Stinët kanadeze të borës

Kur zgjedh një fat para shijoni pushimet, është e nevojshme të merren parasysh lloji i klimës, bukuritë gjeografike ose madhështitë e qyteteve të saj. Ja përse Kanadë Hasshtë bërë një nga vendet më të kërkuara nga udhëtarët për të kaluar qëndrime të shkëlqyera. Duke qenë një vend i madh, lejon lloje të ndryshme të klimës dhe temperaturave.

Veçanërisht në stinët e dimrit, nga nëntori deri në mars, Kanada regjistron kufij të temperaturave që arrijnë nën zero gradë. Ky lloj i kushteve klimatike e bën atë një vend ideal për ata që pëlqejnë të ftohtin, si dhe lehtëson praktikat e aktiviteteve rekreative dhe sportet përkatëse.

Për katër muaj Kanada ofron peisazhe të mbuluara me dëborë, kështu që Turistët ata mund të praktikojnë ski, bien në sajë ose shëtitje nëpër vende me dëborë dhe gjithashtu në karrige ajri. Çdo ditë më shumë udhëtar zgjedhin Kanadanë si një destinacion për të shijuar pushimet e tyre.

Edhe stinët e akullta nuk përbëjnë një pengesë për të shijuar kohën e lirë në maksimum, por përkundrazi, për ata që e duan të ftohtin do të thotë një element jetësor. industria e turizmit Dimri është një nga aktivitetet ekonomike që vendi po zhvillon me më shumë intensitet vitet e fundit.

Kapaciteti i tyre i madh për punë turistike do të thotë që ata ofrojnë shërbime të nivelit të lartë në lidhje me dyqanet me qira të pajisjeve të skive, shpatet e dëborës dhe gastronominë. Ata që pëlqejnë stinët e dimrit, nuk duhet të ndalen vizitoni Kanadanë.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*