Peshkimi në Kanada

Një nga vendet më të mira për të peshkuar salmonin në Kanada është lumi Campbell (British Columbia) ku mund të kapni peshk deri në shtatëdhjetë paund.

Një tjetër nga zonat më të mira në Kanada për peshkim është Liqeni i Madh i Skllavëve (Liqeni i skllevërve) ku kushtet e motit ndihmojnë për një peshkim të këndshëm në këtë rajon të Kanadës veriperëndimore që kufizohet me territoret Yukon dhe Nunavut.

Një tjetër vend i shkëlqyeshëm për një peshkim të mirë është Liqeni me shi ku do të gjeni peshq me bas të vogël. Peshqit janë të mëdhenj dhe peshkimi më i madh në liqen i ka lejuar peshqit të prodhojnë më shumë peshq në mënyrë të përsëritur. Për shkak të kufirit të kapjes, popullata e peshqve i ka lejuar ata të shumohen dhe të bollshëm në Liqenin me Shi.

Manitoba y Ontario Ato duken se janë vendet më të mira për të kapur siç është Liqeni Aikens i cili është ideal për peshkim për nga madhësia dhe numri. Kjo është një zonë ku ujërat janë të populluara nga peshqit me sy, që e bën më të lehtë arritjen e kufirit tuaj të kapjes.

Gjithashtu në zonën e Nunavut është ideale për peshkim. Liqenet Ursa Major dhe Athabasca janë të populluara dendur me peshq që peshojnë deri në gjashtëdhjetë paund. Bregu i tundrës dhe pyjeve janë ideal për shembull në liqenin Kasba.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   Eduardo dijo

  Unë jam duke kërkuar për të peshkuar në një liqen në ONTARIO Kanada, nga 6 në 8 persona pa një udhëzues dhe në një ishull në kufi me Minesota. SHBA, për të dalë rreth qershorit ose korrikut, unë kërkoj një çmim për person dhe për grup me gjithçka të përfshirë.
  EDWARD

 2.   Pasqyra Julieth dijo

  Përshëndetje, unë jam i interesuar në turizmin e peshkimit për 2 persona në Kanada, me një udhëzues .. Unë jam duke kërkuar kohën më të mirë për sa i përket klimës dhe peshkimit.

 3.   Jezusi Sergio Hernandez Garcia dijo

  Unë jam duke kërkuar për një grup prej 6 deri në 8 spanjisht-folës për të shkuar për të peshkuar në një vend të mirë, lumë ose liqen në Kanada dhe në një kohë më të mirë