Miti i Skeleteve Gjigande të Indisë

Lajmi pati një ndikim sa më shpejt që filloi të përhapet në internet: gërmimet në veri të Indi demonstrojnë ekzistencën e mbetjeve të njerëzve dhjetë metra të lartë. Siç tregohet, do të ishte një speciet e zhdukura të gjigantëve Prej të cilave, shumë njerëz besuan në Indi, por për të cilat nuk kishte prova të ekzistencës së saj, rezultatet e këtyre gërmimeve ishin ato që duheshin për të provuar se ato ishin të vërteta.

gjigantët

Sigurisht, me kalimin e kohës u mësua se e gjitha ishte thjesht një gënjeshtër krijuar nga një program për krijimin e kompjuterit. Në të vërtetë skeleti i përkiste një mastodon prehistorike, duke qenë kafka e njeriut që u shfaq një montazh që dha ndjesinë e të parit të një skeleti të varrosur. E gjitha ishte një shpikje teknologjike.

gjigandët2

Lajmi u përhap përmes rrjetit dhe njerëzit e rinj që nuk kishin mësuar për gënjeshtrën e këtij informacioni përfunduan duke besuar në ekzistencën e një skeleti gjigand në territorin indian, për më tepër, një larmi e madhe historish filluan të shfaqeshin për mënyrën se si këto u zbuluan mbetje arkeologjike, më e popullarizuara ishte ajo që siguroi se ishte një zbulim i bërë nga arkeologët e National Geographic, duke siguruar që ata të kishin ekskluzivitetin për sa i përket informacionit sepse qeveria e Indisë do të punonte si një ekip me ta, duke u larguar pa informuar tek të tjerët media.

gjigandët3

Ishte "pohuar" se National Geographic filloi këtë punë fshehurazi duke u përpjekur të zbulonte të vërtetën në lidhje me zhdukja e njerëzve gjoja gjigandë, të cilat u krijuan nga perënditë për të vendosur rregullin e padrejtësive që përfshinë të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

26 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Pilar Valenzela dijo

  Do të ishte mirë nëse do të ishte e vërtetë !!

 2.   Pollo dijo

  Fake false! Ata nuk e dinë që janë kocka të Bigfoot! XD

 3.   Hoze Alberto dijo

  Çështja e këtyre gjigantëve është të maskojnë ekzistencën e gjigantëve të vërtetë të biblës dhe teksteve të tjera antike. Një mënyrë për të fshehur një të vërtetë është ta ekzagjerosh në mënyrë që mendjet "logjike" të nxjerrin pabesueshmërinë e saj. Gjigandët biblik ekzistonin dhe ishin të gjatë rreth 4,5 metra. Ata ishin tmerrshëm. Kur e varrosën Jezusin, ka tregime që thonë se ai u mbart (nga Jozefi i Arimateas) në një pikë, në drejtim të shtëpisë së bijve të Ananit, ku (përmendet kurioziteti) ishte një arkivol që ishte një nga të fundit gjigandët (arkaik tashmë) që ishin ruajtur në ato kohë. Sipas Biblës, ishte e lartë rreth 9 kubitë, e cila dha rezultatin e lartpërmendur, pasi që "kubiti" matte rreth 45 centimetra. Duhet të mbahet mend se disa mbetje janë gjetur sot, por 4, jo 0 metra. Merrni gjithashtu parasysh se ka pasur një kohë "gjigantizmi" në tokë: bimë, kafshë tokësore dhe ujë, dhe pse jo, të njerëzve. (të cilat nuk janë të tilla).

  Një përshëndetje

 4.   hee dijo

  Unë besoj se këto lloj xhigantesh ishin reale në një kohë tjetër në tokë.

 5.   karoksi dijo

  Përshëndetje, unë jam një i shtrenjtë dhe ato imazhe janë të pabesueshme seriozisht aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 6.   EDWIN dijo

  Gjithmonë kam konsideruar që fuqitë fetare dhe autoritetet "VATIKANI" mbajnë sekrete dhe prova të vërteta nga shoqëria, PSE? Meqenëse e vërteta nuk qëndron pas një besimi të thjeshtë dhe një lidhje fetare, ka të vërteta konkrete të cilat kisha i quan eregias dhe nëse ato nuk hetojnë krimet e Kishës Katolike. Për mua nuk është e çuditshme që e vërteta i ekspozohet shoqërisë, prandaj mendoj se prova të tilla janë të mundshme.

 7.   EDWIN dijo

  Gjithmonë kam konsideruar që fuqitë fetare dhe autoritetet "VATIKANI" mbajnë sekrete dhe prova të vërteta nga shoqëria, PSE? sepse e vërteta nuk qëndron pas një besimi të thjeshtë dhe një lidhje fetare, ka të vërteta konkrete të cilat kisha i quan eregias dhe nëse ato nuk hetojnë krimet e Kishës Katolike. Për mua nuk është e çuditshme që e vërteta i ekspozohet shoqërisë, prandaj mendoj se prova të tilla janë të mundshme.

 8.   njomje dijo

  jo mua ata jane chidotas te mira
  Megjithëse nuk më duken shumë reale, por e retushuan atë

 9.   Nili dijo

  hahaha, nuk di për gjigandët, por do të doja të dija më shumë për këto qenie mbresëlënëse si gjigandët.

 10.   Tico dijo

  Bibla thotë shumë e qartë në numrat 13, 32 dhe 33 KE NES GJIGANTT AVIA.

