10 qendrat kryesore të tregtisë në Shtetet e Bashkuara

Qendra tregtare e Amerikës

Qendra tregtare e Amerikës

Dhjetë qendrat më të mira në Shtetet e Bashkuara janë rezultat i kohën e lirë dhe kulturën argëtuese dominuese në kolosin e Amerikës së Veriut dhe që po përhapet gjithnjë e më shumë në të gjithë botën. Provë e mirë e kësaj është sasia e këtyre dyqaneve që tashmë i kemi në Spanjë.

Shtetet e Bashkuara janë aq të mëdha sa një kontinent dhe një larmi e madhe e kulturave bashkëjeton atje. Por një pjesë e mirë e banorëve të saj kanë të përbashkët mënyrën e argëtimit. Ata janë mbështetës të hapësira të mëdha për kohën e lirë ku ata mund të gjejnë gjithçka, nga supermarketet për të bërë pazar në kinema ku ata mund të shijojnë një film përmes dyqaneve të modës dhe aksesorëve ose kafenetë dhe restorantet ku mund të hanë. E menduar mirë, nuk është një ide e keqe që ne mund të kemi gjithçka në dorë. Por, pa zhurmë të mëtejshme, ne do t'ju tregojmë këto hapësira gjigante komerciale.

Një turne në dhjetë qendrat kryesore në Shtetet e Bashkuara

nga NY në Los Angeles dhe nga Vend ankorimi lart Houston, vendi i Amerikës së Veriut ka një sasi e madhe e hapësirave tregtare. Por disa dallohen si për nga madhësia e tyre ashtu edhe për tërësinë e ofertës së tyre. Le t’i njohim.

Bloomington Mall of America

Bloomington është një qytet i vogël në qarkun e Hennepin (Minesota). Sidoqoftë, ai ka një nga dhjetë qendrat më të mira tregtare në Shtetet e Bashkuara. Ju ofron 520 dyqane të të gjitha llojeve, rreth pesëdhjetë restorante dhe për fëmijë parku më i madh dëfrim të të gjithë vendit.

Kjo hapësirë ​​e madhe është e shpërndarë në 17 rrugë dhe organizon rreth katërqind ngjarje falas në vit. Sikur të mos mjaftonte e gjithë kjo, ajo ka 14 kinema, një akuarium dhe madje edhe një kurs golfi në miniaturë.

Mullinj sharrash

Kjo qendër e madhe ndodhet në qytetin e agim, Qarku Broward, rreth dyzet minuta me makinë nga qendra e qytetit Miami. Ajo kombinon ambientet tregtare brenda, të ashtuquajturat Qendra tregtare Sawgrass, me të tjerët jashtë në zonën e njohur si Oaza. Përveç kësaj, ajo ka një instalim të tretë, të quajtur Kolonadat në Sawgrass Mills, ku markat më të shtrenjta në botë ofrojnë produktet e tyre me çmime shumë të zbritura.

Mbreti i Prusia Mall

Mbreti i Prusia Mall

Mbreti i Prusia Mall

Mund ta gjeni në periferi të qytetit të Filadelfia, në Pensilvani. Me gati XNUMX metra katrorë, është, sipas pronarëve të saj, qendra më e madhe tregtare në të gjithë bregun lindor të Shteteve të Bashkuara.
Ka 450 dyqane, bare dhe restorante, disa nga markat e para të njohura si Apple, Burberry, Louis Vuitton ose Sephora, dhe pranon rreth njëzet milion vizitorë viti

Dyqani në rrethin e Columbus

Ndodhet në rrugën me të njëjtin emër, e vendosur në zemër të Manhatanit, NY, dhe brenda Qendra Time Warner, një grup rrokaqiejsh që strehojnë disa hotele, bare dhe restorante. Në këtë qendër tregtare do të gjeni dyqane të markave më prestigjioze dhe të shtrenjta si Swarovski, Armani apo Thomas Pink.

Midis restoranteve të tij ju keni disa nga kuzhinierët Per Se, e cila ka tre yje Michelin, dhe Masa, Kuzhina japoneze dhe konsiderohet si më e shtrenjta në të gjithë qytetin e New York. Gjithashtu, nëse doni të bëni një shëtitje për të marrë ushqimin tuaj, vetëm njëzet metra larg keni të famshmen Central Park.

Përmes Bellagio, sofistikimi midis dhjetë qendrave më të mira tregtare në Shtetet e Bashkuara

Isshtë pjesë e kompleksit Hotel Bellagio, në Las Vegas. Arkitektura e saj elegante dhe dekorimi i dukshëm do t'ju japë një ide se çfarë mund të gjeni në mjediset e saj: dyqanet më të shtrenjta në botë dhe shprehja përfundimtare e luksit. Marka si Yves Saint Laurent, Chanel, Hermes, Gucci ose Prada kanë dyqane në Via Bellagio.

