Zakon i të ngrënit me duar në Indi

IndiTë hash me duar është shumë e zakonshme dhe kjo është arsyeja pse kur shkojmë kudo në indi, ne duhet të mësohemi, pasi nuk ka asgjë të keqe në të dhe as nuk është jo higjenike. Në mënyrë që ha me duar, Normalshtë normale që indianët të përdorin dorën e djathtë, qoftë me të djathtë apo me të majtë, sepse është më komode ta bësh në këtë mënyrë. A rregulli themelor para fillimit të vaktit është të lani duart. Sapo të pastrohen duart, mund të fillojmë të hamë.

indian-ngrënës

ha me duar ne mund të përdorim të gjithë gishtat dhe madje edhe pëllëmbën e dorës, kështu që nuk ka problem të përdorim të gjithë dorën për të akomoduar ushqimin tonë. Pas këtij vakti të shkëlqyeshëm, ne duhet t'i lajmë duart shumë mirë, për të eleminoni ngjyrën e verdhë, aromat dhe më shumë. Kur të përpiqeni të hani në këtë mënyrë, me siguri do t'ju pëlqejë dhe do të kënaqeni duke ngrënë shumë.

Nëpërmjet | Mirësjelljeve


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*