Markë indiane e makinave Mahindra

Sot do të flasim për markën indiane të makinave Mahindra, i cili ka funksionuar në tregun Indian që nga viti 1945, duke iu përkushtuar vetes në prodhimin e Jeeps, duke u rritur deri në atë pikë sa që aktualisht ka një seli dhe fabrikë prodhimi në Indi përveç që është vendosur shumë mirë në tregje të tilla si Spanjishtja.

Në këtë mënyrë mund të gjejmë një nga automjetet e tij më të suksesshëm si brenda ashtu edhe jashtë tokave indiane në Akrepi Mahindra, një kamion tip jashtë rrugës që u prezantua për herë të parë në 2002, duke marrë kohët e fundit një ndryshim estetik për ta bërë atë të duket shumë më i shkathët dhe tërheqës për publikun. Lidhur me versionet e tij më të fundit të nxjerra në shitje, këto kanë një motor dizel me pesë shpejtësi 2.2 litra 120 kf me kutinë manuale, përveç që janë në dispozicion në të dy versionet 4 × 2 dhe 4 × 4. Vlen të përmendet se ai dikur mori çmimin "SUV i Vitit" nga BBC World Wheels.

Një rast tjetër i automjeteve Mahindra që ka pasur një ndikim të mirë ka qenë ai i ksilo, të dalë në shitje që nga viti 2009, duke qenë një minivan me hapësirë ​​për deri në tetë persona në bord, duke qenë një nga automjetet më luksoze të markës. Përveç që ka një pamje më tërheqëse sesa automjetet e tjera, ai gjithashtu ka një motor 2.6 litërsh me naftë me 112 KF, që ka pesë shpejtësi dhe transmetim manual. Brenda saj ka të gjitha llojet e shërbimeve dhe aksesorëve modernë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1.   Juan Vargas dijo

    shumë
    mirë, por sa ia vlen në Kolumbi dhe si e kupton atë

  2.   Louis Zaragoza dijo

    Përshëndetje, sa më kushton në pesos argjentinase dhe nëse është e mundur ta marr atë? Unë jetoj në Cordoba Argjentinë