Kultura indiane

kuriozitete India

India është ndoshta një nga vendet më kurioze në botë për shkak të kulturës së tyre të veçantë, traditave të tyre ose perceptimit të tyre të realitetit. Kombi më shpirtëror në botë i bashkon këto kuriozitetet për kulturën Indi Ndër të cilat ne zhytemi në veshjet e tyre, ahengjet e tyre apo edhe ritet e tyre martesore.

A doni mësoni më shumë rreth kulturës indiane para se të udhëtoni në vendin e kerrit? Këtu shpjegojmë aspekte kryesore si feja, ushqimi, trashëgimia e tyre dhe më shumë. Mos e humb atë.

Feja indiane

ganesha është tipike në kulturën indiane

Në Indi ata bashkohen katër fe të mëdha që lindin në nënkontinent si Hinduizmi (80% e popullsisë), Sikizmi (1.7%), Budizëm (0.7%) ose Jainism (0.4%). Kjo fe e fundit, në veçanti, përqendrohet në gjendjen e Gujarat, në veriperëndim të Indisë, dhe karakterizohet nga një dietë e bazuar në ushqimin e rënë nga pemët. Fe të tjera si Islami (14%) ose Krishterimi (2.3%) gjithashtu kanë një ndikim të madh në Indi.

Ushqim Indian

La gastronomia indiane Ai përfshin qindra pjata të përcaktuara sipas rajonit gjeografik të vendit, me erëza të tilla si xhenxhefil, piper, kardamom ose kombinime të masalës dhe kerrit që janë një salcë e përsëritur në shumicën e pjatave. Në veri, për shembull, dal skuq, një merak orizi dhe thjerrëzash, oriz pulau, e bërë me viç, ose panes naan (e bërë me kos) dhe paratha (me patate dhe qepë, e preferuara ime).

Në Indinë jugore, mbizotërojnë aromat më tropikale, si p.sh. hije, një përzierje e turshive dhe bukëve të shërbyera në fletë banane, kokosit e saj dhe chutney mango ose prania e Lassi, një pije me bazë kosi me fruta tropikale, versioni më kurioz i të cilit, Bhang Lassi, përgatitet me marihuanë dhe përdoret për të shëruar sëmundjet sipas kulturave të Ghats. Ose kështu thonë ata.

India dhe trashëgimitë e saj

Taj Mahal

India është vendi i gjashtë në botë me numrin më të lartë të trashëgimisë së Unesco-s, Duke qenë Taj Mahal, në qytetin e Agra, më i famshmi prej tyre dhe imazhi që shiti më mirë Indinë në pjesën tjetër të botës. Mauzoleumi u urdhërua të ndërtohej në 1631 nga Princi Shah Jahan pas vdekjes së gruas së tij, Mumtaz Mahal, i cili vdiq pasi lindi fëmijën e tyre të katërmbëdhjetë. I ndërtuar mbi 22 vjet, Jahan besohet se ka prerë duart e të gjithë artizanëve që kanë punuar në krijimin e Taj Mahal në mënyrë që ata të mos mund të ndihmonin përsëri në ndërtimin e një monumenti të tillë.

Pika, tipike e kulturës indiane

Dowry në Indi

Edhe pse u shfuqizua vite më parë, e ashtuquajtura pajë është një nga aspektet më të ashpra të kulturës indiane dhe po, ajo ende kryhet, veçanërisht në zonat rurale dhe shtetet e Indisë së Jugut.

Prika përbëhet nga një shumë parash që prindërit duhet të paguajnë së bashku me vajzën e tyre sapo t’ia japin burrit dhe familjes së tij. Nëse familja dëshiron më shumë para, prindërit e nuses duhet t'ia japin atë, prandaj lindja grua në Indi shpesh shihet si një simbol i fatit të keq në klasa të caktuara shoqërore, duke kushtëzuar jetën e vajzës së ardhshme bazuar në një martesë të rregulluar. për të cilën prindërit tuaj duhet të kursejnë gjatë gjithë jetës së tyre.

Po por jo

Një nga zakonet më kurioze të Indisë qëndron në mënyrën se si pajtohen vendasit. Kur pyesim dikë dhe ai e kthen kokën në mohim, ata me të vërtetë duan të thonë po. Magjepsëse edhe pse disi disi nervoze herë pas here.

Moda Indiane

modës tipike të kulturës indiane

La veshje indiane Ato ndahen në veshje të ndryshme në varësi të shtetit ose rajonit, edhe pse ajo e njohur si Shari, një pëlhurë e qetë me të cilën gratë mbulojnë trupat e tyre dhe dhoti për burrat, një copë pëlhure pambuku që mund të arrijë deri në 5 metra të përdorura si pantallona rreth belit, janë më të famshmet e kësaj kulture India.

Pastaj përsëri, a e keni dëgjuar ndonjëherë fjalën Rakhi? Nëse jeni të interesuar në modës hindu Duhet ta dini që është një byzylyk tradicional që simbolizon dashurinë, diçka si unaza e martesës. Kjo byzylyk është bërë me pambuk të kuq, edhe pse nëse dëshironi ta blini si suvenir mund ta gjeni në argjend, ar dhe madje të veshur me gurë të çmuar.

El Bindi, nishani i famshëm i bërë me dru sandali që gratë indiane mbajnë sidomos në ballë përdoret si element dekorativ dhe shenjë e statusit shoqëror, ai i kuqi përdoret nga gratë e martuara dhe ai i verdha nga biznesmenët për të arritur fat të mirë.

Zakone kurioze

L zakonet e Indisë janë disa nga më të veçantat në botë, përfshirë këtu Sati, një ritual i shfuqizuar nga qeveria që praktikohet ende dhe që konsiston në dorëzimin e gruas së ve në kunjin ku burri i saj digjet. martesat e fëmijëve me kafshë (dhe pemë) për të shëruar syrin e keq apo Karnavali i Lopëve (ose gopastami) në të cilën të gjitha bagëtitë indiane janë larë dhe zbukuruar në shenjë respekti janë shembuj të tjerë piktoresk.

Duhet të mbahet mend se lopa është kafsha e shenjtë e Indisë për gjendjen e saj të nënës së universit kur koncepton qumështin si një element të lidhur ngushtë me kulturën indiane. Prania e lopës shërben gjithashtu për të kujtuar vegetarianism, aktual i ndjekur nga 500 milion indianë.

Çfarë mendonit për kulturën indiane?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

278 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   g. dijo

  Sigurisht që ata janë njerëzit më të bukur që banojnë në këtë planet, bukuria e tyre e brendshme është e pabesueshme, ata thjesht duhet t'i duan ata shumë, dhe kurrë nuk i lëndojnë ata, ata janë shumë të ndjeshëm, unë kam një të dashur hindu dhe ëmbëlsia e tij është më e mira TE DUA GAU

 2.   dhimbsuri dijo

  Isshtë një kulturë që më tërheq shumë vëmendjen dhe sepse nuk do të doja ta martoja atë stil me gjithë muzikën e tij natyrisht dhe pjatat e tjera tipike, do të ishte një kujtim i bukur që do të zgjaste përgjithmonë

 3.   Izabelë dijo

  hindusët janë shumë të lezetshëm, me ata sy të mëdhenj që kanë.

 4.   i nxituar dijo

  Unë jam rahs, Indu dhe jetoj në Argjentinë, unë jam 32 vjeç dhe u largova nga India pas një martese që kam rregulluar për mua ... të cilën unë kurrë nuk mund të asimiloj dhe në një mënyrë të caktuar u largova ... duke humbur brahmanin tim kastë vetëm për të qenë në dashuri me një dhali..kro që të gjithë meritojmë të jemi të lumtur me njerëzit që duam ... ju nuk mund ta doni dikë pa e ditur të ardhmen ... sot jam në një vend të mrekullueshëm me njerëz të tillë .. Pendohem me shpirt qe jam zhveshur nga une familja..por vendosa ta hedh fatin ne ere ...... urime te gjitheve

  1.    budalla dijo

   pershendetje sa keqardhje çështja juaj sinqerisht rahs si thoni se si një person mund të jetojë pa dashuri që nuk ndodh duke prekur ose puthur dikë që nuk e dini duhet të jetë e tmerrshme Zoti është dashuri dhe prandaj nëse dikush nuk e do personin tjetër atëherë atje nuk është asgjë kaq e thjeshtë

  2.    Elisa dijo

   Dhe ku jeni të shtëna skuqje?

 5.   Izabelë dijo

  pershendetje rahs emri im eshte isabel. E përshëndes trimërinë tënde si burrë që kam vendosur për ty dhe jo për një familje që gjithmonë mendon për interesa ... ti e di që edhe unë do të doja të shihja një djalë që është plotësisht i dashuruar me të ... dhe që ai ndjehet e njejta gje per mua, pasi kishim nje romance shume te bukur ... ai gjithashtu do te kishte marre nje vendim po aq te mencur sa ti ... edhe prinderit e tij u martuan me te dhe tani jeta ime se bashku me te eshte katastrofe ... pasi ai u martua me një vajzë me marrëveshje .. është e trishtuar të dish që tani në shekullin e 21-të vazhdoni të bëni këtë lloj gjëje, mirë shpresoj të gjeni një vajzë që vërtet e doni dhe që të jeni të ndërsjellë.

 6.   Olga dijo

  Përshëndetje, është e vërtetë ... Unë gjithashtu humba një dashuri të madhe, një djalë nga India u martua me mua disa vjet më parë, ne e donim shumë njëri-tjetrin, ai ka sytë më të bukur dhe të shtrirë që kam parë ndonjëherë, por ai duhej të largohej , nga frika, ai duhej të martohej me gruan që kishin gati për të… Kam vuajtur shumë… sot e kuptoj atë që po shoh prej kaq shumë vitesh, duke lexuar dhe mësuar për kaq shumë gjëra. që u detyrohen bindjes prindërve të tyre që të mos hidhen jashtë barkut të familjes .. është një zakon shumë i fortë, që kultura është e ashpër, edhe nëse është misterioze dhe simpatike .. Ndjej që akoma e dua shumë ... dhe ne kurrë nuk do ta shohim njëri-tjetrin përsëri ... nëse ai do të kishte bërë atë që RASH..po, ata thonë atje se gjëja më e mirë është ajo që ndodh ... fat të mirë për g.

 7.   alba dijo

  Përshëndetje. mirë edhe unë kisha diçka të tillë. Një djalë nga India u dashurua me mua pasi më pa çdo ditë duke kaluar para dyqanit të tij. Kur e njoha, edhe unë u dashurova me të dhe ishim bashkë për 7 muaj. Por një ditë ai më tha se duhej të shkonte në Indi me pushime vetëm për të parë familjen e tij dhe unë e besova. Ai nuk u kthye deri pas 4 muajsh dhe u kthye i martuar me gruan e tij dhe tani ai tashmë ka një djalë :( por tani unë kam një të dashur hindu shumë të bukur, kurrë në jetën time nuk kam parë një djalë të tillë dhe ai është 17 vjeç vjeç dhe ai më ka premtuar që nëse familja e tij e thërret të shkojë në Indi dhe të martohet me të..që ai nuk do të shkojë .. ai dëshiron të jetë gjithmonë me mua dhe ai dëshiron të martohet me mua kur të jemi plakur..do të martohuni ne indi :) duhet te bejme gjithcka te mundur qe dashuria juaj te mos ju le

 8.   alex dijo

  Unë mendoj se kjo valë është shumë e mirë dhe do të doja të dija nëse dikush mund të më kalojë informacionin, veçanërisht në lidhje me bindis
  asgjë më shumë lamtumirë

 9.   sahirsite dijo

  Babai im thotë që emri im është Indu, dhe mirë, unë jam i tronditur nga gjithçka që i referohet Indisë, unë do të doja të isha pjesë e saj, më pëlqen këngët e tyre, rrobat e tyre, unë do të doja të di se ku janë selitë e tyre në Lima

 10.   alba dijo

  Po. Unë mendoj se emri juaj është Hindi..dhe nëse nuk është atëherë është Pakistani..por unë mendoj se është Hindu..Unë nuk e di

 11.   alba dijo

  nëse keni të drejtë. Në një film në Bollywood pashë ... një vajzë indiane tha: pse prindërit tanë nuk edukojnë kaq shumë dhe nuk na bëjnë të punojmë në mënyrë që atëherë ata të marrin një vendim të madh si ky x ne? Ata vendosin me kë do të kalojmë pjesën tjetër të jetës tonë! dhe ai kishte te drejte

 12.   Izabelë dijo

  Ndoshta të gjithë themi se kjo martesë e rregulluar është diçka pa kuptim ... por kush ndryshon mendje ose vendimin e familjes. ata duan të bëjnë me fëmijët e tyre siç bënë me familjen. është diçka pa kuptim ... të paktën tregoni pak dashuri për ata që vijnë dhe nuk imponojnë asgjë pasi fitoni inat e fëmijëve tuaj ... mirupafshim

 13.   provoj dijo

  Rash më duket një person me shumë forcë të brendshme, pasi ia ka hedhur fatin erës siç thua ti, sepse je shumë afër familjes së tij ... ai ka një lidhje shumë të fortë .. por unë vërtet të admiroj që, shumë fat në këtë rrugë të gjatë dhe nuk shqetësoheni do të shihni se më vonë familja juaj do të kuptojë arsyet pse keni bërë ... keni ndjekur mendimet dhe zemrën tuaj, sukses i nxituar ... në aspektin e kulturës është me të vërtetë një pasuri e vendit, ju e dini që është konsumatori më i madh i arit ... ne thjesht duhet të shohim më tej, culture Kultura, rrënjët, historia e saj janë befasuese .. Unë po bëj plane për të udhëtuar në Indi Unë do të doja t'ju takoja ju faleminderit të gjithëve

 14.   Izabelë dijo

  nuk është të flasësh keq. Vetëm se mbase shumë njerëz e mendojnë këtë për detyrimin. Ne duhet t'i bindemi, po, sigurisht që e bëjmë, por nëse e vendos fatin tënd me fat, nuk mendon se të paktën do të ndiheshe e pakëndshme. është vetëm ajo. Unë admiroj gjithçka Indu, por atë të martesave të rregulluara. nunk Unë do të zhdukem sepse aq sa unë dhe ti vuaj për të. Uroj që të paktën të keni lumturinë e martesës me të dashurin tuaj.

 15.   ANN dijo

  CLARO ANDREA DHE SARA; jane vajza te drejte ?? Ata nuk kanë idenë më të vogël se çfarë do të thotë fjala kulturë, sa për të ardhur keq dhe çfarë turpi më shkaktojnë mua, kultura indu, si çdo tjetër, është interesante për inteligjencën dhe ata që kanë kritere, ju nuk jeni për atë tani , ti vetem e mendon nene me miq ... behu ne rrugen e duhurooooo heeeeeeeeeeee uroj prinderit

 16.   DORA dijo

  Unë me të vërtetë i dua hindusët, do të doja të isha si gratë në atë anë, ato janë shumë të bukura dhe kërcejnë bukur.

 17.   DORA dijo

  Reallyshtë vërtet shumë bukur të dëgjosh për ta sepse ata kanë një kulturë interesante dhe e vërteta është që unë do të dëshiroja të martohesha me një indu dhe të isha vetëm për të, dhe që ai të ishte vetëm për mua, nuk do të doja ta ndaja të dashurin tim Dashuri indu me këdo.

 18.   DORA dijo

  Unë e dua indusin, sytë e tyre më tërheqin, simpatinë e tyre dhe sidomos shtatin e tyre, është se unë i dua njerëzit e gjatë, dhe ata janë. Unë do të doja të isha pjesë e atij qyteti të bukur nga rruga …………. Unë i dua ata Unë i dua ata

 19.   alba dijo

  mirë dora. dëshirat tuaja mund të përmbushen. Më pëlqen shumë indusi dhe india. Tani kam një të dashur hindu vërtet të bukur. sytë e saj të mëdhenj, të gjatë dhe dhëmbët e bukur të bardhë. dhe atë buzëqeshje. Ai është shumë i mirë dhe unë do të martohem me të. dhe të jetë si një grua Hindu? mire mundesh. Thjesht vishu si ata, ka rroba shumë të bukura hinsu dhe ti pikturon si ato dhe kaq :) dhe nëse martohesh me hindu duhet të jesh vetëm për të dhe të mos e tradhtosh me askënd tjetër. Do të bëhesh hindu dhe familja e tij do të të donte shumë. Ju do të shkonit me të dhe do të ishit një Hindu më shumë në familje :) Jini të mbarë!

 20.   alba dijo

  pershendetje ndihmes shikimi Unë gjithashtu kam një të dashur hindu, dhe ai gjithashtu më ka propozuar që të martohem me të në Indi. Ai ju ka thënë që të merrni ju në Indi për tu martuar me të. kjo do të thotë që prindërit e tij nuk kanë asgjë të rregulluar për të. mos u shqeteso. Unë jam gjysma hindu gjysma spanjolle. Ai të do dhe dëshiron të martohet me ty në Indi. shko me te. prindërit tuaj do të ju pëlqejnë shumë. Vetëm kini respekt për fenë e tij dhe jini të dashur me nënën e tij ... fat të mirë!

 21.   alba dijo

  shiko mos ki frike Më mirë të martohem tani, tashmë, para se ai të largohet. Sepse mund të ndodhë që kur ai të shkojë në Indi, prindërit e tij rregullojnë një martesë për të me një vajzë indiane dhe ai nuk mund të thotë jo, kjo është nëse ai ka të njëjtën guxim si skuqja. Bisedoni me të. dhe me prindërit tuaj. shpresoj gjithçka të shkojë mirë shoku

 22.   alba dijo

  Shikoni mirë, në Indi martesa është shumë e rëndësishme, është gjithashtu shumë e bukur, është si një bekim për perënditë hindu, dhe kështu familja juaj do t'ju dojë më shumë. në Indi ata do të sigurohen që ju të jeni gruaja e tyre për tërë jetën tuaj deri në vdekje. dhe në Meksikë do të ishte normale. por mendoj se familja e tij do të dëshironte më shumë të të shihte në Indi me ta :)

 23.   alba dijo

  qetesia juaj shiko, bisedo seriozisht me të. Bëni të premtojë se do të kthehet në dhjetor për ju dhe se do të vijë edhe beqar për tu martuar. Nëse ai ju premton dhe ju do vërtet, ai do të vijë për ju :) Martohuni më mirë në Dhjetor. Keni më shumë kohë për të menduar dhe biseduar me familjen tuaj :)

 24.   alba dijo

  Sigurisht, mos u shqetësoni. ti me ben te martohem :) ai do te kthehet per ty. Nëse ai është i detyruar të martohet, ai do t'ju tregojë. nuk e fshehin kete :) fat te mbare

 25.   Sabi dijo

  Përshëndetje të gjithëve, unë kam një të dashur kibernetik dhe ai është personi më i mrekullueshëm që kam takuar ndonjëherë në jetën time. Unë jam një grua 27 vjeçe dhe e kam takuar në internet në një kurs gjuhe, kam filluar të bie në dashuri me të, dhe ai prej meje, por gjëja më e tmerrshme është që familja e tij do të rregullojë martesën e tij vitin e ardhshëm 2011, unë nuk di çfarë të bëj? Nëse vazhdoj të flas me të, sepse e vërteta është se mendoj se ndiej dashuri për të ...

 26.   silvana dijo

  Pse gratë indiane nuk mund të thonë emrin e burrit të tyre në publik? Dhe çfarë do të thotë që nusja ka çelësin e qilarit? hehee! Unë shoh romanin Camino de Indias dhe këto janë dy dyshimet e mia.

 27.   Sabi dijo

  Nuk kam ide Silvana ... Shoh që telenovela të pëlqente shumë ... mirë duhej ta shikoja për të mësuar më shumë rreth asaj kulture dhe për të qenë më në tokë, një përqafim bye ..

 28.   Zharick dulfay dijo

  Unë e shoh atë vend shumë të bukur, kulturën e tij, njerëzit e tij, zakonet dhe besimet e tij; Do të doja të kisha mundësinë të dija kuptimin në spanjisht të termit (naja), kam lexuar shumë për këtë vend dhe është simpatike që burrat dhe gratë janë kaq të bukura, unë konsideroj se gjithçka është një ëndërr.

 29.   MAYA dijo

  Përshëndetje emri im është Mayan Unë jam Indu dhe jetoj në La Plata (Argjentinë) Unë jam 30 vjeç, u privova nga familja ime sepse kisha rënë në dashuri me një dhali. Meqenëse kasta ime ishte Brahmin, unë u largova nga vendi im i lindjes dhe dukej se isha falë mikut tim më të mirë! i cili më ndihmoi në momentet më të vështira, unë kurrë nuk isha i lumtur me atë njeri. një martesë e zgjedhur nga familja ime. Besoj se të gjithë duhet të jemi dhe të zgjedhim me kë dëshirojmë të jetojmë! FALEMINDERIT

 30.   Gisela dijo

  Zharick Dulfay, mendoj se termi naja i referohet një gjarpri ... për shembull kur dikush ju trajton keq; 'Kjo është një kobër, ose një gjarpër ...' kjo fjalë dhe 'tic' (siç bën Rash në romanin brazilian) më ka goditur ...

 31.   rode dijo

  Përshëndetje miq, unë gjithashtu kam pasur një përvojë të keqe me një hindu… .. Unë e takova atë në internet, rashë në dashuri dhe gjithçka, u zhgënjeva se ai do të më merrte në Indi dhe se ai donte që unë të takoja të gjithë familjen e tij, etj dhe se më vonë, kur ai tashmë ishte përgatitur i gjithë për të udhëtuar, ai më tha se e justifikoi atë se nuk donte të më mbante me shpresën e asgjëje tjetër përveç se ai ishte i martuar dhe kishte 2 fëmijë. si po shkon?
  Unë kurrë nuk kam menduar se ai po luante me mua, sepse ai tha gjëra aq reale, madje ai më thirri në telefon.

 32.   dhimbsuri dijo

  Unë mendoj se këta njerëz nuk e dallojnë kulturën ose fenë, nëse e bëjnë këtë sepse nuk kanë parime apo moral, sepse me gjithë mësimet që ka kjo kulturë në një mënyrë apo në një tjetër ata nxjerrin mënyrën se si janë., kjo varet shumë nga edukata që ata kanë. duhet të jeni shumë të kujdesshëm me ata njerëz që maskojnë veten në rrjet për të përfituar dhe për të luajtur me njerëzit. shumica e tyre gënjejnë pa kufij, kështu që duhet të jeni shumë mosbesues .. merreni si keshille

 33.   alba dijo

  Maya Mendoj se keni bërë mirë… pse të lindni nëse e dini që pjesën tjetër të jetës tuaj do ta kaloni me një burrë që nuk e njihni dhe që nuk e doni vërtet? është shumë keq si kjo ... është e vërtetë që të gjithë meritojnë të jenë të lirë dhe të lumtur në jetën e tyre ..

  1.    krisia dijo

   Përshëndetje Josselyn këshilla ime e përulur është që ju të mos e lini vetëm sepse nuk flisni gjuhën e tij Unë jam i sigurt që nëse ai shkon për të vizituar vendin tuaj ju do të jeni në gjendje të komunikoni lehtë se kjo nuk është një pengesë që përpiqeni të bëni. Mësoni pak anglisht me gjërat themelore do të jetë mirë, por nëse e doni, mos e lini vetëm për këtë, luftoni për atë që doni, një gjuhë mësohet në muaj, por rrallë jepet mundësia për të qenë me dashurinë e jetës suaj kujdesu për puthjet nga Shpëtimtari këtu është Gmail im: krissiapleytezita@gmail.com

 34.   Izabelë dijo

  pershendetje maja. ti e di që unë e admiroj atë që bëre, sepse duke qenë grua ... e morët vendimin tuaj për ta marrë demin nga brirët. me beso une jam befasuar, shume me fat ne ate qe ben ... puthje, ti ke edhe vajza, saby jess dhe laura, bye

 35.   Izabelë dijo

  pershendetje rhode. ti e di që isha në shok kur lexova përvojën tënde ... ai djalë nëse do të ndodhte kjo ... si mund ta kishte bërë atë për ty .. mirë, ka edhe më keq, shpresoj të harrosh shpejt sepse djem si ai nuk vlejnë ajo me fat

 36.   Sabi dijo

  Jo agim nuk është se unë jam kundër tyre, ata më magjepsin, dhe duke besuar kam pasur një pjesë tjetër të gjërave negative për t'u besuar shumë njerëzve, në çdo mënyrë ... Unë takova një Hindu në internet dhe jo shumë i lezetshëm dhe gjithçka me tha gjera shume te bukura, mundohem te mos u besoj fjaleve apo asaj qe shkruajne .. ne te njejten menyre qe nuk ja vlen, ato qe vlejne jane faktet qe vlejne! në të njëjtën mënyrë zbulova se ai nuk është një djalë i sinqertë. Sqaroj !! Nuk po them qe jane te gjitha te tilla !! mirupafshim

 37.   Zharick dulfay dijo

  Xhisiela, faleminderit që më përgjigjesh, nëse e kam dëgjuar termin në telenovelën braziliane, më pëlqen shumë ta shikoj dhe megjithëse kam lexuar shumë për këtë vend, më beso se nuk pushon kurrë të më mahnisë. Ju falënderoj përsëri.

