Kush janë indianët më të pashëm?

Gjon Abrahami

Këtë herë do të dimë kush indianët më të bukur. Sigurisht që duhet të fillojmë duke përmendur Salman Khan, Aktor Bollywood i lindur në 1965. Problemet e tij me të dashurat dhe ligji i dhanë atij një reputacion si "djali i keq i Bollywood".

Ne gjithashtu duhet të tregojmë rastin e Mahesh babu, aktor i lindur në vitin 1975, i famshëm për punën e tij në kinemanë Telugu. Ai vlerësohet si një nga burrat më të dëshiruar në Indi.

Hrithik roshan është një aktor i lindur në 1974, i njohur për shkathtësinë e tij në aktrim.

Virat Kohli është një cricketer i lindur në 1988. Ai konsiderohet një goditës i shkëlqyeshëm.

Shahrukh khan Ai është një aktor i lindur në 1965. Ai është një nga yjet më të respektuar dhe më të njohur në kinemanë indiane.

Ranbir Kapoor është një aktor Bollywood i lindur në 1982.

Gjon Abrahami Ai është një aktor dhe model i lindur në 1972, i konsideruar si një nga burrat më seksi në botë.

Aamir khan është një aktor i lindur në 1965

Suresh Raina është një cricketer, i lindur në 1986. Ai është një goditës i shkëlqyeshëm me të majtën.

Mahendra Singh Dhoni është një kriketer i lindur në 1981.

Të tjerë nga indianët më të pashëm janë Ram Charan, Suriya, Ajith Kumar, Prithviraj Sukumaran, Vijay, Praveen Kumar, ndër të tjerët.

Më shumë informacion: Aktorë dhe Aktorë të Famshëm Indianë në Hollywood 

Foto: Khaama


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*