3 gjërat që duhet të merrni po ose po në një udhëtim

Çfarë duhet të sjellë në një valixhe

Tani që situata e shkaktuar nga ardhja e pandemisë duket se po ngadalësohet duke u kthyer në normalitetShumë prej nesh po përgatiten që në pushimet e ardhshme të bëjnë një udhëtim me të cilin mund të shkëputemi nga kaq shumë stres dhe ankth. Për ta bërë këtë, ne duhet të planifikojmë me kujdes rrugën turistike që do të ndjekim me të cilën të sigurojmë kalimin tonë nëpër vende dhe atraksione turistike më e rëndësishmja nga destinacioni në të cilin do të udhëtojmë.

3 gjërat që duhet të mbani në valixhen tuaj

Një aspekt tjetër që duhet marrë parasysh janë gjërat që duhet të marrim me vete për udhëtimin tonë. Ka kaq shumë përgatitje, saqë shumë herë i përfundojmë i dërrmuar dhe paketim gabim dhe në momentin e fundit. Për të shmangur këtë lloj situate, ne do t'ju rendisim më poshtë 3 gjërat që duhet të merrni me vete për të shkuar në një udhëtim.

Përgatitni mirë rrobat që do të vishni

Edhe pse është e qartë, ne duhet të kemi Rrobat e duhura për të shkuar sa më komode në destinacionin tonë turistik. Përtej të brendshmeve që do të veshim, ne duhet t'i përshtatim opsionet tona me klimën që do të gjejmë atje: nëse prisni temperatura të ulëta, përgatit doreza, kapele, shalle dhe xhup; përkundrazi, nëse prisni ji me të vërtetë nxehtë gjatë udhëtimit tuaj, armatoseni me Pantallona të shkurtra, këmisha dhe bluza me mëngë shkronjash. Nëse ka një plazh aty pranë, mos harroni rrobat e banjës!

Për të lehtësuar zgjedhjen e rrobave për të mbajtur në valixhe, ju rekomandojmë që të zgjidhni komplete veshjesh që mund t'i përdorni dhe ndryshoni gjatë ditëve të qëndrimit tuaj. Në rast se qëndrimi është më i gjatë, shkoni të ngarkuar mirë me bluza, pantallona dhe këpucë të të gjitha llojeve.

Mos harroni pajisjen tuaj elektronike

Përparimet teknologjike që janë shfaqur vitet e fundit kanë krijuar një mori pajisjesh elektronike shumë të dobishme. Duke anashkaluar Smartphone dhe në karikuesin e tij, duhet të sigurohemi që të mbajmë në valixhen tonë një aparat fotografik, laptop dhe një bateri të jashtme me të cilën të rikarikojmë pajisjet në rast se bateria mbaron.

Kur transportoni këto pajisje, do të jetë thelbësore paketojini sa më mirë për të shmangur që gjatë transportit të mos pësojnë dëmtime. Për ta bërë këtë, përpiquni t'i mbani në çantën tuaj të dorës ose në një çantë shpine të veçantë për të garantuar mbrojtjen e tyre. Në rast se ndiheni të detyruar ta transportoni në valixhen tuaj, sigurohuni që t'i vendosni zona qendrore e bagazheve.

Garantoni higjienën tuaj me produkte higjienike

Me shumë mundësi, kur të mbërrini në destinacionin tuaj turistik, do të qëndroni në një hotel që u ofron klientëve të saj të gjitha llojet e furnizime pastrimi. Megjithatë, në rast se nuk e dini me siguri se cilat do të jenë këto mjete që do të përfshijë akomodimi, ose nëse e dini por mungojnë disa baza, do t'ju duhet të merrni një  Çantë grimi me bagazhin përkatës: furçë dhëmbësh, deodorant, hidratues, peceta, sapun ... e kështu me radhë.

Meqenëse ato janë produkte për të garantuar higjienë nga pjesë të ndryshme të trupit tonë, duhet të sigurohemi që ato të jenë mjaftueshëm i mbajtur mirë për të parandaluar që ato të ndoten. Në rastin e kanaçeve të produktit, nuk do të jetë e nevojshme, por mund t'ju duhet t'i transportoni në thasë të veçantë për të parandaluar kapjen e tyre. papastërtia dhe lagështia.

Edhe pse nuk është pjesë e bagazhit, një nga produktet që duhet të keni për të qenë më i qetë kur shkoni në një udhëtim është një produkt i mirë. sigurimi i shtëpisë Me të cilat mbroni pasuritë tuaja kundër vjedhjeve të mundshme dhe incidenteve të tjera gjatë pushimeve tuaja. Mos harroni të konsultoni opinionet rreth ofertës së disponueshme të politikave, duke krahasuar gjithashtu çmimet dhe mbulimin për të zgjedhur, pra, atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*