Sallatë norvegjeze, recetë norvegjeze

La Gastronomia Norvegjeze është shumë e larmishme dhe na lë Receta norvegjeze shumë i shijshëm, të dy për të provuar gjatë tonë qëndro në Norvegji, si t'i bësh në shtëpi. Kjo Sallatë Norvegjeze është një recetë Norvegjeze që është shumë e thjeshtë për tu bërë, e shpejtë dhe që gjithashtu do t'ju pëlqejë shumë. Në të e takojmë salmon i tymosur, marule, një prekje e salcës Perryns, majonezë, ketchup, ndër përbërës të tjerë. Me gjithë këtë është e mundur të bëhet një sallatë e shkëlqyeshme si Norvegjia, e cila sigurisht që është shumë e shijshme.

Nëse dëshironi ta bëni, është shumë e thjeshtë. Së pari ju duhet të vendosni marule të prera në copa në një tas dhe të larë më parë. Pastaj shtojmë disa pjesë të salmonit. Veshja do të jepet nga përzierja e ketchup, salcë perryns dhe majonezë. Rezultati është me të vërtetë i mirë dhe shumë i rekomanduar për të shijuar një pjatë të mirë norvegjeze. Salmoni dhe salca Perryns i japin asaj një aromë të jashtëzakonshme. Shijoni dhe do të shihni aromën e pasur norvegjeze.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*