 38.   Gabrielle dijo

  Kam lexuar me kujdes secilin nga komentet që janë këtu ... Unë mendoj se rrënjët e secilës kulturë janë të mrekullueshme, këtu kemi shumë zakone, vlera aq të forta sa ato indiane, vetëm se bota e globalizuar po fshin pothuajse gjithçka ; Toshtë në dorën e secilit prej nesh t'i kalojë këto zakone me gojë. Unë nuk jam dakord me martesat e rregulluara .. por ajo që ndërtohet është më solide në planin afatgjatë .. Unë mendoj se thellë kjo është baza e kësaj marrëveshjeje midis familjeve, është e vërtetë që kur zemra dërgon llambat e gjykimit të shuhen .. është e vërtetë .. dhe pasioni shpesh nuk na lejon të mendojmë se çfarë është e drejtë për jetën tonë ... Unë jetoj në Meksikë .. Meksikanët nuk do Ata do t'ju lënë të gënjeni ... në Oaxaca ka diçka shumë të ngjashme, në Chiapas ... në vetë Tabasco ekziston kjo .... Gjithsesi .. ajo që bëj dashuri është forca që është në familje .. Unë e quaj atë një klan .. dhe me të vërtetë më pëlqen e imja .. Kam shumë vite duke hetuar kulturën e Indisë dhe është diçka që çdo ditë më pëlqen më mirë ... ata më thanë për romanin brazilian ... rastësisht, është shumë i mirë ... dhe ata i trajtojnë zakonet dhe vlerat e kësaj kulture të jashtëzakonshme me shumë respekt ... faleminderit që ndani historitë tuaja dhe më bëtë dua zakonet e mia dhe vlerat e mia më shumë ... dhe rroftë Meksika dhe traditat e saj .. dhe namaste për miqtë e mi hindisht .. një përqafim vëllazëror për të gjithë në Amerikën Latine ... faleminderit për këtë hapësirë

 39.   katerina dijo

  Unë e dua këtë kulturë, sepse pavarësisht kohërave, ai është ende një vend që beson në kulturat e tij. Unë e dua mënyrën se si ata arrijnë në procesin e martesës në kohët e lashta si një pafajësi në dashuri që keni një që do të donit ta provonit përsëri. Një nga jeta ime projektet janë të udhëtoj në Indi për të njohur dhe thelluar më shumë këtë vend të bukur. Vendi im e dua Kolumbinë, është i shijshëm, por India po më bën komplot dhe më bën të dua të di më shumë për të.

 40.   Marilyn dijo

  pershendetje miq… Po ju them, me te vertete me pelqen te dije per kulturen indiane, veshjet dhe zakonet e saj jane shume interesante per mua, vecanerisht kremonia e marteses qe fiksohej ndonjehere nese punonin dhe ishin te lumtur e ndonjehere jo … Dhe është një turp… Do të doja shumë të takoja një djalë nga India .. Më pëlqen shumë një roman që po luhet nga ecuavisa, një kanal nga këtu Ekuadori i quajtur Camino de Indias, është shumë i bukur dhe ju mund të shihni dashurinë dhe aranzhimet e martesave dhe të tjerët që luftojnë për dashurinë e tyre kur dashurohen me një dalhi ..., muzika është e bukur dhe unë do të doja të mësoja të kërceja si vajzat, dhe atyre u pëlqejnë emrat indu si priynka, lizzie, një mijë faleminderit djaloshit indu i cili na dha faqen në mënyrë që të jemi të informuar mirë në lidhje me kulturën tuaj .. mirë miqtë ju them lamtumirë ... puthje për të gjithë dhe fat të mirë.

 41.   Sabi dijo

  Ana ke skype? me dergoni nik tuaj ose hotmail ose ID yahho faleminderit qe kujdeseni

 42.   johanna leiva mora dijo

  Për ta do të duket e çuditshme unë jam nga Kosta Rika dhe jam shumë i interesuar për Indinë sepse këtu ata po japin një roman që quhet INDIA NJ LO TREGIM I DASHURIS dhe ju shihni gjëra që në atë kohë ishin shumë të çuditshme për mua dhe unë doja të di nëse në ditët e sotme ne ende jetojmë kështu dhe me sa duket po, unë personalisht për shkak të traditave dhe mënyrës sime të jetesës në vendin tim, nuk do të isha në gjendje të jetoja atje por më tërheq vëmendjen se si njerëzit ecin në rrugë lirisht dhe si i bëjnë martesat të mos gënjehen më ...

 43.   Jordi dijo

  Pershendetje te gjitheve.
  Unë vetëm dua të lë mendimin tim në këtë forum.
  Unë jam duke parë Indinë për 9 muaj, kam vizituar shumë qytete këtu, nga veriu në jug ... dhe për mendimin tim është një turp dhe keqardhje për vendin, unë do të them pse:
  Papastërtitë, ata hedhin mbeturinat, qeset plastike, cigaret, urinojnë në mes të rrugës ku kalojnë fëmijët zbathur, monumentet nuk kujdesen për ta asgjë. Ata shpërndajnë kudo, kaosi i kafshëve delet lopët minjtë që ecin midis njerëzve duke shkaktuar transmetimin e ndonjë sëmundjeje.
  Ushqimi për mua javët e para më bëri të qesh pasi është shumë i ndryshëm dhe me shumë aromë por tani që jam këtu për ca kohë ... e urrej nuk më pëlqen aspak, pikante tashmë në mëngjes , jo te lutem !!
  Njerëzit nuk e shohin aq të lumtur sa thonë shumë pasi që ata debatojnë shumë dhe nuk kanë asnjë respekt, unë e them sepse unë punoj këtu dhe e shoh çdo ditë.
  Ndotja që ka zhurma e makinave, aroma që lëshojnë tubat e shkarkimit është e çmendur, mungesa e rregulloreve të trafikut do të thotë që çdo ditë ka shumë aksidente, ata nuk respektojnë asgjë ose askënd që vozit. Autobusët e shkollës shkojnë në një nxitim, duke rrezikuar jetën e fëmijëve të 100-të ... Nuk e kuptoj!
  Ka shumë gra dhe burra, kjo është e vërtetë, por mungesa e higjienës që i kanë i bën ata jo tërheqës
  Do të doja të largohesha me një mendim tjetër për këtë vend vërtet, por mendoj se nuk do të kthehem më kurrë.
  Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që është një gjë të vish në Indi si një turist dhe një tjetër të jetosh këtu siç është çështja ime dhe kjo është ajo që unë shoh çdo ditë
  Gjithsesi, ky është mendimi im do të doja të ishte ndryshe dhe nëse dikush mund të më bëjë të shoh gjëra të ndryshme për të lënë këtu me një shije të mirë në gojën time do të jem i kënaqur, nuk kam ndërmend të lëndoj askënd me komentet e mia.
  Më duhet të them se ka njerëz që janë vërtet shumë të mirë dhe të mrekullueshëm, po, por si kudo në këtë planet
  India, kultura apo injoranca?
  regards

 44.   Jordi dijo

  Pershendetje te gjitheve.
  Unë vetëm dua të lë mendimin tim në këtë forum.
  Unë jam duke parë Indinë për 9 muaj, kam vizituar shumë qytete këtu, nga veriu në jug ... dhe për mendimin tim është një turp dhe keqardhje për vendin, unë do të them pse:
  Papastërtitë, ata hedhin mbeturinat, qeset plastike, cigaret, urinojnë në mes të rrugës ku kalojnë fëmijët zbathur, monumentet nuk kujdesen për ta asgjë. Ata shpërndajnë kudo, kaosi i kafshëve delet lopët minjtë që ecin midis njerëzve duke shkaktuar transmetimin e ndonjë sëmundjeje.
  Ushqimi për mua javët e para më bëri të qesh pasi është shumë i ndryshëm dhe me shumë aromë por tani që jam këtu për ca kohë ... e urrej nuk më pëlqen aspak, pikante tashmë në mëngjes , jo te lutem !!
  Njerëzit nuk e shohin aq të lumtur sa thonë shumë pasi që ata debatojnë shumë dhe nuk kanë asnjë respekt, unë e them sepse unë punoj këtu dhe e shoh çdo ditë.
  Ndotja që ka zhurma e makinave, aroma që lëshojnë tubat e shkarkimit është e çmendur, mungesa e rregulloreve të trafikut do të thotë që çdo ditë ka shumë aksidente, ata nuk respektojnë asgjë ose askënd që vozit. Autobusët e shkollës shkojnë në një nxitim, duke rrezikuar jetën e fëmijëve të 100-të ... Nuk e kuptoj!
  Ka shumë gra dhe burra, kjo është e vërtetë, por mungesa e higjienës që i kanë i bën ata jo tërheqës
  Do të doja të largohesha me një mendim tjetër për këtë vend vërtet, por mendoj se nuk do të kthehem më kurrë.
  Alsoshtë gjithashtu e vërtetë që është një gjë të vish në Indi si një turist dhe një tjetër të jetosh këtu siç është çështja ime dhe kjo është ajo që unë shoh çdo ditë
  Gjithsesi, ky është mendimi im do të doja të ishte ndryshe dhe nëse dikush mund të më bëjë të shoh gjëra të ndryshme për të lënë këtu me një shije të mirë në gojën time do të jem i kënaqur, nuk kam ndërmend të lëndoj askënd me komentet e mia.
  Më duhet të them se ka njerëz që janë vërtet shumë të mirë dhe të mrekullueshëm, po, por si kudo në këtë planet
  India, kultura apo injoranca?
  regards

 45.   Catalina dijo

  Përshëndetje Jordi,

  Unë jam nga Kosta Rika, kam vizituar Indinë dy herë dhe jam i martuar me një Indu për 2 vit. Unë me të vërtetë e kuptoj këndvështrimin tuaj dhe në një moment (edhe pse kam qenë atje për disa muaj) ndjej që ata nuk kujdesen për vendin siç do të pritej. Unë ju jap vetëm si këshillë që sa më shumë që të jetë e mundur të gjeni për të parë anën e bukur ose pozitive të secilit vend që shkoni në mënyrë që të mos zhgënjeheni më ... Ndjeva të njëjtën aromë të fortë të aromave të tyre kur hyni në një restorant . ose zhurma e bezdisshme e bilbilit të "makinave" që fishkëllen për asnjë arsye të çfarëdoshme. Thjesht mbani përvojat e mira në zemrën tuaj dhe mësoni të mirën e secilës kulturë (qoftë në Indi, SHBA apo një vend latin) ata kanë më pak se 1% krim - kjo është e mirë dhe ju duhet të mësoni prej tyre, si dhe ekuilibrin e ushtrimet shpirtërore, emocionale dhe mendore ... Joga ose Shërimi Pranik.

  Unë nuk e di nga jeni, por nëse jeni nga kontinenti perëndimor - gjithçka në lindje do të duket e çuditshme dhe madje e pakëndshme, por gjithashtu duhet të kuptoni se ata janë vendi i 2-të më i populluar në botë dhe më shumë jepni atyre një shembull se si ta mbani vendin tuaj të pastër (për shembull).

  Ata janë shumë inteligjentë dhe të arsimuar, mësojnë nga gjërat e mira që kanë për t'ju pasuruar si një qenie njerëzore, sepse nuk do ta dini në cilën pikë të jetës suaj gjithë ata 9 muaj përvojë në Indi do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë disa gjëra që Perëndimorët nganjëherë ne i injorojmë.

  Regards,

 46.   Jordi dijo

  Përshëndetje Catalina!

  Ju keni shumë të drejtë në ato që thoni dhe unë gjithashtu duhet të qëndroj me gjërat e mira (ka edhe shumë) që më ofron India. Unë do të përpiqem ta bëj atë në të vërtetë nga tani e tutje !!

  Faleminderit për komentin tuaj, më keni bërë të reflektoj!
  regards

 47.   Ann dijo

  Jordi ... Unë ju siguroj siç thotë Catalina, mbani më të mirën, tani nuk e shihni, por kur më pak e prisni, një kujtim do të sulmojë kujtesën tuaj që ju bën të kuptoni disa gjëra që tani nuk i kuptoni dhe nuk i kuptoni ndaj, ju siguroj.
  Ana, 10 vjeç me një hindu, unë jam spanjolle dhe kemi një vajzë të përbashkët. Kujdes, përshëndetje.

 48.   fatimë dijo

  pershendetje me pelqen shume

 49.   angie dijo

  Në këtë kohë kam një marrëdhënie me një Hindu, nuk më pëlqente fizikisht, por ai është një njeri i mrekullueshëm, ai është i dashur, i butë, i vëmendshëm, i dashur, ata kurrë nuk më kishin trajtuar si ai, ne kemi qenë prej disa muajsh , dhe megjithëse nuk ndihem i dashuruar, nuk uroj që kjo të mbarojë, e dua atë dhe më mungon kur udhëtoj me biznes, thjesht po e lë këtë ëndërr të rrjedhë.

 50.   Ann dijo

  Përshëndetje Jordi !! Jam shumë dakord me atë që thua, çdo vit unë udhëtoj në Indi pasi jam martuar me një indian dhe me të vërtetë duhet të jesh shumë i përgatitur të shkelësh në atë tokë ... Ndotja, kaosi i automjeteve, mungesa e higjienës janë disa nga artikujt që ju duhet të përballen çdo ditë. Herën e parë kur shkova, nuk ndalova së qari. Shumë varfëri dhe kjo më ndikoi vërtet, thjesht më dha forcë pjesën time shpirtërore dhe mbështetjen e pakushtëzuar të dashurisë sime, dhe arsyeja më e madhe ishte lindja e djalit tonë të vogël . Nje perqafim..

 51.   SAMUEL dijo

  Pershendetje, une jam spanjisht dhe isha duke takuar nje vajze te bukur, gjithashtu spanjisht, por nga prinderit hindus. Unë them që isha pas disa muajve të marrëdhënies, nëna vendosi që ne nuk mund të shohim më ose të flasim për njëri-tjetrin, për asnjë arsye të dukshme.
  MUND T IM imagjinoni dhimbjen e madhe të kaluar nga të dy, dy njerëz të rritur që duhet të largohen nga vetja, me shumë pika kryesore për të ardhmen dhe gjërat e tjera që nuk lodhen duke shkruar, sepse të gjithë kemi dashur.
  SEPSE Kur mund të flas me vajzën, fshehur kursi, u kthye jashtë se arsyeja është se unë nuk isha hindu, asgjë më shumë dhe asgjë më pak.
  E DUA KULTURN HINDU, POR JU LUTEM, DIKUSH MUND T M CON BENIN QAT KJO ISSHT NOR NORMALE, SEPSE DHIMBJA E KALUAR ISSHT E PAPRSHKRUAR .... FALEMINDERIT T ALL GJITHA

 52.   Ann dijo

  Përshëndetje Ann. Unë jam i kënaqur që e di që ju keni një djalë me një hindu, por ajo që më befason edhe më shumë është se ju keni qenë në gjendje të martoheni me të, domethënë që ai ka qenë aq trim sa të thyejë traditat dhe të mos respektojë vullnetin e Prinderit e tij. Unë me të vërtetë duhet t'ju them, kapelja ime është e prerë. Nje perqafim.

 53.   SAMUEL dijo

  Faleminderit shumë për komentin tuaj Ana, unë kisha nevojë të lexoja diçka që do të vinte ndonjë mendje të shëndoshë në situatën time, megjithëse asgjë nuk do ta ndryshonte atë. Unë dua të kuptoj të gjithë temën e kulturës dhe të tjerët, por duke qenë në Spanjë, ata mbase duhet të hapin pak "gardhin" që kanë krijuar, sepse ata bashkëveprojnë me njerëz jo-hindu çdo ditë, me gjithçka që përfshin. Shumë hanë viçi, pinë alkool, gratë punojnë, etj. Kështu që nëse nuk janë hindu për disa gjëra, pse të jesh për të tjerët? Kam kuptuar gjithashtu që shumica e ambientit që i rrethon është pamja e pastër, duke qenë gjithmonë mirë, të kesh para, një familje të mirë, gjithçka ... por në dukje. Gjithsesi, e di që nuk marr asgjë, por më ndihmon të shfryj diçka dhe të kaloj më mirë me këtë pije të keqe që "duhej të jetoja", siç thonë ata ... Faleminderit përsëri

 54.   Ann dijo

  Mos më falëndero Samuelin, unë jam këtu për gjithçka që të duhet, për pyetjet e tua ose thjesht për të të dëgjuar nëse dëshiron të shfryesh. Adresa ime e postës elektronike është e bashkangjitur në emrin tim. Nëse dëshironi, ne mund të komentojmë për gjërat që ju shqetësojnë ose që dëshironi të dini. Ne dispozicionin tuaj…
  Ana,

 55.   SAMUEL dijo

  Të shohim nëse mund të më thuash Ana emailin tënd sepse nuk e kuptoj se çfarë i bashkangjitet emrit tënd, më fal injorancën time, nuk jam shumë i zgjuar me shkencat kompjuterike.

 56.   butë dijo

  Përshëndetje, unë jam meksikan dhe do të martohem në Meksikë me një djalë që është hindu, rastësisht a njihni apo njihni dikë që është i përkushtuar për të bërë tatuazhe këna për ritualin menhi para dasmës, unë jam i detyruar të gjeni dikë në Meksikë.

  falënderim

 57.   SAMUEL dijo

  Faleminderit shumë të gjithëve për komentet inkurajuese, ata vlerësohen në momente si kjo. Unë vazhdimisht u them atyre diçka, dhe rastësisht unë "shfryj". Epo, dje e pashë, ishim shumë të kujdesshëm që askush nuk na pa, natyrisht, dhe ajo më tha që familja tashmë po kërkonte një kandidat për të, imagjinoni për një moment trupin që keni kur ju thonë se personi që ju dëshironi po "bëhet". Sigurisht, ajo nuk ka as zë as votë, ajo duhet të dëgjojë vetëm familjen e saj, sepse do të ishte një turp të bënte ndryshe, duke i bërë prindërit e saj të vuajnë, për të cilën ajo nuk është e gatshme, pa marrë parasysh sa i dhemb situata. Unë shoh komente që Hindusët mund të jenë me vajza të tjera jashtë komunitetit, provë e ndryshimit të madh midis të qenit vajzë apo djalë. Ajo gjithashtu më tha se ata nuk e lënë as të qajë në shtëpi, askush nuk duhet ta dijë se ajo është në gabim, madje as se ka qenë me një djalë spanjoll. Vuajtja që reflekton në fytyrën e tij është e papërshkrueshme, duke pasur atë moment me mua si daljen e vetme. A janë prindërit të aftë të krijojnë një vuajtje kaq të madhe te vajza e tyre për të mos ndotur imazhin e saj? Po po ... Unë kam kontrolluar dhe e vërteta është se është gjëja më e trishtuar që kam përjetuar ndonjëherë ... Përshëndetje ....

 58.   SAMUEL dijo

  Saby, e njëjta gjë edhe për ju, mirë kush dëshiron, për sa kohë që ai di të kontaktojë me postë ne do të flasim, edhe me histori të ngjashme ne bëjmë një lloj terapie në grup, them se do të jetë mirë. Faleminderit

 59.   SAMUEL dijo

  Ana, nuk është se nuk dua, por duke e lënë telefonin tim të varur këtu mendoj se nuk është një çështje e mirë, nuk po e them për ty, ti e di që ka gjithçka në internet. Nëse dëshironi mund të ma shpjegoni këtu, nëse jo, asgjë nuk ndodh, nuk kam ndërmend t'ju shqetësoj më shumë sesa duhet, vërtet e vlerësoj interesin tuaj

 60.   Lark dijo

  Përshëndetje. Unë jam gjithashtu i dashuruar me një indu
  Ai thotë se më do, uroj të martohemi.

 61.   Ann dijo

  eliz ... Ju uroj më të mirën, që ai të kthehet. Nuk dua të vjedh iluzionin tënd, por a po martohet vërtet vëllai? Sigurohu, flas nga përvoja ime. Gjithë të mirat për ty.
  Një përshëndetje.

 62.   Izabelë dijo

  Pershendetje Eliz, sa mire kemi histori gati te ngjashme, sic thote Ana, a je i sigurt qe vellai i te dashurit tend do martohet ... duhet ta zbulosh mire, sepse me mua me ndodhi e njejta gje, dashuria ime indu me tha qe ai po shkonte në Indi sepse vëllai i tij po martohej, por rezulton se vëllai i tij, motra e tij dhe ai u martuan ... Unë nuk dua të heq iluzionin, por është më mirë që ta zbuloni tani dhe të mos prisni që ai të kthehet me një grua në dorë, fat të mirë.

 63.   wiki dijo

  Skuqje. Unë jam duke shkruar një histori në Indi (unë jam argjentinas dhe nuk kam qenë kurrë atje) dhe dua të flas me ty, të shoh nëse mund të të intervistoj. nëse doni në mënyrë anonime, pa më dhënë emrin tuaj, por kjo do të më ndihmonte shumë të bisedoja me ju.
  Nëse ka në forum ndonjë indian / indian tjetër, që jeton në Argjentinë, të mund të më takoni për një orë për të pirë një kafe dhe për të më thënë disa gjëra për vendin e tyre, do të ishte një ndihmë e madhe.
  Faleminderit shumë për çdo bashkëpunim. më vonë në privatësi unë u shpjegoj atyre se çfarë është historia.

 64.   dilwale dijo

  Muzikë indu në spanjisht
  Ketu
  më shumë se 2000 këngë
  youtube.com/CineHindi

 65.   dilwale dijo

  Muzikë indu në spanjisht
  Ketu
  më shumë se 2000 këngë
  youtube.com/CineHindi

  cfare barbaresh ana dhe samuel kane bere nje forum ketu

 66.   Ann dijo

  Përshëndetje Dilwale.
  Faleminderit për lidhjen tuaj të Kinemasë Hindi.
  Nga ana tjetër, unë dhe samuel nuk kemi krijuar një blog. jo, përkundrazi, nga përvoja jonë, ne përpiqemi të parandalojmë që njerëzit e tjerë të bien në të njëjtën gjë si ne, megjithëse duhet ta pranojmë që jo të gjithë njerëzit janë të njëjtë. Të gjitha të mirat.

 67.   SAMUEL dijo

  Përshëndetje Dilwale, më fal nëse të shqetësova, thjesht doja të reklamoja një situatë personale. Ana nuk ka faj, ajo është një person shumë i mirë dhe vetëm iu përgjigj komenteve të mia sepse ajo ka përjetuar një situatë të ngjashme, megjithëse e imja është e parëndësishme pranë saj. Por asgjë përtej realitetit. Shpresojmë që të gjithë të bëjnë mirë me marrëdhëniet e tyre me njerëzit hindu, me të vërtetë, por që të marrin parasysh gjërat që kanë ndodhur, në mënyrë që të mos marrin ndonjë surprizë të pakëndshme. Përshëndetje, Faleminderit

 68.   Ann dijo

  Faleminderit Samuel. Nje perqafim.

 69.   Monica dijo

  Këto histori janë të pabesueshme, sepse unë gjithashtu u shlodha nga një hindu dhe është si një princ

 70.   Gina dijo

  Përshëndetje të gjithëve Unë jam i kënaqur që kam zbuluar këtë faqe. Unë jam spanjoll dhe kam qenë një e dashur me djalin tim, ai është hindu. Siç thoni ju, djemtë indianë janë shumë romantikë, kur bien në dashuri japin gjithçka dhe po, ata janë shumë sentimentalë dhe të dashur, të cilët ne i duam sigurisht haha. Ne e duam njëri-tjetrin dhe e duam çmendurisht dhe megjithëse marrëdhënia jonë ka kaluar kohë shumë të vështira, ne gjithmonë kemi dalë përpara. ata thonë dil diwana hai, zemra është e çmendur. dashuria mund të bëjë gjithçka, nëse e doni vërtet universi do të komplotojë për t'ju sjellë fat. jini pozitivë, jetoni dhe dashuroni gjithmonë. Djali im gjithashtu shkon në Indi për disa javë për të parë familjen (haha ata tashmë më frikësuan me martesat ...) Unë do ta pres atë ashtu siç kam bërë gjithmonë .. ka lidhje më të forta dhe më të forta që nuk prishen në kohë dhe hapësira.

  koment i një vajze të dashuruar

 71.   Alexandra M dijo

  Urime Gina, ju keni një thesar, kujdesuni mirë për të, më besoni, ata djem kanë vlerë ari, dhe megjithëse ndonjëherë marrëdhëniet nuk janë të lehta, sepse ne jemi kultura shumë të ndryshme (unë jam meksikan) ia vlen, shumë !! !

 72.   marizela de avilez dijo

  Dua të shoh emrin e nishanit në ballë

 73.   Sali dijo

  Përshëndetje!! Një përshëndetje e koordinuar për të gjithë =) niceshtë mirë të dihet se ka njerëz nga pjesë të ndryshme të botës që pranojnë se kultura e Indisë është një nga më të bukurat, unë veçanërisht dua të jem në gjendje të kem gëzimin për të vizituar këtë të bukur vendi, =) Unë jam nga Campeche Meksikë. Shpresoj të jem në shërbimin tuaj dhe të jem në kontakt nëse më lejoni. Faleminderit. =) Shihemi së shpejti =)

 74.   Po dijo

  Përshëndetje Catalina! Ju thatë se jeni nga Kosta Rika. Epo po ju shkruaj sepse kam një mik në internet që është hindu dhe ai më ka kërkuar ta ndihmoj të gjej një punë, e kuptoj që ai dëshiron të largohet nga India, nuk e di pse, pasi siç shkruajnë më lart , Anglishtja është mënyra se si e kuptojmë njëri-tjetrin dhe nuk jam shumë i mirë në të. Unë u përpoqa të gjej një komunitet indian këtu, në Kosta Rika, për të paktën ta bëja më të lehtë për ata që të kontaktonin ata, por nuk gjeta asgjë. Ndoshta pasi burri juaj është Hindu ju mund të dini diçka. Duhet t'ju them se gjatë gjithë jetës time e doja kulturën indiane dhe po, ata janë shumë inteligjentë, të ëmbël dhe të arsimuar. Pershendetje

 75.   Kata dijo

  Përshëndetje, unë jam Kata, kisha 2 të dashur hindu, me të parin që biseduam për martesë dhe gjithçka, atëherë ai duhej të udhëtonte në Indi dhe ai kurrë nuk u kthye sepse prindërit e martuan atë me një hindu, atëherë ai takoi një djalë tjetër hindu ne përfunduam sepse prindërit e gjetën atë gruan e tij dhe nëse ata janë shumë të bukur… .. për mua, njeriu dashurohet me ta aq shumë sa që kur ata largohen, shpirti dhemb që të mos mund të kapërcejë të gjitha ato tradita dhe se ata mund të martohet me një. dhe i përgëzoj njerëzit që kanë pasur guximin e vërtetë real Do të doja të dija diçka rreth asaj feje që janë? sepse mendoj se gjithçka varet nga rajoni i tyre.

 76.   Kata dijo

  Përshëndetje Rash, më bëri përshtypje që thua, më fal një pyetje nga cila pjesë e Indisë je dhe nëse mund ta njohësh fenë tënde. Ju e dini që e pyeta ish-in tim për dhaliun dhe ai nuk e di

 77.   Alejandra dijo

  Përshëndetje, Leticia:

  Unë nuk mendoj se e njoh atë, ne nuk kemi marrëdhënie me njerëz nga Miami. Por këshilla ime është të mos dekurajohesh, ta njohësh mirë para se të hysh në marrëdhënie dhe nuk di për fetë, për shembull i dashuri im është i krishterë si unë, kështu që nuk kemi probleme me këtë. Shikoni, ajo që do të ndodhë do të ndodhë, vetëm nëse jeni shumë të kujdesshëm për të mos lënduar ndjenjat e djalit, aq më pak tuajat, sepse pasi indianët janë kaq të ëmbël dhe të dashuruar nëse qëndroni shumë të përfshirë në marrëdhënie.
  Mendoni për këtë, dhe nëse keni vendosur që është për ju, qëndroni të vendosur në fjalët tuaja dhe do të shihni se do ta arrini atë.
  Shpresoj se kam ndihmuar. Pershendetje!

