Produktet më të eksportuara të Indisë

Perlas

Sot ne do të dimë se cilat janë Mallrat më të eksportuara të Indisë. Le të fillojmë duke përmendur karburantet minerale, vajrat minerale dhe produktet që rrjedhin nga minierat, duke përfshirë qymyrin dhe naftën, të cilat përfaqësojnë 16,92% të kuotës totale të eksportit në Indi.

Ne gjithashtu duhet të tregojmë rastin e rruaza gurë të imët ose të kultivuar, të çmuar dhe gjysëm të çmuar, si dhe bizhuteri. Ky artikull përfaqëson 15,95% të eksporteve totale në Indi.

L automjetet automobilat, traktorët, motoçikletat dhe pjesët e automjeteve zënë 4,5% të eksporteve totale të Indisë.

Ne gjithashtu duhet të tregojmë rastin e makineri pajisje elektrike, elektronike dhe pjesë të tilla si televizione, pajisje zanore, etj., të cilat përfaqësojnë një pjesë totale prej 4,31% të shportës së eksportit.

Ne nuk mund të mos përmendim eksportet e hekur dhe çelik, të cilat përfaqësojnë 3,76% të eksporteve totale.

Nga ana e tyre kimikate organike si plehra përfaqësojnë 3,64% të eksporteve.

L Reaktorët bërthamorë, kaldaja, makineritë dhe pajisjet mekanike përbëjnë 3,57% të eksporteve totale.

El bakër dhe produktet e tij derivate përfaqësuan 3,23% të eksporteve.

Më në fund eksportet e algodon ato përfaqësojnë 2,67% të eksporteve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*