Lojë e rrezikshme për fëmijë me një kobër

http://www.youtube.com/watch?v=XMF2xcee62M

Duket se në Indi ata nuk kanë asgjë tjetër për të lënë fëmijët luajnë, sesa ta bëjmë atë me një kobër, e cila është një gjarpër helmues. Logjikisht, kjo kobër nuk i ka më dhëmbët, sepse ndoshta u hoq dhe tani është e padëmshme, sepse nuk mund të transmetojë helmin, në këtë rast tek fëmija që është ai që luan pafajësisht me kobrën, i cili sulmet por nuk janë në gjendje të kafshojnë duke mos pasur dhëmbë, nga ato të mprehta që i kemi parë të gjithë.

gjarpër me syze

E vërteta është se është turp që shumë kafshë trajtohen kështu dhe që ata fillojnë të luajnë me to, por sigurisht që nuk është një praktikë e përgjithshme në Indi, le të shpresojmë që kjo çështje të jetë e izoluar dhe që kobrat të mos përdoren si lodra kështu që që fëmijët të mund të luajnë, pa frikë pasi jeni kobrat nuk kanë dhëmbët e tyre me të cilin transmeton helmin, i cili sigurisht është shumë i fuqishëm dhe me të cilin mund të vrasë në mënyrë të përsosur disa njerëz, me një goditje të thjeshtë, e cila është shumë serioze.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*