 78.   ximena dijo

  Pershendetje, emri im eshte ximena dhe ju them qe me pelqejne gjerat nga India, muzika e saj, kenget e saj, traditat e saj, veshjet e saj, gjithcka, por fatkeqesisht jam nga Bolivia dhe deri me tani nuk kam takuar ndonje indu haha ​​I Kam qenë më shumë se 5 vjeç që më pëlqen muzika indu dhe gjithçka që lidhet me të unë jam 17 vjeç dhe do të doja të takoja dikë nga India, faleminderit.

 79.   prabhu dijo

  Përshëndetje

  Unë jam prabhu nga India.
  Më pëlqen shumë kjo faqe në internet. Faleminderit për vlerësimin e kulturës sonë. me të vërtetë jam i lumtur të dëgjoj që të gjithë i pëlqen India jonë. Unë erdha në Meksikë për qëllime pune dhe gjeta një vajzë në Meksikë me karakter shpirtëror, të këndshëm, shumë të sjellshëm, respekton të gjithë. vërtet i bëra përshtypje asaj. me pelqen shume me të vërtetë kam frikë të dashurohem sepse besoj në dashurinë e vërtetë dhe besoj vetëm në një dashuri për mua gjatë gjithë jetës. Sipas meje, ekziston vetëm një Zot Jezu Krishti. Pasi pata miqësinë e saj, unë di të di më shumë për të dhe më në fund, kuptova se ajo është e interesuar për mua. Tani, ne po e duam shumë njëri-tjetrin dhe unë jam në gjendje të shoh dashurinë e vërtetë nga të dy ne.
  »Dashuria nuk sheh kurrë Vendin, Kulturën, Gjuhën, ngjyrën dhe sheh vetëm zemrat midis djalit dhe vajzës»
  Për mua, ajo është shpirti, zemra ime dhe është gjithçka ime. Unë dua që ajo të jetë Partnerja ime e Jetës. Unë nuk mund të mendoj përtej saj dhe besoj në Zot dhe gjithashtu besoj në dashurinë e Vërtetë. Dashuria e vërtetë nuk vdes kurrë.
  Faleminderit . Gëzuar Chrismas dhe Gëzuar Vitin e Ri për të Gjithë

 80.   Izabelë dijo

  Pershendetje prabbu, mire ajo qe thua eshte shume e bukur, une me te vertete e admiroj ate qe shfaqin ndjenjat e tua dhe zemra jote flet vete. Greatshtë shumë mirë sesi shpreheni për të dashurën tuaj, e dini nëse e doni aq shumë, luftoni për atë dashuri dhe mos lejoni askënd të ndërhyjë në të pasi jeta është e juaja, mbrojeni dashurinë për të me kthetra dhe dhëmbë, e dashura juaj do të faleminderit pafund Përshëndetje Gëzuar Krishtlindjen dhe faleminderit sepse i gjithë besimi juaj është te Zoti, Zoti im, shumë bekime Isabel.

 81.   Alejandra dijo

  Pershendetje te gjitheve!

  Unë gjithashtu rashë në dashuri me një djalë të madh nga India, siç e përmenda më lart, gjatë gjithë jetës sime nuk kisha takuar kurrë një njeri aq të shkolluar, shpirtëror dhe të ëmbël si ai, ai është një princ i vërtetë.

  Më pëlqen shumë kultura e Indisë, do të doja të kisha lindur atje, muzika dhe ushqimi i saj janë shumë të mira.
  Unë nuk e di se çfarë t'u them njerëzve që ishin gjithashtu të dashuruar me njerëz nga India dhe marrëdhëniet e tyre përfunduan, më besoni nuk është e lehtë, por nëse mund të dilni përpara.
  Faleminderit Prabhu që je gjithmonë me mua, ti e di që unë të dua dhe të mbaj gjithnjë në zemrën time, më pëlqen mënyra se si jeton dashuria, vetëm një dashuri për jetën, dhe pasi të martohesh mëson ta duash partnerin. E vetmja gjë që më shqetëson është se ne jemi nga kultura të ndryshme, por gjithsesi unë të dua.
  Përshëndetje për të gjithë, dhe një shumë të lumtur Krishtlindjet dhe Viti i Ri 2011.

  Bye!

 82.   kata dijo

  Pershendetje si ju thashe tashme une jam shum i dashuruar me nje pije te bute PUNJABI me nje shpirt kaq te bukur gjithmone me te qeshurit e saj me lumturine e tij me nje person kaq te lumtur ami une gjithashtu e dua ALEJERACIDO DOBISHTIN E TYRE VESHJEN E TYRE RESPEKTIN Q THE KAN FOR P WR GRAT E TYRE M WNYRA Q THE ND LORTIMI NDILRTIMI SOSHT SO K SOSHT C E BUR » ///////////////////////////////////////////////// ////////////////////////////////////////////////// /////// // ATI QAS KA MUNDSIN TO T F GJENI NJ A HINDU T T KUJDESI TYJE SE JAN NJ P NJERPZ TU TILLU TA BUKUR MIR THE PERSONI Q I DI SHT SO SO

 83.   Michelle dijo

  NAMASTE !!! Unë jam meksikan dhe e dua kulturën indu gjithmonë e kam ëndërruar ta gjej veten një princ të Poraya sepse zemra ime është lënduar shumë dhe i urren një indu por nuk e humbas shpresën e dashurisë sime të vërtetë Yegara :) Unë do të doja të kisha miq dhe miq nga india MSN ime është (apartada2010@live.com)

 84.   kathy dijo

  E DUA KULTURN INDU DHE REndrra ime më e madhe do të jetë në gjendje të shkoj në pushime në atë vend të bukur.

 85.   shpresoj dijo

  Unë dua të them se unë jam thjesht admiruesi numër një i kësaj kulture. Unë dua gjithçka në lidhje me të edhe më shumë se ajo e vendit tim. Ekuadori është kultura ime e preferuar dhe gjithçka që di për të, unë e dua atë dhe kam hetuar gjithçka në lidhje me këtë kulturë dhe eshte thjesht e mrekullueshme cdo dite qe degjoj muziken e saj qe eshte e mrekullueshme pasi tani qe shkruaj po degjoj fene e saj eshte shume interesante e di gjithcka rreth saj vallja e saj eshte me te vertete magjepsese si dhe ushqimi i saj dhe dua te shkoj te shoh atje ca dite dhe mbase qendro gjithe jeten time sepse ai Vend eshte i mrekullueshem dhe une e dua ate vecanerisht per veshjet e tij tipike qe jane exeletes, cdo gje nga atje eshte me mire se Ekuadori

 86.   Marcy dijo

  Jam i interesuar të mësoj rreth kulturës indu. Unë e dua një djalë Indu, ai është i lezetshëm dhe i pashëm, ai ka një mënyrë shumë të butë të të qenit dhe është shumë i ndjeshëm, por kam frikë se ai po luan vetëm me mua, sepse nga sa kam lexuar dhe ata më kanë treguar për kulturën ata martohen me vajza të kastës së tyre, martesa që prindërit e tyre rregullojnë për ta dhe disa janë të ndaluara të shoqërohen me vajza nga vendet e tjera.

  E takova këtu në Kaliforni dhe e dua, shpresoj që gjithçka të shkojë mirë .. Unë mendoj se është diçka që nuk mund të jetë = (

 87.   Madeleine dijo

  pershendetje te gjitheve ... hej ketu nje tjeter i dashuruar me nje indu .... u takuam ne nje faqe .. dhe rezultati eshte se ne jemi shume te dashur .. ai eshte ashtu si zonjat e pershkruajne ketu si njeriun e tij indu… dhe une guxova të shkruaj këtu sepse tani kam frikën e gjithçkaje që thuhet këtu në lidhje me një pjesë të kulturës së tyre në aspektin e dashurisë.

 88.   srinan dijo

  Kam nevojë për postën elektronike të dikujt që është martuar me një hindu pasi së shpejti do të martohem me një dhe do të jetoj aahiiiii Thankssssssss

 89.   Ann dijo

  Përshëndetje srinan: Ju nuk jeni Indi, apo jo? Unë ju përgëzoj për këtë por në të njëjtën kohë them KUJDESI JU. Nuk ka trëndafila pa ferra dhe jeta atje është shumë e vështirë, po ju them. Ju uroj gjithë fat në botë, do t'ju duhet, mos harroni fjalët e mia. Nje perqafim.

 90.   srinan dijo
 91.   Alejandra dijo

  Pershendetje, e dini, nje tenxhere shume kurioze me kalon, ne nje faqe shoqerore gjeta nje Indue i cili jeton ne vendin tim dhe ne shkruam dhe kur zbulova se ai eshte nga India por pervec kesaj ai eshte nje prift dhe aktualisht eshte ne pushime në vendin e tij ai thotë se kur të kthehet Ai dëshiron të më njohë por e vërteta do të ndihej e pakëndshme të paktën që ai është një prift, por ai është shumë i bukur.

 92.   kalashait dijo

  Unë kam një karin e fortë, dikush dëshiron që ta vesh

 93.   Ann dijo

  Kalashait nuk duhet të jetë pjesë e këtij postimi. Njerëz si ju janë ato që kanë mbetur në botë, kështu që unë ju lutem, ju lutem kurrë më mos shkruani në një mënyrë kaq të vrazhdë, ky nuk është vendi për ju.

  Me respekt për ju edhe nëse keni pasur zero respekt për të gjithë ne që do të shkruajmë në këtë postim. Nëse jeni Hindu do të më lëndonte shumë të dija, mos shkruaj më shumë këtu, të lutem të lutem, me ato forma JO. Shpresoj që pjesa tjetër e njerëzve do të pajtohet me mua. Nga këtu

 94.   rabi dijo

  Isshtë e vërtetë dhe unë ndaj që kultura është plotësisht interesante, por çfarë mendoni për gratë kur përfshihen? Ata madje u marrin flokët kur e dinë fatin e grave pas vdekjes së burrave të tyre.

 95.   denise dijo

  Oh chikas, e vërteta është, unë jam i lumtur të di se unë nuk jam unik që është në dashuri me një hindu ... ata janë kaq të bukur, unë kam disa miq nga atje x fby për të vërtetën, butësinë e tyre, mirësi. Ata dalin pore x loos ... Unë me të vërtetë do të doja të martohesha me njërin prej tyre një ditë ... ata janë djem që ia vlejnë ...

 96.   ANDREW dijo

  SI T BE FILLONI NJ ST TREGIMI Q H KISHI P ANRFUNDIM DHE PIK DHE NDODHET ...
  SAMUEL, NESE VAZHDONI TA LEXONI KIST BL BLOG, DUA T TO TU TU TI TA TUA EDHE SI T K NUK E DI SITUATN TUAJ, MUND TND KUPTOJ… ANA, NUK E DI DUA T TO TM VENDOSJE, THUA SE E NDJENI VET M SHUM Aq e thjeshtë sa pendohem për situatën tuaj SHUM.
  JAM VENEZUELAN, SI SHUM NJERZ Q WH KAN W SHKRUAR, KAM NJ. VVERSHTRIM TRI SHKURTR SHKURTR. VETEM ZOTI E DI PSE NDODHI. E DIJ DHE WSHT E PAMUNDSHME T NOT NUK T BALLNI NVE DASHURI, SHPIRTI IM WSHT I DOBT DHE PARA NDIKIMIT SHUM MUND PAQES, QETORTSIS AND DHE DASHURIS. Sidoqoftë duhet të pranoj që të gjitha filluan për shkak se ai më gënjeu, më tha se nuk kishte asnjë angazhim fare, sot kujtoj në mënyrë të veçantë fotografinë e një foshnje të bukur në ekranin e laptopit të tij, ai i tha: ME FALAS ME REAL NEFHEW. E VRTETA THSHT QAT SHPEJT AF SI E DIN THE T TR VURTETN, POR ISHTE VON, ATA ATENherë TANE E DUA, JETova me dëshirë të madhe për ta parë çdo ditë, kam korruptuar orën që duhet të shkoj tek ai, sepse unë bëra më të madh Jeta ime deri tani BESHT SHUM MORE SHUMORE SE DY VITE DHE MUND TN E DI SE PINGR TING PRITUR NUK KA T S B SN SHENJ,, E Njoh atë që është ajo që bëj. KEMI QEN N INT KONTAKT NDRMJET INTERNETIT DHE NGA TELEFONI, ATA VESH T VINI N AM AMERIK AL DHE T TJER NOT NUK E KUPTOJ SEPSE KAM GJITHMON KAM justifikim të MIR TAS ARSYETUESH FORM T NOT MOS T ME TAKOHEM ME TI. Ai akoma më thotë se më do, por si të duash dy njerëz? JAM SHUMOO E PABESUESHME. Unë thjesht e di se e dua, se kam qarë çdo ditë për mungesën e tij, unë kam mbijetuar, por jeta ime që nga moti i tij nuk është e njëjta gjë, kam humbur pasionin për të jetuar me të vërtetë unë e humba atë ... kjo është arsyeja pse çdo njeri E ATA VAJZAVE QO LEXOJN TH KIST MESAZH T T MERRNI LLOGARIDN SI ASKUSH NUK DO TO B ANJY ASGJ TO Q TO T B NDURTOJ LUMTRINON TUAJ, NSE VAZHDONI TVE KENI PARRFSHIR D NUK E LEJONI T TO LAN S AN SN TUAJ, BONI ÇFAR IS SSHT ND HIGHRMIRA E MIRA ... MEL BESO, NJCEherë NUK ISSHTIS KJO, DO T BE VDESH, Do të vazhdosh frymëmarrjen duke jetuar dhe pa dhuruar asgjë. NESE DIKUSH DON T TO DIN WH ÇFAR IS SHT T TO VDES GJATIVE GJALL QAT DUA DHE SHKURTR ARMT TUAJ LETTSUAR TUAJ Dashurinë TUAJ, Kjo ISSHT E MJAFT T TO DI T TH QAT NUK KA ASNJ EV Q HA T KENI T EV GJITHA

  1.    Breg dijo

   Une te kuptoj..masse se kushdo ..

 97.   sofia dijo

  Përshëndetje të gjithëve, dua t'ju tregoj historinë time, pasi sapo u martova 5 muaj më parë me një djalë punabij, i cili është gjëja më e dashur në këtë botë. Më duhet të them së pari se megjithëse është nga Delhi, ai ka kaluar shumë vite duke studiuar dhe punuar në Angli, pasi ai ka një pjesë të madhe të familjes së tij atje, kështu që ai është plotësisht i perënduar, pavarësisht se e do kulturën dhe fenë e tij.
  Trueshtë e vërtetë që në fillim kisha frikë, sepse familja ime e pranoi mirë (unë kam pasur të dashur të huaj më parë, dhe familja ime e adhuron djalin tim), por unë nuk e dija se çfarë do të ndodhte kur të takoja njerëzit e tij ... mirë, pak më shumë se një muaj më parë dhe gjysma që jemi kthyer nga vizita në Indi, dhe të gjithë më kanë trajtuar shumë mirë, pjesërisht sepse ai u tha të gjithëve (atëherë ai më tha) se unë isha gruaja me të cilën ai do të kalonte pjesën tjetër të tij jeta, se Nese u dukej e mire, atehere asgje, por nese nuk do ta pelqente, do ishte hera e fundit qe e shihnin, sepse duhej te respektonin vendimin e tij ... natyrisht ata e kane pranuar dhe me trajtuar me respekt, i dashur, dhe si një më shumë ... por Po, unë kam parë nga dora e parë se si janë traditat e tyre, pasi që ne shkuam atje ndër të tjera për të marrë pjesë në dasmën e kushëririt të tij, se ai po martohej nga një martesë e rregulluar .. është diçka që unë, me kulturën time dhe duke qenë spanjollë, nuk e kuptoj përfundimisht, megjithëse e di që një pjesë e madhe e të afërmve të tyre, janë martuar për lehtësi, madje edhe kushërinjtë e tyre më të vegjël dhe që jetojnë në Angli, kanë rënë dakord të martohem me dikë kush nuk do ...

  Duket një gënjeshtër, por ato janë traditat e tyre dhe unë personalisht jam i kënaqur që burri im i ka gjërat kaq të qarta, sepse ai është një djalë që di se çfarë dëshiron, i dashur, i ëmbël dhe siç thua ti, për ta martesa është diçka për të gjithë jeta ... une nuk kam takuar ndonje njeri aq te sinqerte, transparent dhe te thjeshte sa ai dhe jam shume i lumtur, sepse pavaresisht veshtiresive, ai eshte gjithmone prane meje ... keshtu qe me falni, por prape mendoj se kush e lejon vetë të bëhet nga të tjerët, Dhe le të vendosin se si ta jetojnë jetën e tyre, ata kurrë nuk do të jenë të lumtur, pa marrë parasysh sa duan të respektojnë familjen e tyre ...

  puthje dhe përshëndetje për të gjithë ata si unë që kanë mësuar të duan kulturën indiane dhe njerëzit e saj

 98.   gigi dijo

  Mirëmbrëma Sofia Unë thjesht doja të të falënderoja për mesazhin tënd. Ju nuk e dini por leximi i mesazhit tuaj më ka lumturuar natën. Unë jam gjithashtu spanjoll dhe kam dalë me djalin tim indian për rreth dy vjet dhe e vërteta është se ai është gjysma indiane gjysmë evropiane siç thotë ai, pasi ai ka qenë këtu për 6 vjet. Kam aq frikë nga ajo që mund të ndodhë me familjen e tij, saqë as që mund të mendoj ... leximi i mesazhit tuaj më ka dhënë energji dhe shpresë pozitive ... faleminderit dhe një përqafim

 99.   Lucy dijo

  Indianët, përveç që janë të pashëm, të dashur, inteligjentë, janë shumë sensualë dhe ekspertë në dashuri. Të rinjtë mund të plotësohen dëshirat tuaja. Megjithëse mund të gjesh pak nga gjithçka si në të gjitha pjesët e botës. (Fizikisht dukem si indianët dhe gjithnjë e tërhoqa vëmendjen e tij kur ai udhëtonte nëpër botë)

 100.   ANDREW dijo

  Përshëndetje Alinna, shpresoj të jesh shumë mirë, më lër të të them se po të isha në vendin tënd do ta doja, (në të vërtetë thellë brenda meje, mbase gabimisht besoj për shkak të mënyrës tënde të të shkruarit që e do tashmë) Alinna, Kam shumë dëshirë për shumë gjëra dhe dëshiroj gjithashtu Tani ... mos lejoni që e njëjta gjë t'ju ndodhë, të këmbëngulni se jeni një Venezuelë, kjo do të thotë të jesh fitues dhe unë dua të të them me këtë që kam rifituar forcën time por nuk kam ndërmend të flas për mua, kësaj here bëhet fjalë për dashurinë tënde, historinë tënde. Unë ju them se, është e vërtetë në New Delhi ata janë më liberalë, por ki parasysh që rrënjët nuk humbasin kurrë, më duket çmenduri ajo që ndjeva kur lexova situatën tënde, nuk mund të ishte shumë specifike këtu, kjo është arsyeja pse unë përfshij postën time Jo aq personale, dua të them që të jem në gjendje të botohet pa rrezikuar, (ju e dini se si është interneti). përveç kësaj, ai mendon se familja e tij do të jetë gjithmonë familja e tij, por ju mund të jeni gruaja e tij, ndonjëherë mosha mes tyre duket se është një simbol i angazhimeve martesore, byzylyku ​​rozë ose i kuq me nyje, unaza e martesës ose fejesës indeksi i gishtit Unë besoj se në dorën e djathtë (unë supozoj se kam të drejtë, Hindusët gjithmonë vulosin gjithçka me këtë dorë) ... dhe djali juaj, nëse e di që nuk duket se është kufizues, nëse ai ju pranon juve është sepse ai ju do mbi të gjitha ... gëzohuni! ti mund ta besh! fëmija juaj do të rritet plot vlera, shpirtërore ... Zoti, burim i gjithë fuqisë, ju bekoftë, ju mbuloftë me shumë bekime, ju jap forcë dhe ju drejtojë në rrugën e saktë drejt lumturisë tuaj. mos harroni se nëse nuk e bëni, askush nuk do ta bëjë atë për ju ... emaili im: t25rrhdu@hotmail.com. nese te pelqen me shkruaj

 101.   sofia dijo

  Hi all,

  Të them që po takohem me një hindu shumë kohët e fundit dhe e vërteta është që të biesh në dashuri është e pashmangshme, unë ndiej që ai është njeriu për të cilin kam ëndërruar gjithmonë, por mendoj se kjo nuk do të zgjasë shumë sepse ai ka qenë shumë i sinqertë me mua dhe e bëri të qartë se udhëtimet e Tij të vazhdueshme nuk mund të ishin më serioze. Kam lexuar gjithçka që keni postuar në këtë forum dhe me të vërtetë më frikëson të mendoj se familja e tij rregullon martesën e tij. Unë jam i divorcuar dhe kam një djalë dhe mendoj se situata ime nuk do të pranohej. Gjithsesi unë do të vazhdoj luftën, jam ndjerë shumë i identifikuar me të gjitha komentet.

  Përshëndetje për të gjithë

 102.   makeleine dijo

  Përgjigje për: sofia përshëndetje Kam lexuar komentin tuaj dhe dua t'ju them se kam filluar kështu ... hyni në këtë faqe dhe lexoni të gjitha komentet ... Unë dua t'ju them se kam 3 vajza, jam i divorcuar dhe unë kam një të dashur nga India, është shumë e vështirë të shmangësh rënien në dashuri me ta. aq e veçantë sa nuk kam fjalë për të përshkruar gjithçka që ndiej ... Çdo marrëdhënie varet nga të dy dhe sinqeriteti i tij. Ju duhet të siguroheni që familja e tij të mendojë ose nëse ai praktikon kulturën e tij ... Edhe unë kisha frikë dhe gjithmonë dëshiroja që marrëdhënia jonë të ishte transparente dhe e pyeta atë dhe falënderoj Zotin që ai nuk praktikon kulturën e tij dhe dështimi i tij kujdeset për të lumturia dhe pranon lidhjen tonë .. mos kini frikë guxoni të luftoni për dashurinë tuaj pasi unë po luftoj për timen ... por së pari pyesni atë nëse udhëtimet e tij të vazhdueshme janë sepse ai tashmë ka një martesë të rregulluar ... fat të mirë sofia dhe në ju jeni e gjitha lufta e dashur

 103.   sofia dijo

  Pershendetje Madeleine, sa bukur e di qe nuk jam vetem. Unë ju them se ai praktikon fenë Radha Soami dhe se nëna e tij gjithmonë e pyet nëse ai ka gjetur dikë dhe udhëtimet e vazhdueshme janë për biznesin që ai ka në Spanjë dhe ai më ka thënë se do të martohet me kë të dojë, unë bëj nuk kam shumë frikë nga gjithçka.

  Përshëndetje dhe ju përgëzoj për marrëdhënien tuaj, që jeni shumë e lumtur.

 104.   yadira dijo

  Unë kam takuar një djalë nga India në internet dhe ai është me të vërtetë shumë i bukur, me sy të bukur të lëkurës së kanellës, shumë i bukur! Edhe ai është shumë i lezetshëm, por unë kam të dashurin tim këtu, por nuk mund të ndaloj së menduari për fjalët e tij të bukura për vendin e tij, për familjen e tij, për Zotin, unë e dua të dashurin tim, por ai është shumë i lezetshëm dhe unë nuk mund ta marr atë nga mendja ime! Ndoshta nuk jemi takuar kurrë personalisht, por mua më pëlqen të kem miqësinë dhe këshillën tuaj ... Unë dua të qaj !!!

 105.   andri dijo

  ammmmmmm naaaaaaa k them

 106.   nahomy peralta dijo

  Unë nuk mendoj se duhet të largohem nga kjo faqe pa ndarë përvojën time me të gjitha vajzat që duan Hindu ... Unë jam Dominikane, dhe e vërteta është se nuk ka asnjë burrë më romantik në faqen e dheut LOL
  I dashuri im është Hindu, dhe më besoni se unë kurrë nuk kam parë sy më të bukur dhe ekspresivë, apo lëkurë kaq delikate dhe një ngjyrë kaq të bukur, dhe çfarë të them për personalitetin e tij artistik ... dhe më e mira nga të gjitha është kur ai shkruan poezi mua (padyshim në anglisht, kjo është gjuha që na bashkon) ... ose kur ai kompozon një këngë për mua ... ose kur ai bën përpjekje që njerëzit të më thonë fraza në spanjisht si: «Të dua vajza ime»
  është eukado, e butë dhe e ndjeshme ndaj SUUUUUPER ...
  së fundmi ai më kërkoi të martohesha me të ... dhe më beso se e dua atë fëmijë ...
  vajza mendoj se nuk ka mundësi më të mirë se një hindu ... Të dua Gautam !!!

 107.   nahomy peralta dijo

  nga rruga që i jam përkushtuar vetes për të lexuar disa nga kometat ...
  Unë e dua shumë djalin tim indian ... por ndonjëherë kam pak frikë të mendoj se ndoshta prindërit e tij do të rregullojnë një martesë ... natën tjetër ai po fliste për mua me prindërit e tij, dhe ai pothuajse u tha atyre që ai propozoi për mua ... por deri atëherë ende nuk kisha thënë "po". Ende nuk kemi një javë të fejuar ... ai më përkëdhel shumë ... dhe unë ndjehem sikur vdes kur ai nuk është ... ndonjëherë ai qan me mua kur jam i trishtuar ... LOL derisa ai me ben te qesh ..

