Niagara Falls Tour nga Nju Jorku

Niagara Falls nga New York Qyteti i Nju Jorkut, i njohur si qyteti që nuk fle kurrë, është një nga destinacionet e ëndrrave të shumë udhëtarëve. Për të udhëtuar me lehtësi në këtë qytet të shkëlqyeshëm është e nevojshme të kaloni të paktën një javë atje, gjithashtu duke kërkuar kohë për të parë vendet e afërta të interesit, të tilla si ujëvarat e famshme të Niagara-s.

Planet kur bëhet fjalë për të parë New York-un janë të pafundme. Nga bërja e vizitave të kërkuara në Empire State, me një pamje të qytetit nga lart, te shikimi i një shfaqje muzikore në Broadway, shëtitja nëpër nxitimin e Times Square ose shikimi i Urës së Brooklyn. Në Big Apple mund të shijoni, po, pak natyrë falë mushkërive të shkëlqyera jeshile që është Central Park. Sidoqoftë, dashamirët e hapësirave të gjelbërta mund të humbasin madhështinë e peizazheve natyrore.

Kjo është arsyeja pse ne ju propozojmë a Turne i pabesueshëm dhe i paharrueshëm i Niagara Falls nga New York.

Si të shkoni në Niagara Falls

Ndriçimi i Niagara Falls Night

Ujëvarat e Niagara-s janë një mrekulli e vërtetë, prandaj mos e humbni mundësinë për t’i arritur. Për ta bërë më të lehtë, mund të rezervoni një turne në Spanjisht në Uebfaqja e Hellotickets, kështu që do të duhet të shqetësohemi vetëm për shijimin e peizazhit.

Rëniet ndodhen 660 kilometra larg, afër qytetit të Torontos dhe kufirit kanadez. Isshtë e mundur që të arrihen me makinë që zgjat rreth gjashtë orë, me autobus, me udhëtime prej rreth dhjetë orë, ose me aeroplan, me një udhëtim prej rreth dy orë. Me një turne udhërrëfyes ju do të arrini më herët, në shtatë ose tetë orë, përveç komoditetit shtesë për të mos u shqetësuar për asgjë dhe shtimit të njohjes së historisë dhe të gjitha pikave të interesit pa pasur nevojë të organizoni gjithçka paraprakisht.

Çfarë të shihni në turneun e Ujëvarave Niagara

Niagara Falls Tour

Në ekskursionin për në Niagara Falls nga New York ata do të na tregojnë gjithçka që mund të shohim.

Parku Shtetëror i Niagara Falls na ofron një këndvështrim interesant nga i cili mund të shohim tre rëniet, me një perspektivë perfekte për të bërë foto. Hellotickets gjithashtu përfshin turneun e njohur si Maid of the Mist, me një udhëtim me anije pranë rrëzimeve që nisen nga zona e SHBA.

Në udhëtimin për në bie mund të bëni disa rrugë ecjeje përmes Grykës Niagara, me shtigje që kanë gjatësi të ndryshme dhe lejojnë hyrjen në peisazhet përreth.

Një pikë tjetër për të vizituar në turneun e Ujëvarave Niagara është Ishulli i Dhive, një ishull i vendosur në mes të rrëzimeve që ka statujën e shpikësit Nikola Tesla dhe këndvështrimin e Terrapin Point.

Pse ia vlen

Një udhëtim si ai që na çon në Nju Jork është i gjatë dhe kërkon shumë organizim. Punësimi i një ekskursioni në Niagara Falls nga New York është një ide e shkëlqyeshme, pasi udhëtimi është shumë i gjatë dhe mund të jetë i vështirë nëse bëhet me makinë ose autobus pa udhëzimin e atyre që e njohin zonën.

Udhëtimet e organizuara nga Helloticket na japin mundësinë të zgjedhim pako të ndryshme me vizita prej një ose disa ditësh, duke njohur peisazhin e shkëlqyeshëm të rënieve, por edhe qytete të tilla si Filadelfia ose Toronto. Në këto pako bëhen vizita në të gjitha pikat me interes në rënie, nga Ishulli i Dhive në Grykën e Niagarës. Nuk do të humbasim asnjë aktivitet ose hapësirë ​​dhe do të jemi në gjendje ta shohim këtë peizazh të mrekullueshëm në detaje.

Si për adhuruesit e natyrës, ashtu edhe për ata që kënaqen me bërjen e raporteve fotografike në vende me bukuri ekstreme, ky ekskursion është një element thelbësor që duhet shtuar kur bëni udhëtimin në New York.

Me këto turne udhërrëfyese do të na mbetet vetëm të regjistrohemi, të zgjedhim turneun me të gjitha aktivitetet e tij dhe t'i kushtojmë gjithë kohën tonë argëtimit në këtë mjedis mahnitës. Do të jetë një përvojë e paharrueshme!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*