Siberia, një xhevahir në Rusi

Siberi

Rusia është një vend që shquhet për përjashtimin e saj të madh territorial, një territor që njihet për klimën e saj dhe për peizazhet e bukura dhe qytetet imponuese, por për të gjitha destinacionet e mundshme për t'u vizituar në Rusia ne kemi zgjedhur Siberinë në këtë komb për të folur në lidhje me të, dhe pavarësisht se është i famshëm për klimën e tij ekstreme, në Siberia ka shumë gjëra për të bërë, për shembull këtë Novosibirsk, këtu ndodhet një nga ndalesat e hekurudha më e famshme Trans-Siberiane, është e vendosur në ribera del rio Ob.

Një nga atraksionet më të mëdha janë burimet që japin përshtypjen e lundrimit në lumë, ju gjithashtu mund të shijoni historinë e qytetit në Muzeu Historik i Hekurudhave Siberiane Perëndimore, diçka që ata që duan të vlerësojnë historinë do ta duan, por ka edhe art në këtë qytet, ne mund të gjejmë Teatrin Akademik të Operas dhe Baletit, i cili mban nofkën Coliseum Siberian.

Një tjetër destinacion shumë i popullarizuar është Krasnoiarsk, ku mund të shijojmë peisazhet e tij të bukura në stinët kur bora mbulon rrugët e qytetit si një qilim, dhe në kohërat kur nuk ka dëborë ne mund të shijojmë peisazhet natyrore që na ofron Parku Kombëtar Stolby, lumi Enisey dhe Bobrovy Log, të cilat janë vende ku do të shijojmë shëtitje relaksuese, peisazhe të bukura dhe nëse ju pëlqejnë sportet, mund t'i praktikoni edhe atje.

E gjithë kjo pa dyshim janë një nga arsyet e shumta që mund të japim për të planifikuar tonat pushimet e rradhës në Siberi, por pa dyshim arsyeja më e mirë është se këtu ne nuk do të gjejmë vetëm destinacione të njohura turistike, por edhe disa që nuk janë aq të mbushura me njerëz, por që padyshim do të na ofrojnë disa nga përvojat më të mira në udhëtimet tona; Kjo është arsyeja pse ne ju ftojmë të hetoni më shumë rreth aktiviteteve që mund të bëni dhe të planifikoni udhëtimin tuaj të ardhshëm në Siberi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1.   Marc guitart dijo

  Fotoja që keni postuar është nga Canada Lake Moraine.

  1.    Susan Urban dijo

   Faleminderit për korrigjimin, pati një gabim gjatë shkarkimit, përshëndetje.

 2.   fabio alvarado rodriguez dijo

  Mbresëlënëse
  Rusia Siberiane ... një mister për botën