  Ne nuk jemi duke menduar të martohemi tani, sepse unë jam një student i mjekësisë, ai është pjesë e kastës Brahmin, nëse vendosja e situatës së tij ekonomike në një shkallë nga 1 në 10 numri do të ishte 9 ... (nëse jo 10)
  Prandaj, para se të martohemi dua të jem të paktën një mjek i përgjithshëm, (të jem profesionist kur martohem) të bëhem i pavarur dhe të prodhoj vetë ... mirë, nuk do të doja të isha një "i mirëmbajtur" megjithëse ai jeton vetëm për mua .. mirë .. ju e kuptoni
  ai studion inxhinieri
  Ai është në Indi tani, por ne mbajmë lidhje gjatë gjithë kohës (bekuar qoftë FB), ndonjëherë ai madje bie në gjumë në 5 të mëngjesit për të qenë në gjendje të flasë me mua (e njëjta gjë me mua)
  Kam një mendje që në këtë periudhë të kohës së pritjes diçka ndodh atje ... ahhhh
  DIKUSH T TO M COM KOMFTUROJ.

 108.   Izabelë dijo

  Përshëndetje Naomi .. Jam shumë i lumtur të lexoj këtë koment, të di që ndihesh i dashur, i dashur, por ki kujdes, shumë herë kur vijnë nga një familje e pasur, ata kujdesen shumë për kastën e tyre, mund t'ju siguroj që 90 % mendoj kështu Njësoj si unë, supozoj se i keni lexuar komentet e mëparshme ... ato janë reale, ka disa të miat, lexojini mirë, kujdesuni për veten tuaj. dhe se dashuria jote të vlerëson dhe kujdeset se si dëshiron vërtet mirupafshim

 109.   nahomy peralta dijo

  Faleminderit shumë Isabel për këshillën tuaj, është shumë e menduar për ju ...
  Unë kam lexuar histori të njerëzve të tjerë, edhe para se ta lexoja nuk kishte asnjë dyshim për të ardhmen midis Gautam dhe mua, dhe e vërteta është se duke parë atë që u ndodhi të tjerëve më trembi, dhe unë nuk mund të mos shtroja pyetjen. të njëjtën ditë kur lashë komentet e mia në lidhje me martesat e rregulluara në Indi, ai më tha se në të vërtetë 5 ditë më parë një vajzë e së njëjtës kastë (e Brahmins) i kërkoi që të martohej me të, dhe se edhe nëna e gruas së re foli me të prindërit e saj për martesë, Isabel, kur ai më tha këtë u bëra e zbehtë, nuk ka asnjë fëmijë në botë që do më shumë se Gomzy (kështu them unë) dhe nuk e di se si do të ishte jeta ime pa të. Ai e kuptoi frikën time, dhe më kujtoi se martesa midis prindërve të tij është për dashuri (jo për të mbajtur kastën, megjithëse ata janë të së njëjtës kastë), se vëllai i tij ka një të dashur dhe se kjo marrëdhënie është gjithashtu për dashuri, dhe se i yni nuk ishte përjashtim ... ai më në fund u shpjegoi të gjithëve për angazhimin tonë, prindërit e tij e morën atë shumë mirë dhe kanë dhënë të gjithë mbështetjen. Ai më tha se prindërit e tij nuk do të ishin në gjendje t'i jepnin një partner, sepse ata jetojnë në mishin e tyre dashurinë e vërtetë ... gjithsesi (nuk e pranoj përgjigjen e asaj vajze, LOL) Unë në të vërtetë kam qenë dëshmitar i marrëdhënies së prindërve të tij, është bukuroshe, ata e trajtojnë njëri-tjetrin sikur sapo kishin filluar të dilnin dje.

  Gomzy është i vetëdijshëm për shqetësimin tim për distancën që na ndan në këtë moment, dhe të dy e dimë që nuk do të jetë për një kohë të shkurtër, disa muaj më parë ai më bëri të premtoj se do ta pres ... se do të mos e humb kontaktin.
  dhe ai tha diçka që deri më sot nuk e kam harruar: «nuk ka rëndësi se sa larg jemi por sa afër zemrës time jeni, dhe nëse rrethanat duan të na ndajnë tani, dashuria do të jetë përgjegjëse për të na bashkuar»
  tani, ne fakt, po flas me te, e perseris: "bekuar qofte FB"
  haha ai është në klasë (është ora 11:40 në Indi) dhe unë jam pothuajse në gjumë por i lumtur të flas me të (1:11 në Rep. Diell.)

  bekimet isabel dhe të tjerët gjithashtu <3

 110.   lopatë dijo

  Përshëndetje të gjithëve, unë kam një të dashur indian për 6 muaj, ai ka qenë në Spanjë për 10 vjet, ai është një njeri i mrekullueshëm Unë e dua atë shumë, por ne nuk mendojmë për t'u martuar së shpejti, ai më ka pyetur kur unë dua të martohu por nuk kam gjetur pergjigje Ne te njejten menyre ai me thote qe akoma nuk deshiron te martohet se deshiron te pres edhe pak, me duket e arsyeshme sepse mendoj se eshte shume shpejt. Ajo që më shqetëson është familja e tij, dhe vetëm dje ai udhëtoi në Indi për të marrë nënën e tij, ai thotë se do të jetë vetëm për 20 ditë, por unë kam shumë frikë ...

 111.   nahomy peralta dijo

  VANE në bibël 1 Korintasve 13: 4-8
  “Dashuria është e durueshme, është e mirë; dashuria nuk e ka zili; dashuria nuk mburret, nuk është arrogante; nuk sillet në mënyrë të pahijshme; ai nuk kërkon të tijën, nuk irritohet, nuk merr parasysh të keqen e marrë; Ai nuk gëzohet në padrejtësi, por gëzohet në të vërtetën; ai vuan gjithçka, beson gjithçka, shpreson gjithçka, mbështet gjithçka "...

  Nëse e doni vërtet dhe i besoni, ankthet dhe frika juaj do të qetësohen, nëse ai është për ju, dijeni se ai do të kthehet ... ajo që është e juaja është e juaja dhe kaq ..

  Mendoj se mënyra se si mendoni për martesën është shumë e mirë, është një hap vendimtar që shënon dhe ndryshon jetën tuaj plotësisht ... para se gjithçka të përgatitet financiarisht, intelektualisht dhe shpirtërisht ...

  dhe nëse ato bëhen për njëri-tjetrin do të shihni se gjithçka do të jetë mirë .. bekime

 112.   lopatë dijo

  Faleminderit Nahomy për fjalët e tua ke të drejtë ... në të njëjtën mënyrë unë jam akoma i qetë sepse dje kur arrita në Indi gjëja e parë që ai bëri ishte të më telefononte dhe sot flasim pothuajse gjithë ditën kështu që mendoj se gjithçka po shkon mirë. Unë vetëm shpresoj që këto 20 ditë të kalojnë shpejt ...
  Megjithëse kam lexuar një pogo për Sikistët dhe sipas asaj që kam lexuar mendoj se ka shumë martesa për dashuri, në fakt dje kushëriri i tij më tha se vëllai i tij ishte gati të martohej me një grua Spanjolle, dhe prindërit e saj pranuan gjithçka shumë mirë, por Ajo që ndodhi ishte se djali shkoi në Indi dhe kur u kthye e gjeti atë me një tjetër dhe kjo është arsyeja pse ai u martua me një nga India ... dhe gjithashtu ai më ka thënë që prindërit e tij vetëm u thonë atyre që të jenë të kujdesshëm sepse ne jemi nga një kulturë ku mund të martohemi dhe të ndahemi kur duam, por në çdo rast ata nuk i kundërshtojnë vendimet e tyre ...
  Epo, kjo është ajo që thotë kushëriri i tij në të njëjtën mënyrë, unë jam pak dyshues, megjithëse e di që i dashuri im më do, edhe pse ka aspekte në të cilat unë ende nuk mund ta kuptoj atë

 113.   nahomy peralta dijo

  SHKO, unë jam shumë i lumtur që ju flisni ashtu, dhe po, ju me të vërtetë duhet të shkelni mirë, sepse ata janë njerëz që i japin vetes përgjithmonë, nuk i japin vetes luksin t'i dështosh ashtu si bëri vajza që përmendët, sipas asaj që ju tha se dashuria mes jush dy është e madhe, mos e humbisni. bekimi më i madh që keni të dy është dashuria që ndjeni ... mbase nëse e lexoni çështjen time më sipër do të ndiheni të identifikuar, më besoni se është çështja juaj por me një kohë edhe më të gjatë pritjeje ... më tregoni se çfarë mendoni , shumë bekime për ty dhe të dashurin, do të shohësh që koha kalon shpejt ... dhe ata do të jenë përsëri bashkë ..

  lexoni rastin tim, kjo do të jetë ngushëllimi juaj LOL

 114.   lopatë dijo

  Nahomy Unë kam lexuar rastin tuaj, unë në të vërtetë jam shumë i lumtur ... Ju uroj fat të mirë, dhe nëse keni pasur të drejtë unë identifikoj shumë sepse i dashuri im është gjithashtu shumë i ëmbël edhe pse ndonjëherë është shumë i ndrojtur dhe mendon shumë për të punuar, por duhet ta pranoj që për mua shumë gjëra ndryshuan, dhe po studioj administratë, dhe pastaj dua të bëj diplomën time të ekonomisë dhe pastaj të gjej një punë të mirë, sepse ai gjithashtu ka një situatë të mirë ekonomike dhe unë nuk dua të jem një e mirëmbajtur ... megjithëse është akoma herët për të menduar për ato gjëra, por unë e dua atë aq shumë sa që është e pashmangshme të mendoj për të ardhmen time me të ... përsëri nahomi, faleminderit për fjalët tuaja më kanë shërbyer shumë, sepse isha vërtet e shqetësuar ... dhe ju uroj më të mirën me djalin tuaj ...

 115.   nahomy peralta dijo

  haha ay vane gjithsesi me thuaj kur marr LOL .. dhe nese ke FB te lutem me gjete .. LOL
  ju jeni cool LOL XD

  Linda18_03_1@hotmail.com

 116.   angie17 dijo

  Përshëndetje. Për arsye pune takova një djalë që jeton në SHBA por ai lindi në Indi. Fillova ta trajtoja pasi që vetëm unë në zyrë flas anglisht dhe kam komunikuar me të. E provova disa here dhe me pelqeu shume, mesa duket edhe ai e pelqente, une kam nje partner dhe e dua shume por ky djali me ftoi te pinim nje kafe dhe ai me tregoi per cdo gje qe ben, ai udheton ne shume vende për arsye biznesi. të familjes, të fejuarës dhe kulturës së tij. Ai më tha se do të më shkruante dhe do të fliste me mua kur të mundte, por ka një javë që ai është larguar nga Meksika dhe deri më tani nuk kam dëgjuar prej tij. Nuk di se çfarë të bëj, sepse nuk mund të ndaloj së menduari për të, ai është një person shumë i mirë dhe me të vërtetë nuk dua të bëj të ditur askënd për të, i shkrova, por ai ende nuk më përgjigjet, unë me të vërtetë nuk e di nëse duhet ta harrojmë atë dhe të vazhdojmë apo të kemi ndonjë shpresë për të ditur për të. Cfare bej une

 117.   Alejandra dijo

  Përshëndetje angie17

  It'sshtë mirë që e keni takuar atë djalë me një viber kaq të mirë. E dini, këshilla ime është që ju ta mbani mend atë si një përvojë të bukur në jetën tuaj, sepse nëse ai tashmë ka promovimin e tij dhe po udhëton për punë, nuk do të jetë aq e lehtë për ju të jeni me të. Sepse nëse e kërkoni, më besoni se do të dashuroheni vërtet, dhe do të jetë shumë e dhimbshme për të dy. Nëse ai flet me ju, mund t’i thoni se e vlerësoni miqësinë tuaj, vetëm kaq, nëse vërtet nuk doni të lëndoheni.
  Shpresoj te jesh mike, te uroj me te miren!

 118.   Saby dijo

  vajza jeni akoma ketu ???

 119.   DIANA dijo

  Përshëndetje, do të doja të di më shumë rreth burrave HINDU.

 120.   Saby dijo

  Disa Latino apo Latina në Indi ??????????????????????

 121.   qiell dijo

  Përshëndetje, ata janë shumë të lezetshëm, unë jam aziatik dhe ai është indian, ne kemi mbajtur marrëdhëniet tona për gati 6 vjet, dhe këtë javë ai sapo u martua me një grua që prindërit e tij e gjetën të së njëjtës fe, unë ndiej shumë dhimbje dhe Unë rekomandoj që e vërteta, mos u dashuroni me këtë djem, sepse në fund të fundit do të jemi ata që do të vuajmë. Unë e rekomandoj atë. Ata janë shumë të vëmendshëm, por gjithmonë do t'i dëgjojnë prindërit e tyre. për më shumë para që keni nuk do të pranojnë. Kjo ka qenë gjëja më e keqe që më ka ndodhur në jetë.

 122.   Izabelë dijo

  Përshëndetje i dashur, e vërteta është shumë e trishtueshme për atë që shkruan. Mos mendoni se unë nuk e ndiej dhimbjen tuaj, unë gjithashtu kalova të njëjtën gjë. I dashuri im u martua sepse iu bind prindërve të tij dhe ju e dini që dhimbja është e pafund. ju jeni i fortë dhe trim thjesht duke shkruar në këtë portal dhe është një mënyrë për të lëshuar avull. E vërteta është se ka shumë raste të ngjashme me tuajat, thjesht lexoni komentet dhe do të vini re se disa vajza dhe djem që vuajnë deri më tani, por ajo kohë bën gjithçka ... dhe pak nga pak na bën më të fortë. Keni shumë vullnet për të qenë në gjendje të harroj mikun tim të vogël sepse pa ju do të jetoni në kujtesë dhe është keq. E them nga përvoja. Kujdesu për veten. një mik i ri.

 123.   aliksi dijo

  Përshëndetje, unë jam nga Meksika, për mua kultura e Indisë duket e bukur, muzika, traditat, vallëzimet e saj, etj. Por e vërteta është se është shumë e vështirë të kesh martesë me dikë që nuk e do dhe madje edhe më të dashur me një person tjetër.
  Rash, ishe shumë i guximshëm për t'u përballur me familjen tënde për dashuri, një vendim i ashpër sepse e dije se çfarë do të ndodhte dhe nuk të shqetëson të përballesh me të gjithë për dashuri, besoj se për të dashurin tënd ishte prova më e bukur e dashurisë që mund të kishe jepi asaj, shpresoj se ia vlejti dhe je me të dashurin tënd dhe nëse nuk është, të uroj me gjithë zemër që të dashurohesh.
  Për vajzat që fatkeqësisht dashuria e tyre është ndërprerë, shpresoj të gjejnë dikë që i do mbi të gjitha, i cili është i aftë të japë gjithçka për ju dhe të lërë gjithçka për dashuri.
  Ndonjëherë nuk i kuptoj njerëzit që nuk e kuptojnë se dashuria shkon përtej gjithçkaje dhe të gjithëve, kulturave, racave, feve apo gjuhëve dhe se dashuria është ajo që na bën të plotë, të lirë, njerëzorë, bukur të lumtur dhe pa Ai nuk do të vlente duke jetuar për
  Unë i them lamtumirë duke ju dëshiruar të gjithëve mjaft dashuri, mençuri të mjaftueshme, paqe të mjaftueshme, ju uroj mjaft.

 124.   angie17 dijo

  Përshëndetje, unë tashmë e kisha komentuar rastin tim, vërtet nëse ata janë pak gënjeshtarë pasi që ky djalë më tha që do të fliste me mua dhe do të shkruaje por ai kurrë nuk e bëri kështu që unë i shkruajta ai u përgjigj pak vonë pasi ai më tha që ai ishte duke udhëtuar dhe sapo mbërriti në Shtëpi komunikoi për këtë, ka kaluar një muaj dhe ai nuk më ka folur apo shkruar, unë me të vërtetë nuk dua ta shkruaj sepse e di që nuk ia vlen, unë jetoj vetëm nga kujtesa dhe do të mbaj atë si një përvojë shumë të ftohtë në jetën time. Pershendetje

 125.   meksikan dijo

  Përshëndetje vajza, unë jam nga Meksika ... nuk i lexova të gjitha komentet sepse ka shumë, por nëse lexova disa, takova një djalë nga India në internet, e takova në një faqe shkëmbimi gjuhësh, që nga e para javë që e takova ai filloi të më tregonte gjëra të këndshme, ka qenë shumë mirë me mua, jemi në takim, ai më ka thënë se do të vijë në Meksikë për të na takuar dhe pse dëshiron të martohet me mua, por ai nuk e di si ta marr VISA që do të vijë, gjithashtu kam pasur dyshime për të, pse para se të flasim Çdo ditë dhe flasim shumë, por ka raste kur ai mungon dhe nuk flet me mua, edhe kështu ai vazhdon të më thotë se ai me do shume .. Mendoj se me do por nuk e di pse ndonjehere eshte pak indiferent dhe here shume i lezetshem.
  Nuk jam i sigurt nëse do t’i lë gjithçka, sepse pasi të martohemi këtu në prani të prindërve të mi, ai dëshiron që unë të shkoj me të në Indi.

 126.   meksikan dijo

  Përshëndetje Isabel, faleminderit për këshillën tuaj
  E vërteta është se jam shumë i shqetësuar, ai më ka thënë se mund të zgjedhë me kë të martohet, por nuk di çfarë të besoj tani, ai është nga Delhi, nuk e di se si janë gjërat atje ..
  por hej, shpresoj se e gjithë dashuria që ai më tregon është e vërtetë, dhe se një ditë do të jemi së bashku, pa frikë, faleminderit për përgjigjen, unë kisha nevojë të shfryj, unë kam lexuar tashmë të gjitha komentet, nuk di më se çfarë për të menduar, ai duket shumë i sinqertë: s dhe unë mendoj se e dua atë.

 127.   meksikan dijo

  pershendetje leti, faleminderit per komentin tuaj
  I dashuri im gjithashtu duket si ai që ju përshkruani, vetëm se puna e tij dhe emri i tij janë të ndryshme, por ashtu si ju, ne u takuam në internet dhe pas një jave ai më kërkoi të isha e dashura e tij, ishte aq bukur sa pas disa muaj ai pranoi, unë Ai thirri celularin tim, ai më dërgonte mesazhe çdo ditë, ne flisnim çdo ditë, por kohët e fundit ai nuk lidhet aq shumë më tha që kompjuteri i tij nuk është duke punuar dhe ai lidhet në telefonin e tij, por shumë pak koha, ne vështirë se flasim sepse ai thotë se biseda është e ngadaltë në telefon, ai nuk më ka kërkuar që të gjej një punë për të, por ai më tha se ai ka kërkuar një mik, ai dëshiron të jetojë në Indi por dëshiron të ejani të më takoni, prandaj ai ka nevojë për punën që ata t'i japin një vizë, unë dukem i sinqertë, por më çudit që vështirë se flasim më, edhe pse kur flasim ai gjithmonë më thotë se më do.
  Unë vërtet nuk di çfarë të bëj më: po

 128.   LETI dijo

  Përshëndetje Mexicita, sepse në të vërtetë historia juaj dhe e imja janë të ngjashme, kështu që tsl cusl psso me mua në lidhje me kërkesën e të dashurit në lidhje me telefonatat, por krejt papritur ndryshimi nuk ka më shumë lidhje dhe jo aq shumë mesazhe ose thirrje që unë mund t'ju them sipas Ai nuk u lidh por nuk ishte e vertete me teper ai me bllokoi nga msn dhe padyshim qe ai nuk e pa ate por une e dija nga nje mik qe nese ai lidhte teknologjia eshte e mire dhe te genjej me shume tani mendo se cilin shok kerkoi një punë të ka thënë më shumë sesa Shoku tani që dëshiron të të shoh është i mirë por pse i duhet një vizë pune nëse mund të ketë vizë turistike ndonjëherë verbohemi para shumë gjërave për dashuri për mua më kushtoi lotët humb miqtë për shkak të tij sepse më thanë, shikoje këtë, shikoje këtë në atë që thotë dhe unë nuk i kushtova vëmendje pas një viti e gjysmë këtu po shërohem nga kjo sepse gjithçka që na ndodh në jetë na shënon mirë ose e keqe pergjithmone, por e keqja eshte ajo qe na dhemb padyshim dhe une vetem tani ju them se e keni vene koken me pare Sa zemër e vështirë, shiko kush të thotë, vetëm tani nuk dua që dikush tjetër të kalojë dhimbjen që unë kaloj, sa njerëz njoh që janë në një situatë të ngjashme me timen, kam komentuar përvojën time për mua është si terapi dhe në të njëjtën kohë është një mënyrë për të ndihmuar ne jemi gra dhe duhet të ndihmojmë gjithmonë njëra-tjetrën. të fala

 129.   meksikan dijo

  Faleminderit vajza, faleminderit shumë për këshillën tuaj, ju siguroj që do ta marr parasysh, ju keni qenë shumë i dobishëm dhe ju falënderoj shumë ...
  Uroj më të mirën për ju, faleminderit për gjithçka

 130.   meksikan dijo

  pershendetje vajza, perseri une
  Unë u them atyre të flasin me të dashurin tim indian, ta shtypni për të më treguar se çfarë po ndodhte, sepse ai nuk më foli si më parë, dhe ju e dini se ai më tha se ai kishte folur me udhëzuesin e tij shpirtëror dhe se ai i tha gjithçka rreth ne dhe se pasi e mendoi tashmë Ai nuk më donte, ai më tha se nuk ndiej më atë që ndieja më parë, nuk mund të jemi së bashku ... kujdesu
  Unë u ndjeva i shkatërruar, një ditë para se ai të më kishte dërguar një mesazh në celularin tim duke thënë "Unë ende të dua si në fillim" dhe pasi bisedoi me udhëzuesin e tij shpirtëror, gjithçka ndryshoi ..
  Vajzat nuk bien në dashuri me indianët ... dashuria e tyre duket e vërtetë, ato ju bëjnë të ndjeni gjëra që nuk i keni ndier kurrë, duken të sinqerta të sinqerta, por pastaj ndryshojnë në mënyrë drastike, nuk e di nëse është kultura e tyre, presion shoqëror që kanë, nuk e di ... dhe nuk e di nëse të gjithë indianët janë kështu, flas nga përvoja ime ..
  Ndoshta është dashuria për internetin që nuk funksionon, ai më gëzoi, madje planifikoi për fëmijët tanë, gjithçka ishte e mrekullueshme, pastaj vetëm për një javë ai u largua nga unë, me një zemër të thyer, duke qarë çdo natë ...
  Mos bini në dashuri me një indian, nuk ia vlen, gjithmonë ndikoheni nga prindërit tuaj ose udhëzuesi juaj shpirtëror si në rastin tim ...
  mos bini në dashuri në internet, edhe nëse i doni vërtet, ata kurrë nuk e dinë se çfarë ndodh në anën tjetër.
  Tani jetoj me këtë përvojë, e cila mori gati një vit nga jeta ime, por që shkatërroi plotësisht jetën time.
  Ju nuk mund ta imagjinoni dhimbjen që ndiej, nuk ia uroj askujt këtë. 🙁

 131.   LETI dijo

  Mexicanita me dhemb te di qe, me beso sepse e kaloj gjithe ate ndonjehere si shaka u them miqve te mi se mendoj se indianet mesohen ne shkolle se si te genjejne ne internet sepse te gjithe kam takuar dhe cfare kam lexo Jo vetem ketu por ne faqet e tjera ata kane te njejten menyre te vepruar per te thene gjera dhe per te mashtruar, eshte sikur te ishte nje person i vetem, mik, sepse une ju them per mendimin tim te perulur se ju qani se hiqni gjithcka me beso se me ndihmon te qaj, une u zemerova me veten, u ankova, u semure sepse ne fund te fundit jemi me fajtor se ata sepse nuk duhet te besojme ne keta njerez, cfaredo vendi te jete, kujto qe te thashe që nëse personat vijnë për të na mashtruar me më shumë arsye në internet unë ju rekomandoj që të lini internetin për një kohë, është punë e vështirë, e di sepse u lidha çdo ditë për të parë nëse ai më dërgoi një mesazh, telefoni im i kishte të gjitha koha prane meje, kam fjetur me te, ne rast se ai me thirri mua, ne fund te fundit jeton vetem tek ai person po r qe tani mos perdorni faqet ku keni biseduar me te le te kaloje koha me besoni se nese me ndihmon e kam bere qe kam filluar te stervitem kam shkuar ne joga dhe pas ca kohe me besoni se nese sheroni tani personalisht e mbaj mend dhe qesh dhe i them edhe një përvojë jetës sime, nuk e urrej më, nuk e dua më, nuk më dhemb, jam shëruar, është e vështirë, nuk të gënjej, por nëse mundesh, kujto vetëm këtë në fund të fundit kush është më vetëm, ai apo ti, pasi je ti dhe unë jetoj Një lloj tjetër i shoqërisë ku mund të zgjedhësh një partner, mund t'i takosh, shiko nëse është e përshtatshme për ju të flisni me më shumë njerëz dhe ata bëjnë jo, dhe nëse ata bëjnë gjithçka që është për shkak se thellë brenda tyre nuk janë dakord me mënyrën e tyre të jetës, por ata nuk mund ta thonë atë për atë që ata shohin se si të heqin qafe frustrimin e tyre e keqja është se ata lëndojnë njerëzit e tjerë që ju vlen shumë respekt dhe dashuri për veten tuaj që është çelësi për të shkuar përpara unë mund të sepse ju nuk lëndoni dhe kushton, por ju mund të fala. Nëse ke fytyrë më thuaj dhe do të shtoj

 132.   LETI dijo

  letytony5@gmail.com me shto te lutem faleminderit

 133.   mace dijo

  ju lutem më ndihmoni të di më shumë rreth burrave indian. Dua të di më shumë rreth tyre, në rast se dikush e ka kaluar pranë jam shumë i hutuar sa herë që bëj dashuri me të ai gjithmonë më jep një kuti me çokollata ????????????? që ka ndonjë kuptim për ta apo është thjesht një detaj ju lutem nëse i ka ndodhur dikujt ju lutem më ndihmoni të faleminderit shumë

 134.   Rocio dijo

  Përshëndetje Kitty
  vini re se une jam me te njejten kuriozitet si ju por pasi keni lexuar aq shume rreth dashurive me induo nuk di as se cfare te mendoj sepse ata kane dicka shume te cuditshme sikur kur hap zemrat e tyre ndodhin gjera dhe ju kryeni gjërat më të mëdha të çmendura të jetës tënde, unë ndiej që për shkak të fesë së tyre ose kulturës së tyre ata arrijnë të të dominojnë plotësisht dhe kjo shkon kundër vullnetit tënd sikur të ishte një magji, nuk i di por të gjitha historitë që kam lexuar asnjë nga ata pashë që flasin keq për ta në të kundërtën jeta e tyre enigmatike që ju magjeps dhe ju kthen në skllav të saj, mendoj se kjo është arsyeja pse ata mund të kenë më shumë se një grua dhe ata ndajnë pa thënë asgjë sepse ata thonë se në Indi gratë nuk janë xheloz, sipas tyre ata kane shume pergatitje ne shkolle qe i kapercen ndjenjat por une ndjej se nese vuajne por ata e kapercejne me ndihmen shpirterore, por megjithese eshte e vertete ata burra enigmatike ju vjedhin zemren dhe as disa dite, dhe e vërteta është që unë nuk di çfarë të rekomandoj nëse të jap mundësinë të takosh dikë dhe unë pashë kalojeni atë përvojë ose largohuni nga fillimi për të mos vuajtur.

