Makinat kompakte kapin shijen popullore në Indi

L makina kompakte Ato ofrojnë kontroll dhe siguri më të madhe për përdoruesit, në thelb ato përdoren nga njerëz të vetëm dhe familje të vogla që janë në kërkim të një automjeti funksional dhe tërheqës vizualisht që ua bën më të lehtë udhëtimin nën ritmin e vrullshëm të qytetit.

Vlen të përmendet se statistikat shpallin se deri në vitin 2012 do të prodhohen jo më pak se 80,000,000 makina, dhe se shumica e tyre do të jenë prodhuar në vendet në zhvillim të tilla si India që siç e dini mirë, ekonomia e saj dhe veçanërisht konsumi i automobilave po rritet. Industria indiane e automjeteve ka në plan të zhvillojë të tjera makina me ekonomi si Tata Nato, me çmim 2,500 dollarë.

Kompani të tjera automobilistike si p.sh. honda ka zbuluar se ka në plan të nisë një të ri makinë kompakte me pesë vende dhe se do të shitet për momentin vetëm në Indi, megjithëse është e mundur që në tregje të tjera në zhvillim të tilla si Kina. Përveç kësaj Toyota ai po planifikon të njëjtën strategji për të zënë një pozitë të mirë në Indi. Një nga mundësitë e reja është makina kompakte Ethios. Nga ana e saj, VolkswagenNuk do të humbasë mundësinë për të prezantuar modele të reja kompakte për Indinë në të ardhmen e afërt. Vlen të përmendet më tej se markat e tjera të tilla si Nissan dhe Renault Ata janë gjithashtu të etur për të hyrë në tregun indian të automjeteve me makina kompakte në mënyrë që të mund të blihen nga turma e madhe.

Si një fakt kurioz, ne ju themi se sot një e treta e makinave që qarkullojnë në Indi janë makina kompakteTrendi është në rritje, dhe shumica dërrmuese e konsumatorëve indian preferojnë një makinë të vogël, të lirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*