Rickshaw, transporti tradicional kinez

transporti tradicional kinez

Në vendet e Azisë Jugore dhe Lindore, nga India në Kinë, një mjet tradicional transporti i njohur si riksha

Në thelb kjo mjet transporti e veçantë është një lloj biçikletë me dy rrota që drejtohet nga një person. Një evolucion i modelit origjinal, i cili përbëhej nga një karrocë e thjeshtë prej druri e tërhequr nga një person në këmbë.

Sot kushdo që udhëton në destinacionet më tradicionale turistike të gjigandit aziatik do të jetë në gjendje të shohë shumë prej këtyre automjeteve. Në Pekin për shembull, ku riksha njihet thjesht si biçikletë-taksi. Qindra prej këtyre automjeteve udhëtojnë çdo ditë në rrugët e qendrës së kryeqytetit kinez, të pilotuar nga shoferë të zellshëm dhe ekspertë që hyjnë pa frikë në kaosin e qarkullimit të qytetit.

Në të vërtetë nuk është mënyra më e rehatshme ose më e shpejtë për të kaluar qytetin, por turistët i duan ato.

El çmim Udhëtimi me rickshaw për një orë është rreth 30 juanë (rreth 4 euro me kurset aktuale të këmbimit). Në qytete të tjera të vendit, si p.sh. Hangzhou o Shenzhen, normat janë edhe më të lira.

Historia e rickshaw në Kinë

"Rickshaw kineze" u bë e njohur si një mjet transporti i përdorur nga kinezët më të pasur në fund të shekullit të XNUMX-të. Puna e shoferit (megjithëse do të ishte më korrekte ta quanim "qitës") të këtyre makinave mund të na duket e vështirë, por ishte edhe më shumë në kohërat e kaluara, kur të pasurit dhe të fuqishmit transportoheshin në tufa.

Modelet e para filluan të qarkullojnë në Kinë në 1886. Vetëm një dekadë më vonë përdorimi i tyre si mjetet publike të transportit u përgjithësua. Rickshaw ishte një element i rëndësishëm në zhvillimin urban të Kinës në shekullin e XNUMX-të. Jo vetëm si mjet transporti, por edhe si mjet jetese për mijëra njerëz.

Historianët vlerësojnë se rreth vitit 1900 vetëm në Pekin qarkullonin rreth 9.000 nga këto makina, duke punësuar më shumë se 60.000 njerëz. Ky numër nuk ndaloi të rritet, duke arritur në 10.000 në mes të shekullit.

Sidoqoftë, gjithçka ndryshoi pas luftës dhe ngritjes në pushtet të Mao Zedong. Për komunistët, riksha ishte një simbol i shtypjes kapitaliste të klasës punëtore, kështu që ata i hoqën ato nga qarkullimi dhe ndaloi përdorimin e saj në 1949.

Tour Pekin në një garash

Rickhaw-të që udhëtojnë sot në rrugët e Kinës nuk tërhiqen më nga një njeri në këmbë, por nga një shofer me biçikletë. Stillshtë ende punë e vështirë, edhe pse jo aq e vështirë sa më parë.

En Pekin Vlen të bëhet diferencimi midis rikshave që ofrojnë një shërbim të ngjashëm me taksinë dhe atyre që u ofrohen turistëve si një mënyrë piktoreske për të vizituar monumentet kryesore të qytetit. Kështu këto riksha turistike ata hyjnë në hutonga, rrugicat e pjesës më të vjetër të kryeqytetit kinez.

Përvoja është intensive, megjithëse është e rëndësishme për udhëtarin të dijë disa gjëra para se të futet në një nga këto automjete.

Për të filluar, duhet ta dini pazar çmimi. Shumë shoferë do të përpiqen të na bëjnë të paguajmë deri në 500 juanë (më shumë se 60 euro) për një udhëtim një orë, e cila është një tarifë shumë e fryrë. Nëse qëndrojmë të vendosur dhe dimë të bëjmë pazar, çmimi i rënë dakord mund të ulet deri në 80 juanë, ose edhe më pak.

Një gjë tjetër për të ditur është se shoferi ka shumë të ngjarë të ndalet në dyqanin e një shoku apo të afërmi. Ideja është që pasagjerët të shpenzojnë ca para atje përpara se të vazhdojnë me rrugën monumentale nëpër qytet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*