 135.   Rocio dijo

  Këshillat e mia vazhdojnë të lexojnë më shumë për marrëdhëniet e tjera, këtu ka shumë, por unë ju them se unë jetoj diçka shumë të çuditshme Unë jam i martuar me një meksikan për më shumë se 20 vjet kam dy fëmijë dhe nuk e kisha mashtruar kurrë burrin tim në martesën dhe distancën tonë, por kurrë nuk kam planifikuar një mashtrim derisa takova një indu dhe tani jam bllokuar, ai më çmend pasi nuk e kam jetuar kurrë në jetën time, por nga ana tjetër kjo është jeta ime unë jam një person i respektuar me vlera, ai thote se me do, por eshte diskret, nuk me ben presion, por me thote do doja te shihja lirshem se nuk fshihemi, por kam aq frike sikur te isha nje vajze e re kjo I ndihem si dashuri telenovela dhe unë isha gati të ndahesha, por jeta paksa e fshehur prej tyre të bën të dyshosh, unë ende nuk e di se çfarë do të bëj, por marrëdhënia ime tashmë po vazhdon për 3 vjet imagjinoni dhe ai thotë se është për jetën, por ajo që unë do të bëj, konfuzioni im është i tmerrshëm. Unë flas për këtë sepse dua të kontribuoj më shumë rreth tyre për gratë e tjera hispanike.

 136.   LETY dijo

  Rocio keni absolutisht të drejtë ata janë kaq të veçantë jo sepse janë unikë por për shkak të mënyrës se si ata i shohin gjërat për shkak të mënyrës se si i marrin ato veçanërisht dhe kur më pak e imagjinoni se tashmë jeni të humbur prej tyre, historia ime është e ngjashme me tuajat. Unë e kam shfletuar këtë në internet për vite me radhë dhe kam profile në shumë faqe për të bërë miq dhe nuk ka ndodhur kurrë, ndonjëherë një bisedë më së shumti 2 muaj bisedë me dikë por asgjë përtej komenteve pa shaka, por takova një djalë në fytyra prej andej dhe me pushtoi totalisht, me beri te mendoj nese jeta ime ishte e mire do isha duke lene gjithcka per te por ne fund ai luajti vetem me mua sot jane gati 2 vjet qe jam ne kontakt me te dhe kjo është e vështirë për mua të ndahem, tingëllon keq por unë Ai ka në këmbët e tij nuk mundem, pa marrë parasysh sa luftoj, kam bërë gjithçka mirë që mendoj duke dalë nga kjo lojë tani ai tashmë gjeti një tjetër dhe këtë më ka përfunduar në fund të fundit jua tregova të gjitha këto sepse më është bërë si terapi dhe kështu që ju ta dini se ashtë rrezik që njeriu të vrapojë në të njëjtën kohë. djem onocer nga atje përshëndetje.

 137.   Nanu dijo

  Përshëndetje të gjithëve !!! E vërteta është se jam shumë e trishtuar sepse rreth 1 muaj më parë i dashuri im indu më injoron, ndihem i shkatërruar sepse e dua atë! Dhe ajo që më bëri mua më lëndon, pavarësisht gjithçkaje që më mungon shumë sepse ndava kaq shumë gjëra të bukura me të në internet! Dhe tani ndiej një boshllëk të madh brenda meje, ne të dy planifikojmë të ardhmen tonë së bashku, ai këmbënguli shumë për t'u martuar, për të krijuar një familje, duke ndarë më në fund pjesën tjetër të jetës së tij me mua, dhe ajo që më zemëron më shumë është se filloi të më kërkonte, të më shkruante, madje më thirri dhe më tha se kishte një zë të bukur, i cili ishte shumë i ëmbël dhe me pak fjalë një mijë e një fjalë patetike !!! 🙁
  Tani e kuptoj që nuk ia vlen që ai është i pavlefshëm si gjithë bujari i tijOoo !!!! 🙁

 138.   LETY dijo

  Përshëndetje Nanu, siç do ta shihni fatkeqësisht këtu shumë prej nesh e kanë kaluar atë përmes zhgënjimit nëse jo më i madhi i jetës sonë por më në fund një zhgënjim ju them mos u dekurajoni ju dhemb dhe ndiheni të humbur dhe vetëm por nuk jeni vetëm këtu kemi shume vajza qe mund t'ju degjojme dhe te kuptojme pse e kemi jetuar me 2 vjet marredhenie me besoni se une po ngrihem nga kjo por nese e mbani mend qe ne duhet te duam me pare ju lutem do te kete dite te mira dhe ditë të këqija, por gjithmonë buzëqesh se jo më shumë ajo që të bëri ai djalë nuk ia vlen një lot apo një ditë të trishtuar për të sepse ai është në vendin e tij shumë i lumtur dhe i qetë dhe më vjen keq nëse po ta them këtë por me siguri ai është madje në një pushtim të ri sepse kaq janë shumë të fala.

 139.   Nanu dijo

  faleminderit lety !!! por nuk e kuptoj pse e bejne kete nese ne fund te fundit do te duhet te zgjedhin zakonet dhe fene e tyre !!!! Unë nuk e shoh shaka !!!! por vertet shoku !!! Unë isha shumë i ngazëllyer pse ramë dakord në gjithçka, dhe i thashë se do t'i mësoja shumë gjëra për vendin tim dhe madje ai tha se do të vinte me kënaqësi ta takonte dhe të fliste me prindërit e mi për t'u martuar dhe shumë gënjeshtra të tjera që I besova !!!! 🙁 🙁 🙁 edhe SHPIRTI dhemb vetëm duke e kujtuar atë !!! Unë me të vërtetë ndihem maaaaaaaaalll !!!! vetëm në rast se nuk dinë për dikë që jeton atje që është nga kontinenti ynë ??? sepse jam i interesuar te di se si jane ata personalisht sepse ne internet jane frikacaket e nderuar !!!! 🙁

 140.   meksikan dijo

  Nanu
  historia juaj është shumë si e imja ... Unë gjithashtu rashë në dashuri me një hindu ...
  Tani i shkruajmë njëri-tjetrit si miq, edhe kështu ai vazhdon të më thotë se më do se do të më do gjithmonë, por që nuk mund të jemi bashkë, se është fati apo Zoti, nuk e di që të gjithë fajësohen, unë nuk di nëse duhet ta besoj, por prapë flas pse e dua akoma, edhe pse nuk i them më.
  Unë vetëm ju këshilloj që të përpiqeni të ndiqni jetën tuaj, të flisni më shumë me njerëz të vërtetë, në internet njerëzit thonë gjëra që në jetën reale nuk do t'i bënin kurrë.
  jeto jetën tënde dhe përpiqu ta harrosh
  Ata thonë se koha shëron plagët
  Unë ju uroj më të mirë

 141.   cindy dijo

  Emri im është Cindy .... Unë jam një vajzë meksikane por kam jetuar në SHBA për një kohë të gjatë, pasi kam takuar burrin tim që është Indu dhe e dua atë dhe jam shumë e lumtur me të, sepse edhe pse familja e tij më refuzoi sepse unë jam meksikan Ai është me mua dhe ai më adhuron mua dhe unë atë.

 142.   cindy dijo

  dhe unë do t'ju tregoj se gjithmonë kam marrë nga një vajzë që do të martohesha me një burrë nga India dhe Zoti më jep, kjo kulturë është e bukur dhe plot ngjyra ... peshon me sari që është veshja tradicionale e gra ...... dhe muziken e tij ju rekomandoj kengen sohni lagdhi nga jassi sidhu qe do te thote zonja e bukur shpresoj te ju pelqeje .baey

 143.   anairam dijo

  pershendetje jam i lumtur te lexoj komentet tuaja pershendetje per te gjithe dhe e dua kinematografine indu dhe muziken e saj bye

 144.   yosip dijo

  Qafë! i vetmi zot i hindusëve është paraja, ata janë mashtrues, macho, të regresuar, me erë të keqe dhe të ndyrë, i mbyllin derën në Amerikën Latine kësaj kulture të ndyrë.

 145.   Alejandra dijo

  Hej CINDY, pse nuk na flisni më shumë për martesën tuaj me djalin hindu, këtu në Meksikë di rreth 3 vajza që u martuan me djem nga atje dhe ata kanë bërë mirë, nuk do të më besoni por njëra prej tyre, e tij Vajza e saj 3-vjeçare tashmë po rregullon martesën e saj për gjyshërit e saj nga India për kur të rritet !!!! Hehehe çfarë gjërash, ajo pranoi.
  Në momentin që martoheni, gjithçka është iluzion dhe gëzim. Por, në planin afatgjatë, nuk ka probleme për shkak të dallimeve kulturore dhe kjo ??? Falni injorancën time, por nëse do të doja ta dija

 146.   yosip dijo

  PER ALEJANDRA:

  SEPSE SHIKONI ALEJANDRA, KAM PUNUAR ME 5 P THR TRE VITE DHE FOL ME NJOHURI P CAR SHKAQ, NUK NOTSHT MUNGES RES P RESR RESPEKT P FORR T T TREGUAR T THE VURTETN, DHE N ISE MENDOJ SE DYERT DUHET T BE MBYLLEN N AM AMEZA TAT LATIN FORS SHEMBULL N THE SHOQRIN N IN T WH CIL WN PUN W D WNON T P PUNOJN TO T TO PUNOJN 12 200 orë nga e hëna deri të shtunën dhe pa përfitime nga puna, këta lloje lundrojnë me flamurin e "shpirtërore" dhe ata vetëm duan të ndryshojnë "KONOLIZIMI MÉXICO"

 147.   cindy dijo

  Përshëndetje Alejandra, unë do t'ju tregoj për përvojën time me burrin tim tani, për mua është si një mish derri përrallë, gjithçka filloi kur shkova për të blerë dyqanin tuaj, ai ishte në zyrën e tij dhe kur u largua unë tashmë isha për të paguar për gjërat e mia dhe ai u largua dhe më shikoi dhe a kaluan muajt dhe unë vazhdova të bëja pazar derisa një ditë punëtori i saj më tha që shefi i saj më pëlqente dhe unë qëndrova në panik, e doja atë, por meqë e dija që ata bënin shumë mirë kujdesin për traditat e tyre dhe ata nuk mund të martoheshin që kur ishin fëmijë. Prindërit e tyre rregulluan martesën e tyre sepse unë as nuk bëra iluzione ... dhe derisa një ditë dola me të dhe aty filloi e gjithë historia jonë në të njëjtën kohë ne u martuam dhe nëse keni, ne luftojmë si çdo martesë, por ne e duam njëri-tjetrin dhe bëjmë marrëveshjet tona. Dallimet dhe unë do t'ju them se tubi që heq dorë nga familja e tij të derrit nuk më pranon për shkak të origjina ime dhe ata nuk do të më pranojnë por ai është i lumtur me mua dhe unë me të dhe foshnjën tonë.

 148.   murg 26 dijo

  Pershendetje Vajza, une kam lexuar historite tuaja dhe eshte E PREKESUESHME qe te gjitha perputhen me historine time ... eshte sikur po flisnim per te njejtin person .. Kam edhe nje te dashur Hindu te cilin e takova ne internet dhe karakteristikat qe ju pershkruani ne të dashurit tuaj përkatës janë identikë me ata të të dashurit tim sidomos i famshmi dhe i zakonshëm DUA U DHE TU ZHVILLON ahh tjetri është ZEMRA E ëmbël… ATA NUK BESOJN AN ASGJE Q THE JAN B BIPOLARE… Unë ende nuk e kam mbaruar marrëdhënien time me të por unë jam duke pritur momentin e duhur për ta bërë atë. Ne kemi shumë vlerë dhe meritojmë dikë fizikisht dikë të vërtetë ...
  Dhe faleminderit shumë Mexicanita, Lety, Silvia, Rocio dhe të gjithë ju që ndanë historitë tuaja, ju nuk e dini se sa e dobishme ka qenë për mua…. Puthjet

 149.   Sylvia dijo

  Epo, e vërteta është se këta djem gënjejnë pa paturpësi, unë paraprakisht kisha postuar që isha "i dashuruar" me një djalë nga atje, unë jam nga Peruja, mirëpo, pasi jam mosbesues, i kërkova një shoku ta shtonte në fb e saj dhe siç themi, unë mora një plan (ajo flirtoi me të), ajo e bëri atë dhe mirë, ai mohoi që ajo ishte në dashuri dhe përveç shtimit të saj në fb ajo mund të shihte se në FB e saj ajo nuk kishte një marrëdhënie me dikë, domethënë, unë vetëm konfigurova në mënyrë që të mund të shihja në murin tim që PO Ai kishte një marrëdhënie me mua, por si thua që ky mor nuk kishte aftësinë time, kështu që tani ai shkruan duke më thënë që unë jam i keq nje, qe une isha une qe perfundova, dua te them, nje baze totale, pretendoj te jem viktima dhe i them se eshte nese nuk me kupton, dua te shoh sa larg shkon por padyshim qe mundem nuk keni diçka me një djalë të tillë ... nëse keni dyshime, bëjeni atë dhe shikoni nëse janë besnikë apo jo. Puthje për të gjithë dhe kujdes për këta peshkaqenë!

 150.   murg 26 dijo

  Faleminderit Sylvia, e vërteta është se unë tashmë kisha menduar ta bëja atë .. por u tërhoqa pas nga frika se mos zhgënjeja veten. por tani do të ... Do të të tregoj si po shkoj ... Përshëndetje

 151.   Sylvia dijo

  Eja Monse 26, bëje dhe pastaj nëse je i zhgënjyer dhimbja kalon, siç thotë fjala e urtë, e vërteta dhemb, gënjeshtra vret por TORTURA E PYETJES! Fat

 152.   meksikan dijo

  Monse 26 Unë jam i kënaqur që historia ime ju ka shërbyer diçka .. Shpresoj se nuk do të kalojë nëpër ato që kaloj unë, ky djalë ende më shkruan dhe madje më thotë se më do, se do të vijë në Meksikë për mua dhe të gjitha ato gjëra, me ndryshimin që kam mësuar tashmë ...
  Ka shumë dyshime për të në mendjen time, dhe siç kam lexuar në një koment të mëparshëm, dyshimi vret, në një marrëdhënie nuk duhet të ketë dyshime, vendosa që nëse ai vjen dhe qëndron këtu, vetëm atëherë mund t'i besoj përsëri. ai thotë se duket aq e vërtetë, nuk di çfarë të besoj më, por as unë nuk jam aq naiv

  pershendetje vajza ...
  Shpresoj se asnjëri prej tyre nuk do të entuziazmohet shumë për këta njerëz nga India ... përveç në internet

  Kujdesu

 153.   cindy dijo

  Pershendetje vajza dua ta bej te qarte mendimin tim pa e bere dike te ndihet keq .... per kendveshtrimin tim eshte shume e veshtire te mbash nje lidhje ne internet nese eshte e veshtire kur e ke partneren te ngushte .... dhe ne femrat jemi me shume kushtuar më shumë në dashuri sesa burrat, dhe një gjë tjetër shumë më e vështirë nga një vend tjetër, një gjuhë tjetër, dhe asgjë tjetër përveç një lloj tjetër jete, një zakon tjetër, shumë i ndryshëm nga ne dhe e vërteta është se shumë nga indianët pëlqejnë latinët të rrijnë me ta por ata janë shumë të vetëdijshëm se ata kurrë nuk do të martohen. me ta… .por 1 në 1000 më mirë nëse si më ka ndodhur mua por i kushtoi burrit tim familjen, gjë që nuk më bën aspak të lumtur për të, por e tij familja është aq e vështirë sa që ata nuk duan të kuptojnë se ne e duam njëri-tjetrin dhe se tashmë ka një fëmijë isshtë shumë e vështirë të kuptosh pse janë bërë I. Unë i uroj atyre më të mirën për të gjithë dhe që të gjitha dëshirat e tyre të plotësohen fat

 154.   Bella dijo

  Pershendetje djema une takova nje njeri hindu nepermjet bisedes qe e doja ne nje menyre te tille qe pash veten duke i dhene numrin tim te telefonit dhe ai me thirri menjehere, ne folem dy dite me radhe dhe ai i dha fund pushimeve sot ne komunikojme me poste qe kur oraret e punës përplasen me të tijat, por betohem se çdo ditë që kalon më sjell gjithnjë e më shumë të çmendur.Nuk e di se çfarë më bëri por po filloj të besoj se ka forca jashtë kësaj bote. Zot !! Drejtshkrim nuk mund të ndalem së menduari për të !!

 155.   meksikan dijo

  Pershendetje bukuroshe..
  Çfarë të të them, lexo historitë e mëparshme, kështu janë, na magjepsin me sharmet e tyre, me kalorësinë e tyre, me fjalët e tyre të bukura, por vetëm Zoti e di nëse ato që thonë janë të vërteta
  Unë vetëm ju këshilloj që të jeni të kujdesshëm, dhe jo aq të besueshëm .. ju kurrë nuk e dini, më pak në internet

  të kujdeset dhe shumë sukses

 156.   Bella dijo

  Faleminderit shumë për përgjigjen time, meksikan, ndihem vërtet konfuz, koka më kërkon të jem racional dhe jam i sigurt për atë që duhet të bëj, por në praktikë e humbas veten. Sapo fola me të dhe gjithçka duket kaq joreale, kështu që… mmm çfarë të them !! Unë jam nga Argjentina dhe ai nga Spanja kemi një javë që jemi takuar dhe unë telefonoj për të përshëndetur për të, nuk është e bukur?
  Jam plot dyshime dhe duke folur për këtë më siguron, ai më thotë se dyshimet e mia janë të pabazuara dhe se nëse ajo që dua është koha, ia vlen të ma japësh por unë ... Unë jam i gjithë i hutuar dhe i mbushur me mijëra intrigat !!!!!! Faleminderit përsëri bukur.

 157.   meksikan dijo

  Nëse ju kuptoj, unë kisha një të dashur indian në internet, një lidhje prej një viti, ai u nda me mua pa ndonjë arsye, ju mund të lexoni se jam martuar në komentet e mëparshme, por tani ... pas 2 muajsh pasi kisha mbaruar, ai me kerkoi perseri te isha e dashura e tij, une nuk e leshoja kurre te me dergonin mesazhe dhe te telefononin, madje qava .. eshte shume e lezetshme, shume e lezetshme dhe cfare te doni, por eshte sikur te ishte bipolare, nuk di me cfare te bej si ti me huton shume dhe akoma e dua shume.!! Ju nuk i dini shumë dyshime në kokën time, ai duket i sinqertë, por sillet ndonjëherë çuditshëm

  Nuk mund te te them te mos i besosh atij, sepse do te ishte e palogjikshme te them se nese as nuk e njoh, por nese te keshilloj te jesh i kujdesshem, nese i jep vetes mundesi te kesh dicka me te , vetëm kini kujdes
  Ju uroj më të mirën, për mua djemtë indianë janë akoma më romantikët që ekzistojnë, dhe në fund të ditës çdo përvojë në jetë na bën të rritemi, dhe ju mund të merrni diçka të mirë nga gjithçka.
  fat te mire foshnje kujdes

 158.   yurah dijo

  Përshëndetje T ALL GJITHA TU V RERTETS DHE LEXO HISTORIN B NGA HISTORIA ,,, TU TELL THUAJ JAM KOLOMB DHE JETOJ N CH KIL WH ÇFAR H MUA NDODH T MUA SI TAS PLANIFIKOHET. Takoj një njeri shumë të mirë në një taksi kur të shkoj te një ZYRA P TOR T D BON PROCEDURAT E MIA TIS VIZAVE MIR OK, PASI POSHT I SHTYTA N AT OFF ZYR AND DHE E GJET ATA, POR ASNJ H Q H NDODHI, PASA DUHET T TO SHKOHEM NE NJ A NOTER DHE T AND GJETJ T AG GJITHA GJITH ALLA OSEA E GJETA ATAT DIT ... ... DERI SE M'U afrua dhe çuditi atë që më thirri, ku unë kam punuar në fund ... kështu që ne shkëmbyen FB NICS dhe kështu ai më shtoi, por ata e dinë se ai ishte shumë i freskët në fytyrën e tij unë pashë që ai kishte fotografi me Gruaja e tij gjithashtu kishte fëmijë dhe unë u plazmova, "MIR ONE NJ D DIT IN N IN Bisedë në fytyrë I thashë se nuk doja asgjë më shumë se një miqësi me të nga respekti për martesën e tij ... dhe NDA Ai më tha që ai nuk donte të M PR SHTYTONI Q HE M HE Pëlqeu DHE SE Gruaja e tij ishte shkuar dhe ishte zhdukur. Kisha lënë ... në fund kam mbajtur duke insistuar dhe kam besuar në fund kam përfunduar i zënë deri në qafë M E VOLVIA LOCA ISHTE E BUKURA, GJITHMON ME DRGUA MESAZHE M HE GATUAR JO PA FJAL… DHE M H HUKOHET M M SHUM SE LEXUAR K THTO TREGIME Q TH MENDOJ DHE I TA THLDNI SE TEN I NUK DUHET TOL TOL BNI TI ILISRISHT MESAZH fare. VDE PER TI ... FALEMINDERIT T ALL GJITHA P STR TREGIMIT TUAJ E DUA INDIEN DHE T ALL GJITHA ... E DUHET ...

 159.   Nanu dijo

  Nuk është ajo që unë mund t'ju them, çdo histori më bëri të kujtoj gjithnjë e më shumë një djalë nga INDIA Jeee POR E VURTETN që pothuajse të gjithë jemi dakord se diçka super natyrore që ata mbyllin në fjalët, mesazhet e tyre sepse sinqerisht, deri më tani, mat lëviz mua siç e di Ai thotë dhe që rrallë i shkruajmë njëri-tjetrit pasi jemi 9 orë larg jaaa por kjo indu më thotë, çdo ditë e ndiej që e dua dhe shumë !!!!! Por nëse filloj të mendoj me një kokë të ftohtë e kuptoj se është një iluzion që asgjë që kam jetuar me të nuk mund të realizohet megjithëse ai më thotë se do të vijë me mua vitin e ardhshëm, ka diçka që unë nuk e di. afer, sado te me telefononi dhe me thoni se me doni, ndjej se nuk mund te jete vertet e vertete, por edhe duke lexuar te gjitha historite me dhemb ta them por duhet ta harroj dhe ta marr dikush me te vertete MISHI DHE Kocka jaaa qe eshte me mua ne realitet dhe jo per INTERNET !!! 🙁

 160.   Nanu dijo

  AH E VRTET !!! Përshëndetje Cindy, si jeni? dhe jam dakord me Alejandra, na tregoni si është jeta juaj me burrin tuaj Indu? Si është trajtimi dhe për sa i përket zakoneve, a ndjekin ato tuajat apo ato apo a ndajnë si po jeton së bashku ??? jeee FALEMINDERIT !!!!

