Dita e Shën Valentinit në Zvicër, më shumë se lule dhe çokollata

Zvicra është një nga destinacionet për të festuar Ditën e Dashurisë

Zvicra është një nga destinacionet për të festuar Ditën e Dashurisë

El Dita e Shën Valentinit Shtë një nga ngjarjet më të famshme në botë. Edhe në Zvicër, gazetat dhe interneti janë plot histori të ëmbla dhe kujtime të kësaj Dite të Shën Valentinit.

Kjo pavarësisht nga fakti se shumica e zviceranëve nuk e festojnë Shën Valentinin, vitet e fundit është imponuar marketing për ta promovuar atë.

Edicioni i parë i Ditës së Shën Valentinit në Zvicër ishte më 14 shkurt 1949 kur, me iniciativën e hortikulturistëve, lule, kuti me çokollata dhe balona u dorëzuan çifteve që ishin duke ecur në rrugë.

Dhe sot, çfarë mund të bëhet për Ditën e Shën Valentinit në Zvicër?

Përveç darkës së rregullt romantike në një restorant të mirë, ka vende të shkëlqyera romantike në Zvicër (vetëm për dimër) ku mund ta shijoni me të dashurin tuaj.

Pilatus: Hoteli në majë të malit Pilatus është i hapur gjatë gjithë vitit. Një darkë në majë të një mali me një pamje të lë pa frymë mund të jetë një dhuratë e mirë romantike.

Jungfraubahn: Një shëtitje rreth Jungfraubahn 3454 metrash dhe kalimi i një nate në një nga hotelet në rajonin Jungfrau do ta bëjë këtë ditë të veçantë të paharrueshme.

Mbi Alpet Zvicerane: asgjë më mirë sesa një takim i paharrueshëm në bordin e një helikopteri për një udhëtim mbi Alpet Zvicerane. Pamje të mahnitshme të kombinuara me aventura të mëdha.

Duke fjetur në një Yurt: Një përvojë e bujshme me çiftin është duke fjetur në një yurt, një lloj çadre mongoliane, në një nga pjesët e Laplandit Zviceran.

Zjarri në igloo: Dashuria ngroh zemrën. Dhe kjo pritet të pritet në një nga figurat përreth Davos.

Zurich Spa: Një vizitë në banjot termale në Cyrih do të ngrohë zemrën dhe trupin tuaj për këtë datë të paharrueshme.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*