Në lidhje me baret dhe restorantet e saj, nga ana tjetër, i ka ato për të gjitha shijet dhe xhepat. Në fakt, ju mund të hani për rreth njëzet e pesë dollarë. Ndër institucionet e mikpritjes në këtë qendër tregtare, ne do të përmendim kafenetë Gelato dhe Bellagio, Michael Mina ose Shintaro.

Bleni në Columbus Circle

Dyqani në rrethin e Columbus

Galleria

Ndoshta është qendra më e famshme tregtare në Houston dhe madje edhe i gjithë shteti i Teksasit. E vendosur midis dy lagjeve më ekskluzive në qytet, Memorial dhe River Oaks, nuk është vendi më i mirë për të gjetur produkte të lira.

Në çdo rast, është spektakolar, me qindra dyqane, restorante të shumta, dy hotele, pishina dhe madje edhe banka. Ajo gjithashtu ka një park aty pranë, posaçërisht Gerald D. Hines Bota e Ujit, ku mund të shihni tiparin më të njohur të ujit në Hjuston.

Këndi Tysons

Shtë në një qytet të vogël të McLean që i përkasin shtetit të Virginia dhe ka katër kate dyqane, bare dhe restorante. Ndër markat që kanë një vendndodhje në këtë qendër janë Adidas, Apple, Disney, Gucci, Diesel, Lego ose L'Occitane en Provence.

Sa për restorantet, dyqanet e ushqimeve të shpejta si MacDonald's ose Shake Shack ka me bollëk, së bashku me kuzhinat e tjera meksikane ose aziatike si Panda Express.

Qendra e Këndit Tysons

Këndi Tysons

The Grove, origjinale midis dhjetë qendrave tregtare më të mira në Amerikë

Kjo qendër e mrekullueshme e vendosur në Los Anxhelos, California, ka një origjinalitet në lidhje me të tjerët. Dhe është gjetur të jashtë, sikur të ishte thjesht një lagje tjetër në qytet. Konkretisht, do ta gjeni në Road Drive, ku ka edhe jo më pak të njohur Tregu i Bujkut, më të përqendruar në ushqim.

Ndërsa ecni nëpër rrugët që përbëjnë Grove, do të mendoni se jeni zhvendosur në fillim të shekullit të XNUMX-të për shkak të formës së shtëpive dhe dekorimit të dyqaneve. Midis tyre, Anthropologie, Australia UGG, Madewell dhe Johnny Was, pranë të cilave ka shumë restorante dhe tetëmbëdhjetë kinema.

Qendra tregtare në kodrat e shkurtra

Ndodhet në qytetin e vogël me të njëjtin emër që është në qarkun e Essex, që i përket shtetit të New Jersey. Ka dyqane të markave të tilla të njohura dhe prestigjioze si Cartier, Louis Vuitton Dior ose Dolce & Gabbana. Dhe me katërmbëdhjetë restorante që ju ofrojnë ushqim të shpejtë, por edhe pjata të përgatitura në detaje dhe madje ushqim vegan. Midis emrave të këtyre, Primo Mercato, Nordstrom Marketplace Café ose Forty Carrots.

Hyrja në Plazhin e Jugut

Plaza e Bregut Jugor

South Coast Plaza, art në një nga dhjetë qendrat më të mira në Shtetet e Bashkuara

Për të përfunduar turneun tonë në dhjetë qendrat më të mira tregtare në Shtetet e Bashkuara, ne do t'ju tregojmë për këtë të vendosur në Kosta Mesa, Orange County, Kaliforni. South Coast Plaza vë në dispozicionin tuaj jo më pak se 230 dyqane dhe 30 restorante, përveç qendrës së artit segerstrom, një koliseum imponues që ofron koncerte dhe shfaqje të tjera.

Ndër të parët, markat si Alexander McQueen, Hugo Boss, Balenciaga, Carolina Herrera, Ermenegildo Zegna ose Christian Louboutin kanë ambiente në këtë qendër tregtare.

Si përfundim, ne ju kemi treguar dhjetë qendrat më të mira tregtare në Shtetet e Bashkuara, një vend në të cilin ato janë aq të shumta sa çdo qytet i vogël ka të vetat. Dhe a është kjo konsumi është në të njëjtën gjë menyra amerikane e jetes ose mënyra amerikane e jetës.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*