Ranipet, qyteti i ndotur në Indi

ranipet

La Indi Ajo shquhet për të qenë një vend shumë i natyrshëm, por ka disa qytete me të vërtetë të ndotur. Një prej tyre është ranipet, i cili shfaqet me një nga dhjetë qytete më të ndotura në botë se është diçka shumë serioze dhe që aktualisht prek banorët e tij Ky fakt që Ranipet është një qytet shumë i ndotur është për shkak të industrive kimike, të cilat me kalimin e viteve kanë lënë shumë mbeturina në këto toka, duke prekur rëndë të gjitha qeniet e gjalla.

Toka e ndotur prodhon ushqim të kontaminuar, i cili konsumohet nga kafshët dhe njerëzit. Banorët e kësaj zone konsumojnë kafshë që janë gjithashtu të ndotura dhe ata vetë preken nga mutacionet gjenetike. Shtë një zonë që me kalimin e viteve është ndotur shumë më shumë, kështu që vizita në Ranipet sot është një rreziku shëndetësor. Jo gjithçka është peisazhe dhe kultura e bukur, pasi ka zona që janë shumë të ndotura, të cilat tregohen në broshurat e turizmit, por që duhet të dimë për ekzistencën e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1.   Nelsito dijo

    E pashë shumë mirë!