Monumentet më të rëndësishme të Kanadasë

Kanadë Isshtë një vend shumë i pasur për kulturën dhe historinë e tij të larmishme dhe kjo shprehet në numrin e madh të monumenteve të shpërndara në Gjermani qytetet kryesore, ideal për Turista vlerësojini dhe vizitojini, një mënyrë tjetër për të përhapur historinë e një vendi.

 • Përkujtimore Kombëtare e Luftës: e vendosur në qytetin e Otavës u krijua për të përkujtuar ata që vdiqën në luftëra për t'i dhënë fund luftërave, hyrja e saj është e lirë.
 • La Bazilika e Notre Dame: Në Montreal është ky monument imponues neo-gotik, që daton nga shekulli i XNUMX-të, i hapur çdo ditë me hyrje falas.
 • Château Frontenac: në Quebec City i ndërtuar në një shkëmb masiv me pamje nga lumi St. Lawrence, ky hotel i ndërtuar në shekullin e XNUMX-të si një kështjellë ëndërr princash dhe princeshash. Ky hotel është më i rëndësishmi në Kanada jo vetëm për madhështinë e tij por edhe për historinë e tij.

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   Rebe dijo

  Faleminderit shumë më ka ndihmuar shumë.

 2.   John dijo

  Më dukej jo fillestare por e shoh shumë mirë të shkruar dhe fotografitë janë shumë të bukura.

 3.   mysafir dijo

  ata janë + cool

 4.   maria del carmen alvarado riko dijo

  kjo faqe ju jep informacion të rëndësishëm

 5.   mysafir dijo

  Do të më pëlqente të udhëtoja në këtë vend

  1.    mysafir dijo

   Po edhe une

 6.   Bea dijo

  Uau më ndihmoi shumë !!!!!

 7.   nëna jote dijo

  vbu7jyhh1mn klº nbv`ñrt5489jpñ`'kli