Mediat Sociale në Indi

Nuk ka dyshim rrjetet sociale Ata kanë revolucionarizuar botën, përfshirë botën e largët Hindu, dhe ky medium virtual i komunikimit po bëhet gjithnjë e më i rëndësishëm si një mjet biznesi në vend. Shtë vlerësuar se pothuajse 52% e kompanive indiane po përdorin media sociale për të promovuar me sukses biznesin tuaj.

Nga ana tjetër ne ju themi se sipas disa studimeve, 96% e kompanive hindu ndalojnë përdorimin e aplikacioneve sociale gjatë orarit të punës. Në thelb, politikat e punës kanë të bëjnë me arsyet e sigurisë, dhe me mungesën e arsimimit në përdorimin e tyre.

Ju gjithashtu do të jeni të interesuar ta dini këtë Facebook është rrjeti social që udhëheq renditjen në Indi, tani duke tejkaluar Orkut të pozicionuar mirë, pasi Facebook tashmë ka më shumë se 20,873 milion përdorues unikë, ndërsa Orkut ka 19,871 milion përdorues unikë. Sipas trendeve, Orkut ka një rritje prej 16%, ndërsa Facebook një rritje prej 179%. Rrjete të tjera sociale me një prani në Indi janë BharatStudent.com me 4,4 milion vizitorë, Twitter.com me 3,3 milion vizitorë, Yahoo! Puls me 3,5 milion vizitorë dhe Yahoo! Buzz me 1,8 milion vizitorë.

Importantshtë e rëndësishme të përmendet se më shumë se 33 milion përdorues të Internetit mbi 15 vjeç vizitojnë rrjetet sociale çdo muaj, prandaj India sot qëndron në tregun e shtatë më të madh botëror për rrjetet sociale, duke konkurruar me vende të tilla si Shtetet e Bashkuara, Kina, Gjermania , Rusia, Brazili dhe Mbretëria e Bashkuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*