Mëngjes tipik suedez

mëngjeset tipike të Suedisë

Për shumë prej nesh, mëngjesi është rrallë më shumë se një filxhan kafe ose një copë frutë, kjo nëse arrijmë të hamë diçka. Ka hetime që të kujtojnë sa e rëndësishme është të hani mëngjes dhe pasojat negative të mos bërjes së tij në mënyrë korrekte, kështu që këtu mund të gjeni një mënyrë tjetër për ta provuar ju motivoj në kohën e mëngjesit.

Suedia është një vend me ndikim të madh në botë për shumë arsye, por njëra prej tyre është në zakonet e të ngrënit që kanë banorët e saj. Mëngjeset e tyre njihen dhe admirohen nga shumë kultura, por mbi të gjitha mënyra e tij për të parë ushqimin si diçka të domosdoshme për të jetuar dhe jo si diçka për të mbijetuar. Këtu janë pesë mësime të rëndësishme që Skandinavia duhet të na mësojë në lidhje me mëngjesin.

Mëngjesi në Suedi

bukë thekre

Në Skandinavi, mëngjesi është një kohë e shenjtë e vaktit. Megjithëse nuk mund të jetë e gjatë dhe e tërhequr çdo ditë të javës, njerëzit bëjnë kohë për të. Ata përpiqen ta bëjnë atë një vakt dhe jo një përpjekje për të zbutur lodhjen në minutën e fundit.

Merrni mjaft kohë në mëngjes për të rri dhe shijo një vakt është një mënyrë për të lehtësuar ditën, diçka nga të gjithë mund të përfitojnë në jetën tonë të vrullshme. Ky është ndoshta rregulli numër një për kryerjen e zakonet e ngrënies në mëngjes të tokave nordike.

Bollgur nuk duhet të jetë vetëm bollgur

tas me rërë

Drithërat e nxehtë janë të zakonshme në tryezën e mëngjes skandinav, por ato shpesh janë pak më të larmishme se mesatarja bollgur. Gatuar ngadalë, lakër tërshëre në krye me krem ​​kos dhe bllokim të boronicës së egër.

Ju gjithashtu mund të bëni qull me të gjitha llojet e drithërave, nga elb margaritar me thekër me flakëKështu që përpiquni të degëzoheni përtej bollgurit. Dhe çfarëdo që jeni duke bërë, sigurohuni që ajo të marrë aromë me një bandë erëza, për shembull, kanella është më e përdorura nga suedezët.

Okshtë në rregull që të pini birrë për mëngjes

Suedezët janë adhurues të një pjate e cila është një mënyrë e shkëlqyeshme për të përdorur pjatën copa të thata të bukës së thekrës (dhe çdo birrë e mbetur, në rast se e keni atë problem). Në thelb, buka e thekrës ngjyhet brenda natës në birrë, mundësisht një birrë më e errët që është pak më e ëmbël dhe me disa erëza, dhe pastaj mëngjesin tjetër është gatuaj në një qull.

Mund të shërbehet me krem ​​të rrahur ose qumësht, dhe nëse doni të shtoni pak më shumë aromë, rrush të thatë dhe lëvozhgë portokalli janë një zgjedhje shumë e mirë për një mëngjes i shijshëm dhe të bollshme

Një sanduiç nuk është vetëm për drekë

sanduiç suedez

Un sanduiç i njëanshëm, Isshtë një mëngjes skandinav shumë i zakonshëm. Mund të jetë aq e thjeshtë sa një copë bukë thekre me gjalpë y Një fetë djathë, ose mund ta bredhni pak me përbërës si kastravec, mollë, feta veze, ose piper zile, qepujka të copëtuar, pasi do të fitojë aromë, gjë që nuk është kurrë një ide e keqe.

përdorim buka me kore është një bazë e njohur për një sanduiç i njëanshëm. Ai shton një strukturë krokante në mëngjesin tuaj dhe është, në të njëjtën kohë, me pak kalori. Një fetë bukë me kore ka rreth 40 kalori, krahasuar me një fetë bukë normale të bardhë, e cila ka rreth 100-120 kalori.

Buka e ngrohtë shtëpiake e ngrirë dhe e gatshme për t’u ngrohur

buka e shkrirë

Buka përpiqet të jetë gjithmonë e bërë në shtëpi edhe nëse është nga një furrë buke ajo bukë e përzemërt është një pjesë thelbësore e kuzhinës skandinave. Edhe pse ditët e javës mund të mos jenë koha ideale për të gatuar, është më lehtë sesa duket bukë "e freskët" në mëngjes në mëngjes.

Shumë furra buke bëjnë bukë çdo ditë por, ata që provojnë ose duan të bëjnë bukë në një shtëpi të bërë, e bëjnë atë gjatë fundjavës për të ngrijeni atë dhe ngrohni atë Para se ta provoni, në këtë mënyrë keni gjithmonë një copë bukë të ngrohtë të shtrirë pak gjalpë sipër dhe me një fetë djathi.

Përzierje e shijshme e ëmbëlsirave dhe proteinave

Mëngjeset suedeze Ata kanë një larmi të madhe ushqimesh që ne do t'i lidhnim më shpejt me një tryezë amerikane. Mëngjeset në këtë zonë të botës janë zakonisht mjaft të mëdha, kështu që është normale të shihen piqni farën e lulekuqes në formën e simiteve të vogla në një shportë, për tu shijuar më vonë me shumë reçel dhe mjaltë.

Ata janë ngrënë gjithashtu enët e suxhukut peshk të tymosur, djathë, vezë të ziera butë dhe pak salmon të tymosur nëse është një rast i veçantë; grejpfrut rozë i prerë në gjysmë, me një larmi drithërash dhe kos, dhe ndonjëherë ëmbëlsira.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*