 161.   cindy dijo

  Përshëndetje Alejandra… ..faleminderit për komentet fëmija im lindi disa muajsh dhe jo ata nuk donin ta takonin e humbin sepse ajo është e njëjtë me vjehrrin tim dhe quhet Ruby, si vjehrra ime ka sy të mëdhenj të mëdhenj dhe madje edhe sytë e saj të vegjël, dhe unë i them burrit tim që t'i kërkojë sepse ai është gjithashtu familja e tij, por ai nuk mund t'i falë ata që nuk dëshironin të takonin vajzën e tij ... por ne jemi akoma e lumtur, dhe nëna ime gjithmonë më thotë se është një vajzë ku ti shkove të vish veten sepse unë jam Hunica nga familja ime që është në Shtetet e Bashkuara dhe e martuar me dikë nga India por unë jam mësuar me të dhe unë gjithmonë tingëlloj madje megjithëse nuk mendoja se do të ndodhte të martohesha me një Indu dhe e vërteta është se jam e lumtur dhe e dua këtë kulturë të bukur

 162.   cindy dijo

  Përshëndetje Alejandra, unë jam martuar me një burrë nga India dhe jam i lumtur, ai madje flet spanjisht më mirë sesa unë e mësova… problemi i vetëm është familja e tij që nuk më pranon por ne jemi të lumtur… të uroj mirë fat

 163.   cindy dijo

  Kam marrë emrin e gabuar, mesazhi ishte për ty Elizabeth

 164.   Elizabeth dijo

  pershendetje meksikane:
  Ajo që thua se ke pasur një të dashur nga biseda, dhe siç e përmenda tashmë po më ndodh. Di diçka ??? Ai sillet me mua shumë mirë, por kohët e fundit sa herë që flet me mua sillet kështu, siç thua ti bipolare, madje më duket se është delir. Çdo moment ai më thotë se indianët bëjnë vetëvrasje për dashuri, se kjo ndodh gjithmonë në Indi. wow, me te vertete me tremb. Ai flet vetëm për këtë dhe më dërgon shumë këngë me përmbajtje romantike, për mundësinë e dashurisë midis një të krishteri (dmth. Unë) dhe një hindu, që prindërit e tij të më pranonin me kënaqësi dhe unë do të shkoja të jetoja me të. Nuk e di që më pëlqen të flas me të, por nuk dua të ngre shpresat e mia. Nëse një ditë, siç thotë ai, ai vjen në Peru. Uau, nuk do të dija çfarë të bëja. Më frikëson, por unë e dua. Ju lutem më rekomandoni, e harroj dhe e fshij nga kontaktet e mia, apo e marr me ftohtësi dhe tani, por pa ndodhur ndonjë gjë serioze?
  faleminderit per pergjigjen tuaj

 165.   meksikan dijo

  Elizabeth
  SEPSE u bëra nusja e tij përsëri ...
  Ai nuk flet për vetëvrasje apo atë, por sot më shumë se kurrë është e qartë se e jona nuk do të funksionojë ... dhe ai dëshiron që unë të shkoj në Indi ... dhe kur të mendoj për gjithçka që nënkupton, si të braktis familjen time .. ..shtë shumë e vështirë .. ai nuk mund të vijë në Meksikë përgjithmonë sepse duhet të kujdeset për nënën e tij dhe unë nuk mund të shkoj atje sepse e di që nëse shkoj nuk do ta shoh më familjen time, të paktën ai me thote qe do te shihja si cdo 4 vjet, dhe kjo eshte nje kohe e gjate, ai eshte i gjithe bukuroshe, une vertet e dua, por kjo largesi eshte problem, nese doni keshille mos dashuro, sepse nese nuk je të gatshëm për të shkuar atje, nuk do të ketë asnjë rast ..
  Djali që njoha më tha gjithashtu se nëna e tij nuk do të ketë probleme sepse edhe unë jam një e krishterë, sipas tij ai mund të zgjedhë me kë të martohet.
  Unë i besoj atij, ai më ka treguar se ai vërtet më do, por problemi për ne dhe unë mendoj se për të gjithë ata që kanë lidhje në distancë, është se nëse doni që ajo të zgjasë përgjithmonë dikush duhet të largohet nga vendi i tyre .. .
  Dhe kjo nuk është aspak e lehtë, veçanërisht kur nuk keni para për të vizituar familjen tuaj shpesh ... të paktën kjo është çështja ime ...
  se nëse e dua, e dua me gjithë zemër dhe nuk e dini sa vuan ...
  Nëse nuk keni rënë në dashuri me të, atëherë më mirë mos ta bëni.
  mirë, unë nuk e di se çfarë është çështja juaj. por e di qe e imja: / vetem na ben te vuajme te dyve ... ne e duam njeri-tjetrin por nuk mund te jemi bashke .. eshte shume e trishtueshme e dini know
  Tani ne mbetemi si miq ... por unë e di që kur ai të zotohet (sepse do ta bëjë, duhet të jetë kështu në vendin e tij) shpirti im do të thyhet ... Nuk e di se çfarë do të bëj
  Unë mendoj se nuk jam më i miri për të të dhënë këshilla tani
  por shpresoj se historia ime nuk ju ngatërron më shumë, dhe se ju ndihmon në diçka
  besos

 166.   Elizabeth dijo

  Përshëndetje Monse26:
  wow, wow, wow. Ata me të vërtetë janë bipolarë. Unë e hoqa këtë marrëzi nga biseda e ICQ, e vërteta është, më thotë zemër e ëmbël, më mungon, dhe gjithçka që thua. Tani atij i është dhënë që të vendosë emra duke thënë se ne jemi shumë miq, një gur i vërtetë. Pucha, por unë dua të luaj lojën e këtij recontra imb ... Unë nuk mund të them fjalë të këqija nga mirësjellja. Me të vërtetë më argëton t’i them shumë gjëra vetëm për ta tallur. Sipër, ai dëshiron që t'i kaloj fotot e mia me dosje. kjo këmbë është një gur i vërtetë ... ha ha ha ha. Nga vjen kjo lloj paraziti ah ?????? me te vertete ju bejne te qeshni. Oh dhe më qesharaku është me origjinë Tamile, nga jugu dhe ai më dërgon filma që thonë gjithçka që ai thotë zakonisht ha ha. Me të vërtetë është shumë qesharake. Tani vërej mashtruesit që hyjnë në bisedë. Nje pyetje, nese jane vertet nga India (ha ha ha) a kane me shume imagjinate per te thene budallaqe te tilla? mirë, përshëndetje dhe një përqafim për të gjithë dhe të gjithë. ngaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

 167.   veturë e lirë dijo

  A di dikush diçka për indianët e GOA? cilat janë zakonet e një djali nga Goa? Faleminderit paraprakisht

 168.   Roxy dijo

  Përshëndetje vajza ... Unë jam nga Peruja, duke lexuar me të vërtetë të gjitha postimet tuaja, disa shumë simpatike dhe të tjera që më japin vërtet pauzë. Historia ime është: Kam takuar një djalë nga India përmes internetit 6 muaj më parë dhe e takova atë rastësisht, i cili banon në Kanada, por aktualisht është në Indi për të vizituar të afërmit e tij. Detaji është se së shpejti unë do ta takoj atë përmes procesit të emigracionit që ekziston atje, unë do të shkoj në Kanada në janar, me vendbanim. Në fakt, që kur e takova, ai më magjepsi, ne e trajtojmë njëri-tjetrin si miq të veçantë, me fjalë të caktuara dashurie dhe / ose dashurie, por kurrë nuk i themi njëri-tjetrit se e duam njëri-tjetrin, për të vërtetën mendoj se kemi disa frika të përballet me atë, dhe për shkak të kush jemi të pjekur (ne jemi mbi 30 vjeç), ne presim takimin tonë për të parë se çfarë do të ndodhë, të paktën unë, natyrisht në fillim të takimit përmes bisedës gjithçka ishte shumë e mirë atëherë u bëmë miq, për shkak të problemeve të caktuara, por që nga fundi i tetorit ai filloi të ishte më shumë Çfarë miku, edhe pas një ankese për të mos qenë shumë i dashur, jo shumë ekspresiv dhe unë me të vërtetë doja ta përfundoja edhe pse më pëlqen shumë, por për arsye të punës së tij, të cilën në fund e humbi, por që andej ai filloi të ndryshojë duke qenë më ekspresiv, duke thënë se pret momentin për të shprehur gjithçka që ndjen ditën kur do të më takojë. Por deri në nëntor para se të nisej për në Indi, ai më tha se dëshironte të martohej me mua, të jetonte me mua, mirë që të kisha dikë që e do, i thashë kohë pas kohe, se duhet të takohemi, thashë, ai befasoi mua qe ai me tha Kjo me te vertete, nuk e prisja, ai me tha se duhej te vendosja disa gjera sepse kjo do te ndryshonte jeten time atje, sepse dua te zhvillohem profesionalisht por ne te njejten kohe dua te krijoj familje me dikush special me të nuk e di, por ai dëshiron të martohet dhe të krijojë një Familje, me qëllimet që i vura vetes për të studiuar dhe për të krijuar njëkohësisht familje, do të jetë pak e vështirë, por unë vetëm e di që unë do ta vendos ditën kur do ta takoj, do të flas gjatë dhe shumë me të.
  Epo, unë u takova me motrën e tij përmes bisedës zanore, dhe sipas asaj që ai referoi, ai i ka thënë të gjithë familjes së tij për mua, sa mirë janë të shqetësuar që deri më tani, pas 30, ai nuk është martuar ende, mirë, kështu është është kulturë, është ajo që më komentoi.
  Unë kam frikën time dhe e bëj të ditur, por unë e dua këtë djalë, sipas tij është përgjegjës për veprimet e tij dhe nuk po luan me mua, ne do të takohemi së shpejti dhe unë jam me të vërtetë shumë i shqetësuar, me frikën nëse ai do të më pëlqen mua apo anasjelltas, për ndryshimin e kulturave, feja e fesë është një temë për të cilën flasim shumë pak, por e respektojmë atë
  Epo vajza pres komentet tuaja
  PS: Sylvia Unë do të doja të isha në kontakt me ju, ju jeni bashkatdhetari im që të jeni në gjendje të ndani përvojat tona

 169.   hëna e ëmbël dijo

  Pas dy vitesh lidhje me të ... vendosëm të shkonim të jetonim së bashku. Gjithçka ishte mirë derisa zbulova se kisha një jetë të dyfishtë. Djali i ëndrrave të mia doli se kishte një varësi të fortë në internet dhe për të kontaktuar biseda dhe kalonte (natyrisht fshehurazi) orë duke biseduar, duke krijuar profile dhe duke kërkuar vajza ruse. Imagjinoni se si unë qëndroj… i vdekur ... ai është i paaftë të pranojë por ai po më tradhtonte gjatë dy viteve marrëdhënie me vajza të tjera në internet, ai ra në dashuri me ta, u tha atyre gënjeshtra ... dhe ai kurrë nuk u tha atyre se ai tashmë kishte një të dashur ... keqardhje që unë jam akoma zvarritje ... 🙁 me pak fjalë, thjesht mos u besoni shumë atyre që ju tregojnë me integrime pasi ndonjëherë gjërat nuk janë siç duken ... përshëndetje

 170.   meksikan dijo

  hëna e ëmbël
  duhet të vendosni emrin e djalit ..!
  të fala..!

 171.   juria maira dijo

  Unë i dua indianët. Unë kam një të dashur që e donte atë ose emri i tij është momin musliman, acdu, ai jeton ose jeton në autin, tx. Ai ka një dyqan në San Marcos, puthje, zemër ………. Unë e dua atë kur ai merr mua për të ngrënë ushqim indian.

 172.   lopatë dijo

  Përshëndetje, e përmenda më parë që kisha një të dashur hindu, sepse pas një viti marrëdhënie që u ndamë, ai vendosi familjen e tij si pretekst por e vërteta është që nuk di se çfarë të mendoj sepse ishim pak keq për disa ditë sepse ai zbuloi shumë gënjeshtra nga ana e.
  kohët e fundit një kushëri i tij, i cili më urren, më tha se ai kishte një të dashur që më kishte lënë për një tjetër, nuk di çfarë të mendoj, nuk e njihja përmes ndonjë bisede, e takova personalisht, dhe ishte një histori shumë e bukur që ndjeva e mbrojtur nga ana e tij, edhe ai qau ditën që mbaruam, prandaj pyes veten, a është një person i aftë të shpërndahet kaq mirë? apo ishte vërtet i sinqertë? ...
  E di vetëm që ai më la një plagë të madhe dhe nuk mbaj inat sepse ai gjithmonë më bënte të ndihesha shumë mirë edhe pse gjithmonë e vinte punën e tij më parë, ai përpiqej të më linte kohë, por prapë mendoj se nuk do ta bëja të jem në gjendje ta shoh përsëri, megjithëse e bëri. Unë dua aq shumë sa kurrë nuk e kërkova më, tani përpiqem të jem e lumtur pa të ...

 173.   Kathy dijo

  Indianët dhe Nepalët janë perëndi, ato duken si një ëndërr që nuk do të doja të zgjohesha nga… ohhhhh, por kur diçka duket shumë e mirë për të qenë e vërtetë, zakonisht është.

 174.   meksikan dijo

  Ajo që mund të të këshilloj është që pa asnjë arsye të dashurohesh me të ... të gjitha gënjeshtrat e tij do të duken të vërteta .. Unë bëj njësoj si ti, fillova të luaja me zjarrin dhe më pas përfundova në dashuri me të .. ai ishte kaq super e lezetshme .. derisa pak nga pak zbulova se si ishte ne te vertete ... dhe ju e dini se une zbulova ... ne te njejten kohe qe ai kishte nje lidhje me mua ai e kishte me nje vajze tjeter dhe kur une u ballafaqua me te ai më tha se me të ishte interes i pastër që ajo të kishte miq në institutin kombëtar të imigracionit dhe se ajo do ta ndihmonte atë me vizën e tij që të mund të vinte të më shihte ... Unë nuk e blej atë histori ... tani flasim sipas miqve ... une bera kaq shume gjera dhe gjithmone isha aty, duke e falur ... dhe e dini qe nuk ja vlen te dashuroheni me nje nga kaq larg .. ka djem ne vendet tona dhe nuk është se janë më mirë ose më keq .. Unë nuk them asgjë kundër kulturës ... por të paktën dikush i afërt do ta ketë më të vështirë të të gënjejë ose të fsheh gjëra nga ti ...
  Unë them vetëm trajtojeni atë si një mik nëse doni të flisni me të ... por mos u besoni gjërave të tij .. ata ju thonë se ju duan në javën e parë të takimit me ju, atëherë ai do të bëjë gjithçka që të bjerë i dashuruar me te .. nga mesazhet tek celulari yt, thirrjet .. mesazhet ne fb, ai do te ju kushtoj kenge .. uau .. do jete me e bukura derisa te gjeje dike tjeter atehere do filloj te ndryshoj me ju dhe te le .. ose me keq ai do te mbaje marredheniet me ty ndersa eshte edhe me te tjeret ... vetem te them te ki kujdes ..
  regards

 175.   alepianist23 dijo

  Faleminderit vajza për këshillat tuaja vërtet! Rastësisht djali për të cilin po flasim nuk ka mbiemër Chauhan? Epo, unë jam shumë i tronditur nga modeli i djemve indiane që i bëjnë Latinët të dashurohen me një gënjeshtër! pse ajo patologji?

 176.   alepianist23 dijo

  Vajza dje mbarova marrëdhënien time me Belin, nëse kështu mund ta quaja hehe, mirë çështja ishte që unë u luta të mos e lija, që ai nuk kishte martesë të rregulluar dhe se ai dëshiron të më përmbushë, mirë këto janë fjalët se ai më tha, se donte një martesë për dashuri, se familja e tij nuk do të organizonte ndonjë martesë, mirëpo gjithsesi! Nuk di se çfarë të mendoj për të gjitha këto, sepse pyes veten se çfarë bën ai duke dashur të dashurohet dhe më pas të më zhgënjejë aq shëmtuar, më dhemb shumë me ta në përgjithësi dhe me të, mirë që unë i ofrova miqësinë time, ne Do të shoh, por unë kam bindjen e patundur që të mos kem një marrëdhënie jo të shëndetshme me të përmes internetit. Faleminderit për këtë post madhështor, sepse më ndihmoi të shpërndaj shumë dyshime, shpresoj që një ditë imponimet fetare dhe kulturore për qeniet njerëzore do të jenë shfuqizohet përfundimisht nga bota! eshte deshira ime! Faleminderit perseri

 177.   meksikan dijo

  me fat…!

 178.   alepianist23 dijo

  Vajzë meksikane, çfarë rekomandon të bëj? E eleminoj? sepse sipas tij ai po qante sepse i thashë të bëhesh shok friends. Ai që ju shkruajti kishte një mbiemër, chauhan?

 179.   loli dijo

  Le të shohim vajzë ... ne nuk mund t'ju tregojmë se çfarë duhet ose nuk duhet të bëni ... por me të vërtetë duke lexuar të gjitha historitë mendoni se e juaja do të jetë ndryshe? mendoni se do të jeni së bashku në të ardhmen? hap syte te lutem .. sa jemi? 20, 30 ose më shumë vajza që kanë kaluar të njëjtën gjë .. djem që ju i njihni në internet, një javë ata ju thonë se ju duan, ju kërkojnë foto, ju dërgojnë foto, bla bla ... dhe pastaj rezulton se ata kanë bërë të njëjtën gjë me 10 më shumë .. Unë kam qenë naiv por jo më shumë!

 180.   meksikan dijo

  E vërteta është, siç thotë loli, ju duhet ta vendosni atë. Ai që dija nuk quhet kështu, ai është njeri topolak, punon si përkthyes. Mos e rrëfe emrin, ata ia ndryshojnë. .. Ai që unë e njihja gjithashtu qau, atëherë kur ai dëshiron të largohet nga ju ai do të thotë se familja e tij organizoi një martesë për të dhe se ai nuk mund të refuzojë .. Midis shumë justifikimeve të tjera .. Në të vërtetë ata thjesht duan të kalojnë kohën, të kujdesshëm, unë ju këshilloj të mos dashuroheni ose të lini veten të mashtroheni prej tij

 181.   monyk @ dijo

  Unë nuk e di pse në fillim isha kurioz të pyesja për këtë kulturë, por unë kam zhgënjyer një chi * @ <…, kurvë them zorry unë nuk dua të ofendoj, por ishte e gabuar për mua të vrisja të mitur dhe madje as chi… / * @ g

 182.   I zemëruar dijo

  Përshëndetje! Kam lexuar disa komente për të gjithë ju, unë kam një të dashur hindu në internet, ai është shumë i lezetshëm, shumë i dashur, shumë ekspresiv, por realiteti është se kush e di nëse ai me të vërtetë më do mua dhe unë nuk di çfarë të bëj mendohu për të, ai studion atje Dhe ai është shumë inteligjent. Unë e dua atë. Ai është një student i shkëlqyeshëm, por më vjen keq që nuk mund ta takoj as në ueb kamera. Unë nuk di vërtet çfarë të bëj ??? ndonje keshille

 183.   alepianist23 dijo

  Përshëndetje Angi! Unë ende kam nëse mund të telefononi një marrëdhënie me një djalë hindu, në fakt ata janë disa djem ëndërr, princër kur bëhet fjalë për të trajtuar vajza shumë të buta dhe të ëmbla, por të gjitha komentet e mësipërme lënë shumë për të thënë! Pse nuk mund ta shihni në ueb kamera?

 184.   I zemëruar dijo

  sepse sa herë që i them ai më thotë se nuk ka një, dhe ai thotë se do të blejë një, e vërteta është se ne të dy jemi shumë larg në kontinente të ndryshme, nuk di të mendoj nëse kjo ka një të ardhme, ne tashmë kemi 9 muaj takim por hej iluzion, edhe pse në realitet nuk më pëlqen kultura e tij, por vetë vendi që unë dua dhe ai është shumë i bukur,

 185.   alepianist23 dijo

  Mmmmmm ok Të ka dërguar të paktën foto? Unë jam nga Venezuela dhe ju? Djali që unë i shkruaj është gjithashtu super i bukur, në fakt ai është një model, shpresoj të mos jetë i njëjti hehe, do të ishte trishtuar ... nga cili qytet është ai që ju shkruan? Kam vetëm 1 muaj me të ... emri i tij fillon me A dhe mbiemri i tij me C ..

 186.   alepianist23 dijo

  Përshëndetje Angy, mirë nuk e di nëse kam një të ardhme, e vërteta është që unë jam shumë realist dhe mendoj se jo, thjesht shpresoj se nuk i besoj gjërat që ai më thotë plotësisht, sepse atje nëse situata do të ishte serioz, duhet të jesh realist dhe të dish që një biletë nga India për në çdo vend të Amerikës Latine është shumë e shtrenjtë, dhe duhet të shohësh se çfarë mundësish dhe synimesh ka djali për të parë nëse do ta bëjë atë sakrificë, sepse është një pasuri .... Çfarë ju ka thënë të vini në vendin tuaj? apo ti te shkosh tek i yti? cilat janë shanset që kjo të ndodhë?
  Ju keshilloj te mos i shkruani, sado e veshtire te jete, prisni te shikoni nese ka nevoje per ju sic ben, i jepni edhe 3 dite, nese jo ... ju keshilloj te thoni lamtumire me te, sepse ti do të vuaj shumë Kur unë dua ta bëj këtë me ty gjithë kohën, nuk është vetëm se ata luajnë me ndjenjat e tua, sa vjeç je dhe sa vjeç ai? Çfarë ju tha për martesën e rregulluar?

 187.   Angy dijo

  Epo, vini re që unë jam 24 vjeç dhe 23, në fillim të marrëdhënies, ai dy herë më tha të shkoja atje, por unë thashë jo sepse është e qartë një që është shumë e gjatë dhe një tjetër që nuk do të shkoj vërtet rrezik Përveç faktit që kemi biseduar për martesë dhe ai më tha një herë se ai do të martohet në 28, dua të them njësoj si unë, por ai më tha se ai do të shihte se si do të shkonte marrëdhënia jonë, por realiteti është se e gjithë kjo është një histori zanash, dhe mirë duhet të zgjoheni dhe të shihni që nuk do të ndodhë kurrë, edhe nëse ju them diçka ndjej se e dua mjaftueshëm, ka por duhet të zgjohem nga kjo histori, dhe nëse një ditë do të doja të udhëtoja në Indi, por vetëm të shëtisja asgjë tjetër, sepse të jetoja kurrë nuk ka.

 188.   Angy dijo

  por hej ,,, ale që ne do të bëjmë thjesht pyesni Zotin për ta në mënyrë që sytë e tyre të jenë të hapur dhe pastaj ata janë të lumtur dhe t'i japin fund martesave të rregulluara

 189.   alepianist23 dijo

  është e vërtetë Angy ... ke të drejtë ... është e trishtueshme por është realitet, jo gjithçka në këtë botë është perfekte, apo si duhet të jetë .. jeta është kështu .. ne duhet të kërkojmë një dashuri më të mundshme, madje nëse nuk është një përrallë si ajo që këta djem hindu na bëjnë të ëndërrojmë ... ne duhet të kërkojmë diçka më të mundshme, më afër, një djalë nga ambienti ynë ... atëherë unë do të vazhdoj të postoj atë që ndodh me mua, në mënyrë që ne të gjithë ndajnë përvoja, unë jam 23 dhe ai është 26, unë mendoj se këtë vit Ai do t'i japë atij një grua nga të afërmit e tij atje. Realityshtë realiteti i trishtuar i tyre ... dhe po, nuk ka asgjë më të fortë se lutja ndaj Zotit, le të lutemi për ta, sepse kjo botë i ndryshon këto kultura të forta ndonjëherë të pamundura për t'u pranuar

 190.   Angy dijo

  po ale !!!!! Isshtë më mirë të gjesh një afër, sepse çfarë dobie ka dikush kaq gjatë, dhe mirë nëse jo të gjithë janë si djali që ndau se më të mirët u larguan nga vendi i tij, por në të vërtetë jo të gjithë janë të tillë dhe Sa turp për këtë ,,, buneo ale Më pëlqente të dëgjoja nga ju !!! ne jemi në kontakt atëherë ... duhet të shohim se çfarë i dashuri juaj vazhdimisht ju tregon ...

 191.   i vogël dijo

  Përshëndetje të gjithëve ... Unë i kam parë këto komente dhe më ka tërhequr vëmendjen sepse jam në të njëjtën situatë me ju ... Unë kam një të dashur hindu dhe ai është shumë i mirë me mua, ai është 19 dhe unë 22 edhe pse thotë ajo moshe nuk ka rendesi, Epo, ai me thote se me do dhe se deshiron te martohet me mua dhe une i thashe qe nuk mund te jete sepse feja dhe zakonet e tij nuk jane si te miat dhe ai me tha qe nuk i intereson se ai do të largohej nga vendi i tij për mua, se ai do të vinte të më kërkonte por të më merrte në Indi për t'u martuar ... por kjo më trishton sepse e dua shumë dhe nuk dua të emocionohem, çfarë mund të ti me keshillon mua ???

 192.   meksikan dijo

  keshtu jane te gjithe .. pastaj me vone ju thone qe duan te martohen dhe te bejne familje dhe cdo gje .. mire nuk eshte aq e vertete, duket e vertete dhe na bejne qef, por ne fund te fundit e zbuloni realitetin pak nga pak .. ky djali me te cilin une flas, ai akoma me thote qe ai me do mua .. dhe ju e dini ate, genjeni ... une kam pare se si ai flirton me vajzat e tjera .. ai i thote po te njejten gje sic i thote ai mua ..
  Sadshtë e trishtueshme, por më mirë gjeni dikë që mund të takoni personalisht dhe mos ëndërroni shumë një dashuri që nuk mund ta siguroni se është e vërtetë .. çfarë dini nëse ai nuk po ju gënjen, në internet është shumë e lehtë për të gënjyer .. ju thoni dhe thoni gjëra edhe nëse nuk janë të vërteta ..
  Sidoqoftë, thjesht po them të jesh i kujdesshëm

 193.   alepianist23 dijo

  Përshëndetje Vogëlush, shikoni, mendoj se askush nuk mund t'ju thotë se ai djalë që ju shkruan ka ndjenja të këqija, mbase nëse është i dashuruar me ju, çfarë ndodh është që kultura e tij, siç e keni thënë vetë, dhe shoqëria e tij të parandalojë atij që të ketë një jetë sentimentale siç do të dëshironte, ju gjithashtu duhet të shihni se nga cila klasë shoqërore ai vjen dhe kështu të dini nëse ai do të jetë në gjendje të mbledhë paratë dhe të shkojë në vendin tuaj, ose të vlerësoni nëse dëshironi të rrezikoni jetën tuaj për dashurinë e tij, unë ju them nga përvoja ata pa dyshim që ata janë djem shumë të ëmbël, por atje ata nuk i lënë ata të zgjedhin partnerin e tyre, kjo është arsyeja pse ata përpiqen të zgjedhin partnerët e tyre edhe nëse është jashtë vendit, ju thjesht keni te jesh i sigurt qe eshte dashuri ... me thuaj dicka nga je? Dhe sa kohë keni që jeni në lidhje me të? ju ka thirrur e keni parë në ueb kamera?

 194.   Nanu dijo

  Amigaaaaas !!!! Jam shumë i trishtuar 🙁 🙁 🙁 Zbulova që i dashuri im po shkruante me një tjetër në fb. dhe madje në mur i shkruajti shumë pafytyrë !!!!! cfare bej une ??? Padyshim që unë e godas atë si qeni që është! : Unë

 195.   alepianist23 dijo

  pershendetje nanu! Si quhej i dashuri yt indian? Pse i dashuri im indian më shkruajti dje në mur, hahaha dhe nëse është e njëjta gjë? ose:

 196.   lopatë dijo

  Vajza, ajo që ju këshilloj është se nuk u besoni djemve që nuk i njihni, të cilët i njohin vetëm virtualisht, nuk është më sepse është hindu vetëm se në internet mund të jemi çdokush ...
  Sa i përket hindusëve, e kuptoj që pothuajse të gjithë ne që kemi pasur të dashur nga India përfunduam keq ... Unë zgjata një vit me timen dhe e përsëris që nuk e takova në internet dhe megjithatë ndjej që nuk e dija gjithçka, ishte një gënjeshtër ... Ndoshta nuk janë të gjitha njësoj por është më mirë që nuk janë aq besimplotë, janë të ëmbël, të dashur, të vëmendshëm por shumë gënjeshtarë.

 197.   Nanu dijo

  ALEPIANIST !!!!! mos me thuaj qe je briri im jaaaaaaa
  Unë ju jap karakteristikat e tij: ai është i dobët, i errët, i gjatë dhe ai më tha se ai është një inxhinier kompjuteri jeee emri i tij fillon me "G" dhe mbiemri i tij me "S" !!! 😉

 198.   vegjetale dijo

  Sa bukur çfarë bëri RASH. Dhe unë jam argjentinas dhe i dashuri im është hindu, një sik i bukur dhe nga sa lexova mendoj se isha me fat, pasi babai i tij i dha leje të zgjedhë gruan e tij, dhe ai gjithmonë më thotë se unë jam gruaja e vetme për zemrën e tij. Jam totalisht e dashuruar dhe sa herë që e shikoj më ndriçohet shpirti.

