Shumëllojshmëri filmash të kinemasë indiane

Indi Çdo ditë dashamirët e filmave habiten edhe më shumë sepse shumëllojshmëria e filmave përbën një botë të shkëlqyeshme vizuale dhe histori tërheqëse, të ngarkuara me shumë emocione, të cilat janë jashtëzakonisht interesante për ta.

indian

Kabhi Khushi Kabhie Gham (Ndonjëherë gëzimi, herë trishtimi) është një komedi romantike, e cila paraqitet ndër opsionet më të mira të atyre filmave që pëlqejnë muzikalët, këngët e dashurisë, keqkuptimet e çifteve dhe përfundimet e lumtura. Ky film i lëshuar në 2001 u drejtua nga Karan Johar dhe interpretimi i Amitabh Bachchan, Jaya Bhaduri dhe Shahrukh Khan.

hindu2

Më shumë dashuri gjendet në Veer Zaara, faktori kryesor i popullaritetit janë personazhet e tij të karakterizuar nga Rukh Kham, Preity Zinta dhe Rani Mukherjee. Vlen të shtohet se ky film, i lëshuar në 2004, u drejtua nga Yash Chopra. Për më tepër, ne ju themi se është një nga filmat indianë që ka fituar më shumë çmime.

hindu3

Nëse është trillim Koi Thousand Gaya, e përkthyer në anglisht si Gjeta Dikush, është një nga më të mirat. Protagonisti përmend se ai mund të komunikojë me alienët me anë të valëve akustike, megjithatë besohet gjithashtu se valët akustike nuk mund të udhëtojnë nëpër hapësirë. Histori e kontradiktave që tërheqin shikuesin. Vlen të përmendet se ky film i lëshuar në 2003 u drejtua nga Rakesh Roshan, dhe paraqiti pjesëmarrjen e Rekha, Hrithik Roshan dhe Preity Zinta.

Për më tepër, Grada e Basanti mund të jetë një alternativë për të parë një histori tjetër. Filmat indianë në përgjithësi tregojnë histori të shkëlqyera.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

8 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   ximena rum dijo

  kjo është e lezetshme dhe se ata vazhdojnë të jenë ashtu siç janë argëtues dhe të mirë

 2.   Antoni dijo

  Merre atë tek unë dhe e vetmja gjë që mund të them është se unë kam frymën indu dhe gjithashtu më pëlqen të aktroj dhe sidomos vallëzimi emocionuese që më entuziazmoi.

 3.   dita e ditës dijo

  Këto filma janë vërtet të mirë ... ata magjepsin ... aktorë të mirë

 4.   Edgar dijo

  Si mund të marr ose shikoj filma në internet ?????? »

 5.   nunjar hasu radal taju dijo

  hoe hajtan majal jia ssay mio lohey hoe sua detun iu mey hay

 6.   maria eugjenia mendoza dijo

  Unë dua filma indiane

 7.   sami dijo

  Unë jam duke kërkuar për një film ku një grua nga SHBA martohet me një burrë i cili është mjek dhe është nga India. Ata kalojnë në Indi me një vajzë të vogël për shkak të problemeve të parave dhe kur zonja dëshiron ta kthejë burrin e saj, nuk është më e lejuar, është shumë e trishtuar, një drame totale… por unë nuk e di ??

 8.   ashtu si dijo

  Përshëndetje, shoqja ime, shiko filmin. Quhet NUK DO T LE LIN PA BIRGN time dhe ajo nuk është nga India, është nga Iraku, është shumë e mirë.