profesionin e tij dhe në shtëpinë e tij. Ai përveç kësaj për të qenë një aktor i shkëlqyeshëm i DRAMS, komedi, dhe ka vepruar edhe më keq. E BEN SHUME MIRE, EDHE VALET ME HIRE TE MADHE DHE SHKURTESI, KENNDON SHUME CUTE, DHE KENI KENGJE QE MU ARRJEN NE ZEMER, SI AGAR KRYESOR KAHOON, E DUA !!!, MENDOJ SE E KAM DEGJUAR NJE MIRE KOHE. DHE kaq shumë të tjerë. EDHE KA NJ SY SIMPATI TAT PRGJITHSHME. Unë mendoj se gruaja e tij duhet të jetë shumë krenare që të jetë gruaja e tij, sepse ai e do atë, përveç kësaj, ai është një baba i dashur i ARYAN dhe SUHANA, dy djemtë e tij. MBROJT VETYM Motrën TUAJ, QO JETON ME TYRE N H SHT HPIN TUAJ, E KENI Mbi të Gjithë. Ju I DUAN PUNTOR YT TUAJ N IN PROFESION, Ndihmojini ata, posaçërisht njerëzit e rinj, të cilët ju i këshilloni dhe udhëzoni. N C RAST T L VOGL AI ISSHT A NJ MAN NJERI BESIMTAR, GJITHMON FALEMINDERIT T ZOTIT P WHR ÇFAR H KA. E DUA!

 3.   MARIA dijo

  Përshëndetje CTORES NESE JANE SHUME TE MIRE I DUA FILMET E TYRE TE ROSHANIT, SAIFS, RANNY, SHARU KAN, E VRTETA Q Y TU URZUAR, DESHTUA SI KISTIS
  Dndrra ime më e madhe është të njohësh hindia dhe sigurisht për ty edhe pse e di se është larg nga këtu në peru më parë e mira