  Unë nuk dija asgjë për këtë kulturë apo njerëzit indu personalisht, por zbulova se ata janë njerëz me zemër shumë të mirë

 199.   lina dijo

  Shkëmbimi i përvojave, më pasurimi… .. Unë do t'ju tregoj se takova një indu në internet, i cili jeton në Meksikë, dhe ne filluam të njihemi, marrëdhënia duket e mirë. por në takimin e dytë ai më tregon se ai është i ndarë për 5 vjet, një divorc është shumë i vështirë në Indi, edhe sepse ai ka dy fëmijë, ... ai nuk më premton asgjë pasi jemi duke u njohur me njëri-tjetrin. ..
  Po lexoja komentet dhe përkon me atë që papritmas ai është super i dashur dhe pastaj humbet rreth 15 ditë dhe më kërkon përsëri, sqaroj se nuk po e kërkoj, megjithëse më pëlqen, e vërteta është që unë kam pak frike sepse eshte e ndare, mire Ne jemi pare vetem 4 here dhe nuk dua te dashurohem, megjithese me terheq shume. Gjithashtu nuk e di se si ekzistojnë zakonet apo ligjet. faleminderit per keshillat tuaja

 200.   Adhurimi dijo

  Hi all,

  Emri im është Tapan, burrë nga India, unë gjithashtu jetoj në Indi. Herën e parë po lexoj komente për hindusët. Thjesht dua të them se nuk janë të gjitha njësoj, ka të mira dhe të këqija në të gjitha pjesët e botës. Ka martesë që zgjat një jetë, por në vendet evropiane ka më shumë incidente të divorcit. India është një vend shumë i madh, ka shumë rajone dhe fe, secili Rajon është i ndryshëm nga një tjetër, secili rajon ka kulturën e vet. Mentaliteti varet nga edukimi dhe mjedisi. Këtu gratë dinë vetëm të sakrifikojnë. Një martesë e rregullt nuk është gjithmonë e saktë, sot gratë bëjnë martesë për dashuri. Dua të them një gjë, martesa e rregulluar nuk do të thotë e keqe, ka dashuri, ka paqe, ka qetësi. Ndonjëherë më mirë se martesa për dashuri. Kam parë shumë njerëz, ka të mirë dhe të keqe ... duhet të jesh gjithmonë hapi sytë.
  Më fal, Spanjishtja ime nuk është e mirë.

 201.   alepianist23 dijo

  Përshëndetje nanuu haahaha mirë përputhet me karakteristikat që vendosët por djali që më shkruan është model dhe emri i tij fillon ppr A dhe mbiemri i tij nga C hehehe shpresojmë të mos jetë e njëjta jeeee

 202.   I zemëruar dijo

  Përshëndetje !!!! Ato mbulojnë të vërtetën është se mirë nëse di çfarë të besosh mbase ke të drejtë sepse jeton atje ka dhe di më shumë për këto gjëra, sepse je me origjinë prej andej, por hej mendoj se dashuria duhet të jetë e pastër e pastër dhe jo e rregulluar por mirë Ju i keni zakonet tuaja, dhe mendoj se jo të gjithë janë të lumtur me një martesë të rregulluar, dhe në lidhje me fetë, ufff, ka shumë, dhe një përqindje shumë e vogël janë të krishterë. Epo Zoti e bekoftë Indinë.

 203.   Nanu dijo

  HAHAHAHA Uuuufffff për fat të mirë nuk është i njëjti alepianist23 hahahaaaa
  Isshtë mirë që dikush nga India të lidhet me ne me këtë mjet jeee, kështu që ne mund të bëjmë shumë pyetje që kemi në lidhje me INDUS jeeee
  Përshëndetje Tapan, do të doja t'ju bëja disa pyetje jeeee
  1. A janë të ftohtë meshkujt indianë?
  2. le gratë të punojnë?
  3. ndajnë përgjegjësitë e rritjes së fëmijëve me gratë e tyre?
  4. A është e vërtetë që nusja dhe dhëndri nuk mund të puthen në rrugë ose para prindërve të tyre?
  jeee shpresoj te me pergjigjesh menjehere jijiji FALEMINDERIT !!!!! 😀 tqmm edhe une nuk ju njoh !!!!!

 204.   Adhurimi dijo

  Përshëndetje @ Angy !!
  Nëse më duket se i kuptoj gjërat e Indisë, pajtohem me ty Dashuria do të ishte e pastër.
  Në rastin e martesës së rregulluar, ajo fillon para martesës kur dy familje bien dakord për këtë qëllim… nëse është e vërtetë është një zakon i vjetër.
  Të dy familjet kanë pëlqimin e vajzës dhe djalit.
  Thjesht dua të them për ty është shumë e rrallë por nuk mungon dashuria në një martesë të rregulluar. Sot ka shumë raste divorci në martesë dashurie .... në këtë rast çfarë do të thuash? Përkundrazi, martesa e rregulluar jetohet gjatë gjithë jetës.
  Martesa e rregulluar - jo gjithmonë e keqe.
  Martesa e dashurisë - jo gjithmonë e mirë.
  Përshëndetje.

 205.   Adhurimi dijo

  Përshëndetje @Nanu !!
  Me lejen tuaj unë jam këtu. Kaq shumë pyetje .... Unë gjithashtu nuk i di të gjitha gjërat dhe zakonet e Indisë ... sepse ka shumë rajone, zakone dhe fe ... nuk është aq e lehtë për t'u njohur. Të gjithë modët duan t'ju ndihmojnë në lidhje me INDUS.
  1. A janë të ftohtë meshkujt indianë? - Nuk jam i sigurt se çfarë kuptoni? E keni fjalën për meshkujt që janë fizikisht të ftohtë? Nuk eshte e vertete.
  2. le gratë të punojnë? - Përsëri nuk është e vërtetë, sot ka shumë gra që punojnë, por ka një familje shumë të mirë ekonomikisht, gratë e këtyre familjeve nuk punojnë në zyrë, ata kanë biznesin e tyre. Gratë gjithashtu punojnë në Call Center / BPO gjatë natës.
  3. ndajnë përgjegjësitë e rritjes së fëmijëve me gratë e tyre? - Nëse krahasohen përgjegjësitë.
  4. A është e vërtetë që nusja dhe dhëndri nuk mund të puthen në rrugë ose para prindërve të tyre? - Rregulli Indian, puthja nuk lejohet në rrugë. Në shenjë respekti, ata nuk puthen para prindërve të tyre.
  A keni një të dashur INDU?
  Shpresoj që këto përgjigje t'ju shërbejnë.

 206.   Adhurimi dijo

  Përshëndetje @ Nanuu… është shumë e vështirë për të besuar njerëzit e FB. A jeni nga cili vend? Të rinjtë gjithmonë romantikë në internet, por jo enrialization. Për martesë duhet të njihni njerëzit personalisht. Kështu që ky djalë shkon në vendin tuaj apo ke ardhur ne Indi hehehe ??

 207.   sofia dijo

  Ai po më shikonte shumë, por përgjithësisht, edhe pse konservatorë, askush nuk ju thotë asgjë që të jeni të mirë, të buzëqeshni, etj., Me miqtë dhe familjen e tij.
  Shpresoj që përgjigjja ime të ju ketë ndihmuar, nëse keni nevojë të dini diçka mos hezitoni të më thoni

 208.   Katrina dijo

  Oh, më ka munguar duke shtuar se kam menduar për perceptimin se atje mund të buzëqeshësh, sepse kam lexuar që ata nuk i buzëqeshin njëri-tjetrit. Se ata e bëjnë këtë më shumë me të huajt, sepse kur e bëjnë me njëri-tjetrin, është diçka që menjëherë sjell dyshimin e tyre për qëllimet e bashkëbiseduesit të tyre. Gjeta dy bloge shumë interesante për këtë dhe shumë indianë si ata që e konfirmojnë këtë. Megjithëse nuk e di deri në çfarë mase është e vërtetë, sepse këtu shoh indianët që buzëqeshin butë për tu drejtuar të tjerëve.

  Dhe gjithashtu u habita që atje, përgjithësisht, ata shohin shumë keq duke dalë me njerëz, duke u takuar, duke u prishur, duke përsëritur ciklin, duke u martuar, duke u divorcuar. Ata e shohin atë si shumë të pamoralshme, siç lexoj, sepse për ta, marrëdhëniet që bazohen në dashuri janë të paqëndrueshme, dhe se martesa e rregulluar është diçka që ndërtohet, e cila është si bashkimi, jo i një burri dhe një gruaje, por të dy familjeve, kështu që prindërit supozohet se janë përgjegjës për gjetjen e perspektivës që plotëson më mirë pritjet e tyre.

 209.   lina dijo

  Shtë e vërtetë që në Indi, fakti që një çift është ndarë është sikur të ishin të divorcuar ????. Për arsyen që divorcet janë shumë të vështira atje?

  që unë konsideroj një indu të veçantë.
  falënderim

 210.   jaan nguyen dijo

  Kam harruar… .. ai dëshiron të vijë në Meksikë sepse dëshiron të martohet me mua… ai gjithmonë flet me mua për martesën .. ai më kushton këngë dhe poezi të bukura me. oh vërtet nuk di çfarë të besoj më: (… .. që të gjitha kanë një ditë të mbarë vajzat

 211.   meksikan dijo

  Përshëndetje jaan nguyen ... Edhe unë jam nga Meksika .. dhe kjo është ajo që ish-im më tha se donte të vinte të martohej me mua ... ne u ndamë kohët e fundit sepse zbulova shumë gënjeshtra .. tani ai ka një tjetër të dashur internet, por ai vazhdon te me thote qe dashuron, dhe se une e ndihmoj ate me vizen per te ardhur ne Meksike dhe se ai do te martohet me mua dhe se ne do te harrojme cdo gje qe ndodhi ne internet se ne jeten reale do te ishte ndryshe me mua , se do te jete besnike .. gjithsesi .. Nuk e di si e ndihmoj te vije .. dhe e verteta eshte nese besoj ne dashurine e tij, tani jemi 2 vjec .. nese dini ndonje menyre per ta ndihmuar me vizen, do te vleresoj nese me njoftoni ..

  dhe lidhur me djalin tuaj, nuk e di .. mbase nëse ai ju do .. mbase jo ... gjithçka përfshin një rrezik, vetëm jini shumë të kujdesshëm .. përpiquni të mos dashuroheni aq shumë, të paktën derisa ta takoni personalisht .. me besoni qe ju mashtrojne ju dhemb, por nese eshte ne internet, .. hmm, dhemb edhe pak ..

  Ne nuk mund t'i gjykojmë djemtë, madje e imja më prezantoi me nënën e tij në ueb kamera .. ai argumentoi me të që të ishte në gjendje me mua .. dhe tani .. Unë mashtroj një tjetër gjithashtu në internet ... marrëdhëniet nga larg nuk janë aq të lehta .. më pak duke qenë nga deri tani ..

  Thjesht po them kujdesu për veten
  regards

 212.   Nanu dijo

  hahahaha pershendetje pershendetje. E vërteta është se do të jetë shumë e vështirë për mua të shkoj në vendin tënd hahaha sepse është larg dhe gjithashtu do të ishte e vështirë për mua të mbledh paratë e nevojshme për të udhëtuar hahaha dhe unë jam nga Paraguai !!!
  E vërteta tani jam duke u zhgënjyer me të hahaha Kam takuar një djalë nga vendi im që kam filluar ta pëlqej hahaha dhe që meqë ra fjala i duket shumë agjajajajjaajaa indiane Platonike
  Faleminderit Tapan !!!!!

 213.   Adhurimi dijo

  Përshëndetje Nanu ... nëse ju duhen para për të udhëtuar ... mirë tani jeni me fat, gjetët një djalë nga vendi juaj. Ky djalë nuk është indu e drejtë?

 214.   Angy dijo

  Përshëndetje !!!!!!! Të gjitha këto histori më duken shumë interesante, megjithëse janë shumë të vërteta, i dashuri im është gjithashtu nga India dhe ne do të festojmë një vit takimi por tani ai është shumë i largët nga unë, ai thotë se kjo është për shkak të punës së tij dhe për shkak të universitetit. Por ajo që unë di është se unë kurrë nuk do të jem në gjendje ta njoh deri më tani se është India, edhe pse kurrë nuk do të humbas shpresën për të qenë në gjendje të udhëtoj atje.

 215.   jaan nguyen dijo

  Përshëndetje Angy është e drejtë… .. Unë me të vërtetë e besoj pasi që ata janë disi të përkushtuar. puna dhe kolegji nëse i mban ata të zënë… por unë ndiej që nëse ai vërtet të do ai duhet të marrë kohë me ty… mbase ata nuk e shohin njëri-tjetrin për shumë kohë por unë mendoj se të paktën ju komunikoni me të. Dërgoni mesazhe ose bëni që ai t'ju telefonojë herë pas here ose thirrjen tuaj në mënyrë që kjo marrëdhënie të mos humbasë .. ose sqaroni mirë nëse marrëdhënia ende funksionon ose nëse ai nuk do t'ju marrë parasysh, është më mirë të përfundoni se tingëllon e papërpunuar, por Unë mendoj se do të ishte më e mira ... për të shmangur dëmtimin e vetes më shumë ... dje unë fola mirë me të dashurin tim dhe i thashë atij sepse isha tashmë i vendosur ta përfundoja sepse e lëndova veten dhe do të ishte shumë më keq .. Unë ju rekomandoj që të flisni me të dhe t'i vendosni letrat në tryezë, shpresoj se do të bëni shumë mirë ... këta djem hindu !! ata na sjellin pa kokë!

 216.   Jeanette Robles dijo

  Do të doja të dija shumë për kulturën indiane, por mbi të gjitha do të doja të flisja me një indian të moshës sime, pak a shumë 58 vjeç, unë jam një zonjë punëtore e mirë dhe do të doja të isha mik me njerëz si ti

 217.   Xiomi dijo

  Unë kam një të dashur hindu! Dhe ai më miraton mua, ai është djali më i bukur që kisha takuar. Jam super e dashuruar <3 dhe me pelqen e gjitha kjo dhe se shpejti do martohemi

 218.   Diana dijo

  Përshëndetje të gjithëve

  Jam i ngazëllyer kur di që nuk jam i vetmi që e dua Indinë. Edhe unë do të doja të martohesha me një burrë nga India. Ata janë të ndjeshëm, romantikë, me të vërtetë e duan shpirtshmërinë, besnikërinë e tyre, etj. Nëse dikush e di? Epo flasim, hee hee hee Zoti ju bekoftë.

 219.   Adhurimi dijo

  Përshëndetje, Diana,

  Unë jam këtu nga India.

 220.   Diana dijo

  Përshëndetje Tapan:

  Faleminderit për të qenë në dispozicion. Dhe unë e konfirmoj dëshirën time: Unë do të doja të kisha një burrë nga India, e pyes Zotin. Gjithashtu unë do të doja të udhëtoja atje një ditë. I dua filmat Bollywood, historitë e tyre, këngët e tyre (zëra dhe tekste), kërcimet e tyre, gjithçka është e bukur. Kultura e tyre, unë e pranoj se gjithçka që ata kanë thënë, pasi në çdo gjë ka gjëra të mira dhe të tjera jo aq shumë; por përmes filmave kam mësuar ta dua këtë vend. Zoti dëshiron të takojë princin tim blu të Indisë. Një përqafim Tapan. Dhe përshëndetje nga Kolumbia për të gjithë njerëzit e bukur të Indisë.

 221.   Santana dijo

  Përshëndetje për të gjithë / si!
  Pas gjithë këtyre komenteve, unë jam shumë i hutuar ... Unë kam pasur një «mik» hindu përmes bisedës Skype për disa muaj dhe u takuam rastësisht në të njëjtën mënyrë .. djali pretendon të jetë super i dashuruar dhe madje thotë që ai më do mua dhe pastaj për Shih se çfarë ndodh unë shkoj së bashku me dyshimet e mia dhe nuk mund ta mohoj se më pëlqen. Mirë për të mos bërë një histori të gjatë, ai kaloi disa ditë në shtëpinë e prindërve të tij për të vizituar dhe që kur u kthye në shtëpi nuk ka ndaluar të më kërkojë të martohem me të

 222.   Santana dijo

  që unë duhet të shkoj në Indi sa më shpejt të jetë e mundur për t'i takuar ata dhe për të filluar përgatitjet e dasmës .. që pastaj ai vjen me mua në vendin tim për të takuar prindërit e mi

 223.   Bernard dijo

  Tani jam në Indi, jam nga Peruja, jetoj në Spanjë dhe kam ardhur të bëj një kurs në kirurgjinë e kataraktit me fakemulsifikim. Epo, mendova se niveli i mjekëve në përgjithësi ishte i shkëlqyeshëm, por atje ku arrin, ata janë vetëm të rregullt, ka shumë papastërti, shumë injorancë, ka krim dhe gjithçka ashtu si çdo vend tjetër i varfër me rëndimin faktor që ka erë të keqe, ka më shumë sëmundje prej të cilave mund të imagjinohet dhe shumë pabarazi sociale. Shumë injorancë, dhe besime të çuditshme. Kjo është përshtypja ime, ha dhe ata që kanë para si Evropa dhe Shtetet e Bashkuara shumë dhe duan të duken si ata.

 224.   Karin dijo

  Epo, ky paragraf i parë është për Bernardo, unë jam gjithashtu nga Peruja dhe takova një djalë hindu inteligjent dhe të pjekur. Dhe është më mirë të mos nxjerrësh në pah gjërat e këqija për asnjë vend, sepse në të gjithë botën ka gjëra të këqija, prandaj vendet përpiqen të ecin përpara duke u përpjekur të mbajnë gjëra të mira.
  Lidhur me temën me të cilën merren, për martesat e caktuara ose për dashurinë, unë gjithmonë do të jem në favor të martesës për dashuri dhe besoj se është ajo për të cilën çdo qenie dëshiron, sepse është mënyra e vetme për të arritur në mënyrë të sigurt lumturinë, sepse nëse atje është dashuri ekziston Vullneti dhe gjithçka do të jetë e mundur (zgjidh të gjitha llojet e problemeve) dhe nëse ka një divorc në një martesë kjo është për shkak se çifti i pëlqente njëri-tjetrit dhe nuk e donin njëri-tjetrin (dashuria mungonte).

 225.   i ndrojtur dijo

  pershendetje vajza ..
  Ravi Arora është një burrë i shëndoshë, nga India është 24 vjeç, është përkthyes .. i pëlqen të ketë disa të dashura në internet në të njëjtën kohë, i mashtron duke thënë se i do dhe se do të udhëtojë për tek ata vend te martohesh me ta, se pari do te jete shoku yt dhe pak nga pak do te beje te dashurohesh me te, eshte shume i zoti te genjeje .. ki kujdes .. !!!

 226.   Angy dijo

  Përshëndetje Malu dhe si është mbiemri Ravi ??? Jam i interesuar ta njoh, shikojeni, nëse mund të ma jepni do të ishte interesante dhe unë do ta vlerësoja shumë.

 227.   i ndrojtur dijo

  Ravi Arora është emri i tij në internet… Chitkara është mbiemri i tij i vërtetë
  Nëse keni ndonjë pyetje tjetër me kënaqësi do t'ju përgjigjem ..

 228.   Adhurimi dijo

  Në cilin qytet jeton ky djalë?

 229.   i ndrojtur dijo

  ai është nga Delhi i ri.
  Thjesht po them të jesh i kujdesshëm me djemtë e internetit, disa thjesht duan të rrijnë, nuk e kanë problem të thyejnë zemrat ... dhe kjo është njëra prej tyre ... ju lutem ... !! mos bini në dashuri në internet, dashuria është e bukur, por në jetën reale, interneti ka shumë rrezik dhe shumicën e kohës është i rremë, dhe do të lëndoheni vajza, e them nga përvoja ..

  Kujdesuni dhe dashurojeni shumë njëri-tjetrin

 230.   najareti dijo

  oooooooooooooooooooooooooooooooooooooo: *

 231.   Yuli dijo

  hola …la verdad estuve leyendo muchas de las historias anteriores y me quedo tan asombrada , hay tantas cosas que se parecen a mi historia…yo soy de colombia y conocí un hombre de la india por Internet hace mas de un año , empezamos como amigos y cada día nuestros encuentros eran mas repetitivos , me llenaba de amor ternura confianza me contaba su vida , de su familia de su ex esposa sus dos hijos , al igual que yo le contaba sobre mi vida ,,como era mi dia a dia , poco a poco nos fuimos enamorando , el era demasiado especial , pendiente de mi todo el tiempo las horas eran tan cortas cuando nos encontrábamos por Internet,me decía que me amaba que yo era la mujer mas hermosa que jamas el había visto, que mi color de piel lo tenia fascinado etc,que nos comprometeríamos para matrimonio que ya el habia hablado con su familia en mumbai ,que lo único que faltaba era que nos viéramos para arreglar las fechas de la boda, yo tome la decisión de viajar a la ciudad donde el se encontraba , el no vivía en la india , vive en otro pais cercano a la india , bueno lo cierto fue que organice todo y viaje me encontré con el en ese lejano pais , para mi fue un sueño hecho realidad en ese momento yo estaba dispuesta a dejarlo todo por su amor , por encontrar una estabilidad emocional ,,,en fin lo que una mujer sueña para su futuro sentimental , un hogar hijos etc…cuando nos vimos fue hermoso, me llevo a su casa y me repetia que su Dios era muy generoso por tenerme en sus brazos , me miraba y me decía que me amaba muchas veces , pero ese viaje dias después se convirtió en mi peor pesadilla , el me mintió , aun sostenía una relación con su ex esposa y mas cositas , era bipolar …un dia me decía que me amaba y otro dia salia como si nada , yo dormía en otra habitación y le preguntaba por que su actitud , el me decía que no estaba seguro que temía que yo lo fuera a dejar por que esa cultura donde el vivía era muy diferente a la mía y el trabajaba mucho , que otra desilucion no la soportaria , pero que aun asi me amaba, solo dormía 4 horas diarias la mayor parte del tiempo lo pasaba trabajando y cuando llegaba a a casa se encerraba en el estudio hasta altas horas de la madrugada,asi fue como me di cuenta de que hablaba con su supuesta ex , ella es del salvador y hablaban en español mas aun entendía que se decían el pensando que yo dormía profunda,aunque confieso que solo lo escuche una vez , no por que no tuviera la oportunidad si no por que se partía mi corazón en mil pedazos, adelante mi regreso a mi pais , de la fecha programada , no toleraba mas engaño y mentiras todos los días era una tortura , ver como me decía que me amaba pero me engañaba al mismo tiempo , al regresar no le dije nada solo me notaba rara y me lo preguntaba , pero el dia de mi partida , sabia que no lo volvería a ver jamas en mi vida y eso me destrozaba el corazón pero al mismo tiempo me daba cierta paz y tranquilidad por que saldría de ese infierno en el cual se convirtió mi vida al ver que jugaba con mis sentimientos , el ahora me escribe , me dice que me extraña que me recuerda mucho , pero la verdad me como de dolor por contestarle de forma cortante y pensando nunaca mas volverlo a ver , aunque mi corazón me repite y me pregunta por el todos los dias….