 11.   Tico dijo

  E BESOJ SE GJIGANTT EKZISTUAN BIBLN T S THOT SHUM KOHA NUMR 13 VERSI 31 E TJET

  1.    Jacko Mackson dijo

   po, por besueshmëria e Biblës është ngritur për debat që nga vdekja e Jezusit ...

 12.   Shtatë dijo

  Qeniet e para njerëzore kishin atë madhësi Adami dhe Eva erdhën në këtë botë me atë madhësi, është shkruar në Bibël dhe në Kur'an. Ishte dreq ata që ndërtuan piramidat.
  shkoni në Google Maps dhe do të shihni tunbitë rreth piramidave që janë të mëdha. Faraonët hynë në luginën e relave. Unë nuk e di pse është e fshehur !!!!!!

  1.    milton22 dijo

   Unë kam një karin gjigand

 13.   prish dijo

  Ato fotografi janë reale, vetëm falë njerëzve që nuk duan të dihet e vërteta, ata përpiqen t'i bëjnë njerëzit në vizionin e tyre të vogël të gjërave të mendojnë se ato gjëra janë shumë për realitetin e tyre dhe për këtë arsye i konsiderojnë ato të rreme, gjithashtu në Bibël përmenden, ata thonë se janë pak a shumë të larta 4 deri në 5 metra të larta, por nuk kam dyshim se kishte disa më të mëdha, dhe nëse e lexojnë Biblën në më shumë detaje do të kuptojnë se përmbytja ekzistonte (vërtetuar historikisht) eleminoni gjigantët nga faqja e dheut për mizoritë ndaj racës njerëzore, pasi që disa e paraqitën veten si Zot ...

  mirë, besoni apo jo ekziston kjo çfarë kam për të thënë

  Përshëndetje për njerëzit që nuk shohin me sy, as nuk dëgjojnë me veshë por me zemër, që është mençuri absolute

 14.   mario Roberto pavon dijo

  Incredibleshtë e pabesueshme por në Bibël është shkruar se ka pasur gjigandë mbase kur jemi në parajsë Zoti do të na përgjigjet kaq shumë pyetjeve

 15.   mili dijo

  për mua kjo nuk është e vërtetë ju shihni një skelet shumë të madh

 16.   Brian fonseca dijo

  Përshëndetje të gjithëve, gjërat e fshehura janë mbresëlënëse, por gjithçka është shkruar në Bibël dhe ato janë mistere, por besoj se një ditë ata ecën, por vetëm Zoti e shpëton mishin e derrit, ata dsraigo tokën, kisas ubiera shumë abuzime, ne shikojmë shembulli i Goliathit gjigandi Zoti i sfidoi njerëzit dhe Davidi, duke qenë i ri, Zoti i dha forcë për të vrarë gjigantin dhe Zoti nuk gënjeu dhe ata ekzistuan, por hetuesit nuk e lanë Zotin të fitonte.

 17.   KATURRI dijo

  NESE BESONI PER ZOTIN ATOHERE BESONI SE GJIGANTET KA KEQZUAR SEPSE TOKA MSHT M MILIONA VITE, QAT M M SHUM K THTU DUHET T KENE KEZISTUAR SI DHE DINOSAURT. NESE KESH EKZISTOJME NE KETE ERA QE DO TE KENE KEZISTUAR NE SHKAK TE TJERA MENDONI PER TE

 18.   gjykoj dijo

  Kjo mund të jetë trillim dhe nëse nuk është, shumë njerëz e dinin më parë sepse mund të kishte njerëz që e fshehën atë për shumë vite.

 19.   Manuel Lozano Lozano dijo

  Një karin që do të jetë i vërtetë, shko merre me gomarin

 20.   Diego Jal dijo

  Gjigandët, të cilët ishin: ekzistojnë 3 lloje gjigantësh: 1. ata që vijnë nga Adami dhe Eva 2. ata që vijnë nga engjëjt dhe njerëzit, kjo përzierje u shkatërrua së bashku me gjigandët njerëzorë në përmbytje, shtati i gjigantëve i grupit 1 ishte 9 metra, dhe ata të grupit 2 ishin 5 metra, gjigandët që i përkisnin grupit 3 janë ata që vijnë nga Noe i drejtë këto gjigandë ishin pasardhës të Anac nga toka e Kanaanit, e vetmja qenie njerëzore që u shpëtua nga përmbytja së bashku me familjen e tij ishte Noe në total 8 numër që do të thotë ringjallje, dhe të gjithë ne zhbëhemi nga Noeu, vdiqën edhe kafshë të jashtëzakonshme, të cilat për shkak të madhësisë së tyre nuk hynë në arkë mes tyre dinosaurët dhe megabeastët, vëllezër le të shohim te lavdishmit e ardhmja në Krishtin Jezus amen. diegojal@hotmail.es

 21.   Gilmarie dijo

  ju lutem pushoni së besuari në këtë marrëzi
  .

  shkoni në këtë lidhje flisni konkretisht për këtë dhe si u zbulua e pavërteta

 22.   svcccmmm dijo

  Nëse do të kishte qenë e vërtetë, unë do të kisha filluar të hetoj gjigantët hehehehehe është bbbrrrooommmaaa hehehehe

 23.   Salvador Sanchez dijo

  shikoni dy fotot e para dhe shikoni kafkat e atij gjigandi të rremë, dhe do të shihni se ato janë të njëjta, por në një vend tjetër. Këto gënjeshtra duhet të penalizohen me tortura dhe dënim me vdekje për falsifikuesit që mbushin mendjet me mbeturina, kërma, dëmtues… ..

 24.   Luis dijo

  Montazhet e bëra dobët, fotoja e dytë që skeleti ka një revolver në dorën e tij të djathtë.