Topa peshku, një klasik nga Kina jugore

Nëse jeni duke ecur nëpër Kina e Jugut dhe ju jeni lodhur duke parë disa topa të bardha në restorante më lejoni t'ju them se është një gjellë tipike nga kjo pjesë e vendit: topa peshku. Dhe edhe pse nuk duken tërheqëse, nuk kanë shije të keqe. Ato janë qofte të bëra me mish peshku të grirë dhe të stinës që në thelb shiten në stendat e ushqimit në rrugë ose në dai pai dong nga qyteti i Hong Kongut dhe mund t'i shihni gjithashtu në qytete të tjera në Azi.

Ata janë qofte por qofte aziatike kështu që nuk duken shumë si qofte perëndimore në strukturë. Në këtë anë të botës, ne presim mishin dhe bëjmë topa, por atje mishi është pure dhe pure, duke e lënë atë shumë të imët. Kjo i bën qoftet jo të trasha por shumë të buta. Në rastin e Hong Kongut ekzistojnë dy lloje të topave të peshkut: një i vogël që shitet në hella bambu me 5 deri në 7 njësi që bëhet me mish të lirë dhe ato janë të verdha, pikante ose jo, dhe një tjetër, më pak i zakonshëm, ata janë topat e bardhë që bëhen me peshq më të shtrenjtë. Këto topa kanë një strukturë dhe aromë tjetër dhe zakonisht hahen me petë në restorante dhe jo në tezgat e rrugëve.

Dhe çfarë mishi janë ato? Viçi, kallamar ose peshk tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*