 232.   Leticia dijo

  Pershendetje Yuli e kuptoj cfare po kalon me beso se cdo dhimbje qe po kalon une e kam kaluar dhe po e kaloj nese sic thone vrapova ne te njejtin gur perseri u dashurova 2 here por kesaj here ishte një dashuri shumë e vërtetë, shumë e fortë për Ndoshta do të jetë më e bukura sepse përkundër gjithçkaje që po kaloj jam e sinqertë dhe nuk e mohoj që kaloj momentet më të mira me të, ne gjithashtu u takuam në Meksikë vendi im në Mexico City dhe që nga dita e parë nuk u ndamë derisa iu desh të kthehej në vendin e tij, por pasi ai ishte atje ai kurrë nuk më bëri të ndjej distancën që ishte gjithmonë pranë meje në internet bisedat ishin të pafund planet ishin të mrekullueshme ëndrrat më e mira ideja ishte që të kthehemi së bashku por këtë herë në Ai gjithmonë nuk mund të kthehej në Meksikë sepse askush nuk donte t'i jepte intervistën përmes internetit kështu që ai gjeti punë në Peru dhe unë isha gjithmonë aty për ta mbështetur dhe për të bërë plane, por një herë Peruja dyshemeja u ndryshua, ishte një ndryshim që mendojAi tashmë e kishte menduar, por më bëri të besoj në fjalët e tij tani ai ka një punë të mirë dhe kjo më jep kënaqësi por ai nuk dëshironte më të ishte pranë meje, ai nuk donte që unë të shkoja në Peru = (ai sapo tha mua Unë nuk e di më se çfarë dua mendja ime është ndalur dhe tani unë nuk mendoj për asgjë, vetëm ato fraza ishin e vetmja gjë që ai mund të thoshte pas kaq shumë planesh dhe premtimesh tani unë duhej të kuptoja se ai kurrë nuk më donte dhe se e tij jeta e do pa mua, shume Nese nuk eshte se shumica e tyre jane te tille dhe ata luajne vetem me nje ndersa u duhet nje kompani kur gjejne dicka tjeter per te bere ose nje vajze te re atehere me doren ne bel te largohen dhe ata nuk interesohen për asgjë Unë kam dëgjuar shumë histori ku tashmë Edhe duke jetuar së bashku ata largohen dhe martohen me një tjetër nëse mund të jetë kulturë dhe fe, por unë nuk mendoj se kjo është një pretekst për të na dëmtuar, përkundrazi ata nuk janë njerëz që dinë si të duan, ata e duan vetëm veten e tyre, është e shëmtuar të thuash kështu sepse njëri prej tyre u dha atyre dashurinë e tyre besojnë jetën e tyre dhe ata thjesht largohen pa u kujdesur asgjë Unë thjesht u them atyre le të ngrihemi dhe të vazhdojmë me jetën tonë nuk është e lehtë që unë e di por le të mendojmë se nuk ia vlen një lot më shumë sepse në fund të ditës ata janë të lumtur duke bërë jetën e tyre atëherë pse po qajmë për dikë që kurrë na deshi

 233.   Leticia dijo

  Përshëndetje Luna, përpara se komenti juaj të jetë një nga imi që kam shkruar, shpresoj ta keni lexuar, kam pasur dy marrëdhënie me djem nga atje dhe njoh të tjerë me të cilët thjesht flas përmes bisedës, më besoni se shumica e sytë thonë shumica por jo të gjitha nëse janë mësuar. gënjejnë, ata dinë të përfshijnë njerëz nëse e kupton se djali që njeh çdo muaj kërkon për ty mund të jetë një rastësi mbase, por mendo pse nuk të kërkon më parë tani në këtë kohë komunikimi, më falni por ai që nuk ka asnjë lloj telefoni nuk mendoj kështu, nëse ka njerëz që padyshim nuk janë shumë të dhënë për të folur në telefon por këtë ua lëmë të moshuarve themi se ai është 38 është një i ri tani ai ashtu si ju jetoni në një vend që nuk është i tyre dhe nëse ata nga India kanë diçka, kjo është se familja është para së gjithash bota e tyre shumë më tepër se në vendet e tjera edhe se në Amerika Latine, kështu që ata janë gjithmonë në kontakt me familjen e tyre atje, është logjike që nëse kanë një telefon, qoftë edhe të brendshëm et për të komunikuar që mbase ai nuk punon është logjike që ata janë shumë të respektueshëm për punën e tij, por të paktën ai do t'ju kishte dhënë punën e tij tani unë mund t'ju them se nuk jam i martuar ose me fëmijë dhe atëherë ju nuk e dini nëse është e vërtetë ose nuk e mban mend se një Ju besoni çfarë ose dëgjoni se çfarë duam mentaliteti i shumë njerëzve është të martohen me të reja të ketë gra të reja për të dhënë fëmijë të mirë nëse ka disa që janë në atë moshë dhe nuk janë të martuar, por më besoni që unë njoh shumë në internet që në 24 tashmë mendojnë për martesë gjë që Latinët të jenë shumë të kujdesshëm mos përqendrohuni tek djali që mendja juaj të mos shqetësohet për të menduar kur do ta shihni përsëri, shikoni në fund po funksionon taktika e tij dhe ju jeni duke pritur takimin e rradhës kështu që kur ai të kontaktojë ta pyesni përsëri Nga puna e tij pak a shumë se cilat vende i njeh në Kanada ose drejtimi ku ju fton të dilni jashtë, mos bëni pyetje të drejtpërdrejta, shumë nuk u përgjigjen atyre, përkundrazi kthehuni pyetja përreth dhe ata zakonisht përgjigjen në atë mënyrë, është mendimi im, shpresoj ose t'ju ndihmoj mirupafshim

 234.   Karla dijo

  një djalë nga India Jam aq i ngazëllyer sa ndihem i humbur aq bosh Rezulton se ne jetonim gati tre vjet më parë dhe unë kam dy fëmijë nga partneri im i mëparshëm dhe nuk mund të kem më shumë fëmijë sepse kam bërë operacion kështu që burri im nga India tashmë ai dinte gjithçka dhe prindërit e tij gjithashtu. Dhe tani pas tre vitesh jetuam deri në ditën e fundit të lumtur derisa natën ai më tha se nuk mund të martohej me mua dhe se nëna e tij tha se nuk mund të martohej me mua, ai më gënjeu aq shumë sa unë dhashë gjithçka që ai të largohej nga puna ime burrit tim të vjetër dhe tani kur ai më tha që jam aq i dëshpëruar saqë nuk besoj në atë lloj personi do të më thyejë ndonjëherë zemrën

 235.   Leticia dijo

  Karla Më vjen shumë keq për gjendjen tuaj, ju thoni që familja e saj e dinte, por çfarë dinte ajo? se keni pasur fëmijë dhe se nuk mund të keni më shumë? gjithashtu ju biseduat me familjen e tij ose ai ju tha që ata e dinin situatën tuaj. nga ajo që unë shoh ata tashmë kanë jetuar së bashku tani ku është?

 236.   Rose dijo

  Pershendetje! Unë jam shumë i interesuar për këtë kulturë dhe dua të di shumë për të, pasi kam takuar një djalë hindu rreth 4 muaj më parë, ata do të thonë se është absurde, por unë e takova atë përmes një lojë në internet, një ditë ai më kërkoi FB-ja ime dhe unë u pajtuam, atëherë ai më tha që më pëlqente shumë, unë vetëm qesha, mirëpo në fund të fundit ai fitoi zemrën time ai është një djalë shumë i lezetshëm, dhe unë jam duke u dashuruar me të, distanca është shumë e shëmtuar, Unë me të vërtetë e urrej atë, dhe ai më ka thënë se është isshtë shumë e vështirë për të, që ne jemi të ndarë, por që një ditë ai do të vijë në vendin tim, unë jam nga Meksika, por ai premton të vijë për mua, ai madje më thërret shpesh në celular, ndonjëherë dyshoj në fjalët e tij, dhe po nëse po luan me mua? Si mund të jem i sigurt se ai do t'i mbajë fjalët e tij? Ai madje po mëson spanjisht në mënyrë që të mund të flasë me mua, ato detaje dhe disa të tjera më bëjnë të dashurohem me të. Dhe ai më ka thënë se dëshiron të martohet me mua dhe të më marrë me vete. Ai madje më ka thënë se ai është vërtet i dashuruar me mua. Unë jam 19 dhe 17 dhe ndoshta jam shumë i papjekur duke i dhënë zemrën time dikujt që as nuk e njoh personalisht.
  Do të doja të dija se çfarë mendon, dhe çfarë këshille më jep, nuk di çfarë të bëj = /
  Ju faleminderit!

 237.   goxha dijo

  Epo nëse ndonjëri prej jush takoi Ravi Arora (Ravi Chitkara) nga New Delhi, thjesht qëndroni larg tij, ai është një gënjeshtar, si shumica e Hindusëve ..
  Çikat me fat dashurohen me dikë të vërtetë dhe dikë që ndan të njëjtën kulturë, e vetmja gjë që mund t'ju them është se indianët janë gënjeshtarë, nuk kam asgjë të mirë për të thënë për ta.

 238.   Lorelai dijo

  Vajza të dashura, kultura hindu është e bukur dhe siç të gjithë do të dëshironin të dinin më shumë për traditat e tyre dhe kuptimin e fshehur të shprehur përmes duarve të tyre në secilën vallëzim, unë e dua atë, unë do të doja t'ju tregoja që gënjeshtarët ekzistojnë në të gjitha kulturat e botës dhe akoma më shumë në faqet e internetit dhe FB, mbani mend kujdes është një këshilltar i mirë, miq, dhe për ata që kanë dashurinë e tij, urime dhe mos e lëshoni atë, luftoni për të, por nëse në fund nuk materializohet, mos harroni Zoti e di pse i bën gjërat, kjo është gjithmonë për të mirën tonë Edhe pse ne nuk e kuptojmë atë në fillim, atëherë gjithçka pastrohet, puthet

 239.   fatimë dijo

  Përshëndetje, kjo kulturë është kaq e bukur, unë jam vetëm 16 vjeç dhe një martesë e propozuar hindu është e vendosur të udhëtojë në Argjentinë, ku unë jetoj të jem me mua, është një çështje kaq e ëmbël, unë njoh dikë, kështu që nuk e njoh kaq ndryshe. Hindusët janë aq të butë sa kam frikë ta lëndoj, e di që do të thonë se për shkak të moshës time është budallallëk, por unë e dua kulturën e tyre dhe është Eskisita dhe nuk do të më pëlqente kjo për shkak të moshës që ata gjykojnë saviduria

 240.   GABRIELA LOAYZA TORRES dijo

  ALBANIA ISSHT NJ COUNT VEND KAQ E BUKUR SI DOGANAT E SAJ, NJERZIT E TIJ NATYRN E TYRE. JETOJ SHUMUT POR NUK DO T ST NDALOJ ASNJHER. Martesat Thërrasin Vëmendjen time me SERJONA kaq elegante dhe lentet e dashurisë, një ngjyrë KAQ BUKUR. VAJZAT E SHKENJTUAR, Urime për të patur një vend kaq të bukur CHAO T T KUJDESI VETEN

 241.   Aleksanadra dijo

  Disa ditë më parë u ndava me të dashurin tim i cili është nga India pasi ai duhet të kthehet në vendin e tij për t'u martuar me dikë që nuk e do. Më dhemb shumë kur di që nuk do ta shoh më kurrë… por jam i sigurt për diçka që përballet dhe mënyrën e të qenit nuk do ta harroj kurrë. Shpresojmë që në një të ardhme ajo ideologji të jetë pak më fleksibile ...

  Regards,

 242.   i zhgënjyer dijo

  Lizz, shpresoj dhe uroj me gjithë zemër që i dashuri yt të vijë në Meksikë. Shpresoj shumë që të jeni me fat dhe të mos përfundoni duke thyer zemrën tuaj si ne të tjerët. Një përqafim dhe fat të mirë.

 243.   Gina dijo

  Vajzës spanjolle .. të them që isha i njëjtë me ty për 3 vjet. Unë jam spanjoll dhe bjonde haha, ai hindu që jeton këtu për më shumë se 10 vjet e konsideroi veten gjysmën evropian. Ne e donim njëri-tjetrin shumë, ishte super e bukur, intensive dhe jetuam së bashku për 6 muaj derisa një ditë ai nuk mund ta duronte më dhe sigurisht, ai zgjodhi familjen e tij para meje. Mos u mashtroni ... nëse vjen dita kur ju duhet të zgjidhni të gjithë ose shumica dërrmuese do të zgjedhin familjen dhe do të martohen me atë që zgjedhin baballarët e tyre. Shumica e tyre dëshirojnë të jetojnë dhe të eksperimentojnë me vajza evropiane ose jo-indiane dhe më pas të përfundojnë me një vajzë indiane siç thotë kultura, tradita dhe familja e tyre. Me fat

 244.   Kathy dijo

  Përshëndetje vajza, të cilët pëlqejnë djemtë indianë dhe po mësojnë për pengesat dhe avantazhet e të qenit në një marrëdhënie me një indian, unë ju ftoj të "Më pëlqen një Hindu", i cili është një grup mbështetës i krijuar kohët e fundit për gratë Latinase që ndajnë një shije për Djemtë indianë dhe sharmet e tyre. Ne mund të ndajmë histori, të ngremë shqetësimet tona dhe të përpiqemi të mbështesim njëri-tjetrin dhe të mësojmë si një komunitet. Ju jeni të ftuar! Të interesuarit, ju lutem më shkruani love.indio@yahoo.com dhe më trego pak për lidhjet e tij me dashurinë e tij hindu; në mënyrë që të dërgoj një ftesë. Kalofsh nje dite te mbare!

 245.   Radhika dijo

  Përshëndetje, unë kam lexuar pothuajse të gjitha komentet tuaja, unë jam martuar me një Hindu në Indi, kam jetuar atje për disa muaj dhe kemi ardhur në Meksikë, pasi që unë jam meksikan, prindërit e mi morën pjesë në dasmë dhe prindërit e tyre më pranuan shumë mirë. Tani pas 7 vjetësh mendoj të divorcohem, ai u bë shumë i vrazhdë me mua, qortimi im donte që unë të jem gjithmonë shumë e mbuluar, të mos puth familjen time, të mos vish funde, nëse nuk gatuaj në kohë do të hidhja ushqimin etj, dhe ne Shtrat ishte i mire, madje e detyrova veten, kemi nje djale te bukur, e kam mbeshtetur me shume sesa mundem, megjithate dashuria ime ka mbaruar, jam munduar shume te vazhdoj por sado te dua une nuk mund ta dua më atë. Unë kam qenë në terapi psikologjike dhe gjëja më e mirë është që ne të ndahemi. Unë kam takuar dikë tjetër dhe kam rënë në dashuri. Dallimet kulturore ndikojnë shumë, kërkon shumë interes në mënyrë që të mos ndikojnë. Në lidhje me atë që thotë Jordi, është e vërtetë, unë nuk mund të mësohesha të jetoja atje, ka shumë papastërti, zhurmë dhe dokumente, madje as ryshfet të pastër. Ju duhet t'u jepni atyre para që të bëjnë edhe punën e tyre. Në fillim gjithçka po shkonte mirë me të, por ishte dita në ditë dhe qëndrimi i tij që i dha fund dashurisë sime për të .... Tani do të kem përvojën më të mirë dhe një djalë të bukur !!!!

  1.    ann dijo

   Përshëndetje, faleminderit për përvojën tuaj, unë kam një pyetje… ai ishte i lezetshëm, i dashur, kalorës në fillim, apo si ishte ai? Faleminderit për ndarjen e jetës tuaj.

 246.   elizayi dijo

  Beautifulshtë e bukur kjo kulturë unë kam një të dashur hindu është e mrekullueshme të dua përgjithmonë dhe thjesht duhet t'i dua ata dhe të jem shumë besnik por njerëzit e bukur është magjike

 247.   Ailen dijo

  India nuk më bën një vend kaq të ndryshëm nga imi, unë e di që ata kanë festimet dhe traditat e tyre, natyrisht, por në fund të fundit ne jemi qenie njerëzore dhe të gjithë jemi pjesë e së njëjtës shoqëri dhe edhe nëse nuk e besoni atë Në Meksikë ka pasur raste vajzash që detyrohen të martohen në moshë të re, madje edhe sot shumë gra në Indi nuk mbajnë sari përveç në ngjarje të veçanta dhe se nëse duan, nuk është e detyrueshme,

 248.   me siguri dijo

  Unë gjithashtu kam një marrëdhënie me një inndu, dhe është shumë ndryshe nga ajo që është mësuar, shumë e dashur dhe e prirur për mii, vjen në nëntor !!

  1.    budalla dijo

   Përshëndetje, Suri, sa bukur, si i bëjnë ata dokumentet?

  2.    E shtrenjtë dijo

   Si shkove?

 249.   Claudia dijo

  Përshëndetje, unë jam Claudia nga Meksika, takova një djalë nga India në internet dhe ai është gjëja më e ëmbël që kam takuar ndonjëherë në jetën time, ai është sinqerisht transparent dhe dëshiron që ne të martohemi në Meksikë, dikush e di nëse procedurat e dasmës janë e vështirë këtu në Meksikë,

 250.   Jane dijo

  Përshëndetje Didier Unë njoh një Indhui dhe ai ka një marrëdhënie ai është duke qenë i pabesë me partneren e tij me një tjetër k a mendoni për këtë. Faleminderit .

 251.   carolina dijo

  Pershendetje Alba une lexova komentin tuaj, isha shume e emocionuar per nje indu, eshte ashtu sic e pershkruani bukur, i bute, i dashur, i embel, i sjellshem, ne i shkruam njeri-tjetrit vetem nga whatsapp, thote qe une jam shoqja e saj me e mire ajo me pelqen mua, se ajo enderron per mua, i cili mendon per mua, ai me pyeti ne fillim nese isha i martuar dhe une thash jo, mire nuk jam, dhe e pyeta te njejten gje, dhe ai me tha se ishte beqar se ai nuk kishte fëmijë, por papritmas e pashë atë të largët që pothuajse nuk u lidh dhe e pyeta përsëri nëse ishte i martuar dhe këtë herë ai tha po, e pyeta pse më kishte gënjyer, ai më tha se ai ishte me vjen keq qe ai kishte nje femije, por ai thote qe nuk ka rendesi se ne vazhdojme te jemi miq te mrekullueshem, se ai me pelqeu shume, dhe e verteta eshte qe une isha shume e emocionuar per te dhe me dhembi te dija qe ai nuk ishte i ndershem me mua ne fillim, me thuaj cfare te bej? pse u soll ashtu?

 252.   Teresa dijo

  Përshëndetje, unë jam Tereza dhe e gjithë kultura e Indisë më magjeps, vallëzimin e saj e kam dashur aq shumë sa po e mësoj dhe gjithë ky interes i imi ka lindur nga miqtë e mi Hindu që janë shumë të ëmbël dhe të mirë, shpresoj një ditë për të njohur vendin e tyre të bukur

 253.   elizabeth Garcia dijo

  Përshëndetje, ju duhet të dini pse hindusët thonë kaq lehtë unë të dua, më mungon një person që sapo kanë takuar dhe me këtë, unë jam shumë injorant në këtë kuptim, ju lutem më ndihmoni, unë kam bërë miq me një djalë hindu dhe ai më thotë k më do, ato fjalë nuk janë shumë të zakonshme për dikë që sapo ka takuar një mijë faleminderit për ndihmën tuaj

  1.    Caroline sousa dijo

   sepse ata janë qen, ata e bëjnë atë vetëm për t'ju bindur, duket se ata kanë një libër, ku ata e dinë se çfarë fjalësh të thonë për të bërë që të biesh në rrjetet e tyre, ju nuk i besoni atyre .. kush mund të dashurohet në një të tillë kohë të shkurtër? bëjani vetes atë pyetje dhe do të gjeni përgjigjet

 254.   IRENE dijo

  KJO ME KA NDODHUR NJE NJERI NGA INDIA QE RRETH E DASHUR EMRI I TIJ RAJ SRIVASTAV NUK E BESON KETE NE TE GJITHA APP. E DASHURISE AI THOT T TO KENI BIZNES DHE BALLN N IN DASHURI T EV GJITH THOT UN I JU MUND U IM DUA UI TED JU NEVOJONI ZEMARTR TE Embël PRINCESN E DASHURISHT ETJ MOS BESONI ISSHT A NJRE PRERGJEDHJE Gënjeshtare

 255.   Rai.! dijo

  Përshëndetje Unë jam i dashuruar me një djalë nga India! Ai ka premtuar të martohet me mua në 4 vjet. Unë e dua atë nuk dua të pres kaq gjatë ..! Parents prindërit tuaj miratuan, por prindërit e mi jo! 🙁

 256.   izas dijo

  Të them që India është e gjitha paqe dhe lumturi më duket se i referohem vetëm dikujt që shkon në një qendër yoga ose izolon veten nga realiteti në një tempull. India është e bukur interesante natyrisht; por zgjat shoqërisht. Ajo zgjat për gratë; zgjat për shumicën e popullsisë për të qenë një vend kaq i ndëshkuar gjatë historisë

 257.   izas dijo

  India është paqe dhe lumturi në përralla për turistët ose të pasurit. Shtë e bukur, interesante, por edhe mizore, e ashpër dhe një vend që gjithmonë është dërrmuar.

 258.   ωροσκοπιο 2016 dijo

  Pershendetje miku im! Dëshiroj të them se postimi i tius është
  e mrekullueshme, e bukur e shkruar dhe e ardhur me afërsisht të gjitha informatat vitale.
  Unë do të doja të shikoja postime shtesë si kjo.

 259.   kitesurfpedia.org dijo

  Pyetjet e Askinmg në fakt janë diçka e pabesueshme nëse jeni
  nuk po kuptoni asgjë plotësisht, por ky artikull paraqet mirëkuptim të mirë madje.

 260.   Sara martinez dijo

  Përshëndetje të gjithëve,

  Unë dua t'ju tregoj historinë time.

  Unë jam kolumbian dhe studioj në SH.B.A., këtu takova një burrë nga India i cili filloi të më mashtrojë dhe ndërsa ndihesha shumë i tërhequr nga ai, fillova të dilja me të, Ai gjithmonë këmbëngulte që marrëdhënia jonë të mbetej e fshehtë dhe kjo është si ka qenë. Në fakt unë fillimisht rashë dakord sepse nuk doja që partnerët e mi të hynin në marrëdhëniet tona. Ne kemi qenë në një lidhje dashurie për disa muaj dhe me të vërtetë koha që kalojmë së bashku është e mrekullueshme, kemi një lidhje të bukur, emocionale dhe fizike, Ai më ka thënë që më do por të them të drejtën mendoj se nuk ka ndërmend për të shkuar më tej. E di që në një moment ai do të shkojë dhe martohet me gruan që ka familja e tij. Ai ka shumë për të humbur sepse i përket një familje të klasit të lartë dhe thellë në vetvete e di që ai nuk është i gatshëm të sakrifikojë familjen e tij dhe ngushëllimet për të qenë me mua. Unë u dashurova me të, por mendoj se ai thjesht po kërkonte argëtim, ai e dinte një parim që unë nuk isha një grua që të kisha diçka serioze. Ndihem mjaft e trishtuar, isha mjaft e sigurt sepse mendoja se ishin më të sinqertë sesa burrat perëndimorë, por gabova. Tani duhet të marr forcë dhe ta ndërpres këtë marrëdhënie për të mos lejuar që ajo të vazhdojë të më lëndojë.

 261.   kusi urpi dijo

  pershendetje mire Do te doja te dija gjithcka rreth Indise sepse eshte nje vend interesant
  Do të doja të dija gjithçka.

 262.   Silvia dijo

  Unë fola me një djalë indu por nuk e kuptoj shumë haha ​​ai është i lezetshëm dhe shumë i sjellshëm. Ai më tha të vendos një gur në zemrën time. Çfarë donte të thoshte me këtë ?? Nuk kuptoj. Ndoshta thjesht flasim dhe ai më thotë se unë jam dashuria e tij e largët. Unë thjesht dua të di se çfarë do të thotë kjo frazë. Affanrehman quhet.

 263.   Izabelë dijo

  Përshëndetje, e njëjta gjë po ndodh me mua, unë takova një djalë nga India dhe nëse ata janë të bukur ... siç mund të lexoja, ai më pyet të njëjtën gjë nëse ka ngrënë, nëse jam mirë, ai gjithmonë thotë mirë mengjes dhe naten e mire ... ai eshte gjithmone i vemendshem, une kam rreth nje muaj qe jam me te dhe ai me kerkon te na tregosh Jaanu: jeta ime .... ai me thote dashuri e dashur dhe te gjitha fjalet me te embla qe nje njeri mund të të them ... për momentin ne kurrë nuk i kemi premtuar njëri-tjetrit kemi biseduar vetëm se ai dëshiron të martohet në 30 jo më parë dhe nëse nuk e gjen nesër për të nuk ka asnjë problem sepse ai është i lumtur të flasë me mua .. dhe bla bla bla tani kam frike te mendoj se ai eshte vetem nje me shume

 264.   shenjë dijo

  Vajza, mos u bëni budalla, unë u dashurova me një djalë nga India, një udhëtim në atë vend është i tmerrshëm dhe ata janë mësuar të martohen pa dashuri dhe gratë janë të interesuara të gjejnë një burrë me një makinë, shtëpi dhe një punë të mirë, E lashë si macho, doja të administroja jetën time dhe Ai qau duke më thënë se më donte dhe pas 5 muajsh u martua me një tjetër ju lutem injoroni ato nuk ndiejnë dashuri dhe nëse i pëlqejnë gratë e huaja sepse bukuria i tërheq dhe veçanërisht nëse ju jeni e bardhe dhe bjonde sepse ne kete vend nuk do te shihni kurre nje femer te bardhe dhe bjonde dhe e verteta per mua jane femrat me te shemtuara ne bote te kujdesen dhe te ndahen me to

 265.   val dijo

  A mund të ndodhë që të gjithë burrat të jenë njësoj? Si shumë prej jush, unë takova një djalë hindu dhe ai shprehet me shumë dashuri, por ka diçka që nuk më bind.

 266.   Luisa dijo

  Vendos një gur në zemrën tënde që do të thotë se mund të jesh me të, por mos u dashuro. Ai më tha diçka të ngjashme kur filluam që ai kishte një zemër prej guri, unë e di se ai kaloi një lidhje të parë të gjatë dhe përfundoi, por ai është vetëm dhe thotë se ai është i lumtur, por që shumë kohë më parë ai nuk kishte parë një të bukur buzëqesh, ne u takuam përmes gjërave të fatit Shumë nga komentet janë gjëra që ai i bën me mua dhe unë dyshoj, por tani ai po tregon më shumë se një marrëveshje të mirë, unë e di që e jona nuk është e mundur kështu që unë u përpoqa të largohem dhe ai ishte gjithashtu e larget sepse nuk dua te vuaj por une kaloj vetem disa jave dhe ai me tha se ai nuk donte te humbte dhe une nuk ndieja me te vertete asgje kaq te bukur per nje kohe te gjate dhe nuk kam cfare te humbas dhe pastaj jeta një dhe unë e di sepse në 23 jam një vajzë e ve dhe nëse hindu im më bën të lumtur nuk do të mendoj për kaq shumë gjëra, unë jetoj vetëm tani por kjo është, kurrë mos jep më shumë se ato që të japin ty dhe nëse ata të vendosin një gur në zemrën tënde sepse të paktën mendoj se sa dashuri duhet të shkosh për të takuar familjen tënde janë ende të qeta gionët duhet të respektohen njësoj, është aq shumë sa ai ka bërë për mua sa nuk mendoj se është një lojë tani ajo që është për të thyer atë gur të zemrës së tij dhe për ta bërë atë të dashurohet me njëri-tjetrin çdo ditë.

 267.   Vico silva dijo

  Mirëmëngjes, a mund të më tregojë dikush se si shkruani "Ne jemi me fat" në kulturën e Indisë? Pershendetje

 268.   E shtrenjtë dijo

  Sapo takova një indian por ai nuk dëshiron të më tregojë pse mban çallmë. Pyetja gjithmonë më shmanget. Ai thotë se dëshiron të vijë në Meksikë për të më takuar. Cfare mendoni ju

 269.   Anita dijo

  Përshëndetje të gjithëve, ka kaluar kaq shumë kohë pas një mesazhi nga njëri prej jush për pjesën time unë jam peruan dhe kam takuar një djalë nga India i cili është këtu për punë, ai ishte shumë i emocionuar me mua, herën e parë kur e pashë ai më trajtoi si nje mbretereshe (si askush tjeter nuk me ka trajtuar me pare) por tani ndjehem sikur ajo eshte pak dominuese, ajo do te dije se cfare po bej, pse nuk po pergjigjem, ku jam, etj. Nuk e di, kam lexuar shumë për burrat e kësaj kulture dhe mendoj se ata janë shumë të dashur dhe gjithashtu macho.

 270.   ShaliMar dijo

  Para se të hyni në marrëdhënie me. Hindusëve nuk u mungojnë romanet interesante, magjepsëse dhe të dokumentuara të disponueshme në AMAZON: Kullat e heshtjes dhe hirit në lumin GODAVARI, ia vlen, jo. Një sagë, Ato mund të lexohen veçmas, megjithëse janë të njëjtat. Autor, ke komplotuar ndryshe. Të njëjtat tema: martesa të rregulluara, pajë, margjinalizimi shoqëror i grave të veja, gratë që vdesin në aksidente të dyshimta shtëpiake, etj.