Banorët e Indisë, njerëzit e zakoneve dhe traditave

Nga një vend si India ne mund të nxjerrim në pah shumë gjëra, por midis tyre i gjejmë të vetat popullsiAta sigurisht që janë njerëz shumë interesantë për tu takuar, bashkëvepruar me ta dhe për të qenë në gjendje të shohin dhe shijojnë zakonet dhe traditat e tyre, të cilat janë të shumta. Especiallyshtë veçanërisht kurioze të jesh në gjendje të shkosh në Indi dhe duke parë indianët duke bërë pazar, duke blerë ushqimin e tyre që ata normalisht blejnë etj. Ka shumë turistë që vijnë në tregje për të parë të gjitha zakonet e indianëve në këto vende.

Indianët janë njerëz me pasuri të madhe në traditat dhe zakonet, që nëse i shohim nga afër, mund të mësojmë disa prej tyre. Disa turistë nuk i vërejnë, por të tjerët i vërejnë të gjitha. Në këtë video mund të shohim një seri banorësh të Indisë. Me siguri ju pëlqen videoja dhe mund të njiheni me banorët e këtij vendi të madh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1.   Tsuki dijo

  gjithçka shumë interesante. Në akademi po përgatis një projekt në lidhje me zakonet e Indisë dhe çfarë duhet dhe nuk duhet të bëjmë nëse duam të kalojmë një pushim të këndshëm në Indi.
  rekomandime, këshilla, .. a keni qenë ndonjëherë në Indi?

 2.   adriana dijo

  Përshëndetje, thjesht dua të them se unë e shoh India shumë interesante për shkak të asaj se sa pak kam parë nga disa filma që kam parë dhe do të doja të dija gjëra të tilla si nëse ato janë shumë kurioze ose tradita ose amuleta, diçka e tillë , faleminderit shumë

 3.   Daniela Duran dijo

  mbyll gojën gonorrea

 4.   Daniela Duran dijo

  imundos pirogjenike

 5.   Elena Davila Ceva dijo

  Unë do të doja të shkoja në Indi me siguri se do të jetë një vend i ëndërruar. Unë jam nga Spanja nga Toledo dhe jam 13 vjeç

 6.   Elena Davila Ceva dijo

  ma do indua

 7.   jael dijo

  hej Unë thjesht dua të njoh traditat dhe zakonet

 8.   rubin peralta dijo

  Unë thjesht dua të kem një @ amog @ për të folur për vendin tuaj

 9.   karino dijo

  Unë jam duke kërkuar për një mik i tij quhet suhel hassan pallamira Unë e di se çfarë ethe jeton në bangalore ai jetoi në londo në 2001 deri në 2006 ju lutem ndihmoni për të gjetur atë

 10.   Vanny dijo

  Përshëndetje Unë jam duke kërkuar për një djalë të quajtur Ajay, ai është 25 vjeç, ai drejton biznesin e tij dhe jeton në New Delhi India.

  Pershendetje! Unë jam duke kërkuar një djalë të ri me emrin Ajay, Ai jeton në New Delhi, India, është i përkushtuar për të menaxhuar biznesin tuaj dhe ai ka 25 vjet.

  Më ndihmo të lutem !!!!

 11.   Ann dijo

  emri suhel hassan pallamira ai jeton ne bangalore para se te jetoje ne london sahutall 2007 faleminderit